Şimdi Ara

2011 yılı ZAMLI Motorlu Taşıtlar Verginizi öğrenin... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
0
Favori
10.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Buradaki tabloya göre arabamın yıllık vergisi 523 TL. Tuhaf olan ise Aynı kategoride olan motorsiklet sahibinin benden daha fazla vergi ödemesi.
  • tey tey tey

arkadaş vergi koyulur
    ama niye artar

kamu harcamalarına ödenek bulunması için

peki neden önceden artmadı da şimdi patlıyor bu vergiler birden diye sormak lazım

devletin elindeki para getirecek kurumlar (saymaya başlamayayım en basiti 2 yılda elde edeceği kar fiyatına satılan türk telekom) birer birer satıldı

devlette bu sattıkları şeylerin hıncını yine vatandaştan çıkarıyor

ha türkiyedeki kişi başı yıllık gelir 10.000 doları geçti deniliyor
    ama türkiyedeki en zengin 100 adamın paralarının 2 -3 yılda 2 hatta bazılarının 3 katına çıktığını kimse söylemiyor

benim maaşımla rahmi koçun maaşını topla
    2 ye böl
    amma zenginim arkadaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: newmonarch

Bu arada araç yaşı, trafiğe çıkış yaşımı yoksa aracın modeline göremi oluyor?

quote:

ağır bir tabir olmuş bu vergiler olmasa arabanla üzerinden geçtiğin yollar otobanlar olur mu sanıyorsun? birde şöyle düşün her önüne gelen araba alsa yolların durumu nasıl olur hiç düşündün mü?

Ağır bir tabir değil, gayet yerinde bir tabir.

Ben vergi alınmasın demiyorum. Vergi adaleti olması lazım. Hem devletin bu paralarla neler yaptığıda belli değil. Evet Terör vs. var ama bu bir bahane değil. Eğitime ayrılan pay %0.1.

Yılda milyarlarca dolar toplayan Istanbul belediyesi, yıllardır ne yapıyor? Toplu taşıma yerlerde, araç ve benzin fiyatları tavan yapmış, ne yapacağız, 10 km mesafeyi yürüyecekmiyiz?

Adam gibi bir metro ağı yok, metrobüs yapıp "Ahanda toplu taşımaya çözüm" diye ortaya çıkıp, şirin gözüküyorlar. Ayı Dolmuşçular gitti yerine Metrobüs geldi, şahtı şahbaz oldu yani. Daha iyisini beklemek hata olurdu zaten.

Elektrikli otomobiller için bir şey yapmıyorlar, çünkü yemiyor. Biliyorlarki elektrik konusunda halk bağımlı olmayacak, kendi elektriğini üretecek, köşeye sıkıştılar şimdi. Çok hoşuma gidiyor kıvranışları. İnadına alıp, kendi elektriğimi UCUZA üretip bineceğim.

Kim oluyor ki bunlar 2 günlük ömrümüzü zehir ediyorlar? Bir grup gerizekalı ve onların yardakçılarını + 7 sülalerini beslemek için Dünya'ya gelmedim ben.

Adam gibi otoyol bile yok, neymiş Duble yolmuş. Birde bu dandik yolda hız sınırını arttırdılar, sanki otoyol gibi, kalite hissi vermek amaçlı oldu buda herhalde.

+1000000.......

• quote:

Orijinalden alıntı: Dağılın

2011 yılı ZAMLI Motorlu Taşıtlar Verginizi öğrenin...

Profil resmine bayıldım bu arada

• quote:

Orijinalden alıntı: Lukany

quote:

• quote:

quote:

Noktayı koymuşsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: newmonarch

Bu arada araç yaşı, trafiğe çıkış yaşımı yoksa aracın modeline göremi oluyor?

quote:

ağır bir tabir olmuş bu vergiler olmasa arabanla üzerinden geçtiğin yollar otobanlar olur mu sanıyorsun? birde şöyle düşün her önüne gelen araba alsa yolların durumu nasıl olur hiç düşündün mü?

Ağır bir tabir değil, gayet yerinde bir tabir.

Ben vergi alınmasın demiyorum. Vergi adaleti olması lazım. Hem devletin bu paralarla neler yaptığıda belli değil. Evet Terör vs. var ama bu bir bahane değil. Eğitime ayrılan pay %0.1.

Yılda milyarlarca dolar toplayan Istanbul belediyesi, yıllardır ne yapıyor? Toplu taşıma yerlerde, araç ve benzin fiyatları tavan yapmış, ne yapacağız, 10 km mesafeyi yürüyecekmiyiz?

