Şimdi Ara

Benzinli Ford Fiesta alınırmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
1
Favori
61.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kısa bir süre içinde ilk arabamı alacağım. Şu anda ehliyet kursuna gidiyorum.
    Arabadan beklentilerim, temiz olsun 50-60 km yi ve 7-8 yaşı geçmesin, tutulsun, en azından abs ve 2 hava yastığı olsun, yakıtı makul olsun vs. Performans arayışında değilim. Zaten 100-110 kmyi geçeceğimi düşünmüyorum
    Öğretmenim. Bütçem 20 bin tl. Bu bütçeyle ancak B sınıfı benzinli bir araç alınabiliyor. Aynı özellikleri taşıyan Dizeller ise çok pahalı
    Şimdilik aklıma en çok yatanı 2006-2007 model (makyajlı kasa)1.4 Fiesta Comfort.
    Ancak çevremdekiler, o araç benzini çok tüketiyor, yakıta para yetiştiremezsin diyorlar.
    Acaba gerçekten, denildiği gibi bu araba çok mu yakıt tüketiyor?
    Lpg li bulsam veya sonradan Lpg taktırsam performansta ciddi bir düşüş yaşar mıyım? Mesela rampada çekişte bir düşüş olur mu?

• eğer istanbul'daysanız yakıt sıkıntı olabilir.ben istanbul dışında trafiğin yoğun olmadığı bir ilçede yaşıyorum benim 2001 model benzinli fiesta(1.25 motor) km'de 25-30 kuruş arası yakıyor.
  • arabayı yavas yavas hızını arttırıp belirli bir hızda sabitliyorsanız her araba az yakar,
    ama boş yolda hızınız 80-110 arası sürekli değişkenlik gösteriyorsa dizelde pek kurtarmaz aslında tabi benzinli daha çok yakar,

performans aramıyorsanız ilk yazdıgım gibi hızı sabitler gidersiniz, onun dısında hız sürekli değişkenlik gösterirse performanstan farkı kalmaz
    yani performans=yarış değildir gaza bir tık fazla basmak demektir.
    durduk yere nıye çok yakıt tüketsin
    eğer gerçekten sakin kullanıyorsanız fabrika verisi yakalarsınız
    örn: şehiriçi dur kalk, km de 40-50krş

şehırdışı sabit hız km de 20krş gibi,

kısacası tamamen kullanıma bağlı, ayrıca benzinli kullanmak yeri geldiği zaman çok zevklidir :) traktör sesi duymazsınız.

edit: şehırdışından kastım, istanbul e5 olabilir yanı boş yol demek istedım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mefta046 -- 6 Mayıs 2013; 21:08:17 >
  • Bence alınır 2 yılı aşkın zamandır 1.4 96 hp benzinli ford fiesta kullanıyorum.

Şehir içinde km'de 35 kr şehir dışındaysa km'de 25 kr yakıyor.
    Litre değer olarak şehirler arasında sabit hızla 4.8 l /100 km değerine ulaşabildim.
    1 yıllık karma tüketim değerlerine baktığımda ilk yıl 7,5 l / 100 km
    2.yıldaysa 7 l / 100 km olduğunu görmekteyim.

yazın fethiyeye tatile gittim 600 TL'ye 2000 km yaptım klima genelde açıktı.

tabi karar sizin...
  • merhaba 1,25 fiestamı dün aldım ve 90 km yaptım sadece şehir içi ve dur kalkı cok olana bir ilçe bandırma da ortalama hız 30 km ortalakama yakıt tüketimi 8.7 bence daha sıfır aracta bukadar dur kalka normal gibi geldi
  • bence kendinizi kandırmayın param çok benzini sallamam hızlı sürerim diyorsanız benzinli
    yok ne yaktı kaç yaktı diye araştırıyorsanız dizel alın derim
    ama bence ford uzak durulması gereken bir marka
  • Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Peki lpg taktırsam yokuşlarda çekmeme gibi bir sorun yaşar mıyım?
  • 2008 fiestam var benzinli.dizellere nazaran ucuz.52 binde aldım ve hemen lpg taktırdım.markasıda atiker.memnunum.bi sorun yaşamadım.açık hava filtresi taktım gene sorun yok.kullanışa göre 20-25 krş yakıyor.100 km 10 lt dışına şimdiye kadar çıkmadım.her gaz aldığımda depoyu bitirip tekrardan aldım kesindir bu hesap.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wonkow

