Şimdi Ara

2005 OTOMATİK GETZ ÇOOOK YAKIYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
3.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR 2005 OTOMATİK GETZ ÇOK YAKIYOR. KM DE 40 KR FALAN YAKIYOR. ACABA NORMAL Mİ YOKSA Bİ SORUN MU VAR.
    YADA NASIL DAHA AZ YAKTIRABİLRİM. YARDIM.

• bendede 2005 var şu zamlarla beraber suan km de 17 krş yakıyor ama lpg li
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReaperVR

bendede 2005 var şu zamlarla beraber suan km de 17 krş yakıyor ama lpg li
    Bugun 9.3 lt tüketime çıkmış. Dün gece biraz hız falan yaptım. Sende bakarmısın senin bilgisayar kaç gösteriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre654

Bugun 9.3 lt tüketime çıkmış. Dün gece biraz hız falan yaptım. Sende bakarmısın senin bilgisayar kaç gösteriyor.

Alıntıları Göster
    Bizim 2011 getz de 7-7.5 arası yakıyor. Şu anda 6000 km'de. Üstelik neredeyse sürekli çift şerit ve trafiğin hiç olmadığı bir yolda alınan değer bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okhay

Bizim 2011 getz de 7-7.5 arası yakıyor. Şu anda 6000 km'de. Üstelik neredeyse sürekli çift şerit ve trafiğin hiç olmadığı bir yolda alınan değer bu.

Alıntıları Göster
    hanıma aldım ben gidip gelsin diye, maşallah benim 1,5 tonluk tsi skoda superb çok daha fazla yakıyor.ortalama 0,40 kuruş civarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: zapi

hanıma aldım ben gidip gelsin diye, maşallah benim 1,5 tonluk tsi skoda superb çok daha fazla yakıyor.ortalama 0,40 kuruş civarı

Alıntıları Göster
    2004 GLS full otomatik aldım eşime almazzzzolaydım. Araç çok güzel harika ama yakıt tüketimi inanılmazzz.Şehir içi 13.5 Lt, şehirler arası 7.5 Lt yakıyorrr. Benzin 4 TL olduğuna göre siz hesaplayın boeing 747 kadar bişi yakıyor işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: fiat2001brava

2004 GLS full otomatik aldım eşime almazzzzolaydım. Araç çok güzel harika ama yakıt tüketimi inanılmazzz.Şehir içi 13.5 Lt, şehirler arası 7.5 Lt yakıyorrr. Benzin 4 TL olduğuna göre siz hesaplayın boeing 747 kadar bişi yakıyor işte.

Alıntıları Göster
    yok böyle olmayacak tüp şart bu arabaya. Martta taktırmayı düşünüyorum artık

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre654

yok böyle olmayacak tüp şart bu arabaya. Martta taktırmayı düşünüyorum artık

Alıntıları Göster
    Ben manuel de 100 km 7,58 lt yakıyorum dizelde siz yatıp kalkıp şükredin bence :(((
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilisim45

Ben manuel de 100 km 7,58 lt yakıyorum dizelde siz yatıp kalkıp şükredin bence :(((

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bndede 2011 1,4 benzinli otomatik getz var ama bilgisayar 100 kmde 10 lt civarı gösteriyor yakıt sarfiyatını :( nasıl azaltabilirim bunu :( çok fazla kulnnıyorum bu yüzden :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarac_07

arkadaşlar bndede 2011 1,4 benzinli otomatik getz var ama bilgisayar 100 kmde 10 lt civarı gösteriyor yakıt sarfiyatını :( nasıl azaltabilirim bunu :( çok fazla kulnnıyorum bu yüzden :(

Alıntıları Göster
    Bence anı kalkıs ve duruslardan kacın aracın bu mevsımde ısınmasını bekle oyle haraket et , birde gaza yavas yavas bas mutlaka bir düzelme olacaktır.Bence arada hava filtresinin de temizlemeni öneririm
  • quote:

Bence anı kalkıs ve duruslardan kacın aracın bu mevsımde ısınmasını bekle oyle haraket et , birde gaza yavas yavas bas mutlaka bir düzelme olacaktır.Bence arada hava filtresinin de temizlemeni öneririm

Alıntıları Göster
    Ben cumartesi günü hertz'den 2007 ya da 2008 tam bilmiyorum benzinli getz aldım otomatik.125 km yol yapmışım 41 tl benzin yarası ödedim,bakın benzin parası değil benzin yarası.Yani aman dikkat tüp müp takın yoksa betiniz benziniz atar.
  • quote:

ablamda var aynısı 2008 aldık almaz olaydık
    10 lıtrenın altına kesınlıkle ınmıyor
    yavas kalkıs durus
    aracı kısın ısıtmak
    gaza yavas yavas basmak
    hava fıltresı falan hıkaye
    getz te en fazla 400 den 375 e falan 25 30 kurus duser
    ama genel duruma bakarsak bı anca elden cıkarmayı dusunuyoruz
    yoksa ıncır agacı dıkecek

• quote:

Orijinalden alıntı: Delgado

quote:

ablamda var aynısı 2008 aldık almaz olaydık
    10 lıtrenın altına kesınlıkle ınmıyor
    yavas kalkıs durus
    aracı kısın ısıtmak
    gaza yavas yavas basmak
    hava fıltresı falan hıkaye
    getz te en fazla 400 den 375 e falan 25 30 kurus duser
    ama genel duruma bakarsak bı anca elden cıkarmayı dusunuyoruz
    yoksa ıncır agacı dıkecek

