T

Binbaşı
23 Ocak 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 46 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar bu araçlar köy kasaba tarzı küçük yerlerde epey işe yarar gibi ne dersiniz. Şu anda pahalı gibi 10-16 bin arası diyor ama vergi vs derdi olmayacakmış.

http://www.iha.com.tr/haber-100-kilometrede-1-lira-yakiyor-592823/

Arkadaşlar,

İkinci araç olarak kullanılacak ve fazla km yapmayacak, hatta çoğunlukla yatacak.
25.000-35.000 arası otomatik vites araç tavsiyesi istiyorum.
Çok eski model düşünmüyorum. Köy yayla vs yollarında da kullanılacağından çok sorun çıkarmayacak.
Bu nedenle öncelikle eski tip tam otomatik olmasını tercih ediyorum.
Çok km yapmayacağından benzinli dizel çok önemli değil ama yakıt tüketimi de çok fazla olmayan.
Model yılı mümkün olduğunca eski olmayan.
Kesinlikle 3 kapılı olmayacak.
gerektiğinde eşiminde kullanabileceği çok büyük kasa olmayan.
Aklımdaki araçlar fiesta 1.4 veya 1.6 powershift.
vw polo veya daha eski model 1.6 benzinli golf(pahalı ve çok yakıyor diye biliyorum).
Eski kasa 1.6 benzinli audi A3.

Önerilerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum...
Arkadaşlar yıl içinde 2 veya 3 şehirde yaşadığımızı varsayarsak 3 adrese birden aynı abonelikle nasıl internet kullanabilirim.
Yazın 2 ay bir adreste kalan vakti başka bir adreste geçirdiğimizi varsayarsak en zahmetsiz ve uğraştırmasız nasıl bir internet üyesi olmalıyım. Uydunet mi ttnet mi.
Arkadaşlar,

Eşim için hem arabada navigasyon ve yoğunluk haritasını görmek için kullanılacak bir tablet arıyorum.

Araçta da kullanılacağı için 8" tercihim. 7" de olabilir ama büyük istemiyorum.

Evde de tablet olarak kullanılacağı için kaliteli ve hızlı bir cihaz olsa iyi olur diyorum.

Kaliteli olduğunu düşündüğüm samsung note 8.0 n5105 öncelikli düşündüğüm. İkinci seçenekte samsung note 8.0 n5110 (3G yok ama cep telefonundan interneti hallederim diye düşünüyorum. yolda yoğunluk haritası vs bakarız diye).

n5105 1000 tl civarı n5110 800 tl civarı şu anda. Sizce 200 tl fark vermeye değermi.

Bir arkadaş PİPO M7 pro 8.9 inç önerdi ama hem Türkiye'de düzgün bir satıcısı yok garanti sorunu yaşarım, hemde 3G den dolayı imei kayıt sorunu yaşarım diyorum. Yurtdışı Çin işi sitelerden getirtince 250 USD civarı fiyatı var.

Son olarakta benzer işleri görecek başka bir öneriniz varsa değerlendireyim.
Arkadaşlar 2004 yılından bu yana vaillant 24.000 kcal lik yoğuşmasız kombi kullanıyorum. Her iki yılda bir 350 tl civarı para ödeyerek garanti uzatma yaptırıyordum.

Garanti kapsamında yılda 2 kez servis gelip ücretsiz bakım yapılıyordu. Normal bakım zaten 40 tl, yani yıllık 80 tl, 2 yıllık 160 tl lik hizmete 350 tl ödüyordum. Neden çünkü parçalar pahalı arıza çıkarsa ücretsiz değişeyim diye. 8-9 yıllık bakım süresince defalarca basınç düşümü şikayetimiz oldu ve bişeyler yapıp hallettiler. Şimdi yalancı duruma düşmeyeyim parça değişip değişmediğini bilmiyorum genelde ben evde olmuyorum bakımlarda.

Neyse artık yoğuşmalı kombiye geçerim boşuna garanti uzatmıyayım diye bu yıl garanti uzatmadım. Yeni kombiyide birkaç aylık maddi sıkıntı nedeniyle erteliyordum.