Arkadaşlar Merhaba,
    Kısa bir süre içinde ilk arabamı alacağım. Şu anda ehliyet kursuna gidiyorum.
    Arabadan beklentilerim, temiz olsun 50-60 km yi ve 7-8 yaşı geçmesin, tutulsun, en azından abs ve 2 hava yastığı olsun, yakıtı makul olsun vs. Performans arayışında değilim. Zaten 100-110 kmyi geçeceğimi düşünmüyorum
    Öğretmenim. Bütçem 20 bin tl. Bu bütçeyle ancak B sınıfı benzinli bir araç alınabiliyor. Aynı özellikleri taşıyan Dizeller ise çok pahalı
    Şimdilik aklıma en çok yatanı 2006-2007 model (makyajlı kasa)1.4 Fiesta Comfort.
    Ancak çevremdekiler, o araç benzini çok tüketiyor, yakıta para yetiştiremezsin diyorlar.
    Acaba gerçekten, denildiği gibi bu araba çok mu yakıt tüketiyor?
    Lpg li bulsam veya sonradan Lpg taktırsam performansta ciddi bir düşüş yaşar mıyım? Mesela rampada çekişte bir düşüş olur mu?

yorumları okumadım ama direk cevap vereyim sakın alma benzinli. benzinli parasına fiesta s alırsın. 1.6 TDCI 90 hp. bende 1.4 benzinli 2008 fiesta var 10 litre yakıyo 100 km de

• 2010 model 1.25 brc my 11 lpgli aracımla sakin kullanımda 16.7 krsa kadar yakıyorum..4 kisi ve bagaj full ile 20 krs civarı bi yakıtım var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Temiz albea bulunabilirse alınır ve yakıtıda gayet uygun olur fakat temizi bulmak bayağı bi zor ama temizi bulunursa ne yakıtta nede parça yonunden uzmez.Ford fiesta makyajsız 2004 2005 20 bin tlye kadar bulunabilir km yonunden korkmayın temiz bakılmış bir araç km si ne olursa olsun uzmez almadan önce servise sokarsınız öğrenirsiniz durumunu isterse 150 binde dizel alın ister 200 bin de benzinli eğer iyi bakılmışsa hiç bir sorun olmaz.
  • emin ol alınır yeter ki aracın atmosferik lpg uyumlu olsun lpg ile en kral dizelden az yakar sessiz çalıştırır ve çok daha uzun ömürlü kullanırsın.. ki dizelin bakım masrafları inan her insanın içinden çıkacağı fiyatlar değil bundan önceki dizel aracım 90bn km deki bakımı 6 bin tl tuttu şaka gibi ama bu işböyleymiş acı oldu ama öğrendim.. eşimde şu aralar 1.4 yeni rıo kullanıyor otomatik lpg li (atiker ) markası uzun yolda 16-18 kuruş şehir içi yoğun trafikte 20-22 kuruş ancak yakıyor ki her durumda klıma kapatmıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: öcüü..

emin ol alınır yeter ki aracın atmosferik lpg uyumlu olsun lpg ile en kral dizelden az yakar sessiz çalıştırır ve çok daha uzun ömürlü kullanırsın.. ki dizelin bakım masrafları inan her insanın içinden çıkacağı fiyatlar değil bundan önceki dizel aracım 90bn km deki bakımı 6 bin tl tuttu şaka gibi ama bu işböyleymiş acı oldu ama öğrendim.. eşimde şu aralar 1.4 yeni rıo kullanıyor otomatik lpg li (atiker ) markası uzun yolda 16-18 kuruş şehir içi yoğun trafikte 20-22 kuruş ancak yakıyor ki her durumda klıma kapatmıyor...

Hocam, 90bin bakımı 6000tl tutan aracınızın markasını öğrenebilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tablocu

quote:

Orijinalden alıntı: öcüü..

emin ol alınır yeter ki aracın atmosferik lpg uyumlu olsun lpg ile en kral dizelden az yakar sessiz çalıştırır ve çok daha uzun ömürlü kullanırsın.. ki dizelin bakım masrafları inan her insanın içinden çıkacağı fiyatlar değil bundan önceki dizel aracım 90bn km deki bakımı 6 bin tl tuttu şaka gibi ama bu işböyleymiş acı oldu ama öğrendim.. eşimde şu aralar 1.4 yeni rıo kullanıyor otomatik lpg li (atiker ) markası uzun yolda 16-18 kuruş şehir içi yoğun trafikte 20-22 kuruş ancak yakıyor ki her durumda klıma kapatmıyor...

