Şimdi Ara

2013 Mercedes E180 CGI FL ELITE 156hp (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.313
Cevap
26
Favori
198.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Praetor

140bin'e E serisi alabiliyorsam ne mutlu bana... isterse 1.3lt motor hacmi olsun. Otoban dışında nerede 150'nin üstüne çıkabiliyorum ki adam gibi. 231 bg 350cdi araç var pederin altında Edirne-İstanbul arası TEM haricinde 200'ün üstüne bile çıkamıyorum...tabi maliyeti hem silivri'de hem de babeeski'de fotoğraflanmak oluyor

156bg mis gibi olur, 0-100 benim aracım 10-11sn'de çıkıyor ki o kadar ivmelenme olsa yeter de artar bile....

Silivride nereye fotoğraflı radar koydular söylermisiniz?Yazlığa gidip gelirken takılmayalım radara.Geçen seneye kadar kameralı radar yoktu.

• quote:

Orijinalden alıntı: optiSpice

2010 model E200 CDI 136 hp / 330 nm hızlanma videosu;

E 180 +20 hp ile gelecek onu da düşünün.

9.8 gibi birşey çıkmış 0-100ü.156 lığın eminim daha iyidir kalkışı.

• Mercedes Benz Türkiye bu araca diğerlerinden 5.000 euro fazla kar koymuş.

C180'de yaptıkları çakallığa devam ediyorlar. Bu adamlara para kazandıracağıma 1-2 yıl sonra 2. el almaya çalışırım.
  • Vergisiz fiyatına bakın e250 ,e180 den daha ucuz .tam fırsatçılık

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • açıkçası orta sınıf için ekonomik motor elbet mantıklı ama arkadaş E sınıfı gibi zengin insanları hedefleyen araca 1.6 motor bence yakışmamış.
    Haa ekonomiktir, az yakar, vergisi daha ucuzdur onlar ayrı bir konu. Ama E sınıf otomobil alan bir kişinin yıllık bin tl fazla vergi vermeyi yada km de 3-5 kuruş fazla yakmayı umursayacağını sanmıyorum.
    Sonuçta E serisini de orta direk almıyor ki arkadaş, 3 kuruş daha ekonomik olsun diye E serisine 1.6 motor koymak bence mercedese yakışmadı.

İnşallah bu akıma uyupta spor araba üreten markalar da kendini bozmaz.

Düşünsenize Türkiyeye özel 1.4 turbo benzinli Ferrariler, 1.5dci Bugattiler gelse ortalık nasıl bir hal alır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zulu1616 -- 8 Haziran 2013; 8:49:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zulu1616

açıkçası orta sınıf için ekonomik motor elbet mantıklı ama arkadaş E sınıfı gibi zengin insanları hedefleyen araca 1.6 motor bence yakışmamış.
    Haa ekonomiktir, az yakar, vergisi daha ucuzdur onlar ayrı bir konu. Ama E sınıf otomobil alan bir kişinin yıllık bin tl fazla vergi vermeyi yada km de 3-5 kuruş fazla yakmayı umursayacağını sanmıyorum.
    Sonuçta E serisini de orta direk almıyor ki arkadaş, 3 kuruş daha ekonomik olsun diye E serisine 1.6 motor koymak bence mercedese yakışmadı.

Düşünsenize Türkiyeye özel 1.4 turbo benzinli Ferrariler, 1.5dci Bugattiler gelse ortalık nasıl bir hal alır

Zaten E Segmenti alan adama yıllık MTV ve 10-20 kuruş yakıt farkı koymuyor hocam.Algı sıkıntısı orada zaten.

İnsanlar, bu araba yıllık MTV ve yakıttan yırtmak için alınıyor zannediyorlar.Bu arabanın tercih sebebi 1.6 litre hacim sayesinde ÖTV'nin minimum olmasıdır.

Boş E250 parasına dolu dolu E180 alınıyor.Aynı donanımları E250'ye ekleyince fiyat 250 binlere doğru yürüyor.

Sırf motor farkı yüzünden aynı araca 160-170 bin lira vermek var, 240-250 bin lira vermek var.E180'de pazarlık payı da daha geniş olacaktır.

Yukarıda videosunu koymuştum, 136'lık W212 0-100 hızlanmasını 9.7 saniye civarında tamamlıyor.156'lık 1.6 motor da 8.8-9.0 saniye civarında tamamlasa daha ne.

• İş sadece daha ucuza almak değil, şirketler için indirilemeyen OTV farkını da koyduğunuzda 1.6 litre en baz donanımda bile yaklaşık 40 bin tl daha ucuza gelir, donanım arttıkça bu fark çok daha büyür
    Ne kadar zengin olsa da şirket patronları 1-2 saniye hızlanmaya değil , fiyat ve vergi avantajına bakar bence

• İşte o bahsettiğiniz 1 küsür sn ve 180 deki 2 küsür saniyenin anlamı şu aslında; birinin tam boş gitmesi ile diğerinin 3 kişi klima açık gitmesi aynı. Bu da belli bir konfor demek oluyor.

