Şimdi Ara

2011 yılı ZAMLI Motorlu Taşıtlar Verginizi öğrenin... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
0
Favori
10.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KINGHUNAL

quote:

Orijinalden alıntı: Lukany

quote:

Orijinalden alıntı: Dağılın

@T_YılmaZ
    L. K. o skecleri komedi olsun diye yapmıyor/oynamıyor

@DeLiCe_DoLuCa
    Vergi bir vatan borcudur yok ben vergi vermek istemiyorum dersen o kimliği taşımanın bir anlamı yok.

Hangi mercedes modeli doğan 1.6 ile aynı vergiyi ödüyor bir söyler misin bana?

körü körüne bilip bilmeden zorla savunmayın.

bilip bilmeden iyi sallıyorsun 15 yıllık doğan 1.6, 2011 Passat 1.4'den daha çok vergi ödüyor arkadaşlar, doğanın suçu ne ? bunu savunalım sonra bilip bilmeden körü körüne savunmayın değil mi ?

sıfır 1.16i ve 316i ile 15 yıllık doğan şahin aynı vergiyi ödüyor

tabloya bakmaktan acizsin 1-3 yaş arası araçlarla 20 yıllık araçların vergisinin aynı olduğunu düşünen sen bence bu bölümde bir konuya mesaj atmadan önce bir kez daha düşünüp araştırmalısın.

Biri 700 diğeri 200 tl nerde aynı ben mi körüm aceba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: viper17

quote:

quote:

quote:

@T_YılmaZ

@DeLiCe_DoLuCa
    Vergi bir vatan borcudur yok ben vergi vermek istemiyorum dersen o kimliği taşımanın bir anlamı yok.

bilip bilmeden iyi sallıyorsun 15 yıllık doğan 1.6, 2011 Passat 1.4'den daha çok vergi ödüyor arkadaşlar, doğanın suçu ne ? bunu savunalım sonra bilip bilmeden körü körüne savunmayın değil mi ?

tabloya bakmaktan acizsin 1-3 yaş arası araçlarla 20 yıllık araçların vergisinin aynı olduğunu düşünen sen bence bu bölümde bir konuya mesaj atmadan önce bir kez daha düşünüp araştırmalısın.

hepimiz körüz
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: viper17

quote:

quote:

quote:

@T_YılmaZ

@DeLiCe_DoLuCa

hepimiz körüz

o ayrı bişey tabi linkte mi bişeyler yazıyor aceba açılmıyor da bende ?
  • Ben elektirkli araçların çıkmasına karşıyım.
    LPG araçlarda kullanılmaya başlandığında.
    Hükümetlerimiz araçları denetleyemeyip, mutfak tüplerinin araçlarda kullanılmasını engelleyemeyince.
    Çareyi mutfak tüpünün vergisini LPG ile eşitlemekte buldu. Olan olaydan bi haber vatandaşa oldu.
    Hatta şu an da araç LPG si birim fiyatı mutfak tüpüne göre daha çok ucuz.
    ( An itibarı ile mutfak tüpü 56-60TL. Asgari ücret 599,12 TL )

Piyasada elektrikli araçların artması ile tıkır tıkır para basan akaryakıt tüketimi düşecek.
    Hükümetler kaybolan vergi gelirlerini korumak için elektriğe öyle bir zam geçirecek ki,
    yine olay durumdan habersiz vatandaşa patlayacak.
  • 1.4 PASSAT ve 1.6 DOĞAN aynı vergi diliminde (1301-1600 cm3) ve 2010 model 1.4 PASSAT 697 TL MTV'yi 2 taksitte öderken 15 yıllık 1.6 DOĞAN 215 TL MTV'yi aynı şekilde devlete ödüyor.

Kendi aracım 2008 model ve 3 yıl 1. kademeden ödedim (2008-2009-2010), artık 2. kademeden ödeyeceğim (2011-2012-2013)

Kimse kör değil, herşey ortada.

2011 yılı ZAMLI Motorlu Taşıtlar Verginizi öğrenin...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: newmonarch

Allah belalarını versin.

ağır bir tabir olmuş bu vergiler olmasa arabanla üzerinden geçtiğin yollar otobanlar olur mu sanıyorsun? birde şöyle düşün her önüne gelen araba alsa yolların durumu nasıl olur hiç düşündün mü?

Artık ölsemde gözlerim açık gitmez şu formda ilk defa hükümeti eleştirmeyen ve tama tersine destekleyen birini gördüm sen çok yaşa
  • quote:

quote:

quote:

@T_YılmaZ

@DeLiCe_DoLuCa

Anlamamak için çok uğraşıyorsunuz kelime oyunu yapmayın,
    1.6 motor doğan , 1.6 mercedes ile aynı vergi dilimde ve yaşları aynı olursa aynı vergi verir burda bahsedilen motor hacmi vergi ile vergi almanın adaletsizliği , örnek umarım bunu anlarsınız yaş mevzusunu da anlayacağız gibi anlatayım bari sıfır hyundai getz 1.4 motor vergisi ile sıfır mercedes c180k 1,6 motor aynı vergi veriyorsun ANLADINIZ umarım ARTIK

quote:

quote:

quote:

2011 yılı ZAMLI Motorlu Taşıtlar Verginizi öğrenin...