Hocam, 90bin bakımı 6000tl tutan aracınızın markasını öğrenebilir miyiz?

citroen c4 gp Ankara da yetkili servisi otosay da yapıldı oda subay olmamdan sözde indirimli yapıldı turbosu yetti zaten dahasını yazmayım şimdi malum sitede bazı marka fanatikleri var ayrıca ondan öncede golf vardı 60bn km bakımı yine 1300tl tutmuştu daha turbo falan değişmemişti... tercih meselesi bu dizel yada benzin ancak ben asla dizel almam kimseyede önermem.. tabi fsı tsı gdı gibi lpg uyumsuz motorlarla kıyaslayınca o zaman işin içine yılda yapılan km girer eğer 40bn km yol yapılıyorsa yılda o zman susarım.. ki yinede karar kişinin kendisinin...

• Bende 2009 1.4 96hp fiesta var gayet memnunum yakıtından şehir içinde yakıt ortalama 7.6lt gösteriyor, şehir dışında 6,4 lt'ye kadar iniyor. garantisi bittikten sonra lpg taktırdım. şehir içinde 22kr şehir dışında 18kr yakıyor bence gayet iyi performansına göre. tavsiye ederim yani
  • benzinin dizel e gore pahalı olmasının dısında yakıt konsusunda cimri bir arac.
    seri kullanımda da sakin kullanımda digerlerine gore yakıt cimrisi benim gozumde.
    istanbul icinde gunde yaklasık 150 km yol yapıyorum ve genellikle aksam saatlerinde yogun trafige yakalanmama
    ragmen 6.3 - 6.6 lt yakıyor aracım ki gaza basmaktanda cekinen bir surus tarzım yok.
    sehir dısında (istanbul - karabuk arası. yaklasık 380 - 400 km) CC 110 sabit hızla geredeye kadar gerededen sonra da CC kullanmıyorum
    yine 5.3 - 5.8 lt arasi gidip geliyor.

edit: aracim fiesta 2010 x-titanium 1.4i 96hp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sananea -- 4 Eylül 2013; 15:48:54 >
  • 1.4 lpgli 2005 model fiesta kullanıcısıyım. Benzinde evet fazla yakıyor ama lpg ile uzun yolda 19-20 krs şehir içinde 22-23 krş yakıyorum. Gazdan ayağımıda çekmiyorum. LPG'siz fazla yaktığını söyleyebilirim ortalama 30-35 krş civarı yakıyor.

LPG bu araçlar için uyumlu evet ama her lpg'li araç rampalarda bayılır. Fiesta'larda rampada bayılıyor. Rampadan önce gazı yedirmen lazım ve klima aracın gidişini çok etkiliyor.

Az yakar,şehir içi arabasıdır,temizini bulursan neden alınmasın. Ben genel olarak memnunum. Performans açısından çok şey beklemiyorsan memnun kalırsın.
  • ford fiesta 2005 1.4i comfort sahibiyim. Çok yakıyor diyenlere inanamiyorum. Lpg ile 18-20 kuruş yakıyor daha ne olsun. Suyla gitmiyor ya bu araba. Bu değerlere yüksek diyenler heralde hiç araba kullanmamış hayatında. Bir de yağ-filtreye dikkat edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 sene boyunca istabul şehir içi opel çorsa 1.4 benzinli kullandım. 1 kere İnegöl yaptım 1 akyazı 5 6 kere gebze yaptım. 13 bin km yaptım toplam 2.5 bin tl benzin aldım.
  • 2013 model 1.6 105 hp fiesta'm vardı 1 yıl dayanadım. performans mükemmel 180 km gördüm ama 50kr yakıyor ki bu inanın çok. şimdi 2015 model dacia sandero stepway im var dizel 1.5 90 hp 150 yi görüyorum(daha fazla basacak ne alan yakaladım ne hazır hissettim kendimi yüksek olduğu için savuruyor arkayı)konfor yok ama 23kr yakıyor o yüzden memnunum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.