Şimdi Ara

2013 Mercedes E180 CGI FL ELITE 156hp (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.312
Cevap
26
Favori
198.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EMREBORA_61

ama 520d a6 2.0 tdi otobanda selektör şov yapabilir.

Sabah sabah iyi güldüm.
  • quote:

ayrıca kasa 2016 gibi değişecek...1.4 tsı 122 hp golf ten kötü gitmez bu araba..dediğim gibi 9.5 sn den yukarı olmayacak 0-100 7 ileri şanzıman var.araçta çok ağır değil zaten.ama 520d a6 2.0 tdi otobanda selektör şov yapabilir.

bmw 320i ed çok kar kazanıyor...mercedes te aynısını yapacak şimdi 320d satışları biter kimse 320d almaz illa performans olacak diyenler hariç tek tük alır.şimdi 520i ed gelir oda 135 den satar :)

Selektor şov bomba olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selektör şov iyiydi

• Aracı hiç test eden oldu mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

Orijinalden alıntı: root_echo

quote:

Orijinalden alıntı: gezginbur

Şuna bir de 1.6 dizel motor koysalar varımı yoğumu veririm bu arabaya.

+birde sw olsa ev alacağıma bunu alırım

Yok daha neler, oldu olacak önüne wolksvagen amblemi koysunlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Can_vtec

quote:

ayrıca kasa 2016 gibi değişecek...1.4 tsı 122 hp golf ten kötü gitmez bu araba..dediğim gibi 9.5 sn den yukarı olmayacak 0-100 7 ileri şanzıman var.araçta çok ağır değil zaten.ama 520d a6 2.0 tdi otobanda selektör şov yapabilir.

bmw 320i ed çok kar kazanıyor...mercedes te aynısını yapacak şimdi 320d satışları biter kimse 320d almaz illa performans olacak diyenler hariç tek tük alır.şimdi 520i ed gelir oda 135 den satar :)

Selektor şov bomba olmuş

:) benim moralimi bozar uzun yolda giderken taciz edilip yanından uzayıp gitmesi..o kadar para vermişim :) ama mercedes kullanıcısını pek ilgilendirmez gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EMREBORA_61 -- 9 Haziran 2013; 15:57:18 >

• Merak etmeyin e serisi alacak afam zaten 3-5 i gecmez bu forumdan da alacak adam az cikar. Ancak siz bos atip tutun... Yok 1.3 isterukmus bunu diyen arkadas sen once fiat biss alacak paayi bir bulustur sagdan soldan borc almadan sonra gel burda ahkam kes

• herkes astonmartine 4000 cc motorlu arabaya bindiği için 156 hp 211 den sonra en kaliteli e serisi denen araca dil uzatıp duruyorlar. hayatında binek oto olarak 100 hp üstünde araba görmemiş insanların bu davranışı gayet garip...
  • Mercedes'in bir ağırlığı vardı oda kalmadı.. Bulunduğum semtte şahinden tofaştan fazla c180 var artık. Yakında E180'den olur. İsmi bile kötü bunun. E180 ne yahu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hummer58

Merak etmeyin e serisi alacak afam zaten 3-5 i gecmez bu forumdan da alacak adam az cikar. Ancak siz bos atip tutun... Yok 1.3 isterukmus bunu diyen arkadas sen once fiat biss alacak paayi bir bulustur sagdan soldan borc almadan sonra gel burda ahkam kes

2.0 Dizel araç kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: optiSpice

Sizce bu 1.6 litre 156'lık E Serisi, makyajsız kasadaki 136'lık E200 CDI'a göre nasıl yürür?

1.6 litre motor bu kasaya yetersiz gelir mi?Sonuçta düne kadar 1.8 litre vardı.

Bu motor sürüş konforunu nasıl etkiler?Performans gereken durumlarda araç ''Yok ben yürümüyorum, 1.6 ne allasen?'' der mi?

Motor aşınımı uzun vadede nasıl olur?Çip ile 190 küsür beygir alınırsa motora çok mu yüklenilmiş olur?

Çipli kullanımda performans & motor ömrü & yakıt tüketimi ilişkisi ne durumda olur?

(Sorularımı gayet samimi bir şekilde sordum, artniyet vs. yoktur)

Makyajsızdaki cdi kullanmadım hiç ne desem yalan olur ama dizel motorun tork yüksekliği ağırlıkta avantaj haline dönüşüyor.
    ben uzun süre 2.0 atmosferik 150 bg 5 serisi kullandım. Araç gidiyor tabi ki ama 190 tork olmasının eksikliğini hissettiriyordu. özellikle araç dolu iken bagaj+yolcular bunu hissediyordunuz. Yada rampa çıkarken resmen 1. vitese kadar düşüyorsun çok virajlı rampalı yollarda. (antalya çevresi mesela )

1.6 motorun avantajı turboya sahip olmaslı tork hem nispeten yüksek hemde düşük devirden gelmeye başlıyor ki çok büyük avantaj bu durum . Ancak kişisel tercihlerim nedeniyle ben bir kasa öncesi bile olsa daha güçlü, akıcı , gaza basınca hemen vites değiştirmeyi istemeyecek araç kullanmak isterim hele E kasa araçta.

