Şimdi Ara

2012 my fiesta LPG

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Taktırayım mı? ne dersiniz? Kullanan var mı?Su an 3000 km.de ama 10000i gecince taktırmayı dusunuyorum... ???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Neden dizel almadın derseniz... Sevmiyorum, onceki aracım dizeldi. Turbo, enjektor, basınc sensoru gibi pahalı arızaları var. Ama asıl sıkıntım motor sesi cok tatsız ve ilk kalkısta (turbo devreye girmeden once) tepkisizligi cok sinir bence... Yakıt tasarrafu haricinde son derece kotu bir sistem bence dizel...

• Bende sizinle aynı fıkırdeyim . Dizel tasarruf dışında hiçbir güzelliği yok. Benzınde kalması çok daha iyi olur fakat gunumuz benzin fiyatları buna uygun degil.Çok yol yapan biri degılsenız taktırmayın.

• Eyw... Su an cok yol yapmıyorum. İsyerim 20 km uzaklıkta ama seneye muhtemelen 70 km gidip gelicem. Gecen sene de 70 km gidip geliyordum bu yuzden dizel fiestam vardı, daha once ise lpg.li roverım vardı.
    Lpgli aracım hem daha seri hem daha keyifli hem de daha ekonomikti.
    Bu yuzden dizel aracı satıp benzinliye dondum. Yakıt parası canımı sıkınca da lpg taktırıcam. Daha once ROVER ve MAZDA kullanfım lpg.li olarak. Hic bir sikayetim olmadı.
    gecenlerde dizel yeni passat ile 1000 km yol yaptım. yuksek hızlarda guzel ama sehiricinde 2000 motor passat tdi bile zevk vermedi.
    bi daha dizel arac alacagımı hic sanmıyorum. :))

• benımde arac 2012 fıesta 1.25 benzınlı, aracı halen benzınde kullanıyorum. Şubatta satın aldım arac şu anda 24.000 km ye geldı. LPG taktırsam km de kac kurus yakar
  • 1,25 fiesta temmuzda aldım 7000 km yaptım benzinle ne kasko yaptırdım nede lpg taktırdım garantisi bittikten sonra lpg taktırmayı düşünebilirim . ama garantideyken taktırmayın bence
  • benzinli ile dizel aasındaki devasa fiyat farklarını görünce bende dizel den soğudum.30.000 tl bütçem var.Fiesta 1.2 mi Clio 4 1.2 mi alayım kararsız kaldım.Sizce?
  • Bende nisan 2012 de aldım.ancak 8000 kmye geldi.km de 35 kuruş yakiyor.lpg düşünmüyorum.benim kadar km yapanlar için gereksiz olduğunu düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Ad3m

Bende nisan 2012 de aldım.ancak 8000 kmye geldi.km de 35 kuruş yakiyor.lpg düşünmüyorum.benim kadar km yapanlar için gereksiz olduğunu düşünüyorum

Kuruş değilde 100 km ye kaç litre yaktığını belirtseniz daha iyi olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Augias

quote:

Orijinalden alıntı: Ad3m

Bende nisan 2012 de aldım.ancak 8000 kmye geldi.km de 35 kuruş yakiyor.lpg düşünmüyorum.benim kadar km yapanlar için gereksiz olduğunu düşünüyorum

Kuruş değilde 100 km ye kaç litre yaktığını belirtseniz daha iyi olurdu.

100 kmde 7,5 lt yakıt tüketmiş
  • Benim fiesta 1.4 tdci dizel , 100 km de 5.6lt tüketiyor.

<a href=http://download.cnet.com/Free-Youtube-Downloader-Pro/3000-2071_4-75329731.html >youtube downloader</a>
  • Trend 1.25 Aracı 2012 Temmuzda aldım. 1350km benzin ile bindim. Şehir içi kullanıyordum. Ortalama O zamanki benzin fiyatları ile Km başına 33kuruş yakıyordu. Ondan sonra eylül sonunda Prins Silverline marka LPG takdırdım. (Tabi takdırmadan öncede çok araştırdım ve çok düşündüm. Ama hiçde korkduğum gibi olmadı. Aracın zaten 3yıl garantisi mevcut idi. LPG takılınca LPG 2yıl garanti verdi. Sadece 1 yıl LPG'den kaynaklı birşey olursa garanti dışı kalıyor. Ama o kadar da km başına kar yapdığında karşılar.) Milangaz ve arasırada OPET gaz alıyorum.(Arasında hiç bir var yok. hatta milangaz daha iyi. LPG takan usta zaten milangaz yada opet demişdi.) Şu anda km başına yine aynı şehir işi yol yapmama rağmen 18 ile 19 kuruş yakıyor. Şu anda 9400km'de.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.