Binbaşı
15 Haziran 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 31 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Klasik ÖTV olmadan otomobil fiyatları nasıl olurdu konusu

Bizde de o paraya E90 316i var anca. Kodamanlar 6000 motor arabaya binmeye devam. Bize de 1600 motorları ittirsinler.

1) Kota tamamen kaldırılacak.
2) Cihaz dayatması tekelcilik suçudur. Fiber paketlerde verilen routerlar istek üzerine olacak. İsteyen kendi routerını kullanacak.
3) CGNAT kaldırılacak. Herkese hakkı olan Dinamik IP verilecek. Bunun için IPV6'ya geçilecek. Statik IP ücreti 1 euro (5TL) olacak.
4) Her yere en azından VDSL bağlantı sunulacak. ADSL bitirilecek.
5)Tarifeler (Minimum %40 upload hızı zorunluluğu olacak)(Tarifeler euro kuruna göre 6 ayda bir güncellenecek):

Down/Up (mbit):
25/10 = 10 euro (50TL)
35/15 = 12 euro (60TL)
50/20 = 14 euro (70TL)
75/30 = 17 euro (85TL)
100/40 = 20 euro (100TL)
150/60 = 25 euro (125TL)
200/80 = 30 euro (150TL)
300/120 = 40 euro (200TL)
500/200 = 50 euro (250TL)
1000/400 = 80 euro (400TL)

6) Simetrik tarifeler yine kurumsal ayakta olacak ancak fahiş fiyatlarda olmayacak.

Sermaye yerine vatandaşı düşünenlerin olduğu günlerde göreceğimiz tarifeler bunlar gibi olur ancak bugün kan emici şirketlerin rezil tarifelerine mahkumuz.
Yıllar sonra nihayet adam gibi kaliteli bir orta saha kuruldu ama ömrü sadece 6 ay oldu. Emeği geçen herkesin ABV.

Mevcut orta sahamızla şampiyonluk şansımız %50'den %10'a geriledi. Ndiaye'den güya 16m euro kazandık ama kaçan şampiyonluk bize en az 30m euroya mal olacak.
Arkadaşlar bu zehir yuvası termik santralin yapımına hep beraber karşı çıkmalıyız. Yoksa Ülkemizin bir başka değerli bölgesi rant uğruna yok edilecek. Değerli tarım arazileri ve içme suyu kaynakları yok olacak, havamız kirlenecek, doğa yok olacak !!!! Başımızdaki hainler kendi yaşadığımız ülkeyi, doğayı yok etmek için el birliğiyle çalışıyorlar.

Neymiş efendim yenilenebilir enerji pahalıymış. Doğa, temiz içme suları, tarım arazileri ve insan hayatı çok ucuz o zaman!!!!!!

Eskişehir - Alpu Termik Santrali'ni İstemiyoruz. Yenilenebilir enerji istiyoruz !!! (45bin imza)

Eskişehir'e temiz enerji şart.
Eskişehir - Alpu Termik Santrali'ni İstemiyoruz. Yenilenebilir enerji istiyoruz !!! (45bin imza)

Sizden ricam aşağıdaki kampanyayı imzalamanız. Arkadaşlarınıza da duyurabilirseniz çok hayırlı bir iş yapmış olursunuz. 45 bin imzaya ulaşıldı.https://www.change.org/p/eski%C5%9Fehir-e-termik-santral-kurulmas%C4%B1n

Bu da konu hakkında yapılmış bir çalışma:https://www.academia.edu/34788822/Eski%C5%9Fehir_Alpu_K%C3%B6m%C3%BCr_Yataklar%C4%B1_ve_1080_MWe_Yeni_Termik_Santral

Dünya gazetesinden konu hakkında alınan bir yazı şu şekildedir:

Eskişehir, Termik Santrali tartışıyor
Eskişehir’in Alpu İlçesi’nde kömür rezervi bulundu. Bölgenin özelleştirilmesi ve termik santral kurulması için Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ) ihaleye çıktı. Ama belediyeler başta olmak üzere Eskişehir’deki kurum ve kuruluşların tamamına yakını termik santrale karşı. Sadece Alpu Belediye Başkanı bunu çok istiyor, onun söylediklerini yazımın sonuna ekleyeceğim ki, böyle düşünenlerin varlığı da bilinsin isterim.

