Şimdi Ara

2013 Model Audi A3 Hangi Donanım Nasıl Anlayabilirim?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
22.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba 2013 Model bir Audi a3 aldım ilanda ambiente yazıyordu fakat ambiente paket mi emin olamadım bunu nereden öğrenebilirim acaba? Vınformer sorgulaması şu şekilde

REPORT #2016.10.19/VF5-xxxx

logo

AUDI A3, 2013

1.6 л, 77.00 kW (104.69 hp), Euro 5

1. BASIC INFORMATION

Identification number xxxxx

Check digit verification was successful

Brand AUDI

Model A3

Generation of model III

Model code Typ 8V

Vehicle type passenger car, utility vehicle

Body type hatchback

Doors quantity 5

2. DATES

Model year 2013

Start of manufacture 2012

End of manufacture produced to the present time

3. TRANSMISSION

The data is absent

4. PARAMETERS OF ENGINE

Engine series #0009

Engine type turbocharged diesel

Engine displacement, ccm 1598

Engine line-up L4

Engine power 77kW@3000-4000rpm

Engine torque 250Nm@1500-2750rpm

Standard of power and torque determine DIN

Emissions classification Euro 5

Additional information 16V, TDI

Type of electric motor electric motor

Number of electric motors 1

Battery capacity, kWh 0

5. RESTRAINT AND BRAKE SYSTEMS

The data is absent

6. MANUFACTURER & MANUFACTURING

Country of origin Germany

Market Europe

Country of assembly Germany

City (and region) of assembly Ingolstadt

Manufacturer Audi AG

Address of manufacturer 74148, Felix Wankel Strasse, 74148 Neckarsulm, Germany

Website of manufacturerhttp://www.audi.com

7. WEIGHT AND SIZE PARAMETERS

The data is absent

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shumin -- 19 Ekim 2016; 18:6:31 >

• çok güzel soru. ben de aynı durumdayım. ambiente aldım. ama
    "keyless go" yok
    "sürüş modu seçimi" ekranını bulamadım veya yok
    ayrıca bir tane de yedek anahtarı yok.
    lütfen ne kadar zarardayım ve ambiente mi değil mi diye anlamama yardımcı olacak bişeyler söyleyin.
    bugün audi servisini aradım plakayı söyleyince ambiente s-line dediler.
    yine de güvenemedim
    acildir. eğer attraction modeli itekledilerse farkını talep edeceğim.
    ruhsatta yazmıyor. satış sözleşmesinde de yazmıyor. (başka bişey de yazmıyor)
    sadece "özel sigorta" belgesinde ambiente kelimesi geçiyor.
  • fatihmed kullanıcısına yanıt
    Sigorta kağıdında ambiente yazıyorsa %99 doğrudur, sonuçta sigortacılar şase numarası girerek aracın bilgilerinin dökümünü otomatik alıyorlar. Anahtarsız giriş ve anahtarsız çalıştırma donanım paketlerine dahil değildir. İnsanların kafasını karıştıran olay aslında şu. Daha önce tecrübesi olmamış arkadaşlar genelde bu attraction-ambition-ambiente olayını VW'deki trend-comfort-highline gibi zannetmekte. Bu paketler aslında donanım paketlerinden çok aracın görünüm karakterine etki eden paketler. Makyajlı kasayla birlikte Attraction - Basic / Ambition - Sportline / Ambiente - Designline isimlerini aldı.
    Sürüş modu seçimi dediğiniz Audi drive select ise o donanım Ambiente (Desingline) de mevcut değil. Sürüş modu seçimi için Ambition (Sportline) paketli araç almanız gerekli.
    Ayrıca arkadaşların yazdıklarına ek olarak aracınızda solda sinyal kolunun altında cruse control kolu varsa ve koltuklarınız yarı deri ise aracınız Ambiente'dir.
    Servis kayıtlarına da güvenebilirsiniz içiniz rahat olsun.

Başka bir konuda anahtarı değiştirmem gerekir mi diye sormuşsunuz. Şahsi fikrim ben olsam değiştirirdim kendimi daha güvende hissetmek için. Bu biraz aldığınız yeri ne kadar tanıyıp tanımadığınızla alakalı. Ayrıca Allah korusun anahtar kaybetme/unutma durumları için elinizde bir yedek anahtarın olması da her zaman için iyidir.
  • Cevaplarınız için gerçekten çok teşekkür ederim. Yeterince bilgi verici oldu. Açıkçası o kadar araştırmış olmama rağmen bu modeller arasındaki farkları tam olarak içerlememiş olmamın etkisiyle heyecan yaptığımı farkettim.