Tabi ki normal 1.6 lar gibi değil performansı ARACA GÖRE düşük kalabilir ancak gene bir çok kullanıcıyı rahatsız etmeyecektir biraz beklenti meselesi. Ancak günümüz düşük hacim yüksek güç motorların c sınıfı araçlarda 160-170-180 bg leri bulduğu ortamda kaba tabirle millet hemen kıçınızda bitecektir .

modifiye konusunda en ufak bir fikrim yok ancak motorun güçlü motorlara göre daha çok yorulacağı kesin. Bir taraftan mercedesin katı sorun çıkarmama politikası düşünüldüğünde motora biraz daha yüklenilebilir belki diye geliyor aklıma .

• bir arkadaşımız 20 bg fazla olacak dedi .
    1.6 176 bg motor demek bu zaten 250 tork

reno mercedes ortak yapım olarak geçen motor 2 litre 183 bg 300 tork (turbolu)
    2.0 ları baltalar bu gidişle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whisper911 -- 9 Haziran 2013; 23:28:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

bir arkadaşımız 20 bg fazla olacak dedi .

reno mercedes ortak yapım olarak geçen motor 2 litre 183 bg 270 tork (turbolu)

Bu 2 litre 183 bg motor hangisi oluyor ? Hangi araçta kullanılıyor ?

• Whisper911 W kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkür ederim hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: _MaxPayne_

quote:

bir arkadaşımız 20 bg fazla olacak dedi .

reno mercedes ortak yapım olarak geçen motor 2 litre 183 bg 270 tork (turbolu)

Bu 2 litre 183 bg motor hangisi oluyor ? Hangi araçta kullanılıyor ?

Bende yeni gördüm hocam yanlış mı baktım diye şüphedeyim şuan kontrol ediyorum =)
  • 2013 Mercedes-Benz E 200 Automatic W 212

engine type turbocharged petrol
    engine manufacturer Mercedes-Benz/Renault
    engine code
    cylinders Straight 4
    capacity 2 litre
    1991 cc
    (121.498 cu in)
    bore × stroke 83 × 92 mm
    3.27 × 3.62 in
    bore/stroke ratio 0.9
    valve gear DOHC
    4 valves per cylinder
    16 Total valves
    maximum power output 183.5 PS (181 bhp) (135 kW)
    at 5500 rpm
    specific output 90.9 bhp/litre
    1.49 bhp/cu in
    maximum torque 300 Nm (221 ft·lb) (30.6 kgm)
    at 1200-4000 rpm
  • quote:

Orijinalden alıntı: optiSpice

Cevap için teşekkür ederim hocam

ben teşekkür edeirm ne demek
  • quote:

2013 Mercedes-Benz E 200 Automatic W 212

engine type turbocharged petrol
    engine manufacturer Mercedes-Benz/Renault
    engine code
    cylinders Straight 4
    capacity 2 litre
    1991 cc
    (121.498 cu in)
    bore × stroke 83 × 92 mm
    3.27 × 3.62 in
    bore/stroke ratio 0.9
    valve gear DOHC
    4 valves per cylinder
    16 Total valves
    maximum power output 183.5 PS (181 bhp) (135 kW)
    at 5500 rpm
    specific output 90.9 bhp/litre
    1.49 bhp/cu in
    maximum torque 300 Nm (221 ft·lb) (30.6 kgm)
    at 1200-4000 rpm

Türkiye'de aynı motorun daha güçlü versiyonu E250 ile satılıyor sanırım. Bu kasada E200'ü getirmediler nedense.

• Bunu da şimdi fark ettim güncel e serisinde e400 ün motor hacmi e300 motor hacminden daha düşük
  • quote:

Orijinalden alıntı: gh912

quote:

Orijinalden alıntı: Praetor

140bin'e E serisi alabiliyorsam ne mutlu bana... isterse 1.3lt motor hacmi olsun. Otoban dışında nerede 150'nin üstüne çıkabiliyorum ki adam gibi. 231 bg 350cdi araç var pederin altında Edirne-İstanbul arası TEM haricinde 200'ün üstüne bile çıkamıyorum...tabi maliyeti hem silivri'de hem de babeeski'de fotoğraflanmak oluyor

156bg mis gibi olur, 0-100 benim aracım 10-11sn'de çıkıyor ki o kadar ivmelenme olsa yeter de artar bile....

Silivride nereye fotoğraflı radar koydular söylermisiniz?Yazlığa gidip gelirken takılmayalım radara.Geçen seneye kadar kameralı radar yoktu.

Selimpaşa-Silivri arası iki kere ceza yedim. Bir kez 127 bir kez 163km hızla portremi çekip göndermişler saolsunlar.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.