Şimdi Ara

2015 Ocak Şubat MODEL Bazında Oto Satış Rakamları (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
2
Favori
7.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BMW 1 serisi Mercedes A serisini 3 e katlamış.Forum'a sorsan çirkin ördek vs. Derler 1 serisine.
    Mondeo yerlerde yine.
    Yerden yere vurulan Renegade otomatik vitesi satışa sunulmadığı halde iyi satmış. Bu ay otomatiği de gelecek. Liderliğe oynar kendi sınıfında. Japonlar ölmek üzere ama kim takar bu pazarı....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Passat zirveye oynamış yine. Ama hakediyor yani cidden. Altea da artık üretimden kalksın yani çok zorladılar. Proton bile geçmiş yok artık. Ayrıca proton satılıyor mu hala ya?

• quote:

Orijinalden alıntı: orktas

Doblo 78 tane satmış ama hedefleri 30-20 bin arası bir şeydi ocakta ellerinde doblo olmadığı için mi bu kadar az satmış acaba ?

Ticari araçları listeye almadım. Doblo ticari satışları:

2015 Ocak Şubat MODEL Bazında Oto Satış Rakamları

• Skoda saglam adimlarla yukseliyor.

• 1) sedan
    2) hb 5 kapı
    3) sw
    4) mpv
    5) ticari
    6) coupe
    7) suv

helal olsun bmw 4 serisine.
    her konuda (konfor, dizayn, performans, tüketim, teknoloji vs) üstün.
    Yeni A5 gelene kadar tabi :)

DH foruma kalsa Türk insanı arabadan anlamıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FreePhone -- 8 Mart 2015; 16:05:42 >
  • Linea alanlardan allah razi olsun. Dizeli 8.5 lt yakiyo. Onlar olmasa dizel %10 daha pahalı olurdu su an

• quote:

Orijinalden alıntı: ekrem742

Skoda saglam adimlarla yukseliyor.

Hic sorma rapid ibiza toplam 750, c elysse ve 301 2000 adet. Bence rqpid her turlu iyidir ama adetler surunmus resmen. Bitek octavia yükselmiş ama yeterli değil. Golfu jettayi ne zmn geçerse o zmn milletakillanmis derim

• quote:

Orijinalden alıntı: udmexpert

quote:

Hic sorma rapid ibiza toplam 750, c elysse ve 301 2000 adet. Bence rqpid her turlu iyidir ama adetler surunmus resmen. Bitek octavia yükselmiş ama yeterli değil. Golfu jettayi ne zmn geçerse o zmn milletakillanmis derim

c elysse ve 301 filodan dolayı
    rapid ve toledo filolar da c elysse ve 301 den pahalı
    Linea gibi bir arabayı tercih etmek istemeyenlerin ilk adresi c elysse ve 301 oluyor
    baya görmeye başladım şirket arabası olarak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Belenenses

quote:

quote:

Linea gibi bir arabayı tercih etmek istemeyenlerin ilk adresi c elysse ve 301 oluyor

şirket aracı olarak filo indirimiyle fiyatlar nasıl acaba

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Belenenses

quote:

quote:

şirket aracı olarak filo indirimiyle fiyatlar nasıl acaba

her kiralama şirketin de , her aracın fiyatı farklılık gösteriyor
    sadece atıyorum fluence her şirkette , focus dan ucuz oluyor
    her şirkette , golf audiden sonra en pahalısı oluyor
    hatta toledonun fluence den pahalı olduğu da oluyor

• quote:

quote:

Peugeot'un 301 için 24 ay veya 40.000kmye kadar ücretsiz bakım kampanyası var en ideal şirket arabası bence
  • BMW ler 3 yılda bir mi bakıma giriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: konkaww

quote:

Orijinalden alıntı: travolta45

quote:

Orijinalden alıntı: HerkesMemnun

quote:

Orijinalden alıntı: ysuleymany

quote:

Orijinalden alıntı: HerkesMemnun

Linea ilk sırada yer alıyor! Yazık! Bu memleket bu arabalarda zamanını geçiyor ve canını taşıyor. 5 para etmez. Kimse kusura bakmasın. Böyle satışlar oldukça Türkiye'ye tam donanımlı araç gelir mi gelirde kaç para olur! Yazık.

Linea satışlarının büyük bölümü şirketlere filo satışıdır.

Ne fark eder usta... İnsan biniyor insan taşıyor. Kamyon değil sonuçta hususi araç. Linea ve i20 ilk beşte ya daha fazla görmek istemiyorum listeyi.

bence yanlış düşünce linea ve i20 yerli arabalar yerli arabaları olabildiğince desteklemek lazım.

Bence linea çok yersiz bir araba

sonuçta kimse kimseyi bir arabayı alması için zorlamıyor. Beğenmezseniz almazsınız ama bu şekilde yüzlerce kişinin çalıştığı ülke ekonomisine değer katan bir ürünü bu şekilde aşağılamak yanlış.