Audiye gerçekten yabancı olduğumu zamanla daha çok anlıyorum. Ama yedek anahtarı bulamadık diyerek araç satışını yapan kişilere gerçekten kızıyorum. En azından satış öncesi veya ilanda bu konudan bahsedilmeliydi. Şimdi de ödeme konusunda bişey yapmıyorlar. Audi servisi yedeğini 800 civarına yaparız diyor.

Bu konuyu da forumlarda araştırıyorum ve hala bulamadım. Buradan da sorayım istedim. Yedek anahtarı kime yaptırayım? Audi pahalı gibi. Dışardan metalini yedeklerim ama dijitali beyni olmadan ne kadar faydalı olacaktır fikrim yok. Balıkesirde oturuyorum. Ulaşılabilir erişilebilir çözüm önerilerinize açığım.
  • [GX]Bortu [ kullanıcısına yanıt
    Araç satış ilanlarında 4. audisi olan bir satıcı yine Audi A3 Sedan Ambiente satıyor. Fakat fotoğraflarda direksiyonun arka planında elle manuel vites değiştirme kolları da gözüküyor. Ama benim Sportback modelde yok. Acaba Sportback de bu ayrıntı kullanılmamış olabilir mi yoksa yine bişeyler mi atlıyorum.
    Ayrıca yine tekrar edeyim bana firma veya tükan adı paylaşır mısınız? Bu A3 ün anahtarını çoğaltabileceğim?
    Faturasını da temin etmeyen satıcıya postalayım. Ödemese de pislik olur hiç yoktan.
  • Hocam direksiyondan vites ambition larda var. Şimdi ne yap sen biliyormusun. Audi bayine git oradan bir tane a3 katalog iste. Yada araçları bana tanıtın de onlar anlatır sana tek tek. Ambiante biraz daha konforlu. Ambition daha spor. İlanlara bakarsan kafan karışır çünkü galericiler bile bilmiyor. Dolayısıyla aldığın araba büyük ihtimalle ambiante gönlün rahat olsun. iyi günlerde kullanmak dileğiyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok teşekkür ederim eagled-eye

Direksiyondan vites kumandası da malesef opsiyonel donanım. Audi sitesinden araç oluşturucudan opsiyonları görebilirsiniz. Mesela standart direksiyon haricinde vites kumandalı olan direksiyon ve altı düzleştirilmiş direksiyon gibi opsiyonel direksiyon seçenekleri mevcut. Normalde sedan ve sportbacklerde aynı paketler aynı donanımlarla gelir. Farklı olarak gördüğünüz herşey opsiyonel donanımdır.
    Bunun dışında Audi'de opsiyonel ufak paketler de vardır. İlanda gördüğünüz araçta ekstra o paketlerden birisi de olabilir. Mesela benim araçta cam tavan var ama bazı araçları doğuş paketli olarak getirdiğinden benim cam tavanın yanından benimkinde olmayan katlanır ayna ve geri görüş kamerası gibi bazı opsiyonlara da sahipler.
    Anahtar işini de bildiğim tanıdığım yer yok fakat elinizdeki anahtardan immo verilerini kopyalarak çoğaltabilen çok anahtarcı gördüm. Kendim hiç yaptırmadığım için 1 e 1 orijinaliyle aynı mı oluyor onu bilemiyorum tabii.

• Herkese merhaba, konuyu hortlattım ama ben de benzer konuda ikilemde kaldım. Yaklaşık 1 ay evvel 2013 model audi a3 almıştım. Şaşe ve plaka no ile hasar sorgulamada ve zts de audi a3 aracım ambiente görünüyor. Fakat ilanları incelediğimde hiç de ambiente gibi görünmüyor. Audi servisi aradım birkaç gün evvel, plaka sorgulamasında attraction çıktı ve şaşırmadım. Malum arabam ne kadar eder uygulaması ile fiyatları sürekli takip ediyorum ve orada attraction için iki seçenek çıkıyor; biri 2010-2013 serisi, diğeri 2013-2014 serisi. Benim araç hangisine dahil, nasıl öğrenebilirim ya da anlayabilirim ki? Çünkü fiyat bayağı fark ediyor.

• En basit yontem; camlarin kenarlarinda krom citalar ve hiz sabitleyici varsa arac Ambiente'dir, 3 kollu direksiyon ve baldir destekli spor koltuklar varsa Ambition'dir... Hicbiri yoksa Attraction...

Ilanlara baktim bir suru yalan yanlis ilan var; pek cok Attraction araci Ambition diye satisa koymuslar...

• koltuk ve koltuk kumaşından anlarsınız en düşük donanım attractionda yan desteği az ve büyük Z deseni vardır, Üst konfor donanım olan ambientenin koltuklarının kenarları deri gibidir ve son olarak üst spor donanım olan ambitionun ön koltukları spor recaro yan desteği çok olan düz çizgi desenlidir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.