Şimdi Ara

2012 Auris d4d mü? 2012 Yeni Astra 1,3 cdti mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
5.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, konu başlığındaki 2 araba arasında kaldım, opel astra yeni kasa ancak eski bir toyota cı olarak da toyota dan vazgeçemiyorum sizce hangisi. Auriisin bana göre eksileri daha eski bir yüz astra ise daha yeni ve aurise göre 3-4 bin lira daha pahalı oluşu. 1,3 95 beygir acaba 1300 kg lık astrada nasıl aurisi sorgulamıyorum cünki toyotayı güveniyorum. cevaplarınız için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Monk -- 18 Aralık 2011; 0:33:37 >

• Eğer Astra Sport Olursa Astra Eğer O Olmazsa Auris Diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Monk

Merhaba arkadaşlar, konu başlığındaki 2 araba arasında kaldım, opel astra yeni kasa ancak eski bir toyota cı olarak da toyota dan vazgeçemiyorum sizce hangisi. Auriisin bana göre eksileri daha eski bir yüz astra ise daha yeni ve aurise göre 3-4 bin lira daha pahalı oluşu. 1,3 95 beygir acaba 1300 kg lık astrada nasıl aurisi sorgulamıyorum cünki toyotayı güveniyorum. cevaplarınız için teşekkürler

Astra çok daha şekil içli dışlı.
    1.3 motordan çok performans beklemeyin. 0-100 arası için konuşuyorum yoksa 190 km/h yapabilirsiniz.
    Yakıt konusu çok iyidir. Şehir içinde sorun yaratmaz, şehirler arası ise biraz geç hızlanacaksınız hepsi bu.
    Astra derim her halükarda ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Passenger

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Monk

Merhaba arkadaşlar, konu başlığındaki 2 araba arasında kaldım, opel astra yeni kasa ancak eski bir toyota cı olarak da toyota dan vazgeçemiyorum sizce hangisi. Auriisin bana göre eksileri daha eski bir yüz astra ise daha yeni ve aurise göre 3-4 bin lira daha pahalı oluşu. 1,3 95 beygir acaba 1300 kg lık astrada nasıl aurisi sorgulamıyorum cünki toyotayı güveniyorum. cevaplarınız için teşekkürler

Astra çok daha şekil içli dışlı.
    1.3 motordan çok performans beklemeyin. 0-100 arası için konuşuyorum yoksa 190 km/h yapabilirsiniz.
    Yakıt konusu çok iyidir. Şehir içinde sorun yaratmaz, şehirler arası ise biraz geç hızlanacaksınız hepsi bu.
    Astra derim her halükarda ben.

Toyota varken ve daha ucuzken her türlü toyota.

• Astra varken aurise bakmazdım. Tasarım ve güncellik farkı baştan aurisi eliyor zaten.Aurisin yüzü çok eskidi. Astrada toyota kadar sorunsuz olucaktır ve performans olarak toyota da 90 bg oldugu için bir fark olmaz. Ancak astra çok daha ekonomik, hem vergi hem tüketim açısından.
  • Biz buna doğru deyimiyle "göz var izan var" diyoruz.

• astro çok tatlı astra spor beyaz diorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Passenger

Biz buna doğru deyimiyle "göz var izan var" diyoruz.

• ben de astra diyorum, hatta dedim ocakta insallah binecegim...
  • ben de astra derim
  • astra iç ve dış tasarım olarak çok daha güzel yalıtımı daha iyi vergi avantajı var yeni kasa tek kötü yanı dizel otomatık seçeneğinin olmaması gerçi mmt gibi olacağına hiç olmaması daha iyi ya adam gibi bi otomatik sunucan yada hiç sunmayacaksın opeli bu konuda tebrik etmek lazım .
  • Toyota toyotadır, ne akar ne kokar. Bilindik fakat heyecansız. Auris'in bagajı çok küçük, neredeyse astranın yarısı kadar. Astra ise yeni ve genç bir yüz. Hem iç hem dış tasarım olarak çok daha iyi. ben astrayı tercih ederdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayrton_SENNA -- 18 Aralık 2011; 21:22:15 >
  • Aurisin iç hacmi astra'dan cok daha geniş, bagajı dar arka koltukları ferah ama. bir yakınımda Auris var araç ilk zamanlar cok sessizdi yol ve motor gurultusu olarak ama 20000 km yaptıktan sonra bir sene içerisinde aracın motorundan cok rahatsız edici bir gürültü gelmeye başladı, bir de 1.4 dizelin nefesi bence o araca yetmiyor ( benim eski 110 hp' lik 308'e bakarak söylüyorum) almadan muhakkak ikisini de mumkun oldugunca uzun mesafelerde test edin nacizane tavsiyem..
  • Bencede test edip kararınızı verin daha sağlıklı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayrton_SENNA

Toyota toyotadır, ne akar ne kokar. Bilindik fakat heyecansız. Auris'in bagajı çok küçük, neredeyse astranın yarısı kadar. Astra ise yeni ve genç bir yüz. Hem iç hem dış tasarım olarak çok daha iyi. ben astrayı tercih ederdim.

