Şimdi Ara

Clio Symbol 2001 1.4 16V nasıl bir arabadır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
51.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bugün okuldaki bir öğretmen arkadaş arabasını satmak istediğini söyledi. Araç 2001 Clio Symbol 1.4 16v imiş. Klimalı, tek hava yastıklı, arkada koltuklarda baş dayama yerleri olduğundan falan bahsetti. Araçta sıralı sistem LPG takılı. Araç 55000Km'de ve okuldaki tüm diğer öğretmenler çok temiz olduğu konusunda fikir birliğindeler. Bu model ve motoru hakkında çok fazla bilgim yok. Arkadaşlar Megane motoru olduğunu söylediler.

Ben de bilen birilerine danışma ihtiyacı hissettim.
    Araba hakkında ne söyleyebilirsiniz?
    Ne kadar bir fiyat uygundur?
    Ne kadar yakar?
    Kullanımı nasıldır?
    Teknik özelliklerini bulabileceğim bir site vb. yer var mı?

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

• clio türkiye şartları için iyi bi arabadır

ama symbol ,kasa olarak savrulan yol tutuşu pek iyi olmayan bi modeldir.. gerçi limitlerine göre kullanırsan bi sorun olcağını sanmam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rechtsanwalt

clio türkiye şartları için iyi bi arabadır

ama symbol ,kasa olarak savrulan yol tutuşu pek iyi olmayan bi modeldir.. gerçi limitlerine göre kullanırsan bi sorun olcağını sanmam
    ben aynı arabadan 2 sene kullandım motor çok seri ama yol tutuşu kötü 120 nin üzerini pek tavsiye etmem ayrıca ses yalıtımı zayıf araç lpgli ise şehiriçi hesaplı olur çünkü benzinde şehiriçi fazla yakıyor. alt takım olarak da sağlam ve mekanik yönden sorunsuz bir araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smnrgn

ben aynı arabadan 2 sene kullandım motor çok seri ama yol tutuşu kötü 120 nin üzerini pek tavsiye etmem ayrıca ses yalıtımı zayıf araç lpgli ise şehiriçi hesaplı olur çünkü benzinde şehiriçi fazla yakıyor. alt takım olarak da sağlam ve mekanik yönden sorunsuz bir araç.

Alıntıları Göster
    bend

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi o_cekinir -- 9 Aralık 2010; 19:21:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: o_cekinir

bend

Alıntıları Göster
    Bizde var bu arabanın aynısından. 16 v motor olduğundan gayet iyi. Evet dedikleri gibi megane 1.4 şşe motorları aynı. 98 bg güç üretir ve içi diğer 8 v symbollere göre daha güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: o_cekinir

bend

Alıntıları Göster
    Herkese teşekkürler. İlk aracımız olacağı için Megane II baya bir yüksek bize göre. Megane I bile alacak durumum yok. Bu aracı alırsam da önceden belirlediğim bütçemin çok üzerine çıkmış olacağım.
    Beni esas cezbeden aracın tanıdık ve gerçekten iyi durumda olması ve LPG sisteminin üzerine takılmış olması.
    Okul ile aramızda 15-17 km yol var. Trafiği falan da hesaba katarsak günde 40km ortalama yol yapacağız. Bu durumda da yakıt masrafının belimizi bükmemesi gerekiyor.

quote:

Orjinalden alıntı: osman çekinir

bende 2006 dizeli var. bence yukarıda denilenlerden biraz fazla olaraktan yol tutuşu tr şartlarına göre bence çok iyi. zaten bu aracı alan bir kişi ben 200 yapmak için alıyorum diyemez

virajlarda ise en keskin viraja 70 le falan giriyorum. bilmiyorum diğer araçlarla bu kaçla girilir?

yakıt olaraktan da zaten benzinlilerinin çok az yaktığını biliyorum bide bu tüplüyse heralde kokluyarak gidiyordur.

bende bir öğretmenim bence clio sembol tam bir memur arabası( alabiliyorsan megan II al oda memur arabası derim)

• quote:

Orijinalden alıntı: Kibitzer

Herkese teşekkürler. İlk aracımız olacağı için Megane II baya bir yüksek bize göre. Megane I bile alacak durumum yok. Bu aracı alırsam da önceden belirlediğim bütçemin çok üzerine çıkmış olacağım.
    Beni esas cezbeden aracın tanıdık ve gerçekten iyi durumda olması ve LPG sisteminin üzerine takılmış olması.
    Okul ile aramızda 15-17 km yol var. Trafiği falan da hesaba katarsak günde 40km ortalama yol yapacağız. Bu durumda da yakıt masrafının belimizi bükmemesi gerekiyor.

