Şimdi Ara

2011 Passat 1.8 Tsi 160hp

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
15.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba abilerim kardeşlerim. Araç alma arefesindeyiz. Konu başlığındaki araç radarımızda. Otomatiği hakkında çok spekülasyon var kimisi iyi kimisi kötü diyor. Şanzıman konusunda sıkıntı yaşama ihtimalimiz nedir? Yakıtı önemli değil. Şimdiden okuyan yazan herkese teşekkür ederim, mutlu pazarlar.

• 4 yıl boyunca kullandığım araçtır.

1.8 tsi 160hp highline dsg

1- yakıt

sakin kullanım şehir dışı 4.6 lara kadar iner pazartesi foto atabilirim

sakin kullanım şehir içi 8-10 lt arası

yok ben bu arabayla rahat durmam derseniz 70 lt depoyu 300-400 km de bitirirsiniz

2-dsg

eğer araç full yetkili bakımlı ise iyiniyetten indirim alırsınız. yok sanayi bakımlysa arkanızı dönüp kaçın. şanzuman takozları yüz bin km civarında değişir, şanzuman yüz bin km den sonra yağ sızdırır ve contaların değişimi şart bunun için şanzuman inecek.

3-yağ yakma

bu araç her 2-3 bin km de bi lt yağ eksiltir, ilerleyen dönemlerde motorun inmesi ve pistonların elden geçmesi gerekir. araç geçmişi nasıl, bakımları nasıl, hor mu kullanıldı, yağı suyu zamanında değiştimi ii araştırın birde km çok önemli,

4- servisde standart bakımları 800 -1.000 arası tutar.

araç 100 bin km üzeriyse sorun çıkartma ihtimali olan bir araç hele birde hor kullanıldıysa hiç bulaşmayın derim.

aracın linkini buraya koyun, bu arabalardan az var benim sattığım araca denk gelirseniz direkt eleyin motorun ve şanzumanın inmesi gerekiyordu. 7-8 bin masrafı vardı, o hali ile adanalı birisi bilerek ve görerek aldı aracı.
    bendeki araç dışı siyah içi bej highline modeldi.
  • Sanzimanin saatli bomba, 20-25 bin ne olur ne olmaz kenarda para tutun, tamir bakim filan.
  • Şanzımanın sıkıntısı olmasa bile bakımları bile pahalı, bunları en baştan göze almanız lazım. Lpg işini de unutun, ya da 6000 liralık kitlere yönelin. Benim tavsiyem 1.8 avensis, 2.0 mazda 6 bakmanız.
  • Hacimli araç bakıyorsanız 2.0 Dizel Cruze 163hp bakılabilir, Tam otomatik araç sıkıntısız şanzımanı olan bir tane denk getirilirse iyi araç, konfor yol tutuş olarak segment farkı var ama bakımları ve yakıt olarak ucuza gelir diye düşünüyorum...
  • yağ yakan o galiba.
  • Araç güzel güzel yürüyor. Şanzıman sıkıntı açabilir öyle 20 bin falan tutmaz tamiri 5-6 bin maks. Diye biliyorum. En yakın rakibi 1.6 180 İnsignia ikisine de bakın seçiminizi yapın. İkisi de lpg uyumsuz. En az 10 litre tüketirler şehir içinde
  • 4 yıl boyunca kullandığım araçtır.

1.8 tsi 160hp highline dsg

1- yakıt

sakin kullanım şehir dışı 4.6 lara kadar iner pazartesi foto atabilirim

sakin kullanım şehir içi 8-10 lt arası

yok ben bu arabayla rahat durmam derseniz 70 lt depoyu 300-400 km de bitirirsiniz

2-dsg

eğer araç full yetkili bakımlı ise iyiniyetten indirim alırsınız. yok sanayi bakımlysa arkanızı dönüp kaçın. şanzuman takozları yüz bin km civarında değişir, şanzuman yüz bin km den sonra yağ sızdırır ve contaların değişimi şart bunun için şanzuman inecek.

