Şimdi Ara

2011 Erada hararet göstergesi yok ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
5 sn
51
Cevap
0
Favori
65.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.5 ay önce sıfır Era aldık ama hararet göstergesi yok hararet yapınca uyarı ışığı yanıyomuş

başka türlü nasıl öğrenebiliriz bu motor sıcaklığını ...

• başka yolu yok hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kritios

başka yolu yok hocam.
    bende 28.12 de aldım aracı, bugün fark ettim hararet göstergesi yok:) servisle görüştüm ne yazık ki orjinali budur dediler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hyilmaz076

bende 28.12 de aldım aracı, bugün fark ettim hararet göstergesi yok:) servisle görüştüm ne yazık ki orjinali budur dediler :)

Alıntıları Göster
    select ve style modelinde var ancak team start modellerinde malesef yok bende anlamadım ne kadar saçma dimi adamlar nerden çalacağını şaşırtmış durumda yakında benzin göstergeside kaldırılır ne gerek varki benzin bittimi zaten araba durur
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker_3792

select ve style modelinde var ancak team start modellerinde malesef yok bende anlamadım ne kadar saçma dimi adamlar nerden çalacağını şaşırtmış durumda yakında benzin göstergeside kaldırılır ne gerek varki benzin bittimi zaten araba durur

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bafbaf -- 12 Mart 2017; 22:34:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bafbaf

.

Alıntıları Göster
    quote:

bafbaf Tarih 10 Ocak 2011; 3:32:16
    Çalmakla ilgisi yok motor hararet yapmayacağı için gösterge koymuyorlar.

Şimdi senin bu anlattığını baz alırsak o zaman accent de team dışındaki modellerde hararet göstergesi var onlar hararet yapar bir tek team hararet yapmaz mı diye düşenecez.
    bence sadece fiyattan düşsün diye koymadıkları birşey...

• quote:

Orijinalden alıntı: hyilmaz076

quote:

bafbaf Tarih 10 Ocak 2011; 3:32:16
    Çalmakla ilgisi yok motor hararet yapmayacağı için gösterge koymuyorlar.

Şimdi senin bu anlattığını baz alırsak o zaman accent de team dışındaki modellerde hararet göstergesi var onlar hararet yapar bir tek team hararet yapmaz mı diye düşenecez.
    bence sadece fiyattan düşsün diye koymadıkları birşey...

Alıntıları Göster
    benim era 2009 team ve hararet göstergesi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kritios -- 11 Ocak 2011; 19:12:58 >

• quote:

benim era 2009 team ve hareret göstergesi var.

hararet göstergesi hangi işaret oluyor ? ve de araç hararet yapmaya başladıysa o gösterge yanıp sönüyor mu nasıl bildiriyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

quote:

benim era 2009 team ve hareret göstergesi var.

hararet göstergesi hangi işaret oluyor ? ve de araç hararet yapmaya başladıysa o gösterge yanıp sönüyor mu nasıl bildiriyor?

Çok saçma şeylerden çalıyolar en sinir olduğum şeylerden biri bu donanımlarda. Yol bilgisayarını iptal et birşey yap o ne gösterge iptali. Renault da kangoyla clionun baz modellerinde devir saatini koymuyodu şaşırıyolar resmen

• quote:

kadranda hararet ibresi var.
    herhangi bir aydınlatma ikazı yok aracımda.
    sizin bahsettiğiniz aydınlatma ikazı hararet göstergesi olmayanlarda var.
  • quote:

quote:

kadranda hararet ibresi var.
    herhangi bir aydınlatma ikazı yok aracımda.
    sizin bahsettiğiniz aydınlatma ikazı hararet göstergesi olmayanlarda var.

Alıntıları Göster
    Hararet lambası vardır arkadaşım elbet,bir uyarı sistemi vardır.

• quote:

bi yukarıdaki mesajımda yazdığım gibi
    kadran tipi A olan era da hararet ibresi var.
    kadran tipi B olan era da hararet ikaz lambası var.

burda ki konu ise bazı team donanım araçlarda hararet lambası vardır.
    benim aracım expo olduğu için kadran tipi A.
    ama artık bu özeelik yok style paketin ise kadranı daha farklı.
  • quote:

quote:

bi yukarıdaki mesajımda yazdığım gibi
    kadran tipi A olan era da hararet ibresi var.
    kadran tipi B olan era da hararet ikaz lambası var.

burda ki konu ise bazı team donanım araçlarda hararet lambası vardır.
    benim aracım expo olduğu için kadran tipi A.
    ama artık bu özeelik yok style paketin ise kadranı daha farklı.

Alıntıları Göster
    select style hararet yapabilir team start hararet yapmaz mantık bumudur

• quote:

select style hararet yapabilir team start hararet yapmaz mantık bumudur

Alıntıları Göster
    Mantık o değildir arkadaşım,yeni fiestalardada hararet ibresi yok.
    Benim arabamda hararet göstergesi var hiç bir işe yaradığını görmedim,hiç aksiyon yok ısınınca hep aynı yerde :)
  • quote:

Benim arabamda hararet göstergesi var hiç bir işe yaradığını görmedim,hiç aksiyon yok ısınınca hep aynı yerde :)