• udmexpert U kullanıcısına yanıt
    Her ay artis olacagini dusunuyorum.cogu insanin rapid modelinden haberi bile olmadigini dusunuyorum.arac icin hic reklam yapilmadi yolda goruldukce insanlar arastirip iyi bir araba ve ucuz oldugunu goruyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: TurkishDrifter

quote:

quote:

Peugeot'un 301 için 24 ay veya 40.000kmye kadar ücretsiz bakım kampanyası var en ideal şirket arabası bence

Boyle bakim kampanyalarınıttüm firmalar yapsa keşke güzel bir uygulama

• quote:

Her ay artis olacagini dusunuyorum.cogu insanin rapid modelinden haberi bile olmadigini dusunuyorum.arac icin hic reklam yapilmadi yolda goruldukce insanlar arastirip iyi bir araba ve ucuz oldugunu goruyor...

Gören octavia saniyordur muhtemelen çok bnziyolar 10 cm fark var

• ysuleymany kullanıcısına yanıt
    Yeni C serisinde Dsg mi var?

• quote:

Orijinalden alıntı: pasa_

quote:

Orijinalden alıntı: huso0655

Hocam gecmis ama sen olsan hangisini alirsin?Ben hayatta wosvagenin 3,sinif parcalarindan uretilen arabayi almam ki dogus otonun naminida duymayan kalmadi..

3. sınıf parça olayı falan hikaye. Golf'te ne kullanılıyorsa Leon'da da o kullanılıyor. He leonun iç mekanı golfe göre kalitesizdir ayrı. Ben olsam yine leon alırdım. Dizel manuel astraya 70 bin tl vereceğim ve İstanbul trafiğinde sol ayağımı hissetmeyeceğim öyle mi? Leon astraya göre daha hafif ve tdı-dsg uyumu var. Ses sistemi daha kaliteli yol tutusu daha zayıftır ama sürekli hız yapmıyorsanız problem olmaz.

Aynen 3. sınıf bilmemne diye konuşanlar tamamen önyargıdır arabayı bile incelememişlerdir. Leon'un iç mekan malzeme kalitesi golften anca yarım tık aşağıdadır, insanların zannettiğinden çok daha kaliteli bir iç mekana sahip. Ayrıca içi fotolarda tipsiz ve çirkin görünüyor ama gerçekte içine oturduğunuzda çok güzel. Kapılar falan tam tok, arabada sonuna kadar alman hissiyatı var. Bende herkes gibi daha vasat bir araç zannediyordum ama geçen ay gidip incelediğimde şaşırarak ne kadar kaliteli olduğunu görmüştüm forumda da yazmıştım.

http://forum.donanimhaber.com/m_102985120/tm.htm

İnsanlar kahvede oturur gibi önyargıyla muhabbet yapacağına üşenmeyip bayilere gidip inceleseler görecekler aracın kalitesini. Motorlar şanzımanlar aynı zaten, donanım da dopdolu, adam aynı donanım, motor arabayı golften 15bin daha ucuza veriyor. Aradaki genel kalite farkı en fazla 5bin liralık, fazlası değil. Abarttığımı düşünenler lütfen bayiye gidip incelesin aracın kalitesini görsün. Ayrıca leonun bir başka avantajı golften daha hafif olması dolayısıyla aynı motorlarda ondan biraz daha atik ve tüketimi daha düşük, bu da bir avantaj.

• Bu ay süpriz yapan Qashqai kullanıcısıyım ancak şunu unutmayın arkadaşlar bir araç fazla satıyor demek o araç iyi demek değildir. Bu sadece Türk halkı bu yönde tercihte bulunmuş demektir.
    Keza çok satan en iyi araba olsaydı zamanında Tempra, Şahin, Kartal gibi araçlar en iyi otomobiller olmalıydı.
    Hiç unutmuyotum 98 senesinde Polo Classic gibi dönemi için çok başarılı bir araç Tempra gibi allalık bir aracın yarısı kadar satamıyordu, fiyatları aynı olmasına rağmen.
    Özetle bu listeler Türkiye'de distribütörlerin satış ve pazarlama algısındaki başarısını gösterir, modelin iyi olup olmadığını değil.

(Qashqai'min fabrikasyon hatalı lastikleri garantiye gönderildiği için 1 haftadır kiralık Passat 1.6 TDI DSG kullanıyorum, hayatımda böyle rezil bir D segmenti araç görmedim, OTOPARK'ın testinde yerden yere vurmakta sonuna kadar haklılarmış.)
  • ERG81 E kullanıcısına yanıt
    Hazır tam da ayın ortasındayız,sizce Mart ayı toplam satışları nasıl olur?Şubat gibi veya Ocağa geri dönüş veya Şubatı da geçer?Bu ay ciddi anlam da ''Ekonomik Kriz'' muhabbetleri pek çok ortamda dillendirilmeye başladı.Sizlerin gördüğü,duyduğu içeriden aldığı haberler falan duyumlarınız var mı?Mart ayı ilk yarısı satışlar nasıl?Geleceğe yönelik nasıl pozisyon alalım?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.