Şimdi Ara

2015 Ocak Şubat MODEL Bazında Oto Satış Rakamları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
2
Favori
7.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asıl yazık olan Vw nin bu kazık fiyatlara rağmen bu kadar satması.Bu millet bu paraları nerden buluyor çıldıracağım resmen.Fahiş fiyatlardan satılan alman markaları rekorlar kırıyor.Şu listeleri her gördüğümde bilgisayarı parçalayasım geliyor.Bu ay millet belki akıllanmış diyorum ama malesef yine lmanlar yine almanlar.Senede 1 milyona yakın araba satılıyor memlekette ama ben o bir milyonun içinde bile değilim.Ne paralı memleket vesselam.Ben bu tabloya baktığımda benzin zammının mazot zammının yaprak kımıldatacağını düşünmüyorum çünkü zaman artık bu iktidarın kaymağını yiyerek zenginleşme zamanı.
  • Beyler isteyene ham listeyi (pdf formatinda) gonderebilirim. Listede ticari satislari da var. Listeyi excelde duzenleyip koydum buraya. Isteyen PM atabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şubat daha kısa ay olmasına rağmen araç satışları adeta katlanmış.
    hele polo ocak, şubat farkı muazzam.
  • Cesc_ kullanıcısına yanıt
    VW bile sattığı iki araçtan birini şirket üzerine satıyor. TR de şirket veya işletme üzerine araç almıyorsan aksi enayilik olmaması için bir 10 yıl kullanman gerek.

• Yaris iyi satmış bence. Yalnız iki tane clio var neden anlayamadım. biri b2 biri b3 .
  • ykaya1983 Y kullanıcısına yanıt
    +1111111111111111111111111111

millet ağlıyor ama araba almaktan da geri kalmıyor...onlarda haklı kendi çapında ..karı koca memur olarak veye iyi bi yerde çalışsa ,adam başı en kötü 3000 tl alsa,aylık 6000 tl yapar..bu yıllık 72000 tl eder...3000 tl sini yeseler ..3000 tl si biriktirirler veya bankaya kredi öderler ..15-20000 tl önceden birikmiş olsa..en kötü 2 yılda 70000 tl lik araba rahatlıkla alırlar...en kötü hesap bu..
  • 51. sıradaki a4 b8 ile 104. sıradaki a4 arasındaki fark nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • passata bak be, fluence'i geçmiş linea'yla kapışıyor
  • Filo satislari haric rakamlar nedir acaba.

• Yakında Passat taksiler de görürüz

• Filo milo diyip illaki linea yi alt siralara gondereceksiniz :) niye linea yi bu kadar kotuluyorsunuz cillop gibi araba fiyati uygun gidiyormu gidiyor :)

• Yıllardır - ama her gün - forumu çeşitli başlıklar altında takip ederim..
    Çok da yazmam...

5 yıllık Avukatım...aylık gelirim 4.000 ile 6.000 TL arasında değişiyor..

İyi kazanıyorum da diyemiyorum ... kötü de .. asla ...

Anne babam emekli memur ..ikisinin eline geçen ayda toplasan 3.000 TL...

Eşim mühendislik mezunu ve işsiz...deli gibi iş arıyoruz kendisine ..

Hani - şükür - geçim derdinden değil... malum mezun olmuş... kendi ekmeğini kendi kazansın diye..

Ne de olsa ölüm var yada benzeri haller... Eli ekmek tutsun diye..

Şu satışlara bakıyorum...

Türkiye de yapılan Öss sınavında derece aldığıma, karşılığında kazandığıma mı yanayım ...?

Eşimin mühendislik mezunu olup işsiz olduğuna mı üzüleyim ... ?

Bu arabaların ne haklı yada HAKSIZ kazançlarla alındığına şahit olduğumu mu yazayım... ?

Bilemiyorum...

Bu ülke karışır...Karışmalı...Gelir dağılımı had safhadadır...
    Bir taraf ( misal bir müvekkilim ) elini oynatmadan ve keyfine ...
    porsche cayenne mi alsam gl 350 ( yada 320 her ne ise ) mi alsam diye heveslenirken ...

bir diğer müvekkilim haksız biçimde işten çıkarıldığı için dava masrafını tam tekmil getirememekte...hatta ben cebimden ona destek çıkmak zorunda kalmaktayım...