Önce kömür rezervinin bulunduğu bölgeye, kurulacak termik santrale ve ihalesine bir bakalım; Alpu İlçesi Eskişehir’e en yakın ilçelerden birisi, kent merkezine sadece 32 kilometre, merkez ilçe Tepebaşı’na ise 25 kilometre mesafede, iki kilometre çevresinde 4-5 tane köy var. Tarım yapılan geniş bir ovaya sahip ve Türkiye’nin tarımsal sit alanı ilan edilen 141 ovasından birisi. Sadece kentin değil bölgenin önemli bir tarım alanı, buğday üretimi yapılan verimli bir bölgesi.

Lületaşı’nın da çıkarıldığı Beyazaltın köyüne termik santral kurulması planlanıyor. 1.125 hektarlık alana 1080 MW’lık bir santral kurulacak. Yılda 6.3 milyon ton kömür yakılacak. Oluşacak 1.6 milyon ton taban külü ve çıkarılacak 350 bin ton alçı taşı ile birlikte toplamda yıllık 2 milyon ton atık oluşacak. Yatırım için 1 milyar 800 milyon lira harcanacak.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın yapacağı ihale ile birim başına en düşük elektrik satış fiyatını veren istekliye sahalar devredilecek. Kömür Rezerv Alanı ile Enerji Üretim Alanı, sahalardaki kömür rezervine dayalı olarak çalışacak elektrik üretim santrali kurma şartıyla işletme hakkının devri yoluyla özelleştirilecek. İhale pazarlık usulü uygulanarak gerçekleştirilecek. İhaleye ön yeterlilik için son başvuru tarihi 26 Ocak 2018 olarak belirlenirken, yalnızca tüzel kişiler ile Ortak Girişim Grupları katılabilecek. İhalenin geçici teminatı ise 25 milyon TL olarak belirlendi.

Elektrik üretiminde yerli kömürün payını arttırmaya yönelik olarak kurulması planlanan Termik Santral, son günlerde Eskişehir’in gündemini oluşturuyor. Ciddi bir çevre kirliliği yaratacağı ve tarım arazilerinin yok olacağı endişesini taşıyan Eskişehir’deki belediyeler dahil çoğu kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum örgütleri Termik santralin kurulmasına karşı çıkıyor. Dünyanın yenilenebilir enerji kaynaklarına yöneldiği ve termik santralleri hızla terk ettiği günümüzde Eskişehir’e, üstelik verimli tarım alanına termik santral kurulmasının yanlışlığı tartışılıyor ve bir kamuoyu oluşmuş durumda.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen akıldışı buluyor

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir'in Alpu ilçesine kurulması planlanan termik santral projesinin gerçekleşmesi halinde bölgedeki tarımsal üretim ve hayvancılığın sona ereceğini belirtiyor ve “Ülkemiz ve kentimiz böylesi akıldışı projeleri hak etmiyor. Bu projeyle son derece tehlikeli bir iş yapılıyor. Proje hayata geçerse bölgede hayvancılık bitecek, meralar zarar görecektir. Partikül ile dolu meradan beslenen hayvanlar hastalanacaktır. Birçok ürünün yetiştiği Alpu ovasında tarım yapılamayacaktır. Dünyada sadece Sepetçi köyünde çıkarılan lületaşı işlemeciliği sona erecektir. Eskişehir kent merkezi, Tepebaşı ve Odunpazarı ilçeleri ile Alpu ilçe merkezinin havası kirlenecektir. Başta Porsuk olmak üzere bölgedeki su kaynakları kirlenecektir. Kısacası çok büyük çevre sorunlarına yol açacaktır. Eskişehir'in geleceğini düşünen herkes bu projenin karşısında olmalıdır" diyor. Büyükerşen, dünyada termik ve nükleer santrallerden vazgeçildiğine vurgu yapıyor ve gelişmiş ülkelerde kömür ocaklarının da kapatıldığını hatırlatıyor.