3-yağ yakma

bu araç her 2-3 bin km de bi lt yağ eksiltir, ilerleyen dönemlerde motorun inmesi ve pistonların elden geçmesi gerekir. araç geçmişi nasıl, bakımları nasıl, hor mu kullanıldı, yağı suyu zamanında değiştimi ii araştırın birde km çok önemli,

4- servisde standart bakımları 800 -1.000 arası tutar.

araç 100 bin km üzeriyse sorun çıkartma ihtimali olan bir araç hele birde hor kullanıldıysa hiç bulaşmayın derim.

aracın linkini buraya koyun, bu arabalardan az var benim sattığım araca denk gelirseniz direkt eleyin motorun ve şanzumanın inmesi gerekiyordu. 7-8 bin masrafı vardı, o hali ile adanalı birisi bilerek ve görerek aldı aracı.
    bendeki araç dışı siyah içi bej highline modeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kara_eylül -- 1 Nisan 2018; 14:57:49 >

• Uzak durulması gereken bir model
  • kara_eylül kullanıcısına yanıt
    4.6 litre yaktiginizi iddaa ediyorsunuz sanirim tekir yaylasindan tarsusa indiniz yoksa 1400 kiloluk otto cevrimine sahip motorla bu degerleri yakalayamazsiniz
  • Sorunlu dsg nin yanında yağ yakan 1.8 tsi motor üstüne muhtemel yüksek km ve 7 yaşında olmasını da katarsak tam bir saatli bomba

Aynı şey aynı motor ve şanzımana sahip audi modelleri 3-4-5 içinde geçerli
  • quote:

Orijinalden alıntı: Polestar191

4.6 litre yaktiginizi iddaa ediyorsunuz sanirim tekir yaylasindan tarsusa indiniz yoksa 1400 kiloluk otto cevrimine sahip motorla bu degerleri yakalayamazsiniz

öncelikle siz bu aracı hiç kullandınız mı da böyle bir yorum yapıyorsunuz. ben 4 yıl kullandım.

bildiğin düz yolda 90 km sabit hızda 4.6 yakıyor. Zaten önceki mesajda pazartesi foto atarım demiştim, ayrıca bu araçta rahat durmam derseniz 70 lt olan depoyu 300-400 km de bitirebilirsiniz dedim. 170 200 km hızlarda şehirler arası sağlam içer yakıtı, performans güzeldir ara hızlanmalar iyidir o yüzden bastıkça basasınız gelir.

bir çok kişi yakıt tüketimine inanmıyor, ama sakin kullanımda çok makul değerleri var,
  • mondeo 2.0 tdci titanium tam otomatik araci da arastirin bi hocam.yakiti daha uygun ,sanziman sorunsuz.
  • Arabada devamlı yağ bidonu ile gezmek istoyrsanız alın, şanzıman zaten (2011 model, bu model DSG'ler özellilkle problemli) illaki ve illaki başınıza iş açacak. Sanmayınki bunlar sadece kavrama hatası veriyor; mekatronik arızası veya şanzıman komple değişmesi gerekebiliyor. Yani vazgeçin derim ben.
    Hafif egimli yolda 70-80 ile bi ihtimal anlik olabilir benzinli araclarin 5 litrenin altindaki tuketim degerleri hatta 5 litrede dahil pek gercekci degil f30 un yakit tuketimi over over dururlar 2 ay kullandim sehirlerarasi 100-120 kmh civari hizlarda 6.5 litrenin altina inmedi benim dizel s40 passatla ayni agirlikta (20-30 kilo daha agir sanirim) o bile qminimum 4- 4.5 litre yakiyor
  • quote:

Hafif egimli yolda 70-80 ile bi ihtimal anlik olabilir benzinli araclarin 5 litrenin altindaki tuketim degerleri hatta 5 litrede dahil pek gercekci degil f30 un yakit tuketimi over over dururlar 2 ay kullandim sehirlerarasi 100-120 kmh civari hizlarda 6.5 litrenin altina inmedi benim dizel s40 passatla ayni agirlikta (20-30 kilo daha agir sanirim) o bile qminimum 4- 4.5 litre yakiyor

Buyrun fotolar.

