Şimdi Ara

2 hafta önce Annem vefat etti :(

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
444
Cevap
8
Favori
24.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
524 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 26 yaşındayım hayatımda ilk defa yoğun bakım gördüm.

Öğrenci evimde oturuyordum eniştem aradı annen ufak bir ameliyat oldu bi gel istersen dedi (1.5 saat trenle mesafe). Hemen çıktım gittim. Beyin damarlarından birinde baloncuk oluşmuş (anevrizma). Acil ameliyat olması gerekiyormuş 10 gün hastanede ameliyat hazırlığı için yatmış. Bana söylemedi normal konuşuyordu telefonda. Kimseye de söylettirmemiş üzülürüm diye.

Ameliyat sırasında başka bir beyin damarı yırtılmış beyin kanaması geçirmiş.

Doktor annenin durumu çok kritik 48 saat bekleyeceğiz yoğun bakımda solunum cihazı bağlı dedi.

İlk gün girdim yoğun bakımda annemi öyle görünce 15 saniyeden fazla duramadim çıktım. Çıktiktan sonra ağlamaya başladım.

Ertesi gün ameliyattan 24 saat sonra doktorla görüştüm doktorun morali çok bozuktu, kalp masajı yaptık 2-3 saat çok kritik bekleyeceğiz dedi. Hemen gittim babama söyledim babamda aşağı inip bi hava alalım dedi. 5dk sonra ben tek başıma yoğun bakıma çıktım.

Orada ağlaya ağlaya oturuyordum. Birden yoğun bakımdan biri çıkıp annemin adını söyleyip yakını var mi dedi, hemen koştum.

1 saattir Annenize kalp masaji yaptık, şok verdik 45dakikadir kalbi durdu başınız sağolsun dedi.

O an yıkıldım o anı yaşayan bilir bir tek,umarım kimse o anı yaşamaz.

Biz 48 saat sonra uyandıracaklar diye beklerken doktor bana basınız sağolsun dedi o an tarif edilemez dostlar.

Böyle dostlar sapasağlam 55 yaşındaki Annem hiç aklıma gelmezdi, daha çok erkendi yakıştıramazdım. Ama ölüm böyle hiç beklemediğiniz anda geliyor.

Cenazesi yıkandıktan sonra girdim öptüm buz gibiydi sanki bir mermeri öpersiniz ya öyle soğuktu,o soğukluk dudaklarımdan hiç bir zaman gitmeyecek.

Tabutunu omuzlarim da taşıdım, mezara indim üstten uzattılar toprağa yatırdım sağ tarafına. Üzerini toprakla doldurdum. Son anına kadar herşeyi yaptım ilerde pişman olmayayım diye.

Annenizin babanızın kiymetini çok iyi bilin, çok zor gercekten çok zor. 1 ay sonra sozlenecektim Annem gelinini göremedi daha tanışmamıştı bile ama gelini geldi ilk ve son kez gördü onu. Benim annem melek gibiydi her anne melektir. Ama cenazesinde en az 10 tane çocuğu vardı (2 kardeşiz) çalıştığı yerde herkese annelik yapmış evden pasta yapmış börek yapmış bekar evinde kalan çalışanlara ,benim oğlum da şehir dışında tek yaşıyor,siz mahsur kalmayın oğlum gibisiniz hepiniz dermiş.
    Benim kadar ağladı o koca adamların hepsi.

Kendimizi şöyle teselli ettik, namazında niyazindaydi ameliyata girmeden önce de son namazini kılıp abdetli girmiş. Hiç acı hissetmedi annem dedim. Hiç muhtaç olmak istemezdi kimseye öyle teselli ettik kendimizi.

