Şimdi Ara

2003 ÖSS Birincisi Emre KAÇAR (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
11
Favori
17.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu kafayla devam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • A D M I R A L kullanıcısına yanıt
    Ben de tam tersini duydum. Ayrıca gördüğün gibi arkadaşı haksız çıkmış ve adam evlenmiş.

Senin anlamadığın şey şu. Adamın hiç bir sosyal hayatının olmadığını düşünüyorsun. Ben de sana şunu söyleyeyim. Sosyal hayatı sıfır olsa bunları yapamazdı.

Kaldı ki inek diyeyim, hiç sosyal hayatı olmamış olsun. Su an ders çalışmıyor işten geldikten sonra evde bütün gün ne yapacak? Önceden inek olmuş olsa bile şu an hayatı bizden iyi geçiyordur muhtemelen.

• Hiç calışmadan başarıyor rahat çocuk gibi söylemlerde bulunmuş cevresindekiler, eğer bunu bilerek böyle lanse ettiyse çevresine pek dürüst bir hareket değil, 2x2 4 eder, ciddi bir çalışma ve istikrarla başarılacak şeyler bunlar

• Zeka yetmeyebiliyor bazen. Yetenekler de devreye giriyor. Adamın artıları var; çalışkanlık, hırs, azim, çok güçlü hafıza vs vs. Bunlarla birlikte zeka da işin içine girince birincilik sıradanlaşmış. Sırada hangi birincilik var demiş resmen =) Apple ceosu olur mu, biz bekleyelim ve görelim (Dedi ve göbek büyütmeye devam etti =)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk cümlede hata var. 2003 öss tek sınavdı ygsye benzer bi sınav.(şimdiki tyt gibi ama 180 soru ve sayısalcı için sözel soruların katsayısı çok düşüktü) ikinci aşama yoktu o sınavda. 2 aşamalı sisteme 2005te geçildi.

ama şimdiki 120 ye 180 gibi bi sonucu adnan kahvecinin yakaladığını okumuştum.(yazar kasanın mucidi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: A D M I R A L

Eminim keyif yapıyordur. Bilkentte arkadaşı olmayan yalnız başına kampüste dolaşan biriymiş öyle okudum. Hatta evlenmiş en son, bir arkadaşı onum evleneceğine ihtimal vermezdim yalnız ölür sanıyordum falan demiş. Boş hayat yani istediği kadsr birinci olsun booş
    Sosyal olmak mutluluğun şartı mı, adam kitaplarla mutlu oluyorsa çıkıp mutlu öyle olunmaz böyle olunur mu diyeceğiz.
  • Helal olsun. Böyle insanlar sayesinde uygarlık gelişiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nerede fetocu diyecek diye diye tüm yazıları bitirdim. Nasıl bir psikolojik travmaya soktularsa bizi artık.

• Det.Harvey Bullock kullanıcısına yanıt
    Bize de faydası var şimdi o adam birinci olmasa kaptırmasak burada ne konuşacaktık hiç
  • Başarılı,çalışkan insanları görünce illa birileri gelip tanımadan saçma sapan laflar ediyor. Yok ben daha az çalışırdım ama daha iyi yaşardım, yok o robot gibidir kimseye faydası olmaz... Nedir derdiniz anlayamıyorum.

• Adam ile ilgili bazı komik efsaneler çıkmış. Ekşide buldum.

emre kacar'a sınav öncesinde hocalarla anlaşılıp sıkıştığında yardım ettirilimiş.

emre kacar kitapçığı açtığında içinden cevap anahtarı çıkmış.

emre kacar kitapçığı açtığında çözülü bulmuş.

emre kacar sınav yaparken tüm 180 soruyu silikon kalemiyle doldurmuş. optik okuyucu silikon kalemi algılayamadığından bütün sorluları doğru kabul etmiş.

emre kacarın soru çözdüğü kalemde kamera varmış. kamera vasıtasıyla dersaneye gidiyormuş, oradan yanı gelinde kalemin beş ışığından hangisi yanarsa o doğru cevapmış.

• Adamın bu mesajından sonra apple zam yaptı, kesin fetönün parmağı var,bunlar hep amerika'nın oyunu, amerika'nın arkasında kim var? israil"
  • Babasin bizim endustri meslek lisesinde sogutma bölüm şefiydi. Cok degerli, disiplinli ve idealist bir ogretmendi. Her ogrenciyle tek tek ilgilenir maddi manevi her sorunda kendisine gelmemizi isterdi. Bir keresinde sigara ictigimizi ogrenmis cok uzulmus saatlerce nasihat etmisti bize. Feto kumpasiyla elinden şeflik alinip duz ogretmen yapmislardi. Bizler gibi basarili ogrenciler yetistirdi, kendi oglunu da Turkiye'nin bir numarasi yapti

• öncelikle o zaman tek sınav vardı. bu düzeltmeyi yapayım.

girdiğim ilk öss sınavıydı. 13 tercih yapmıştım ve 1 i kesin gelecekti ama sınav sonuçları ile şok yaşamıştım. yiğidin biri çıkmış sınavı fullemişti ve benimle birlikte birçok arkadaş o sene standart sapmadan dolayı puanların fırlaması neticesinde açıkta kalmıştı :)

şimdi bu konuyu görünce çok mutlu oldum. yiğidimize helali hoş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D542F6122

Dershanesi fem değil final

Ayrıca adam Bilkenti 4.0 ile bitirmiştir
    İroni yapıyor
  • Bizzat tanıyorum kendisini. Gerçekten zeki diyebileceğim ender kişilerden, ve bu forumun en az %70'inden daha sosyal. İçine kapanmış zekilerden değil.

Kendisi hakkında ufak bir anım da vardır, bilkentteki arkadaşı ziyarete gittiğimizde tanıştırmıştı, bu çocuk benden bile zeki olabilir dediğimde Yağız başkasının kendinden zeki olduğunu kabul etti dünyanın sonu gelecek diye yıllarca geyiği dönmüştü.

• Çalışmanın payı elbette başarısında yeri vardır. Ama sınava hazırlananlar bilir, kendisinin elde ettiği başarılar çalışarak elde edilecek başarılar değil alt yapıda üst seviye bir zeka da gerektirir. Tebrik ediyorum kendisini.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.