90 km sabit hızda 41 km lik yolun ortalama değeri. elimde daha farklı fotolar vardı fakat bulamadım, aynı şekilde 90 km ye sabitleyip 300 km gittiğim uzun bir yolculuğun fotolarıda vardı fakat şuan bulamadım.

Şimdi hızınız 90km değilmiş 74km imiş dersenizde şaşırmam.

aracı 90 a sabitlediğinizde trafik ışıklarındaki beklemeler, yolda hızınızın 90 nın altına düşmesi sonucu gittiğiniz daha yavaş hızlar hepsi ortalama hızınızı etkiler.

bu yol hakkında kısaca bilgi : yolun 3-4 km lik kısmı çevre yoluna bağlantı yolu, burada trafik olur 40-50 km hızlarla gidilir, bağlantı noktasına gelmeden önce ışık var, kırmızıda 2-3dk beklersiniz. çevre yoluna çıkınca hafif bir rampa var, sonrası düzlük, yolda 4 farklı yerde trafik ışığı var. İşin özeti yolda rampa çıkılan bölümde var, inilen bölümde var, trafik yoğunlaştığı için 70km hızlara kadar düşülen bölümde var, dediğiniz gibi ovanın başında arabayı yokuş aşağı sallayıp gitmiyorsunuz.

Ömrünüzde 1.8 TSI DSg li passat kullanmamışsınız, sonra gelip burda öyle yakmaz böyle yakar diye konuşuyorsunuz. Ben bu aracı 4 yıl kullandım, 60.000 civarı yol yaptım bu araçlar, aracı gayet iyi tanıyorum. Şuanki aracımda c180 1.8 CGI motor AMG paket, onuda bir yıldır kullanıyorum ve az buçuk onuda tanımaya başladım.

şuanki aracım c180 ve 1.8 motorlu, aynı şartlarda c180 ortalaması 5.5 lt. passattan 1 lt fazla yakıyor. Değerlere bakrsanız, gidilen km, ortalama hız yukardaki resimler ile aynı !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kara_eylül -- 2 Nisan 2018; 8:15:55 >

• quote:

Kullanmadan bilemezsiniz. Arkadaşın dediği doğru bir rakamdır. Çünkü ayni araca bende sahiptim bastığın zaman 8 10 litre arası çok rahat yakıyor ama basmadigin zaman düşük seyir hızlarında 4 ile 7 litre arası yakıyor.

Konu sahibi arkadaş. Seninde için rahat olsun çok konforlu ve seri bir araçtır. DSG olayı tamamen şans işi çünkü ben kavrama sorunlu olarak 47 bin km de aldım 94 bin km de aracımı sattım kavrama sorunu yine devam ediyordu yaptirmadan kullandım alan kişide biliyordu. Yağ yağması da gözünü korkutmasin zaten yag eksikliği zaman alt üstü kaputu açıp 1 litre yağ koyup yoluna devam ediyorsun. Fakat şöyle de bir ince ayrıntı var. Eğer seri kullanımın yoksa bu yağ yakma olayi minimum düzeyde düşüyor.