quote:

Orjinalden alıntı: osman çekinir

bende 2006 dizeli var. bence yukarıda denilenlerden biraz fazla olaraktan yol tutuşu tr şartlarına göre bence çok iyi. zaten bu aracı alan bir kişi ben 200 yapmak için alıyorum diyemez

virajlarda ise en keskin viraja 70 le falan giriyorum. bilmiyorum diğer araçlarla bu kaçla girilir?

yakıt olaraktan da zaten benzinlilerinin çok az yaktığını biliyorum bide bu tüplüyse heralde kokluyarak gidiyordur.

bende bir öğretmenim bence clio sembol tam bir memur arabası( alabiliyorsan megan II al oda memur arabası derim)

Alıntıları Göster
    bir fiyat al istersen arkadaşından

ama fiyat uygunsa ve bildiğin araba ise alınabilir

ama symboller felan olsun renoların içi bana çok dar gelir eğer kalıplı bir kişi isen zorluk çekersin kullanırken

• quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

bir fiyat al istersen arkadaşından

ama fiyat uygunsa ve bildiğin araba ise alınabilir

ama symboller felan olsun renoların içi bana çok dar gelir eğer kalıplı bir kişi isen zorluk çekersin kullanırken

Alıntıları Göster
    Katılıyorum tek problem iç hacim acaip dar ben(95 kg)zor sığıyorum arkadaşın arabasına fiyatta önemli tabi,
    ama yakıtın ekonomik olacağı kesin
  • iyi arabadır al gitsin tabi tipini beyeniyosan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi er9en -- 11 Mart 2006; 16:03:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: er9en

iyi arabadır al gitsin tabi tipini beyeniyosan.
    Tipinde falan değilim valla. Ekonomik olsun da çamurdan olsun bile diyebilirim ama o kadar da değil.

Maalesef kalıp olayında baştan kaybetmişim. Boy 1.91 kilo 96. Ne yapacam bilmiyom.

Arkadaş 14000YTL istiyordu. Ben de 12500 teklif ettim. Kabul etmezse gidip Palio almayı düşünüyorum. Büyük ihtimalle kabul etmeyecek. Pek öyle bir tipte arkadaş değil. Çok temiz durumda olmasa almayı düşünmezdim ama araç gerçekten iyi durumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kibitzer

Tipinde falan değilim valla. Ekonomik olsun da çamurdan olsun bile diyebilirim ama o kadar da değil.

Maalesef kalıp olayında baştan kaybetmişim. Boy 1.91 kilo 96. Ne yapacam bilmiyom.

Arkadaş 14000YTL istiyordu. Ben de 12500 teklif ettim. Kabul etmezse gidip Palio almayı düşünüyorum. Büyük ihtimalle kabul etmeyecek. Pek öyle bir tipte arkadaş değil. Çok temiz durumda olmasa almayı düşünmezdim ama araç gerçekten iyi durumda.

Alıntıları Göster
    BENCE HİÇ İYİ Bİ ARABA DEĞİL ÇOK SERT Bİ ARABA RESMEN ADAMI YORUYO YAW HİÇ Bİ ESNEKLİK YOK ARABADA BEN OLSAM FİAT A BAKARIM PALİO O ARABAYA DAHA İYİ FARK ATAR EN AZINDAN RAHAT Bİ ARABA

• quote:

Orijinalden alıntı: konyalı alli

BENCE HİÇ İYİ Bİ ARABA DEĞİL ÇOK SERT Bİ ARABA RESMEN ADAMI YORUYO YAW HİÇ Bİ ESNEKLİK YOK ARABADA BEN OLSAM FİAT A BAKARIM PALİO O ARABAYA DAHA İYİ FARK ATAR EN AZINDAN RAHAT Bİ ARABA

Alıntıları Göster
    bende de 2000 8v si var.tek kelimeyle sorunsuz tabiki 30 40 milyarlık arabalardaki konforu aramak haksızlık olur.ama gerçekten 120 üzeri hızlara dikkat
  • ben 2000 model kullandım geçenlerde 11000 kmde sattım çok mennundum bakımlarını düzenli yaptırdım sorun yaşamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: DG00

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    hb alcaksan cok iidir . türkiye yolları için alınabilcek bir aractır .
  • quote:

Orijinalden alıntı: DG00

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    senin clio kullanmadıın besbelli. araba şehir içi için çok güzel araba.ama dediğin gibi araba olsaydı bu arabaların piyasası olmazdı
  • quote:

Orijinalden alıntı: em

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Bana kalırsa arkadaşın çok demiş 14 milyara rahat megane 1 bulunur ve 2000 model clio hatta uçmuş benden söylemesi.Araç hakkında düşüncem ise diğer seçeneğin palio ise palioyu tanımam kullanmadım hatta içine bile girmedim ama git palio al eminim daha geniş iç hacme sahiptir.Bu arada iri yapılı birisin yeni okudum aynı boydayız aracın içinde 1 saat yolculuk yaptım düğüm oldum benden söylemesi belki çok sağlamdır çok ekonomiktir ama dünyaya çile çekmeye gelmedik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TOTAL_WAR -- 19 Haziran 2006; 23:54:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TOTAL_WAR

Bana kalırsa arkadaşın çok demiş 14 milyara rahat megane 1 bulunur ve 2000 model clio hatta uçmuş benden söylemesi.Araç hakkında düşüncem ise diğer seçeneğin palio ise palioyu tanımam kullanmadım hatta içine bile girmedim ama git palio al eminim daha geniş iç hacme sahiptir.Bu arada iri yapılı birisin yeni okudum aynı boydayız aracın içinde 1 saat yolculuk yaptım düğüm oldum benden söylemesi belki çok sağlamdır çok ekonomiktir ama dünyaya çile çekmeye gelmedik.

Alıntıları Göster
    sadece sağdan soldan duyduklarıyla değerlendiriyor yine arkadaşlar sağolsunlar...kullanan,bilen arkadaşlar anlaşılıyor zaten.. 2000 1.4 8v (75hp) klimalı 12.5 a aldı arkadaşım..piyasası öyle 14 çok istememiş 13.5 a alınır..

o motor halen megane2 lerde,modusta,clio3 te kullanılanın aynısı ve öyle kamyon arkasında git,murat 124 tokatlar diyenlere gülüyorum.. o motor o kasayı 11.2 sn de 100km e çıkartır (98hp) ve sınıfında yeni araçlarda dahil hepsine nal toplatır.. hb ini kullandım 5 yıl sıfır sorun,sıfır masraflı bir aile arabasıdır pişman olmazsın,satmak istediğinde de cumhuriyet altını gibi anında bozdurursun..

• quote:

Orijinalden alıntı: the engine

sadece sağdan soldan duyduklarıyla değerlendiriyor yine arkadaşlar sağolsunlar...kullanan,bilen arkadaşlar anlaşılıyor zaten.. 2000 1.4 8v (75hp) klimalı 12.5 a aldı arkadaşım..piyasası öyle 14 çok istememiş 13.5 a alınır..

o motor halen megane2 lerde,modusta,clio3 te kullanılanın aynısı ve öyle kamyon arkasında git,murat 124 tokatlar diyenlere gülüyorum.. o motor o kasayı 11.2 sn de 100km e çıkartır (98hp) ve sınıfında yeni araçlarda dahil hepsine nal toplatır.. hb ini kullandım 5 yıl sıfır sorun,sıfır masraflı bir aile arabasıdır pişman olmazsın,satmak istediğinde de cumhuriyet altını gibi anında bozdurursun..

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: the engine

Haklısın arkadaşm,

12 ye bile alsa, sıralı gaz şu anda 2000 ytl yine aynı hesaba gelecek...

• quote:

Orijinalden alıntı: maxu

quote:

Orjinalden alıntı: the engine

Haklısın arkadaşm,

12 ye bile alsa, sıralı gaz şu anda 2000 ytl yine aynı hesaba gelecek...

Alıntıları Göster
    aman dostum palio almayı düşünüyorum demişsin.. sakın öyle bir hata yapma.. clio da çok iyi bir araç değil ama palio dan kat kat iyidir... ama ilk mesaj tarihine bakarsak sen herade almışsındır arabayı biz boşuna konuşuyoruz burda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herby -- 20 Haziran 2006; 10:38:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: herby

aman dostum palio almayı düşünüyorum demişsin.. sakın öyle bir hata yapma.. clio da çok iyi bir araç değil ama palio dan kat kat iyidir... ama ilk mesaj tarihine bakarsak sen herade almışsındır arabayı biz boşuna konuşuyoruz burda

Alıntıları Göster
    valla boşa konuşuyormuşuz tıkaldım mesajlarına baktım arkadaş çoktan 2006 getz vgti almış nerde yıkatıym diye soruyo..

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.