Şimdi Ara

2003 ÖSS Birincisi Emre KAÇAR

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
101
Cevap
11
Favori
17.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu Emre KAÇAR dediğimiz abimiz 2003 yılında ÖSS'de (bizimkine benzer birinci sınav ve ikinci sınav sisteminde) SAY, SÖZ ve EA bölümlerinde tek başına tüm sınavı fulleyerek birinci oluyor. (Biz de birinin 120-180 yapması gibi.) (1960lardan beri üni sınavlarını fulleyen tek kişi.)

Yetmiyor Bilkent EE'yi sıfır hatayla 4 üzerinden 4.0 ort. ile bitiriyor. 3.5 yılda.

Yetmiyor aynı hat trick'i ALES'te de yapıyor ve orada da SAY SÖZ ve EA puan türlerinde 0 hatayla 1. oluyor.

Stanford masterini kılçıksız bitiriyor.

Şuan da Apple da yüksek mühendis olarak çalışıyormuş kendileri.

Ne düşünüyorsunuz bu inanılmaz ve sürekli başarılar hakkında? 1.lik şans diyenler orada mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enhaş4 -- 11 Temmuz 2018; 0:56:18 >

• Çok etkilendim. Doğrusu başarıların iyi bir planlamayla geleceğini ben de biliyorum ama bu adam çok farklı. Birincilik bazen şansa bağlı bir durumdur ancak bu adam birinciliği alışkanlık haline getirmiş, olacak iş değil. Muhtemelen zeka olarak ultra düzeyde. Ne yazık ki böyle bir beyni ABD'ye kaptırmışız. Amerika Birleşik Devletleri için çalışıyor. Türkiye Cumhuriyetine hiçbir katkısı yok. Ne kadar acı ve hazin dolu bir durum.
    İnanması çok güç tamam çok zeki ve ruh hastalığı derecesinde çalışkan, mükemmelliyetçi olduğu belli ama hiçbir sınavında, vizesinde, finalinde adamın çözemediği soru olmamış veya dikkat hatası yapmamış. Başarıyı takdir etmek lazım ama bu derece mükemmelliyetçi ve hırslı bir adamın yakın çevresinde yer almak sıkıntılı bir şey bence.
    Ben de tam tersini duydum. Ayrıca gördüğün gibi arkadaşı haksız çıkmış ve adam evlenmiş.

Senin anlamadığın şey şu. Adamın hiç bir sosyal hayatının olmadığını düşünüyorsun. Ben de sana şunu söyleyeyim. Sosyal hayatı sıfır olsa bunları yapamazdı.

Kaldı ki inek diyeyim, hiç sosyal hayatı olmamış olsun. Su an ders çalışmıyor işten geldikten sonra evde bütün gün ne yapacak? Önceden inek olmuş olsa bile şu an hayatı bizden iyi geçiyordur muhtemelen.
    Adam ile ilgili bazı komik efsaneler çıkmış. Ekşide buldum.

emre kacar'a sınav öncesinde hocalarla anlaşılıp sıkıştığında yardım ettirilimiş.

emre kacar kitapçığı açtığında içinden cevap anahtarı çıkmış.

emre kacar kitapçığı açtığında çözülü bulmuş.

emre kacar sınav yaparken tüm 180 soruyu silikon kalemiyle doldurmuş. optik okuyucu silikon kalemi algılayamadığından bütün sorluları doğru kabul etmiş.

emre kacarın soru çözdüğü kalemde kamera varmış. kamera vasıtasıyla dersaneye gidiyormuş, oradan yanı gelinde kalemin beş ışığından hangisi yanarsa o doğru cevapmış.
  • Yazdığın son cümlelerle neyi ima etmeye çalışıyorsun. Reklam desem adamın reklama ihtiyacı yok. Arkadaşı veya akrabası mısın? Hiçbir şey anlamadım.
  • Yapıyla alakalı ben beni harvarda alcaklarını bilsem bile kendimi o kadar yıpratmam günübirlik yaşarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murat_Erman

Yazdığın son cümlelerle neyi ima etmeye çalışıyorsun. Reklam desem adamın reklama ihtiyacı yok. Arkadaşı veya akrabası mısın? Hiçbir şey anlamadım.
    Bir şeyi ima etmeye çalışan yok. Adam sürekli bir başarı göstermiş, takdir edilecek bir şey onu vurguluyorum. İnsanlar da böyle kişilerin varlığından haberdar olsun istiyorum. Başarı bir şans olayı değil. Ana fikir bu.

Ve evet okuduğunu anlama konusunda sıkıntıları olan bir çoğunluk olduğunu biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enhaş4 -- 11 Temmuz 2018; 1:9:50 >
  • eger sans degilse potansiyelini bosa harcamis kisidir.
    boyle bir sonuc icin ossye yillar suren calisma gerekir ama bence ossnin hakki en fazla 1 yil.
    ossye harcadigi emekle daha yararli seyler de yapabilirdi.
  • Büyük ihtimalle üstün zekalı, hafızası kuvvetli.
  • Adam birinci olmak için doğmuş
  • Hayaller emre kaçar hayatlar nickim
  • Guzel noktaya degindi. Ama adam mukemmeliyetci demek ki helal olsun. Keske sacma sapan vlog cekenlerdense ayda yilda bir 10 dklik bi tavsiye videosu falan yollasa youtubea
  • Tekrar öss zamanına dönsem bilgisayar müh. seçerdim demiş. Eem düşünenlere duyrulur
  • Adam fedocu olabilir.... sizde biliyosnuzlki fedobun en edgin oldugu yıllar.... calmıkslar soruları 1.inci olmus şimdi amerikada yasıyp....
  • GeneralBeterali kullanıcısına yanıt
    Dershanesi fem değil final

Ayrıca adam Bilkenti 4.0 ile bitirmiştir
  • aşırı zeki maşallah diyelim
  • Çok etkilendim. Doğrusu başarıların iyi bir planlamayla geleceğini ben de biliyorum ama bu adam çok farklı. Birincilik bazen şansa bağlı bir durumdur ancak bu adam birinciliği alışkanlık haline getirmiş, olacak iş değil. Muhtemelen zeka olarak ultra düzeyde. Ne yazık ki böyle bir beyni ABD'ye kaptırmışız. Amerika Birleşik Devletleri için çalışıyor. Türkiye Cumhuriyetine hiçbir katkısı yok. Ne kadar acı ve hazin dolu bir durum.
  • sadece çalışmakla olacak iş değil adamın hafızası görsel işitsel zekası baya üstün olmalı
  • Yalnız bu bilgileri nereden buldun onu da merak ettim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.