Bu ülkede vicdan , gelirde adalet , sosyal adalet , zenginlik var diye kimse gelmesin...

Serzeniş..O kadar...

• quote:

Orijinalden alıntı: akorkmaz11

51. sıradaki a4 b8 ile 104. sıradaki a4 arasındaki fark nedir?

Listede öyle yer alıyor. Farklı modeller.
     2015 Ocak Şubat MODEL Bazında Oto Satış Rakamları

• quote:

Orijinalden alıntı: Mydoneoz1

Filo milo diyip illaki linea yi alt siralara gondereceksiniz :) niye linea yi bu kadar kotuluyorsunuz cillop gibi araba fiyati uygun gidiyormu gidiyor :)

Şehir içi 6,5 litre yakan dizel Linea...
  • kurkcu32 K kullanıcısına yanıt
    Ayda 6k kazan ama aglamaya devam. bravo

• Mercedes C Serisi ve BMW Periyodik Bakım Masrafları (Resmî sitelerinden):

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysuleymany -- 4 Mart 2015; 22:32:51 >

• korcank K kullanıcısına yanıt
    ondan daha fazla kazanan avukatlar var, karısıda çalışsa ayda 10000 tl gelir yaklaşık olarak..neyse...

adam burda gelir adaletsizliğinden bahsetmiş..haklı mı..haklı..adamın 6000 tl geliri var birde 900 tl ile geçinenler var...bu ülkenin en büyük sorunu..rüşvetin ,yolsuzluğun ,adam kayırmanın en büyük sebebi gelir adaletsizliği...biri var hergün 1000 tl harcar ..biri var ayda 900 tl ile geçinir..gel de işin içinden çık!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmtıl -- 4 Mart 2015; 22:43:27 >
  • ahmtıl kullanıcısına yanıt
    Adam gelir adaletsizliginden degil karisina is bulamanin verdigi can sikintisini konu almis.

• ya yarısı filo (passat dahil) geri kalanıda ikinci el arabadan bezmiş usanmış olmayan parayla 10 yıl borçlanıp araba alan insanlar. ikinci el piyasası bitik o yüzden bu sıfır satış rakamları. 10 daha veririm sıfır alırım hesabı. kredi kartını zamanında ödüyorsan araç kredisinden kolay ne var. öğrenciyim 1.5tl limitli kredi kartım var zamanında yatırılır bana bile araba kredisi çıkıyor.hesabıma takip edilebilir sistemler üstünden akan para 330 tl kyk kredisi ha.gerisi elden. boş vaktiniz varsa öğrenciyseniz açın e devletten sokaktaki arabaların plakalarını yazın. kaç tanesi hacizli kaç tanesi değil. %70den aşşağı çıkarsa kendimi de burdan süresiz banlarım.

edit : gelir adaletsizliği kapitalist her sistemde olduğu gibi türkiyedede vardır. Türkiyenin politik durumundan dolayıda çok daha bariz hissedilmektedir. Aynı şekilde Amerikada'da büyük bir gelir adaletsizliği vardır amma lakin ki arabalar ucuz olduğundan kimse kimsenin arabasına bakarak gelir dağılımı yapamamaktadır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yigit48 -- 4 Mart 2015; 22:48:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HerkesMemnun

quote:

Orijinalden alıntı: ysuleymany

quote:

Orijinalden alıntı: HerkesMemnun

Linea ilk sırada yer alıyor! Yazık! Bu memleket bu arabalarda zamanını geçiyor ve canını taşıyor. 5 para etmez. Kimse kusura bakmasın. Böyle satışlar oldukça Türkiye'ye tam donanımlı araç gelir mi gelirde kaç para olur! Yazık.

Linea satışlarının büyük bölümü şirketlere filo satışıdır.

Ne fark eder usta... İnsan biniyor insan taşıyor. Kamyon değil sonuçta hususi araç. Linea ve i20 ilk beşte ya daha fazla görmek istemiyorum listeyi.

bence yanlış düşünce linea ve i20 yerli arabalar yerli arabaları olabildiğince desteklemek lazım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.