Şimdi Ara

2015 PASSAT KAZA SONRASI HALİ GÜVEN VERMEDİ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2015 1.6 TDI 120 PS COMFORTLINE PASSAT ARKADAN ALDIОI DARBEYLE GÜVENSİZ OLDUОUNU HİSETTİRDİ.

VURAN ARAÇ RENAULT MEGANE...

2015 PASSAT KAZA SONRASI HALİ GÜVEN VERMEDİ... 2015 PASSAT KAZA SONRASI HALİ GÜVEN VERMEDİ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aideym -- 2 Kasım 2015; 13:33:43 >

• geçmiş olsun. megane'da pek hasar görünmüyor. passat çok hasar almış. ilginç
  • Biraz ilginç bir kaza olmuş.Çünkü, 2 aracın durduğu 3. resimde, normalde megane'ın ön tamponu passat'ın arka tampon koruma barına denk geliyor.Megane havada çarpmış gibi bir izlenim edindim yada çarpma anında passat fren yaptı megane'ın ön kısım bar'a çarptıktan sonra havalanıp, barın üstüne çıkıp içeri göçertti.
    Passat arka tampon koruma barı'nın üstüne darbe aldığı için o kısım içeri göçmüş, güvensiz olduğu kanısına nasıl vardınız ?
    Her zaman önemli olan kafestir.Tamponlar yada çamurluklar önemli değil.

Wv fanı değilim, vurmayın ne olur.

• Z-DGİ kullanıcısına yanıt
    Hocam ben tamponda plastik aksamda değilim zaten.
    20-30 civarı hızım vardı yolda görüş mesafesi olmadığından.
    dediğiniz gibi ilginç bi şekilde şase üstüne uçan tekme atmış gibi megane

güven vermemesi durumuna sebep olanda
    en azından bana bu izlenimi yaşatan kısım.
    bagaj kapağı
    bagaj kilit şasesi ve arka stop lambasının değiştirilmesi.

Demem o ki WV Gözümde karardı
  • madanci kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam aynen ilginç ama korkarım sonuç bu
  • megane ın ön tamponun önden çekilmiş fotoğrafı varmı pek birşey anlaşılmıyor çünkü.
  • Aracın güvensiz olduğu konusuna nereden vardiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • megane nin ön koruma demirine denk gelmiş olabilir 2000 yılında astra ile arkadan vurmuştum tecrübe ile sabittir
  • Güvenlik tamamen yaşam alanı ile ilgilidir. Tampona bakıp güvenli ya da değil diyemezsiniz. Kabin içine herhangi bir zarar gelmediyse problem yoktur.

Bakınız F1 arabaları; Arabalar darbeyi emmek için binbir parçaya ayrılıyor ama yaşam alanında en ufak bir hasar meydana gelmiyor.
  • vw den daha ne beklenirdi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tüm markalarda olduğu gibi vw de demekki yeni jenerasyon döneminde malzemeden çalmaya başlamış. eski kasa jetta bile bence yeni passattan çok daha sağlam .Megane 2 sahibiydim zamanında çok problemi bir araçtı ancak birkaç kez kaza yaptğım da oldu o konuda sağlamdı .Resme bakılırsa yeni passatların tampon plastiği epey zayıflamış .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Champarator

vw den daha ne beklenirdi

Yani değilmi ? Şimdiye kadar üretilmiş en çürük arabalar hep vw grubun arabaları.filimsiniz ha su yorumlarla
  • Megane tel tel dökülüp passatta çizik olmasa iyi olurdu:))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • araçların en hassas yerlerinden birine gelmiş darbe. allah sizi korusun. o şase direği eğilseydi araba çürükmüş derdim de...
    megane hafif olduğu için ön tamponu size vurunca şase demirinin üzerine yükselmiş oradaki baskıyla da bagaj kapağını esnetmiş..
    bu arada yüksek süratle yapılan kazaalrda (+90 km den itibaren) hiç bir arabanın güvenli olmadığına inanıyorum...
  • O arkadaki tampon sacı arkadan gelen darbeyi emmesi için var ama resmen arkadan gelen darbeyi sektirmiş megane üste çıkarak tampon plastiğini yerinden sökmüş.

Bide Buna Bak.

https://www.youtube.com/watch?v=rqpTxCwRTTw

Adam sol konsola kafa atıyor daha ne olsun Passat bence güvenlik konusunda çok zayıf görünüyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.