Şimdi Ara

2000 MODEL 1.4 8 VALF LPG Lİ CLİO SYMBOL II ARACIM NEDEN ÇOK YAKIYOR.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
8.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2000 MODEL 1.4 8 VALF LPG Lİ CLİO SYMBOL II ARACIM NEDEN ÇOK YAKIYOR.LPG Yİ LT. Sİ 2,95 TL DEN OPET TEN ALDIM. 100 TL LİK LPG İLE 291 KM YAPTIM.HESABIMA GÖRE 34 KRŞ. YAKIYOR(ŞEHİR İÇİ VE ŞEHİR DIŞI ORTAK KULLANIM İLE). BİR DE ARACI İLK ÇALIŞTIRDIĞIMDA ROLANTİDE DEVİR SAATİ 1 İ GÖSTERİYOR VE YUKARI DOĞRU HAFİF BİR TİTREME HAREKETİ GİBİ BİRŞEY YAPIYOR BİR ŞEY DEH VAR MOTORUN SAĞ TARAFINDAN AKÜ TARAFINDAN KAYIŞ SESİNE BENZER BİR SES GELİYOR.BUNLARLA İLGİLİ OLABİLİRMİ.BENZER CLİO ARAÇ KM DE LPG YAKIT MİKTARI NE KADARDIR.PAYLAŞABİLİRMİSİNİZ.

• 2015 te kullandım.Şehir içi ve şehir dışı tüketimde 9-10 litre arası lpg tüketiyordum.
  • Mevsim dolayısı ile hararet göstergesinin ilk çalıştırmada 1 ve üzeri olması normal. Zaten lpg li araçta rölanti daha yüksek ayarlanıyor bildiğim kadarı ile bide hava soğuk olunca otomatik jikle devreye giriyor motor ısınana kadar. Ayrıca kışın lpg nin daha yanıcı olması için lpg deki propan oranı artırılıyor ve buda aracın daha çok yakması şeklinde değil de gazın daha yanıcı olması nedeni ile normalden fazla tüketim oluyor.

Rölantide titreme nedeni ile ilgili bir şey söylemek zor gaz kelebeği de olabilir başka bir şey de, gaz ayarı da yapılması gerekebilir. Kayış sesi de muhtemelen V kayışı sertleşmiş olduğu için ısınana kadar ses yapar. Çok pahalı bir şey değil, kayış+takma ücreti maksimum 50 TL.
  • 8 sene kullandım symbol şehir içi 9lt şehır dışı 6-7lt adı çıkmış az yakıyor diye
  • Merhaba araç öncelikle Clio sembol faz 1 olarak geçer.

Gaz fiyatları arttı doğal olarak araç çok yakar oldu bu araç için normal gözüküyor . normal kullanımda zaten 9 litre benzin yakan bir araç rölanti ilk çalışmada 1200 1300 devirle başlayıp ısınınca 750 dd gibi azalmıyorsa rölanti valfi boğaz kelebeği gibi aksamlara bakılmalı.
  • 1999 Civic 1.6 İES otomatik 28 kuruş yakıyor
  • Arac normal aynı motora sahip olan kangoom 10-10,5 ltre lpg yakıyo yazın 1 litre daha az yakıyordu
  • Yakıt normal sayılır.17-18 Yaşında bir aracın motorunun ilk günki kondisyonda olmayacağınıda göz önüne alındığında gayet normal.

1.4 8V Motor'un temeli gayet eskilere dayanıyor.Verimli bir motor olduğu söylenemez.En azından günümüz için..
  • Aracın yaşı itibariyle motor ve debriyaj balatası + bakımlarî yakıtı etkiler Ayrıca aractaki Lpg kitininde verimliliği-markası yakıtta etken Lpgde 30 kuruştan fazla yakmamalı

Aynı aracın 2005 Lpgli olanını 6 sene kullandım
  • Bence şehir içi şehir dışı karışık için bu havalarda normal bir tüketim. Sadece şehir dışı yapıp tekrar ölçerseniz tüketimin gerçekte ne kadar olduğunu daha iyi görürsünüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karahancer2

8 sene kullandım symbol şehir içi 9lt şehır dışı 6-7lt adı çıkmış az yakıyor diye

Hiç sormayın . Anca dizelleri için geçerli ama dizel olan çoğu araba da az yakıyor zaten .
  • adam_ıssız kullanıcısına yanıt
    v kayışı yeni değiştirdiler.fakat v kayış tarafından değilde motorun diğer tarafından ses geliyor.
  • birde gaz filtresini 10.000 km de bir değiştirmeye ayarlıyorlar 5000 km olunca değiştirme uyarısı verdi.tekrar ayarladılar 2000 km sonra km si dolmadan yine değiştirme uyarısı verdi.daha filtresinin değişim km sine 3000 km var.böylede bir sıkıntı yaşayan oldumu.bu da etkiliyor olabilirmi yakıt tüketimini.bir de 9-10 lt ortalama normal denmiş fakat aldığım gazın lt si 2,95 tl idi km ye vurunca 30 krş geçmemesi gerekmiyormu.
  • massa7 M kullanıcısına yanıt
    İmkân varsa video çekebilirseniz en azından bir fikir yürütebiliriz. Hem sesin geldiği yere bakmadan hemde sesi duymadan bişey söylemek zor.
  • normal bence lpg liler bile 35 kuruş yakıyor. yaka yaka büyüyüp zenginleşiyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: massa7

birde gaz filtresini 10.000 km de bir değiştirmeye ayarlıyorlar 5000 km olunca değiştirme uyarısı verdi.tekrar ayarladılar 2000 km sonra km si dolmadan yine değiştirme uyarısı verdi.daha filtresinin değişim km sine 3000 km var.böylede bir sıkıntı yaşayan oldumu.bu da etkiliyor olabilirmi yakıt tüketimini.bir de 9-10 lt ortalama normal denmiş fakat aldığım gazın lt si 2,95 tl idi km ye vurunca 30 krş geçmemesi gerekmiyormu.

Lpg de ne kadar yaktığını hesaplamak biraz zor. Lpg pompalarının hepsinde basınç ayarı farklı olduğu gibi tank içinde genleşmede havanın derecesine göre farklı olacağından en mantıklı yöntem gazı fulleyip bitene kadar kullanmaktır. Yani benzin ve mazotta olduğu gibi fulle sonra 100 km git bir daha fulle yöntemi sizi yanıltır.
  • Kamilhan10 kullanıcısına yanıt
    OOOO ben de benim küçük YRV çok yakıyo diyodum, yine iyi yakıyomuş
  • Bendede vardı bu nalet araba aynısımı bilmiyorum ama şu RXT si falan 1.6 motordu benimki. Benzin fiyatları 4 lirayken 80 kuruş benzinde 1 lirada tüpte yakardı. O yüzden tüpte kullanmazdım arabayı. Nalet olsun hatırladım yine içim ürperdi.
  • ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    HOCAM BEN FORUMDA YENİYİM .18 MB LIK VİDEOSU VAR YÜKLEMEYE ÇALIŞMIŞTIM EN BAŞTA OLMADI TEKRAR DENERİM
  • earl2000 kullanıcısına yanıt
    BİTMEYE ÇOK AZ KALINCA FULLUYORUM.YAPTIĞI KM BÖLÜP BULUYORUM
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.