Şimdi Ara

Era 1.5 Crdi İle 1.5 Crdi VGT arasındaki fark ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
66.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Era 1.5 Crdi İle 1.5 Crdi VGT arasındaki fark nedir arkadaşlar tam olarak açıklayabilirmisiniz 2009-2011 model arası Dizel Era bakıyorum Arasındaki Farkı Tam anlıyamadım hangisi daha iyi Açıklarsanız Sevinirim
    birde era nasıl bir araçtır almamı tavsiye edermisiniz kronik sorunları varmı ?

• hepsi vgt hocam dizellerin admireler degil ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serafettindincer

Era 1.5 Crdi İle 1.5 Crdi VGT arasındaki fark nedir arkadaşlar tam olarak açıklayabilirmisiniz 2009-2011 model arası Dizel Era bakıyorum Arasındaki Farkı Tam anlıyamadım hangisi daha iyi Açıklarsanız Sevinirim
    birde era nasıl bir araçtır almamı tavsiye edermisiniz kronik sorunları varmı ?

Kronik sorunu deli gibi kaciyo dizeller.gaza dokun formula araci gibi:))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Airbus diyebilirim yolda ki 1.6 benzinli ve dizel arabaların anasını ağlatır otobanda 210 km hıza kadar çıkmışlığım var aracı 0 km aldık ve şuan 120.000'de canavar gibi en ufak bir arıza yok taş gibi araba.
  • Hyundai Accent admire 2004 1.5 crdi kullandım 2 sene tadına doyamadım derler ya 120000 olunca sattım,sonra 45000 km de era 2006 crdi VGT select aldım 2010 yılında115000 de sattım. o daha da güzeldi...

Olay şu : VGT turbo demek : VGT turbo'da kullanılan bir sistemdir, bilmeyenler için turbo havayı sıkıştırarak silindirlerin içine gönderen bir sistemdir, ancak normalde alt devirlerde etkisi yoktur, performansını tam olarak hissetmek için motorun üst devirlere çıkması gerekmektedir, bu durumda alt devirlerde'de performans alabilmek için VGT sistemi geliştirilmiştir, çalışma prensibide alt devirlerde kanatçıklar kapanarak daha fazla havayı silindirleregöndermektir, ancak üst devirlere çıkıldıkça bu hava miktarı motora fazla gelmekte ve motorun yıpranmasına sebep olmaktadır, bu durumda üst devirlere çıkıldıkça bu hava miktarının düşürülmesi gerekmektedir, işte bu problemi ortadan kaldırmak içinde üst devirlere çıkıldıkça kanatçıklar açılmakta ve turbonun bastığı hava miktarı düşürülmektedir. Bu sistemede VGT yani "değişgen geometrili turbo" denmektedir...Motorla hiç bir alakası yoktur, ikisi beraber kullanılması durumunda "VGT turbolu motor" demekte fayda vardır...

Accentden keyif almak istiyorsan VGT li bakmanızı tavsiye ederim...

• CVVT - Continuous Variable Valve Timing - Elektronik Kontrollü Değişken Supap Zamanlaması

CRDI - Common Rail Direct Injection - Yüksek Basınç Hatlı Dizel Motor(Hyundai ve Kiada)

VGT - Variable Geometric Turbine - Değişken Geometrili(Kanatçıklı) Turbo

ALINTIDIR...
  • İnşallah sizlere yardımcı olurum. Aynı sorun bende de vardı uzaklardan gelen bir Ambulans Sesi. Bu turbonun bozuk olduğu anlamına gelmiyor. Aksine Turbonuz Sağlıklı Yeni Nesil Turbo VGT(Variable Geometry Turbocharger) yani değişken geometrili turbo kullanıldığından böyle bir ses duyuyorsunuz. Rahatsız ediyor mu evet son derece rahatsız ediyor. Şu Usta şöyle dedi bu usta böyle dedi gibi sözler ile canınızı sıkmayın. Aracınızda kullanmış olduğunuz Ambulans sesi veren turbalarda arıza yoktur. Aracınızın şöfor koltuğuna bir arkadaşınız geçip gaza bastığında turbonun altında bir milin gazın seyrine göre aşağı yukarı hareket ettiğini göreceksiniz. Yani turbonuz şu motor devri bu motor devri diye devir seçmiyor. Ona görede milin hareketine göre sesi fazlalaşıp azaldığını duyacaksınız. Kendinizi üzmeyin bu tür ses duyarsanız. Biraz müzik sesi ile geçiştireceksiniz. Sakın turboyu bilinçsiz insanlara götürüp söktürmeyin sağlıklı orjinal turbolarınızdan olursunuz....

• quote:

Orijinalden alıntı: EmreGLC

Airbus diyebilirim yolda ki 1.6 benzinli ve dizel arabaların anasını ağlatır otobanda 210 km hıza kadar çıkmışlığım var aracı 0 km aldık ve şuan 120.000'de canavar gibi en ufak bir arıza yok taş gibi araba.
    Maşallah de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.