Şimdi Ara

nissan qashqai 2012-2013 model alınır mı,tavsiye eden var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
25.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Fluence almayı planlarken nissan qashqai ilere bakar oldum. 50 bin fluence e verceğime 65 e çıkar qashqai alırım dedim. Kullananlar tavsiye edermi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2012 qasqailerin otomatiklerinin ciddi sanzuman problemleri var.ve oyle 3 5 bin masraf diil.sikayetleri oku netten ne ocaklar yikmis

Benin arkadasim aldi 2012 sonradan haberim oldu.55 60 bin liraya.komple degisnesi gerek sanzumanin 30 bin tl demis iki yetkili servis.tamir ederiz ama garantisi yok demis 5 bin tl

En son aldigi adamla mahkemelik oldulardi

• Ultrasaray0643 U kullanıcısına yanıt
    Dostum dediğin problem dizel olanlarda deniliyor ama? Yoksa benzinliler de mi sıkıntılı, en sağlam bilgi nerden alınır acaba

• 2013 modellerde de sıkıntı var mı acaba? Biraz araştırma yaptım, dizellerde sorun oluyor sanırım. Emin olamadım. Tecrübesi olan bu model sahibi varsa, yorumlarsa çok iyi olur

• Up

• 2012-2013 modellerde 1.6 benzin 115 ps olanlarda cvt vardı problem onlarda sanırım. 2.0 dizellerdeki otomatik vites tam otomatik mi cvt mi bilmiyorum ama 1.5 dizeller manuel olarak satıldı, motor zaten renault motoru sorunlu bir motor değil. bende 2011 model 1.5 dci 106 ps tekna cam tavan modeli genel olarak memnunum.
  • Benim vardı 2012 model benzinli. Araç rahat, konforlu, şanzıman ile ilgili bir sorun yaşamadım ancak araba gitmiyor, LPG' li ise tamamen çekişten düşüyor, aracı satma nedenim de buydu.
    Adana civarını bilenler bilir Şekerpınarı' na uğrayayım diye Pozantı eski yoldan gideyim dedim, hafif rampa bir yolda öndeki kamyonu geçene kadar bayağı bir sıkıntı yaşamıştım.
    Ama performans haricinde güzel araçtı.
  • Baktığım araçlar 1.6 tekna benzinli, yarı otomatik. Şanzımanını bilmiyorum henüz

• 2011 Qashqai +2 kullanan birisiyim.Araba bence gayet iyi.Yakıt konusunda şehir içi 6.0-6.2 arası geziyor(Zaten fazla kullanan biri değilim şuanda 56k da).1.5dci motor +2 olduğu için bence biraz yetersiz.Düz yolda 200 basmıyor araba.Parçaları pahalı bence.Yerden yüksekliği ve 1.5ton olduğu için insan güvende hissediyor ama yanına bir yüksek araba durana kadar.Gidip jettaya golfe o kadar para vereceğime qashqai alımanızı tavsiye ederim.Başka sorunuz varsa cevaplamaya çalışırım.

• emir66 E kullanıcısına yanıt
    Benzinlilerde şanzıman cvt. kısa bir süre kullanmıştım. biraz sesli çalışıyordu ama uzun süre kullanmadığım için yorum yapmam doğru olmaz
  • Senyour kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı kafadayım. Fluence, clio, golf e 55-60 vereceğime otomatik benzinli qashqai alırım diye düşündüm. Ama şu şanzıman olayı kafamı karıştırdı. Bazı yerlerde dizel otomatikler sorunlu diyor, burdaki arkadaşlar 1.6 benzinliler sorunlu diyor, anlamadım yani. Baktıklarımın hepsi 2012-2013 model benzinli yarı otomatik

• quote:

Orijinalden alıntı: emir66

Ben de aynı kafadayım. Fluence, clio, golf e 55-60 vereceğime otomatik benzinli qashqai alırım diye düşündüm. Ama şu şanzıman olayı kafamı karıştırdı. Bazı yerlerde dizel otomatikler sorunlu diyor, burdaki arkadaşlar 1.6 benzinliler sorunlu diyor, anlamadım yani. Baktıklarımın hepsi 2012-2013 model benzinli yarı otomatik

dizel otomatikleri sorunlu denen modeller 2014 sonrası üretilen 1.6 dci+ cvt olanlar. eskiden 1.5 dci olanlarda otomatik yoktu zaten
  • emir66 E kullanıcısına yanıt
    Otomatik şanzıman hakkında pek bir bilgim yok kusura bakmayın.Ben 1.5 dci manuel sahibiyim.+2 lerde 2.0 da sadece otomatik var diye biliyorum.Normal qashqai hakkında malesef bilmiyorum.Ama eğer manuel kullanabilirim diyorsanız +2 almanızı şiddetle tavsiye ederim.

• Sanırım benim baktığım 2012-2013 model qashqai ler de cvt şanzıman.

• qashqai aldınız mı? Bende 2012-2013 1.6 cvt bakıyorum. Şanzıman olayından korkum var.
  • ekinoks44 kullanıcısına yanıt
    Almadım vazgeçtim, güvenilir bilgi bulamadım. Bazıları şanzıman sıkıntısı yok, o sadece dizellerde var diyor bazıları tam tersi, çok bilgi kirliliği var yani. O yüzden vazgeçtim başka araç aldım

• 2012 qashqai almak üzereyim ancak arabanın net ağırlığı ruhsatta 1500 kilo yazıyor.. İnternet ilanlarında bu arabalar 1344 kilo görünüyor hangisi doğru yardımcı olursanız sevinirim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.