Profil resmine bayıldım bu arada

kullanabilirsin

sende çok iyi duruyor saol almayayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DA7034F2D -- 30 Aralık 2010; 23:03:38 >
  • padişahın biri bi ülkeden aşırı vergi alıyormuş diye fıkra var internetten araştırıp bi okuyun
  • @Lukany çıkar at gözlüklerini
  • Araba yaşlandıkça vergiside artıyor. 3 yılda bir önceki yıldan daha düşük hiç vergi ödemedim.

Türkiye'de yaşıyoruz diye ceza çekiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fetih -- 30 Aralık 2010; 23:17:01 >
  • sıfır hyundai getz 1.4 motor vergisi ile sıfır mercedes c180k 1,6 motor aynı vergi veriyorsun

Araç fiyatına göre vergi alsın o zaman devlet, nasıl olur aceba %18 mtv (:
  • anlamamak mümkün değil, kıvırmak için çaba sarfediyorsunuz ama en objektif şekilde anlatacağım.. sahibinden.com a girdim, detaylı araç aramayı açtım, yıl olarak 2000-2001 seçtim, motor olarak da 1800-2000 i seçtim, fiyata göre sıraladım.. bu kadar.. en altta 5000 liraya fiat marea var, en üstte de 85000 liraya mitsubishi lancer evolution var.. ikisi de aynı motor hacminde, aynı yaşta.. yıllık motor vergileri de aynı.. sadece fiat marea sahibi özel olarak başvurursa, ödemesi gereken vergi aracının kasko değerinin %10 undan fazlaysa 1 alt dilimden ödeyebiliyor.. o başvuruda da insanların burnundan getiriyorlar..
  • kaç milyarlık araba için nekadar vergi vericez yaa

12 yıllık araç zaten benzinli anamız agladı bide bu vergiler..

vermicem arkadas.. universiteden aldıgım kyk kredisinide geri odemicem. tayyip gidene kadar hic bir vergiyi odemicem.
  • vatandaşa yazık a'dan z'ye her şeye zam.yazık
  • Neyse ki 11 yıllık metal yorgunu aracım varda vergi sıkıntı olmuyor.
  • quote:

Allah belalarını versin.

ağzından bal damlıyor. önce adam olup trilyonları kazananlardan vergi alsınlar. oğlu, kızı, yeğeni kuyumcu diye pırlantadan sıfır vergi alanların, bir geceliğine mısırın vergisini indirip 5 senelik stoğu memlekete sokanların yatacak yeri yok. toprak kabul etmez böyle terbiye yoksunlarını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suicide -- 31 Aralık 2010; 3:44:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: suicide

quote:

Allah belalarını versin.

ağzından bal damlıyor. önce adam olup trilyonları kazananlardan vergi alsınlar. oğlu, kızı, yeğeni kuyumcu diye pırlantadan sıfır vergi alanların, bir geceliğine mısırın vergisini indirip 5 senelik stoğu memlekete sokanların yatacak yeri yok. toprak kabul etmez böyle terbiye yoksunlarını.

• 20 yıllık doğandan örnek vermezsin biraz düsünürsün bizde saygı duyarız. emisyona göre vergi alınacak deniliyordu uygulanmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

3.0lt motorlu bir araca sahip olan adam yıllık 4.038TL vergi verecek.. güzel..

3.6lt motorlu bir araca sahip olan adam yıllık 9.667TL vergi verecek..

600cc fark bu ülkede 5.600TL fark ettiriyor.. hey maşallah yahu.. yazık.. çok yazık!!!!!!

yatacak yerleri yok bunların!!!

İşte milletin isyanı da buna ya! Üniversitede ticaret hukuku dersinde vergi konusunda ilk öğrettikleri "vergi adaletli olmalı" dır. Adalet bunu neresinde? Aklı, mantığı olan herkes isyan ediyor. 60.000 TL lik arabayla 20.000 TL lik araba aynı vergiyi ödüyor. Yuh diyorum...
  • Bu vergileri savunmakta mantık görenler, dünyanın birçok ülkesinde bizdekinin tam tersine çok az miktarlardaki vergilerle çok büyük geri dönüşümler sağlanıyor. En iyi şekilde hizmet halka geri dönüyor.

Peki ya bizde??? Toplanan vergilerin tamamı eski tabirle yol su elektrik olarak gerçekten geri dönmüş olsaydı şuan halkı isyan ettiren hangi sorunlardan kurtulmuş olacaktık hiç düşündünüz mü? Duble yol mu trafik kazalarını azalttı? Seçimlerde yapılan asfalt çalışmaları mı şehirleri modernleştirdi? İzmirde siyasi görüşten dolayı bitirilemeyen metro mu devletimizin hediyesi? Yoksa istihdam yaratacak yatırımlar yerine seçim yatırımı olarak görülen kömür, erzak yardımı, buz dolabı dağıtılması mı bu vergilerin adaletli olduğunu gösteriyor?

Tabi bunları sormakla çok ayıp ettim meclis görüşmeleri esnasında okey oynayan milletvekillerine ayıp oldu, uyuyanlara haksızlık ettim, kendine özel şöför ve özel plaka isteyenlere de haksızlık ettim nasıl olsa bu vergiler onlara yeter arta kalanını da seçimler yaklaşınca halka dağıtırlar...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.