Özaydemir: Düşük kalorili ve derinde

Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir de bulunan kömür rezervinin düşük kalorili olduğunu ve çok derinde olduğunu söylüyor. “Bu kömürü çıkarmak için toprağı deşecekler ve tarım arazisini duman edecekler, çıkarmaya değmez” diyor ve ekliyor; “Bütün dünya artık bunları kapatıyor, yenilenebilir enerjiye dönüyor. Afşin-Elbistan santralleri de böyle bir maceranın ürünüdür, oralar duman oldu, bakmaya dayanamazsınız. Aynısının Alpu ovasına yapılması doğru değil, burası birinci derece tarım arazisidir, yazık olur” diyor.

Konuya en son Tüketiciyi Destekleme Derneği (TÜKDES) Genel Başkanı Süleyman Bakal dahil oldu, projenin yerine karşı çıktı ve bir de öneri getirdi, “Alpu ovasında bulunan kömür Mihallıççık ilçesindeki Adularya tesislerinde işlensin” dedi. Süleyman Bakal, termik santralin zararlarından söz ederek, “Tepebaşı ilçe sınırları içerisinde yer alan termik Santral Sahası Eskişehir il merkezine yaklaşık 32 km, Tepebaşı ilçe merkezine 25 km mesafede yer alıyor. Anadolu’nun buğday deposu 51 bin hektar Alpu Ovası tarımsal sit alanıdır. Dernek olarak Alpu ovasında bulunan kömürün ovaya 90 km, Eskişehir kent merkezine 140 km mesafede kurulu bulunan Mihalıççık ilçesindeki Adularya Termik Santrali’nde elektriğe dönüştürülmesini öneriyoruz. Adularya, verimsiz topraklar üzerinde kurulmuş, yoğun nüfusun yaşadığı kent merkezinden uzaktadır. Böylece hem ekonomik, hem de Eskişehir’e zararlı olmayacak bir çözüm olur” dedi.

Termik santralin bulunduğu bölgedeki toprak sahiplerinin ve köylülerin bilgilendirilme adı altında iknaya çalışıldığı ve bununla ilgili toplantılar yapıldığı da konuşuluyor. Ancak köylülerin ikna olduğu pek söylenemez zira onlar da projeye karşılar. Çevre kirliliği ve küresel iklim değişikliği nedeniyle tarım arazilerinin yok olacağını düşünüyorlar.

Alpu Belediye Başkanı Rafet Demirtaş herkesten farklı düşünüyor ve Termik Santral’in yararlarından söz ediyor. Şimdilik santrali savunan açıklamalarda bulunan tek kişi olarak “Termik santrali, hem şehrimiz için hem de ülkemiz için çok güzel meyveler verecek bir ağacına benzetiyorum. Buradan çıkan suyu seralara verecekler, böylece ilçemizde seracılık başlayacak, binlerce insan seracılık yapacak. Hava sıcaklığı burada artık eksi 1’in altına düşmeyecek. Ilıman bir havaya kavuşacağız, don olmayacak. Herkes su gibi para kazanacak. insanlar artık Alpu’ya yaşamak için gelecek” diyor.
https://www.evrensel.net/haber/339453/buyukersen-termik-santral-eskisehir-icin-bir-cinayettir

Çin bile olayın vehametinin farkına vardı ve kömürle çalışan 104 elektrik santralinin yapımını durdurdu. Biz hala termik yapmaya kalkıyoruz. Büyük rezillik.http://enerjienstitusu.com/2017/01/20/cin-komurle-calisan-104-elektrik-santralinin-yapimini-durdurdu/

Hep beraber ele ele verip sesimizi duyurursak projeyi başlamadan durdurma şansımız olabilir.
Videoyu yeni gördüm. İzlerken duygulandım vallahi. Rekorunu kırmasın diye gönderen Aykut'un da kulaklarını çınlatmak lazım...
Bize çok gol atmıştı zamanında ama en ufak saygısızlık yapmadı, büyük futbolcuydu.