Bu aracin 1.4 tsi 122 hp ligini kullandim minumum 5.5 litre yakti duz yolda egim olmadan 1400 kiloluk arac bu degerleri goremez birbirimizi kandirmayalim vw icten yanmali motordaki verimi %15 ten %30 a cikardida haberimizmi yok

Bende kendi aracimla Denizliden marmarise gideyim ulukisladan tarsusa ineyim 2 litre yaktim diye paylasayim boyle bir mantik varmi fotograflarin bi baglayaciligi yok benim nezdimde benzinli motorda sikistirma oranlari 14 e cikmadigi surece bu degerleri standart bi yolda goremezsiniz

Standart 80 km/h saat hizda ortalama guc tuketimi 10-12 kw arasinda olur ortalama 9550*N/n formulunden gerekli tork 1500 dd/dak ortalama 76.4 Nm bu torkuda pmi degeri cinsinden veren formul , asil gercek olan pme yani efektif basinc cok daha az olacagi icin gercek yakit tuketimi daha fazla olacaktir bunun daha atalet kayiplari sanziman kayiplari vs vs bir ton kayipla bu yakit tuketimi degerini gormek egimsiz yolda imkansiz
  • Aracin fabrika verisi 6 litre arkadaslar fanboyluk yapmaya gerek yok.https://www.auto-data.net/tr/volkswagen-passat-b6-1.8-tsi-160hp-8877

Siz nasil oluyorda fabrika verisinden 1.5 litre az yaktirtabiliyorsunuz iman gucuyle falanmi gidiyor bu vw araclari
  • quote:

Aracin fabrika verisi 6 litre arkadaslar fanboyluk yapmaya gerek yok.https://www.auto-data.net/tr/volkswagen-passat-b6-1.8-tsi-160hp-8877

Siz nasil oluyorda fabrika verisinden 1.5 litre az yaktirtabiliyorsunuz iman gucuyle falanmi gidiyor bu vw araclari

Lan yürü git,

Fan boylukmuş,

Kullanmadığın araba hakkında yorum yaparsan böyle apıştırırlar adamı

o resimlerin altında c180 ninde yakıtı var, aynı yol, yolda rampada var, trafikte var, ışıkta var, gelmiş hala burda car car konuşuyon.

Biliyosan konuş bilmiyosan kaybol,

Ben o araba ile yazın ortasında Antalyadan izmire gittim, klima ful açık, Kepezden yakıt alıp sıfırladım, çubuk rampalarını çektım, çeltikçi belini çıktım, ona rağmen izmir ışıkkent gişelerde ortalama 5.0 gibi bir rakamdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kara_eylül -- 2 Nisan 2018; 13:46:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emre1834

quote:

Kullanmadan bilemezsiniz. Arkadaşın dediği doğru bir rakamdır. Çünkü ayni araca bende sahiptim bastığın zaman 8 10 litre arası çok rahat yakıyor ama basmadigin zaman düşük seyir hızlarında 4 ile 7 litre arası yakıyor.

Konu sahibi arkadaş. Seninde için rahat olsun çok konforlu ve seri bir araçtır. DSG olayı tamamen şans işi çünkü ben kavrama sorunlu olarak 47 bin km de aldım 94 bin km de aracımı sattım kavrama sorunu yine devam ediyordu yaptirmadan kullandım alan kişide biliyordu. Yağ yağması da gözünü korkutmasin zaten yag eksikliği zaman alt üstü kaputu açıp 1 litre yağ koyup yoluna devam ediyorsun. Fakat şöyle de bir ince ayrıntı var. Eğer seri kullanımın yoksa bu yağ yakma olayi minimum düzeyde düşüyor.

Aynen,

bilip bilmeyen bu arabanın yakıtına laf atıyor.

@Polestar191 midir nedir, Adama foto koyduk fan boyluk yapma diyor şimdi.

Kullanmayan gelip burda ahkam kesmeyi çok seviyor.

Yağ eksiltme konusunda şöyle bir durum var. Eğer araç çok sıkıştırılmış, sürekli üst devirlerde zorlanmış ve km de yüksek ise ilerleyen dönemlerde yağ eksiltme aşırı artıyor, ortalama 1.000 km de 1 lt civarına ulaşıyor, o duruma gelirse eğer motor inmesi piston değişmesi ve ekstra işlemlerin yapılması gerekiyor. Burada aracın geçmişi nasıl kullanıldığı önemli.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.