Alıntıları Göster
    bendede 08 getz otomatik var kesinlikle cok yakıyor arkadaslar. bende lpg taktırmayı düşünüyorum yoksa işin içinden cıkamayacagız. hele bugün kızarkadasıma verdim kullansın die, anlık ortalama deger 13.7 ye cıktı yeter ulan dedim :D:D

• quote:

Orijinalden alıntı: b0r4cks

bendede 08 getz otomatik var kesinlikle cok yakıyor arkadaslar. bende lpg taktırmayı düşünüyorum yoksa işin içinden cıkamayacagız. hele bugün kızarkadasıma verdim kullansın die, anlık ortalama deger 13.7 ye cıktı yeter ulan dedim :D:D

Alıntıları Göster
    Çok yakan arkadaşlar araçlarının kmlerini verirlerse daha iyi yorum yaparım.

Eğer aracınız 60.000km yi geçti ve şanzıman yağını özel bir makine ile komple değiştirmediyseniz,yağ akışkanlık özelliğini kaybetmiş olabilir.Sürtünme artabilir.

Ayrıca motorda akışkanlığı artırmak için 5W30 yağ yerine Mobil1 0W30 kullanarak sürtünmeyi azaltabilirler.

LPG'de ise
    Eğer 10lt benzin yakıyorsa 12lt LPG tüketir.
    LPG'nin litre fiyatı 2.3TLden kmde 27kuruş yakar.Bence yakıtın bu kadar pahalı olduğu bir dönemde 27kuruş çok makul.Çünki dizel bir araç 100kmde 6lt motorin tüketse kmde 22kuruş bir tüketim değeri oluyor.

Siz ayrıca otomatik vites kullanıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: altrea

Çok yakan arkadaşlar araçlarının kmlerini verirlerse daha iyi yorum yaparım.

Eğer aracınız 60.000km yi geçti ve şanzıman yağını özel bir makine ile komple değiştirmediyseniz,yağ akışkanlık özelliğini kaybetmiş olabilir.Sürtünme artabilir.

Ayrıca motorda akışkanlığı artırmak için 5W30 yağ yerine Mobil1 0W30 kullanarak sürtünmeyi azaltabilirler.

LPG'de ise
    Eğer 10lt benzin yakıyorsa 12lt LPG tüketir.
    LPG'nin litre fiyatı 2.3TLden kmde 27kuruş yakar.Bence yakıtın bu kadar pahalı olduğu bir dönemde 27kuruş çok makul.Çünki dizel bir araç 100kmde 6lt motorin tüketse kmde 22kuruş bir tüketim değeri oluyor.

Siz ayrıca otomatik vites kullanıyorsunuz.

Alıntıları Göster
    merhaba arkadaşlar bendede 2005 otomatik getz var henüz 61500 de ben 59300 de aldım araba 3 aydır bende 3 ayda benzincilerle akraba oldum 100 kmde 11.5 litre gösteriyor gösterdiğinide yakıyor benzin şuan 4.57 tl 50 tl lik benzinle 90 km ancak yapıyorum bazen yapamıyorum bile gaz taktırmaya değermi bu aracı gazla kullanan arkadaşlar varmı performansı nasıl bilği alabilirmiyim

• quote:

Orijinalden alıntı: kenan24

merhaba arkadaşlar bendede 2005 otomatik getz var henüz 61500 de ben 59300 de aldım araba 3 aydır bende 3 ayda benzincilerle akraba oldum 100 kmde 11.5 litre gösteriyor gösterdiğinide yakıyor benzin şuan 4.57 tl 50 tl lik benzinle 90 km ancak yapıyorum bazen yapamıyorum bile gaz taktırmaya değermi bu aracı gazla kullanan arkadaşlar varmı performansı nasıl bilği alabilirmiyim

Alıntıları Göster
    en kısa zamannda paraya kıy romano taktır.yarı yarıya düşüyor.performans benzin ile aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altekin_tr

en kısa zamannda paraya kıy romano taktır.yarı yarıya düşüyor.performans benzin ile aynı.

Alıntıları Göster
    bizdeki 2009 model, 8.4 lt yakiyordu, simdi 9.1 e cikti. normal karsiliyoruz ailecek artik. arkadasta CRDI var duz vites, adam `50 lira atiyorum ne zaman koydugumu unutuyorum` diyor

ama markaya kizmamak lazim, otomatik araclar boyle, bile bile aldik. corsa da da 3 asagi 5 yukari ayni, polo da da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kadınlara Fısıldayan Adam

bizdeki 2009 model, 8.4 lt yakiyordu, simdi 9.1 e cikti. normal karsiliyoruz ailecek artik. arkadasta CRDI var duz vites, adam `50 lira atiyorum ne zaman koydugumu unutuyorum` diyor

ama markaya kizmamak lazim, otomatik araclar boyle, bile bile aldik. corsa da da 3 asagi 5 yukari ayni, polo da da.

Alıntıları Göster
    Tamamen şehir dışı kulanıyoruz. (dur-kalk trafik yok, yol hep çift şerit, 1-2 tane trafik ışığı var) 6.9 gösteriyor yol bilgisayarı.
  • Getz yerine 6-7 lira daha ekleyip 2007 megane almayi tercih ederim.Ama getz cok ucuz bir araba oldugu icin sikayet edilmemesi gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: fiat2001brava

2.0 accord , 2.0 mazda 6 vs sizin getz in yanında daha az yakıyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.