Adam gibi bir metro ağı yok, metrobüs yapıp "Ahanda toplu taşımaya çözüm" diye ortaya çıkıp, şirin gözüküyorlar. Ayı Dolmuşçular gitti yerine Metrobüs geldi, şahtı şahbaz oldu yani. Daha iyisini beklemek hata olurdu zaten.

Elektrikli otomobiller için bir şey yapmıyorlar, çünkü yemiyor. Biliyorlarki elektrik konusunda halk bağımlı olmayacak, kendi elektriğini üretecek, köşeye sıkıştılar şimdi. Çok hoşuma gidiyor kıvranışları. İnadına alıp, kendi elektriğimi UCUZA üretip bineceğim.

Kim oluyor ki bunlar 2 günlük ömrümüzü zehir ediyorlar? Bir grup gerizekalı ve onların yardakçılarını + 7 sülalerini beslemek için Dünya'ya gelmedim ben.

Adam gibi otoyol bile yok, neymiş Duble yolmuş. Birde bu dandik yolda hız sınırını arttırdılar, sanki otoyol gibi, kalite hissi vermek amaçlı oldu buda herhalde.

• quote:

quote:

kullanabilirsin

• quote:

quote:

@T_YılmaZ
    L. K. o skecleri komedi olsun diye yapmıyor/oynamıyor

@DeLiCe_DoLuCa
    Vergi bir vatan borcudur yok ben vergi vermek istemiyorum dersen o kimliği taşımanın bir anlamı yok.

Hangi mercedes modeli doğan 1.6 ile aynı vergiyi ödüyor bir söyler misin bana?

http://www.mercedes-benz.com.tr/content/media_library/turkey/mpc_turkey/passenger_cars/prices/C_Prices.object-Single-MEDIA.tmp/C%20Prices%20MY%202011.pdf

bak orada C180K en düşük fiyatı 38.670 EURO 1.6 motor doğan da 1.6 motor

körü körüne bilip bilmeden zorla savunmayın.

mercedes c180k ile doğan 1.6'nın aynı vergi verdiğini mi söylemeye çalışıyorsun

mtv'nin ne olduğunu öğren karşıma öyle gel

• quote:

Orijinalden alıntı: T_YılmaZ

quote:

@T_YılmaZ

@DeLiCe_DoLuCa
    Vergi bir vatan borcudur yok ben vergi vermek istemiyorum dersen o kimliği taşımanın bir anlamı yok.

sadece siyasi amaç içinmi yapıyor ?

yazılacak çok şey var ah bu yasaklar
  • quote:

quote:

@T_YılmaZ

@DeLiCe_DoLuCa

http://www.mercedes-benz.com.tr/content/media_library/turkey/mpc_turkey/passenger_cars/prices/C_Prices.object-Single-MEDIA.tmp/C%20Prices%20MY%202011.pdf

bak orada C180K en düşük fiyatı 38.670 EURO 1.6 motor doğan da 1.6 motor

Motor hacimleri aynı tamam da Doğan kaç yaşında? C180K kaç yaşında?

• quote:

Orijinalden alıntı: bugraq

Hiçkimse vergi alınmasın demiyor. Ama ADALETLİ alınsın diyoruz. Bu forumdaki gibi bir çoğu maaşlı çalışan veya KOBİ mensubu, zaten çatır çatır vergisini ödeyerek vatandaşlık görevini fazlasıyla yerine getiriyor. Onun için bu sahte "vergi sevdalısı" pozlarını bir yana bırakalım.
    Herkes neyin ne olduğunu çok iyi biliyor...

Hay eline sağlık. Ama şöyle de bir sıkıntı varki o daha acı. Adaletli vergi alacağım dediğiniz zamanda işletmeler hemen işçi çıkarırız madem maliyetimiz artıyor gibi bir tehdit savuruyorlar. Vergi adaletiyle birlikte bunuda önlemek gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasilgibi

Dolaylı vergilerin oranı abde %35 Tr de %72 yeterlimi bu bilgi bazı şeyleri anlamanız için biz vergi vereceğiz zenginlerden alınmayacak.

Bir ülkede dolaylı vergilerin oranı ne kadar fazla ise orda vergi adaletsizliği vardır. Sonuçlar ortada.
  • Bela okunacaksa öncelikle, eğer varsa çevrenizdeki eşiniz dostunuz, akrabalarınız arasında maaşlı çalışmayan(zorunlu vergi ödeyen) kendi işini yapan ve vergisini hakkıyla ödemeyip vegi kaçıranlara ve dolaylı vergilerin artmasına(benzin, ötv, mtv) sebep olanlara okumalısınız diye düşünüyorum. Hükümetinde çok hatası var tabiki ama bela okumak ağır olmuş.
  • 15.820TL

• quote:

Orijinalden alıntı: trabzon61_66

Bela okunacaksa öncelikle, eğer varsa çevrenizdeki eşiniz dostunuz, akrabalarınız arasında maaşlı çalışmayan(zorunlu vergi ödeyen) kendi işini yapan ve vergisini hakkıyla ödemeyip vegi kaçıranlara ve dolaylı vergilerin artmasına(benzin, ötv, mtv) sebep olanlara okumalısınız diye düşünüyorum. Hükümetinde çok hatası var tabiki ama bela okumak ağır olmuş.