Adam öyle kilo almış ki artık memeleri çıkmış.
İşte bu yüzden yabancı sınırı tamamen kalkmalı.Tembel kilolu futbolcuları görmek istemiyorum.


Quakerboy'un açıklamalarına göre Şikeci Juve bizim teklifimizi "RESMİ İMZALI BELGE İLE" kabul etmiş ve sonradan "SATMIYORUM" demiş. Sen resmi belge ile kabul ettiğini deklare edip de satmıyorum dersen bunun hukuki bir yaptırımı olur. Yönetim ne zaman dava açacak acaba?

Açıklamalar:

"transferi ile ilgili olarak bir açıklama ve özür borçluyum.

elimden geldiğince netleşmeyen transferler ile ilgili bilgi vermekten imtina ediyorum. oldu bitti imzaladı şeklindeki haberleri teyit etmeden paylaşmadım, paylaşmayı da doğru bulmadığımı bu arkadaşın başlığında daha önce yazdıklarımdan çıkartabilirsiniz. (bkz: #2237098) (bkz: #2237697)

transfer sürecinde juventus en başından beri elinden geldiğince ağır davrandı. ancak ağır davranmalarının nedeni asamoah'ı ikame edecek oyuncu aramaktan ziyade oyuncuyu değeri altından elden çıkarmak değildi. bu süreç farklı anlatıldığı için özellikle vurgulayım istedim.

diğer konuya gelince, neden resmi olarak iş bitti şeklinde yazdığımı açıklamam şart.

oyuncu ile istanbul'a gelen menajeri aracılığı ile 2.5 milyon euro yıllık ücret artı puan başı 5.000 euro artı şampiyonlar ligi için 250.000 euro bonus karşılığında el sıkışıldı.

juventus ile görüşmelerde ilk teklifimiz 4 milyon euro iken onların talepleri 7 milyon euro idi. oyuncunun araya girmesi ile juventus 5.5 milyon euroya kadar inerken galatasaray son olarak 5.2 milyon euro (10 ay içinde ödenmek şartıyla) teklifini yazılı olarak iletti.

juventus kulübü yapılan bu teklifi kabul ettiğini resmi bir yazı ile galatasaray'a aktardı. bakın bu nokta önemli. zira resmi olarak oyuncu ile anlaşıldıktan sonra juventus ile de resmi olarak anlaşıldı. *

bu yazı ardından kulüp içinde başta sosyal medya ekibi ve tv çalışanları olmak üzere florya personeli dahil hazırlık yapılması için direktif verildi. sosyal medya ekibi çok konuşulan o twiti atarken tv çalışanları hoşgeldin asamoah klibini hazırladı. aynı zamanda oyuncu için otel rezervasyonu yapılırken, oyuncuyu karşılamak için florya'da bulunan mercedes marka araç ile birlikte tv çalışanlarının hava alanı karşılaması yapması için garenta firmasından kiralık olarak kullanılan kia marka araç şöförleri dahil olmak üzere hazırlandı.

*

bütün bu çalışmalar tamamlanmış iken juventus gerekli evrakları göndermesi gereken süre içinde göndermeyince ufaktan sıkıntı hissedilmeye başlandı. yapılan tüm görüşmelerde oyuncunun şampiyonlar ligi kadrosuna alınmayacağı açıkça aktarılmasına rağmen akşam saatlerinde açıklanan kadroda asamoah olunca bir şeylerin yolunda olmadığı ortaya çıktı. juventus ile tekrar irtibata geçildikten sonra "oyuncu gelecek sezon planlarımızda olduğundan vermiyoruz" dendi.

bütün süreç budur.

bu noktada güvenini boşa çıkardığım her bir kişiden teker teker özür diliyorum."

