Şimdi Ara

2015 Ocak Şubat MODEL Bazında Oto Satış Rakamları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
2
Favori
6.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mazda 3 passattan cok daha ustun bir arac.
    Satis ozetinin meali passatin kalitesi degil turk tuketicisinin rasyonellikten ne kadar uzak oldugunun gostergesidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • korcank K kullanıcısına yanıt
    İngiltere:
    http://www.topgear.com/uk/car-news/european-car-of-the-year-2015-volkswagen-passat-2015-03-02

Amerika:
    http://abcnews.go.com/International/wireStory/volkswagen-passat-wins-car-year-award-29324097

İngilizce bilmiyorsanız yardım edebilirim.

Türk tüketicisini küçük görmeye devam edin, emin olun doğru yoldasınız.

• Valla bence çok mantıklı.
    Türkiye halkı seçimlerini gayet doğru yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: FreePhone

Ocak ve Şubat'ta toplam

VW Passat: 4005
    Mazda 3: 77

adet satmış.

Forumda eksi rekoru kırmak için passat yazmak yeterli.
    Mazda 3 ise dünyanın en üstün otomobili. (foruma göre) En son infinity FX le karşılaştırılmalar, turbo jettaları tokatlamalar, audi den üstün kalite iddaları...

İnanmayan DH Mazda 3 forumda yazılanları okusun.

Mazda şu 6 ayda bir periyodik bakım saçmalığını kaldırmadığı sürece hiç bir şey satamaz en azından ben almam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konudan çıkanlar.
    1.) Linea da arabamı be diyenler
    2.) Passat ne satmış yine diyenler
    3.) Filo satışları olmasa bu modeller böyle olmaz diyenler.
    4.) Ne olacak bu Japonların hali diyenler
    Klasik X ayı satış konusu ,
    Konunun sürprizi Nissan Qashqai olmuş bence.
  • Honda Jazz CVT kullanıcısıyım.
    Ancak VW konusunda; bu kadar yüksek fiyatlara, bu kadar insan VW alıyorsa, "İnsanlar yanılır, insanlık yanılmaz." diyorum.
    Tebrikler VW.

NOT: "Linea daha çok satmış." demeyelim, ucuz ve genelde filo satışı olduğu belli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysuleymany -- 6 Mart 2015; 9:50:05 >
  • Passatın çok satmasının nedeni aralık ayında verilen siparişlerin çoğunun şubatta teslim edilmesi ve yeni kasası. Önümüzdeki aylarda passat satışları azalacaktır.

Ayrıca passat sınıfında çok yalnız kaldı. 1.6 dizel avensis geliyor, insignia 1.6 dizel otomatik geliyor. Yeni 3 serisine de 1.6 dizel gelirse passat satışları düşecektir. Yine de açık ara lider olur tabii ama bu kadar fark olmaz.

Passat alan filolar mantıklı iş yapıyor, uygun alıyor sonuçta ama halka güzel geçiriyor doğuş. Otomatik ve donanımlı passatlar fena kazık. Ama bu halk tercihleriyle bunu hakediyor. Her halk hakettiği gibi yönetilirmiş. Biz de bunu hakediyoruz, böyle kazık fiyatları hakediyoruz, yapacak bir şey yok.
  • commandx C kullanıcısına yanıt
    Avensis isterse 1.2 dizel 190 hp ile gelsin. Passatın satışlarını zerre kadar etkileyemez. Yol yakınken bu toyota sevdasından vazgeç. Hayal kırıklıkların devam edecek yoksa
  • quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Avensis isterse 1.2 dizel 190 hp ile gelsin. Passatın satışlarını zerre kadar etkileyemez. Yol yakınken bu toyota sevdasından vazgeç. Hayal kırıklıkların devam edecek yoksa

Benim sevdam benim çıkarlarımdan yana, senin gibi doğuş otonun çıkarlarından yana değil.

Siz şakşakçılık yaparsınız ben kazık politikası uygulayan markaları eleştiririm.

Eğer avensis dizel kazık fiyattan gelsin senden daha çok ben tepki gösteririm. Corolla ilk geldiğinde fiyatınına ne kadar tepki verdiğimi, facebook sayfasına neler yazdığımı, toyotaya ne mailler attığımı ben biliyorum. Forumda da verdiğim tepkiler var.

Eski kasa corolla, yaris hakkında neler yazdığımı forumda aratsan bulursun.

Yani anlayacağın ne vw ne toyota umrumda değil. Ne kadar toyota sevsem de kazık politikasına seyirci kalmam, sizin gibi şakşakçılığı hiç yapmam.

Sen ve saz arkadaşların şakşakçılığa devam edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: angel_f!re

quote:

Orijinalden alıntı: trust06

quote:

Orijinalden alıntı: angel_f!re

quote:

Orijinalden alıntı: trust06

Passat d segmentini domine etmiş,
    En yakın rakibi bmw 3 den 6 kat daha fazla satmış. Demek ki kaliteli ve göreceli olarak ucuz araba satıyorlar. (Forumda diyorlar ya hani 3-5 koyarım bmw alırım diyenler bu durum gerçekte yazıldığı gibi olmadığının açık kanıtı)
    Bmw 5 3 ten daha fazla satmış (1024 adet) muhtemelen 1.6 çoğunluktur. 3 e o kadar para vereceğime 5 alırım diye düşünenlerden kaynaklanması olası diye düşünüyorum.
    Mercedes C bmw 3 e yakın.
    Mercedes e ise çok gerilerde...

aslında passat'la 3 serisi arasındaki fark tam olarak ''3-5 koyarım''lık değil. Baz paketlerden düşünürsek arada sıfır B sınıfı araç parası fark var.