Alıntıları Göster
    bence yanlış düşünce tabi herkese göre farklı olabilir
  • quote:

tamam ısınınca belki hep aynı yerde olabilir.. normali de bu zaten ama ya araçta bir poblem olursa? baktın ki ibre normalden fazla yükseliyor hemen kenara çeker sorunun büyümesini engellersin. benim eski mazda323 de yükselirdi mesela arada. (radyatör su kaçırırdı yaptırırdım bu sefer bir süre sonra başka yerden delinirdi.) kaç defa conta yakmaktan kurtardım bu şekilde. ibre omayınca ne olacak ancak hararet lambası yanınca fark edeceksin durumu. o saatten sonra da geçmiş olsun yaktın contayı gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tabteam

quote:

tamam ısınınca belki hep aynı yerde olabilir.. normali de bu zaten ama ya araçta bir poblem olursa? baktın ki ibre normalden fazla yükseliyor hemen kenara çeker sorunun büyümesini engellersin. benim eski mazda323 de yükselirdi mesela arada. (radyatör su kaçırırdı yaptırırdım bu sefer bir süre sonra başka yerden delinirdi.) kaç defa conta yakmaktan kurtardım bu şekilde. ibre omayınca ne olacak ancak hararet lambası yanınca fark edeceksin durumu. o saatten sonra da geçmiş olsun yaktın contayı gitti.

Alıntıları Göster
    bi çıkarları olmasa yapmazlar zaten böyle birşey

• quote:

bi çıkarları olmasa yapmazlar zaten böyle birşey

Alıntıları Göster
    Bu genelde çok satılan araçlara yapılan bişey..

90'lı yıllarda renault 12nin yeni modellerinin birçok şeyinin eksik olduğunu görünce şaşırmıştım, bizde küllük aydınlatması bile varken yenisinde devir saati ve daha birçok şey yoktu.. Ama alanlar nasıl olsa alıyordu.. Km saati bile koymasalar yine satılır o araba..

Sonra symbollerin bazılarına devir saati koymadılar, millet ağız dolusu tepki gösterdi ama yine o araçlar yok sattı..

Şimdi de eralar böyle malesef..
    dikkat ederseniz cam açma düğmelerinin de sadece birinde aydınlatma var.. Diğer kapıları geçtim, adamlar şöför kapısına 3 led eksik koyarak kar ediyor ya..

Ama bugün bir araç daha alsam yine ERA alırım..
    Harareti öğrenebilmek için ise gerekli donanımı alarak veya kendim ledli bişeyler yaparak monte etmeyi düşünüyorum.. sıcaklığı sürekli takip eden biriyim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djoz -- 16 Ocak 2011; 17:49:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: djoz

Bu genelde çok satılan araçlara yapılan bişey..

90'lı yıllarda renault 12nin yeni modellerinin birçok şeyinin eksik olduğunu görünce şaşırmıştım, bizde küllük aydınlatması bile varken yenisinde devir saati ve daha birçok şey yoktu.. Ama alanlar nasıl olsa alıyordu.. Km saati bile koymasalar yine satılır o araba..

Sonra symbollerin bazılarına devir saati koymadılar, millet ağız dolusu tepki gösterdi ama yine o araçlar yok sattı..

Şimdi de eralar böyle malesef..
    dikkat ederseniz cam açma düğmelerinin de sadece birinde aydınlatma var.. Diğer kapıları geçtim, adamlar şöför kapısına 3 led eksik koyarak kar ediyor ya..

Ama bugün bir araç daha alsam yine ERA alırım..
    Harareti öğrenebilmek için ise gerekli donanımı alarak veya kendim ledli bişeyler yaparak monte etmeyi düşünüyorum.. sıcaklığı sürekli takip eden biriyim..

Alıntıları Göster
    ARKADAŞIM ERA START MODELİ KULLANIYOR YOLDA GİDERKEN LPG SOĞUTMA BORUSU YERİNDEN ÇIKIYOR VE SOĞUTMA SUYU BOŞALIYOR SONRADA HARARET LAMBASI YANIYOR FAKAT İŞ İŞTEN GEÇİYOR YANİ LAMBA YANINCA HERŞEY BİTMİŞ OLUYOR ARKADAŞIM CONTA YAKTI VE BİRSÜRÜ ARIZA ÇIKTI ORTALAMA 1000 TL MASRAF ÇIKTI BURADAN İLGİLERE DUYRULUR DİZYN HATASI VAR MÜŞTERİ MAĞDURİYETİDE SERVİSLERE ÇAĞRILIP BU HATA DÜZELTİLMELİ BENCE YORUM SİZLERE KALMIŞ.

• quote:

Orijinalden alıntı: helamin

ARKADAŞIM ERA START MODELİ KULLANIYOR YOLDA GİDERKEN LPG SOĞUTMA BORUSU YERİNDEN ÇIKIYOR VE SOĞUTMA SUYU BOŞALIYOR SONRADA HARARET LAMBASI YANIYOR FAKAT İŞ İŞTEN GEÇİYOR YANİ LAMBA YANINCA HERŞEY BİTMİŞ OLUYOR ARKADAŞIM CONTA YAKTI VE BİRSÜRÜ ARIZA ÇIKTI ORTALAMA 1000 TL MASRAF ÇIKTI BURADAN İLGİLERE DUYRULUR DİZYN HATASI VAR MÜŞTERİ MAĞDURİYETİDE SERVİSLERE ÇAĞRILIP BU HATA DÜZELTİLMELİ BENCE YORUM SİZLERE KALMIŞ.

Montaj hatası aracın garantisi var mıydı?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.