Annenizin kiymetini bilin sonra pişman olursunuz. Annemin kıymetini hep bildim ben hiç üzmedim onu hep Allah senden razı olsun oğlum derdi. Evi süpürür silerdim anne zaten kendi evimde yapıyordum sanada hayrim dokunsun yorulma derdim. O benden razıydi ben ondan

Ölümün bile hayırlısı nasip oldu, 2-3 gün sonra olseydi covid vakasindan cenazesi bile yikanmadan gidecekti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoIF -- 23 Nisan 2020; 15:56:22 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Allah rahmet eylesin , mekanı cennet olsun. tam da senin yaşında iken aynı yaşlarda ki annemi 2 yıl önce hiçççç bişeyi yokken ani bir kalp krizi ile kaybettim, hayattaki en değerli şeyim annemdi. Şimdi çok yalnız hissediyorum kendimi , çok garibim, her bişey yaparken üzülerek yapıyorum. yemek yerken kendimi suçlu hissediyorum, su içerken ne olursa. Kalp krizi geçirirken annem beni uyandırdı, arabayla hastaneye yetişririken yanımda hızlı hızlı derin derin nefes alıp verişi hala aklımdan gitmiyor, nolur bana nefes verin diye yalvarması hala aklımın ucunda. Sedyeye koydular hala uyanıktı ama dudakları mosmor olmuştu. Çok korktum tek başıma ne yapacağımı bilemedim. Doktoru çağırdılar 20dk kalp masajı yaptım geri geldi ama durumu kritik dedi. Başka hastaneye sevk olduk. 4 gün fln yoğun bakımda kaldı, beyin ciddi hasar almış , uyansada büyük sorunlar oalcak dedi doktor , zaten annem uyanamadı bir daha. Sadece 1 kez yoğun bakımda görmeye cesaret edebildim. ne cenazede bakabildim ne başka bişey de. Keşke 2 kolum 2 bacağımda olmasa annem olsaydı, ben o kadar güçlü mutlu olurdum ki hayatta... Uzattım kusura bakma.
  • Allah rahmet eylesin, imtihan dünyası işte vakti dolan gidiyor.

Rabbim imanla ölmeyi nasib etsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başınız sağolsun.

• İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Mekanı cennet olsun

Selam ve dua ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elk.de -- 26 Mart 2020; 20:55:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kortekes kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun hocam amin

• Elk.de kullanıcısına yanıt
    Amin, Allah razı olsun

• Allah rahmet eylesin , mekanı cennet olsun inşallah
  • Bazı acılar karşısında ne söylesek boş. Allah rahmet eylesin. Sana da bol sabır versin.

• Allah Rahmet Eylesin kardeşim başın sağolsun...
    Sana bu saatte yapabileceğim şey bu şarkıyı hediye etmek, bazı olayları yaşayınca daha da anlamlanıyor, lütfen sonuna kadar dinle:
    https://www.youtube.com/watch?v=jJCbcBliDjo&feature=youtu.be

• Başınız sağolsun

• Başınız sağolsun

• Başınız sağolsun, Allah'tan rahmet dilerim. Allah sabırlar versin.

• Başın sağ olsun Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun kardeşim, ben de 12 yıl önce babamı kaybettim.
    Benim yaşım daha küçük yaş 17

• receep 32 R kullanıcısına yanıt
    Vay be ne hayatlar var başın sağolsun allah rahmet eylesin kardeşim o küçük yaşta da başka bir dert.

• Başınız sağolsun..

• Başın sağolsun.......

mekanı cennet olsun

:'(
  • Allah rahmet eylesin kardeşim. Mekanı cennet olsun.

• Niye foruma girdim ki gece gece, ciğerim paeçalandı...

• Başınız sağolsun. Ne desek boş.

• Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Sizlere bol sabırlar ihsan eylesin kardeşim.

Gerçek şu ki sırtlaması çok zor ama ölüm de hayatın parçası. Buna nefes aldığımız süre içinde hazırlıklı olup sevdiklerimizin kıymetini de yaşarken bilmek büyük marifet. Annenizin güzellikler ve iyilikler içinde kıymetini bilerek yaşamış olmanız hem sizin hem de rahmetli anacığınız için büyük onur. Bu onurun kıymetini de yaşam boyu nadide hediye olarak taşıyınız ki o da siz son nefesinizi verdiğinizde kavuşma zamanı geldiğinde sizi büyük özlemle hasretle kucaklayabilsin. Bizler de aynı kıymeti sizler gibi yaşayabilir değelendirebiliriz umarım.

Tekrar Allah rahmet eylesin kabri nur dolsun annenizin. Başınız sağ olsun.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.