Dün havalar soğuyunca kombinin derecesini artırdık ve kombi arıza yaptı. Servis geldi bugün ve 102 tl emniyet vanası, 200 küsür tl genleşme kabı değişimi, bilmem kaç tl genleşme kabı üstten çıkarılmadığı için tesisatçıya kombi söktürme parası masraf çıkardı.

Yav bu kadar yıl garantiden doğru dürüst parça değişmediniz şimdi garanti bitti herşeyi değişmek istiyonuz dedim. Abi her müşteri aynı şeyi diyo ne tesadüf felan dedi, enteresan diye düşündüm. Peki dedim tesisatçı dahil 500 tl ödiycem bütün derteler bitermi diye sordum. abi senin pompada su kaçırıyo bak etrafı paslı yakında o da sorun çıkarır dedi. Dedim garantideyken bunları demiyonuz. Neyse epey kızdım.

Hafta başı yeni kombi alana kadar idarelik bişey yap dedim. Emniyet vanasını kaçak yapmasına rağmen hafta sonunu atlatmak üzere geçici olarak geri yerine taktırdım. Genleşme çalışmıyo basıncı kontrol altında tutun sürekli yoksa evi su basar dedi. Gecede tedbiren kapat dedi.

Servisi yolladım vaillant müşteri hizmetlerini aradım. Bu kadar sene garantide parça değişmiyosunuz ama garanti bitince herşeyi yenilemeye kalkıyosunuz. Garantideyken şikayetleri tam tamir etmiyosunuz diye epey kızıp yaşadıklarımı anlatıp şikayet oluşturdum. Biz sizi tekrar arıyacağız dediler. Dedim vaillant gibi büyük firmaların böyle sahtekarlık sayılabilecek şeyler yapması çok yanlış diye yazın dedim. Telefondaki yetkili aynen yazdı bunuda şikayetime.

Arkadaşlar siz ne dersiniz haksızlık mı etmişim vaillanta. Adamlar haklımı.
Arkadaşlar başka konuda da sordum ama kendimde konu açayım belki daha fazla yardımcı olursunuz. Konu şu ki :

Arkadaşlar bende de canon 550D makina var ve maalesef konuya çok vakit ayırıp inceleme yapamıyorum ve çokta anlayamıyorum.

Makina ile verilen 18-55 canon lens düştü kırıldı. 75-300 mm zoom kit lens duruyor sorun yok.

18-55 yerine de TAMRON AF SP 17-50 MM F/2,8 XR DI II LD ASPHERİCAL (IF) CANON UYUMLU LENS almıştım. Geçen gün resim çekerken kontakları kontrol edin uyumsuzluk var yazısı çıkmaya başladı. sanırım lens arızalandı. vatan bilgisayara geri vereceğim, garantisi dolmadı daha, bakalım ne olur.

bu arada yeni bir lens alayım diyorum. çekim açısı geniş olan, kaliteli, canon 550D ye uyumlu, manzara ve sokakta vs insanları çekerken arka planda iyi çıkması için ne tür bir lens tavsiye edersiniz. bütçe sınırsın değil 500-1800 tl arası olabilir diye düşünüyorum.

örneğin:
http://www.fotografium.com/tokina-12-24mm-f4-at-x-pro-dx-ii-zoom-lens#Details
http://www.fotografium.com/tokina-16-28mm-f2-8-at-x-pro-fx-zoom-lens
http://www.fotografium.com/tokina-11-16mm-f-2-8-at-x-pro-dx-ii-lens#Details

bu tokinalar arasındaki temel farklar nelerdir mesela basitçe açıklayabilecek arkadaş varmı.

Veya Tamron, Canon hangi lensi veya lensleri tavsiye edersiniz yardım lütfen...
Arkadaşlar küçük bir derslikte öğrencilere ders vermek için akıllı tahta almak üzereyim. Akıllı tahtanın ebadı 1800x1200 mm ebadında. Bu akıllı tahtaya görüntü sağlamak için projeksiyon almam gerekiyor. Tahtayı satın aldığım yer nasıl bir projeksiyon almam gerektiğini tam açıklayamadı.