Nedir bu şikecilerden çektiğimiz
Galatasaray Sözlük "vincent" isimli arkadaştan alıntıdır. Modlar daha önceki konumu silmişlerdi. Demek ki yapılan soygunun dile getirilmesini istemiyorlar.

Gün içinde dursun özbek tarafından yapılan açıklamadır.sayın başkan en yüksek teklifi veren firmanın ihaleden çekilmesiyle her hangi bir kaybın olmayacağını düşünüyormuş.

insanların aklıyla alay eden bu açıklamayı bir kenara bırakıp gerçekte ne kadarlık bir kayıp var ona bakalım. dursun özbek ihale sonrası reel hasılatın 6 milyar lira'yı bulacağını zaten kendisi açıklamıştı.
http://emlakkulisi.com/...esini-anlatti/542352

bu açıklamasında 900 villa yapılacağını da dile getirmişti. gerek bu 900 villa açıklaması gerek genel kurul'dan yetki alınırken dillendirilen ruhsat aşamasında 400 bin m2 inşaat alanı gibi doneler de değerlendirildiğinde projede bu hasılat tutarına ulaşılabileceği görülüyor.

şimdi bizzat başkan tarafından dillendirilmiş 6 milyar liralık bu reel hasılat tutarına göre galatasaray'ın ne kadarlık bir kayıp yaşadığını hesaplayalım. bu gayet basit bir matematik işlemi.

ihaleden çekilen firmanın teklifi olan % 38 hasılat paylaşım oranına göre emlak konut ve galatasaray'ın payı;

(6 milyar lira x %38 ) = 2 milyar 280 milyon lira

bu gelirden emlak konut'un payı olan %20 düşüldüğünde galatasaray'ın kasasına girecek olan para

(2 milyar 280 milyon x %80 ) = 1 milyar 824 milyon lira olacaktı.

şu an geçerli olan %25 hasılat paylaşım oranına göre emlak konut ve galatasaray'ın payı;

(6 milyar lira x %25 ) = 1 milyar 500 milyon lira

bu gelirden emlak konut'un payı olan %20 düşüldüğünde galatasaray'ın kasasına girecek olan para

(1 milyar 500 milyon x %80 ) = 1 milyar 200 milyon lira olacak.

yani bizzat başkanın dile getirdiği ve mevcut donelerle sağlaması yapıldığında tutarlı gözüken 6 milyar liralık reel hasılat tutarına göre bir değerlendirme yapıldığında; galatasaray'ın %38'den %25'e düşen hasılat paylaşım oranındaki %13'lük kaybının parasal karşılığı 624 milyon lira.

bir başka deyişle, en yüksek teklifi veren firmanın ihaleden çekilmesiyle galatasaray'ın kasasına girecek olan 624 milyon lira artık yeni yüklenicinin kasasına girecek.

şimdi sorulması gereken sorular şunlar; yaklaşık 600 milyon liralık bu rant kimlerin gözünü ne kadar karartabilir? bu kadar büyük bir kayıp varken dursun özbek neden hiç bir kayıp olmayacakmış gibi konuşuyor? galatasaray'ın başkanlık makamında oturan kişi böyle bir kayıpta dünyayı ayağa kaldırması gerekirken neden susuyor?
İnternette denk geldim. Hakikaten de acayip maçlardan biriydi. Nerede o eski Fenerbahçe.

Rakibimizin o halden bu hale gelmesi üzücü. Daum kokocu mokocuydu ama iyi top oynatıyordu.

Hakkında
Konum: Eskişehir
Sistem ve Tercihleri
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Mesaj Sayısı: 1.255
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.489
İkinci El Bölümü Mesajları: 242
Konularının görüntülenme sayısı: 109.195 (Bu ay: 113)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.517 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.