Her benzin istasyonuna uğradığımızda onlar bize bilmemne halt yaparken ağır olmuyor ama?
  • İşyerimde: Katma Değer Vergisi, Emlak Vergisi, Gelir Vergisi, Stopaj, Özel İletişim Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi

Evimde: Katma Değer Vergisi, Emlak Vergisi, Özel İletişim Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi, Özel Tüketim Vergisi

Aracımda: Katma Değer Vergisi, Özel Tüketim Vergisi, Motorlu Taşıt Vergisi

Unuttuklarım varsa ekleyebilirsiniz.
  • her yıl aynı konu açılıyor, her yıl bela okumalar. başka yönden bakalım birde olaya devlet baba bu yılda bizi düşünmüş zam yapmamış zamcık yapmış desek içimizdeki

öfke patlamalarını birazcık hafifletmiş oluruz. yoksa bu işin sonu hiç iyi yere gitmiyor.
  • quote:

quote:

@T_YılmaZ

@DeLiCe_DoLuCa

bilip bilmeden iyi sallıyorsun 15 yıllık doğan 1.6, 2011 Passat 1.4'den daha çok vergi ödüyor arkadaşlar, doğanın suçu ne ? bunu savunalım sonra bilip bilmeden körü körüne savunmayın değil mi ?

sıfır 1.16i ve 316i ile 15 yıllık doğan şahin aynı vergiyi ödüyor

tabloya bakmaktan acizsin 1-3 yaş arası araçlarla 20 yıllık araçların vergisinin aynı olduğunu düşünen sen bence bu bölümde bir konuya mesaj atmadan önce bir kez daha düşünüp araştırmalısın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the best or nothing -- 30 Aralık 2010; 22:09:32 >

• Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşundan bu yana Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikâlinden sonra kurulan hiçbir hükümetten halk genel anlamda memnun kalmamıştır, halen de ve şu anda da halk hükümetinden memnun değildir.

Neden?

Her hükümet görevde kaldığı süre içerisinde seçimden önceki sıcak vaadler döneminden sonra ülkenin soğuk gerçekleri ile karşılaştığından (bütçe açığı, enflasyon, iktisadi zayıflık, iç ve dış güçler vb.), Osmanlı zamanından bu yana devam eden hazineyi talan etme ve Devletin Malı Deniz, Yemeyen Keriz (veya arzu ederseniz Domuz) tarzı organize veya ani hortumculuk nedeni ile başgösteren maddi acizlik, zayıflık ve parasızlık nedeni ile ülkenin dengesini kemer sıkma politikası, arttırılan vergiler ve düşürülen ödenekler ve maaşlarla düzeltmeye çalışıyor, halk her hükümetin yaptığını tasvip etmiyor, seçimle gönderiyor(du)...

Mevcut hükümet Pazar günü seçilmiş, beni telefonla daha önce hiç aramayan Vergi Dairesi de Pazartesi öğleden sonra aramıştı.

Geldi İsmet, Gitti Kısmet tekerlemeleri halen büyüklerimizin ağzında, şok zamlarla insanların kanını donduran TonTon Başbakan, hakkında fıkra kitabı yazılan BeyazBulut Başbakan, S500 makam aracının arka koltuğunda histeri krizi geçiren Başbakaniçe... Vergiyi ve parayı kaldırıp (!) Takashaneler ve Değişim Evleri açma fikri ile saçmalayan bir başbakan...

Halk hiçbir hükümetten memnun değil. Muhalefet de hiçbir hükümetten memnun değil. Ceplerini dolduranlar memnun sadece. Unutmayın ki onların cepleri halkın parası ile doluyor. Ne yazık ki de gelen hep gideni aratıyor.

Çok basit bir örnek: Bugün yaptığım bir çeviride ihale edilen bir hizmetin 10 yıl önce 12 milyon dolara yapılırken bu yıl 150 milyon dolara yapıldığını tespit ettim, aynı iş, aynı müteahhit, ama 12 milyon dolara nerede, 150 milyon dolara nerede? Bunlar bizim paralarımız ve bunlar bizim çocuklarımıza harcanması gereken paralar iken Alman ve Amerikan malı büyük araçlara harcanıyor.

Üzücü, yazık ve bir süre sonra da kızgınlık hissi uyandıran şeyler bunlar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.