Arkadaşlar , olaya muhalefet yapıyormuş gibi olmayayım, sadece bu motor seçeneği e serisinde tercihim olmaz bunun gerekçesini belirttim. Sonuçta s80 de 115 hp dizel var ve sattı zamanında. Satılmaz diye birşey yok. Mutlaka ki çok fazla da satacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zulu1616

açıkçası orta sınıf için ekonomik motor elbet mantıklı ama arkadaş E sınıfı gibi zengin insanları hedefleyen araca 1.6 motor bence yakışmamış.

Zaten E Segmenti alan adama yıllık MTV ve 10-20 kuruş yakıt farkı koymuyor hocam.Algı sıkıntısı orada zaten.

İnsanlar, bu araba yıllık MTV ve yakıttan yırtmak için alınıyor zannediyorlar.Bu arabanın tercih sebebi 1.6 litre hacim sayesinde ÖTV'nin minimum olmasıdır.

Boş E250 parasına dolu dolu E180 alınıyor.Aynı donanımları E250'ye ekleyince fiyat 250 binlere doğru yürüyor.

Sırf motor farkı yüzünden aynı araca 160-170 bin lira vermek var, 240-250 bin lira vermek var.E180'de pazarlık payı da daha geniş olacaktır.

Yukarıda videosunu koymuştum, 136'lık W212 0-100 hızlanmasını 9.7 saniye civarında tamamlıyor.156'lık 1.6 motor da 8.8-9.0 saniye civarında tamamlasa daha ne.

ÖTV açısından bakınca söyledikleriniz mantıklı. Ama Yinede bu devletimizin ÖTV'de uyguladığı saçma politika yüzünden insanlar 1.6 motorlu E serisi mercedes almak zorunda kalıyorlar.

Ancak 1.6 motor verileri tatminkar da olsa 2.0 litrenin vereceği tork ve sürüş keyfini tam anlamıyla karşılamayacaktır.

Ama dediğiniz de doğru, fiyat olarak inanılmaz bir avantaj sağlıyor 1.6 motor. Söylediklerinizi beynim her nekadar mantıklı bulsa da E serisi mercedesin 2.0 altında motorla satılmasına kalbim hayır diyor

Açıkçası bence sırf bizim devletimiz saçmalıyor diye mercedesin de satış kaygısıyla böyle bir hamle yapmış olmasını kınıyorum

• phantom_coal kullanıcısına yanıt
    +1...
  • quote:

Orijinalden alıntı: phantom_coal

Vergisiz fiyatına bakın e250 ,e180 den daha ucuz .tam fırsatçılık

Buda ayrı bir mevzu tabi. MB Türkiye'nin çakallığı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sihrim

MERCEDESİN DÜN 5/6/2013 SİTESİNDE YAYINLADIĞI, ARDINDAN KALDIRDIĞI E180 FİYATI 126.252
    YORUMLARINIZ

Kurşunsuz Benzin
    E 180 115 kW(156 PS)
    4 Silindir 7 ileri oranlı otomatik şanzıman 126.252,45 TL
    E 250 FL Elite 155 kW(211 PS)
    4 Silindir 135-142 g/km
    5,8-6,1 litre/100 km 7 ileri oranlı otomatik şanzıman 169.000,01 TL
    E 350 4MATIC FL Elite 225 kW(306 PS)
    V6 Silindir 174-176 g/km
    7,4-7,5 litre/100 km 7 ileri oranlı otomatik şanzıman 258.500,00 TL
    E 63 AMG FL Premium 410 kW(557 PS)
    V8 Silindir 230 g/km
    9,8 litre/100 km 7 ileri oranlı otomatik şanzıman 644.100,05 TL

üstlerde dursun da millet görsün gerçekleri

• h

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efrasiyab42 -- 10 Haziran 2013; 16:30:26 >
  • 2-3 sene sonra 50.000 km civarında ikinci el 100.000 lere düşerse hemen alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

Anlamadığım aracın vergisiz fiyatını e250 gibi gösterip üzerine 1.6 ltlik dilim vergisini ekleyince oluşacak fiyattan haberiniz var mı? O fiyata MB E serisi alınır mı? Size mantıklı geliyorsa söylenecek söz kalmamıştır.
  • Bu forumda kim ne zirvalarsa zirvalasin 156 beygirlik e serisi cok satacak ve ben de alicilardan biri olacam insallah. Mercedesi tebrik ediyorum ulkede sacma vergi sistemine ragmen tc vatandasini dusunup bu motorla arabayi getirdigi icin. Millet bu motoru sozum onaaraclardaki 100-105 beygirlik 1.6 lar ile kiyasliyor. Bmw de bundan sonra nal toplar artik piyasada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gyradel

quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

Anlamadığım aracın vergisiz fiyatını e250 gibi gösterip üzerine 1.6 ltlik dilim vergisini ekleyince oluşacak fiyattan haberiniz var mı? O fiyata MB E serisi alınır mı? Size mantıklı geliyorsa söylenecek söz kalmamıştır.

Ne demek istediğini anlamadım.
  • quote:

Bu araç 0-100'ü hızlanmasını 8,5-9 saniyede başarabilecekse hiç düşünmezdim almak için , fakat bana 11 saniyeden aşağı olmaz gibi geliyor .
  • Bu mercedes e serisiyse babamdaki e350 ne oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efrasiyab42 -- 8 Haziran 2013; 15:02:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanatom

Bu mercedes e serisiyse babamdaki e350 ne oluyor

E63; E Serisi ise, babandaki E350 ne demek oluyor?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.