Benzinli Passat 70.000'den başlıyor 3.20i 120.000'den.

Dizele gelince passat 87.000'e çıkıyor. Passat dizel olmasına rağmen BMW'ye benzinli binerim diyen adam için bile 33.000 TL fark var.

Ben de onu diyorum zaten passatın fulu dizeli 125 bin civarı forumdaki bazıları diyor ki 5 10 koyarım bmw alırım.
    Halbuki passataki o doluluğu bmw de (3.20 i )yakalaman için 140 civarına çıkman lazım. Üstelik o paraya benzinli araç alıyorsun.
    Sonuç olarak d segmentinde satış fiyatı görecekli olarak iyi passatın ki yansımış rakamlara.
    Rakamlar doğru Gerisi laf

Passat dizel de olsa full de olsa aynı fiyatta BMW daha tercih edilesi değil mi?

En azından benim tercihim 1.6 tdi highline passat yerine 3.20i olurdu.

tamamen arabadan ne beklediğine bağlı.
    gençsindir hatunlara hava atacaksındır, yakıtını dolduracak paran vardır, sürüş keyfi yapacağın, basabileceğin, beygirlerin hakkını vereceğin yer mekan vardır, alırsın bmwyi
    ailen vardır, daha geniş bagajı büyük arabaya ihtiyacın vardır, yakıt ve konfor önemlidir alırsın passatı.
    forumdaki arkadaşların tahminimce çoğu ilk gruta yer alıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkishDrifter

quote:

Ocak ve Şubat'ta toplam

VW Passat: 4005
    Mazda 3: 77

adet satmış.

Forumda eksi rekoru kırmak için passat yazmak yeterli.
    Mazda 3 ise dünyanın en üstün otomobili. (foruma göre) En son infinity FX le karşılaştırılmalar, turbo jettaları tokatlamalar, audi den üstün kalite iddaları...

İnanmayan DH Mazda 3 forumda yazılanları okusun.

Mazda şu 6 ayda bir periyodik bakım saçmalığını kaldırmadığı sürece hiç bir şey satamaz en azından ben almam.

Mazda, altı ayda bir bakımı zorunlu kılıyorsa çok bile satmış. Hiç satmaması gerekirdi. Milleti enayi mi sanıyor bunlar?

• Doblo 78 tane satmış ama hedefleri 30-20 bin arası bir şeydi ocakta ellerinde doblo olmadığı için mi bu kadar az satmış acaba ?

• commandx C kullanıcısına yanıt
    Hayirdir toyotadan cikarin neymis bakiyim. Benim hicbir cikarim yok ama senin varmis

• quote:

Orijinalden alıntı: travolta45

quote:

Orijinalden alıntı: HerkesMemnun

quote:

Orijinalden alıntı: ysuleymany

quote:

Orijinalden alıntı: HerkesMemnun

Linea ilk sırada yer alıyor! Yazık! Bu memleket bu arabalarda zamanını geçiyor ve canını taşıyor. 5 para etmez. Kimse kusura bakmasın. Böyle satışlar oldukça Türkiye'ye tam donanımlı araç gelir mi gelirde kaç para olur! Yazık.

Linea satışlarının büyük bölümü şirketlere filo satışıdır.

Ne fark eder usta... İnsan biniyor insan taşıyor. Kamyon değil sonuçta hususi araç. Linea ve i20 ilk beşte ya daha fazla görmek istemiyorum listeyi.

bence yanlış düşünce linea ve i20 yerli arabalar yerli arabaları olabildiğince desteklemek lazım.

Bence linea çok yersiz bir araba

• Ülkemizde D segmenti çok satmamasına rağmen Passat'ın kafaya oynaması büyük bir başarı bence.
  • Bu ülke yakında gotham a döner

• pasa_ kullanıcısına yanıt
    Hocam gecmis ama sen olsan hangisini alirsin?Ben hayatta wosvagenin 3,sinif parcalarindan uretilen arabayi almam ki dogus otonun naminida duymayan kalmadi..

• quote:

Orijinalden alıntı: huso0655

Hocam gecmis ama sen olsan hangisini alirsin?Ben hayatta wosvagenin 3,sinif parcalarindan uretilen arabayi almam ki dogus otonun naminida duymayan kalmadi..

3. sınıf parça olayı falan hikaye. Golf'te ne kullanılıyorsa Leon'da da o kullanılıyor. He leonun iç mekanı golfe göre kalitesizdir ayrı. Ben olsam yine leon alırdım. Dizel manuel astraya 70 bin tl vereceğim ve İstanbul trafiğinde sol ayağımı hissetmeyeceğim öyle mi? Leon astraya göre daha hafif ve tdı-dsg uyumu var. Ses sistemi daha kaliteli yol tutusu daha zayıftır ama sürekli hız yapmıyorsanız problem olmaz.

• pasa_ kullanıcısına yanıt
    Hocam zevk meselesi,ben Astrayi terch ederdim hernekadar dsg hatalari duzeltildi densede pimi cekilmis bomba bi patlarsa 5000-16000tl arasi degisiyor..

• quote:

İngiltere:
    http://www.topgear.com/uk/car-news/european-car-of-the-year-2015-volkswagen-passat-2015-03-02

Amerika:
    http://abcnews.go.com/International/wireStory/volkswagen-passat-wins-car-year-award-29324097

İngilizce bilmiyorsanız yardım edebilirim.

Türk tüketicisini küçük görmeye devam edin, emin olun doğru yoldasınız.

Araba var araba var, dsg haric iyi hos araba ama PARASINI HAKETMESI VE DOGUSUN KAZIGI DERT BIZE

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.