Bu akıllı tahtanın işini görecek yeterliklikte ve kalitede çok pahalı olmayan nasıl bir cihaz almalıyım.

Mesela vatanda 1000 tl ye satılan LG HW300 bu cihaz yeterlimidir, yoksa daha ucuz bişey işimi görürmü. Önerilerinizi mümkünse acilen bekliyorum...
10 yıl önce başka şehirdeki digitürk üyeliğimi iptal etmiştim. sonrada yeni taşındığım şehirde yeniden üyelik yaptırdım. 10 yılı aşkın süredir üyeyim yani. bütün faturalarımda zamanında ödenmiştir. Fakat birkaç gün önce bilmemne firmasından aradılar. 2003 yılına ait digitürk faturam yasal takipteymiş ödemem gerekiyomuş. dedim benim borcum yok ama nasılsa anlamadığım şekilde üyeliğimi iptal ettiğimde iptal sonrası sanırım, digitürk yeni bir fatura kesmiş ama abonelik parası değil, cihaz tamiri ve bilmemne ücreti. 10 yıl önceki konuyu hatırlamam zor. dedim bu yasal takibi nasıl önlerim o yıldaki bu faturayı ödediğinize dair makbuz bulmalısınız. dedim dalgamı geçiyonuz ama neyse. 15 liralık borç 10 yılda çıkmış 115 tl ye.

Neyse kan beynime sıçradı ve digitürk ü aradım. 2 konu var dedim birincisi eski fatura neyin nesidir , ikinciside vereceğiniz cevaba göre üyelik iptali. neyse sordum böyle bir fatura var ödememişsiniz dedi digitürkçü kadın. dedimki 9 yıldır size fatura ödemeye devam ediyom bana niye haber etmediniz. kem küm etti neyse. Bana konuyu uzatmadan 1 cevap verin bu faturayı iptal edebiliyonuzmu dedim. takibe düştüğü için bişe yapamayız dedi. dedim derhal üyeliğimi iptal edin. dedi faks çekin tamam dedim biriki gün içinde faksınızı çekip cihazlarınızıda imza karşılığı bayinize teslim edicem. ama kayda geçsin diye soruyom tekrardan bu eski fatura için bişey yapamıyosunuz değilmi dedim, evet bişe yapamayız dedi. iptal işlemi sırasında eğer yetkilileriniz arasa bu kayıtları dinler artık deyip kapattım.

Sonuçta digitürk ü iptal ediyorum dönüşü de yok. Size şunu sormak istiyorum, ben böyle bir hzimet alıp almadığımı hatırlamıyom, 10 yıl öncesinin konusu, bu faturaya nasıl itiraz edebilirim ve yasal olarak ne yapabiliriz. yoksa seve seve ödiceezmi bu parayı.
Arkadaşlar bu iki telefondan birini alacak olsanız hangisini tercih edersiniz. Bildiğim kadar sony arc de 8.1 megapixel , galaxy s plus ta 5 megapixel kamera var. Arabistandan alma şansım var.

Şu anda galaxy s plus 830 tl, sony ericsson arc de yeni kampanya var 950 tl (1330 tl den düştü). Bu fiyatlara göre hangisini tercih etmeliyim sizce...
Arkadaşlar 10 günlük tatilde kullanmak için mobil internet lazım.
Türkcell faturalı hat var ve birde laptop var.
Sanırım bu vınn dan almak yeterli olacak.
Taahhüde felan girmeden ve çocuk online oyunda oynadığından yüksek kotalı 4-8-10 GB kotalı (10 günde ne kadar yeter bilmiyom) nasıl bir abonelik yapmam gerekiyor.
Bu abonelik bana kaç paraya malolur.
Mevcut hattım üzerinden kullanabilirim değilmi.
Bu konuları çok anlamıyorum ne yapmam gerektiğini açıklamalı anlatabilirseniz memnun olurum.

Selamlar...
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 10 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.714
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 83.788 (Bu ay: 600)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 119 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.