Dostum sen 2 aracın bagajlarını açıp hiç baktınmı yoksa direk afakimi konuşuyorsun anlayamadım
    İstersen bir göz at derim ;

Auris Bagaj Hacmi 354 lt
    Yeni Astra Bagaj Hacmi 351 lt

Araçlardan 2side C sınıfı HB araçlar sonuçta.
    Astrayı tavsiye edebilirsin ama bunu yaparken afaki konuşmak pek doğru olmuyor..

Alacak arkadaşa önerim araçları test edip ona göre karar vermesi yoksa B sınıfı araçlar dahi C sınıfı araçların üzerinde yada önünde tavsiye edilmeye devam eder..(Bu dediğimi Astra için konuşmuyorum yanlış anlaşılmasın..)

edit:ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi **osk@r78** -- 18 Aralık 2011; 23:30:53 >

• Aveocular gelmeden Aveo diyim önce bir.

Şaka bir yana Astra daha güncel kasa olması ve hem iç hem dış güzelliği sebebiyle tercih sebebim olurdu .
  • quote:

Orijinalden alıntı: **osk@r78**

quote:

Orijinalden alıntı: Ayrton_SENNA

Toyota toyotadır, ne akar ne kokar. Bilindik fakat heyecansız. Auris'in bagajı çok küçük, neredeyse astranın yarısı kadar. Astra ise yeni ve genç bir yüz. Hem iç hem dış tasarım olarak çok daha iyi. ben astrayı tercih ederdim.

Dostum sen 2 aracın bagajlarını açıp hiç baktınmı yoksa direk afakimi konuşuyorsun anlayamadım
    İstersen bir göz at derim ;

Auris Bagaj Hacmi 354 lt
    Yeni Astra Bagaj Hacmi 351 lt

Araçlardan 2side C sınıfı HB araçlar sonuçta.
    Astrayı tavsiye edebilirsin ama bunu yaparken afaki konuşmak pek doğru olmuyor..

Alacak arkadaşa önerim araçları test edip ona göre karar vermesi yoksa B sınıfı araçlar dahi C sınıfı araçların üzerinde yada önünde tavsiye edilmeye devam eder..(Bu dediğimi Astra için konuşmuyorum yanlış anlaşılmasın..)

edit:ekleme

Auris arkadaşımda vardı. Bagajı eski aracim Grande punto kadar bile değildi. Derinlik hiç yok. Stepne çıkarılınca ancak 354lt oluyordur. Arka yolcu bölümü çok ferah diz mesafesi yeterli. Ama anahtarı çok kötüydü. Belki yeni modellerinki farklıdır.

• Son kasa Comfort Corolla sahibi olmuş biri olarak, Auris, Toyota isminin hakkını veren bir araç değil.Kalite olarak çoğu noktada maliyetten kısıldığı çok belli.

Bana göre tasarım olarak da C sınıfının en zayıfı.

Yeni Astra'yı geçtim, Astra Classic III dahi söz konusu olsa yine Auris diye direk karar veremezdi.

Yol tutuş ve yalıtım da zayıf...
  • yeni astra evet çok daha yakışıklı, auris ise astra ya göre daha eskimiş bir yüz. Çocuk sahibi biri olarak evet bagaj önemli ancak imzamdaki yarisle bile bazen sorun olsada idare ettik. Ancak katalog verilerine bakılırsa her ikisinin bagaj kapsamı hemen hemen aynı hatta aurisin 3 lt daha büyük ama sanki astranın bagajı bana daha büyük gibi geldi.
    1,3 95 beygirlik maalesef test dürüş araçları yokmuş, aurisi test ettiğimde gayet tatminkardı, hemen hemen benim yaris gibi hatta fazlası vardı. Yol sesi olarak da hemen hemen aynı ama astrayı tabii bilemiyorum onu kullanmadım çünkü 115 beygirlik aracı kullanmak yanıltıcı olur (ivmelenme açısından).
    Toyotanın sorunzuzluğu ve servis elemanların yakınlığı hep artı olmuştur. Opel ise bana hep soğuk gelmişdir ve servislerini tanımıyorum ki aracı bulunduğum ilden bile almıyacağım ve sorunlu bir araçmıdır onuda bilemiyorum, yakışıklılığından çok bana sorun çıkartmaması gerekir çünkü iş sebebiyle ben sürekli servise gidemem, yarisimle senede bir servise girer çıkardı okadar.
    Auris alırsam yarisimin üzerine 24,5 ve astra için bu rakam 29 bin tl ye tekabül ediyor. Aurise daha az vermemin sebebi yarise (22,5 toyota- 20 opel)daha iyi bir takas değeri vermeleridir.
    bilemiyorum,

• ben avensiçiyim ama aurisi hiç bir zman beğenmedim teyzemde yeni astra var çok hoş araç eski kasa corolla hb bile auristen daha güzeldi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.