Şimdi Ara

2 farklı modem 2 farkı snr degeri yardım arkadaslar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Airties Air 5442 300mbps Kablosuz Modem degerleri
    DSL Hızı(Kb/s): 16383 799
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 21716 - 1287
    SNR Sınırı (dB): 12.9 - 21.7
    Hat Zayıflaması(dB): 8.0 - 3.1
    Güç (dB): 19.5 - 11.4

ZYXEL P-660HN-F1Z 300mbps medem degerleri
    DSL Hızı(Kb/s): 16383 / 799
    noise margin upstream: 20 db
    output power downstream: 14 db
    attenuation upstream: 2 db

noise margin downstream: 10 db
    output power upstream: 11 db
    attenuation downstream: 1 db

bu iki modemde aynı hatta test edilmiştir. daire içindeki tesisat cat 6 kablo ile yenilenmiştir ama noise margin downstream degeri gundüz 8 gece 10 db cıkmaktadır.
    buda arada sırada ınternetten dusmelere sebeb vermektedır 4 veya 5 gunde bır dusme olmaktadır. bu sorunu telekom 5 kez kayıt actırdım ama sonuc alamadım. hızımı dusurunce
    noise margin downstream degerım yukseliyor ama bu sorun 2 ay once yoktu 2 aydır bır sonuc alamadım ve bu ıkı modemdekı derlerler neden farklıdır sızce ne yapabılırım saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asiruhfear -- 9 Haziran 2014; 1:53:27 >

• aynısı benim başıma geldi aynı modemi kullanıyoruz zyxel p660hn f1z

benimde 7db kopma yok.

iki modemdede kopma yapıyorsa yapacak birşey yok. hattına maksimum hız tanımlanmış.

vdsl(hipernet) paketlerine geçerek hattınızı daha iyi hale getirebilirsiniz herhalde.
  • vdsl e gecıs yapmak ıstemıyorum onun için de modem almak gerekiyor benım anlamadıgım 2 ay once hiç bir sıkıntı yoktu 3 senedır 16mb baglanıyordum zaman gectıkte hat degerlerı güzelleşcegine daha kotu olur sanırım kullanıcı artıyor telekomun alt yapısı kaldırmıyor bırde alt yapıyı yatırım yapıyoruz dıye hava atıyolar. pekı sen modeme reset atınca modem acılınca hemen ınternete gırıyormusun yoksa modemdekı ınternet ışığı kırmızı yanıp 2dk bekleyıce yeşil ışıgamı donuyor çünkü ben onceden nezaman reset atsam pat hemen yeşil yanar internet gelırdı.
  • Usta bende hattı cat 6 ile yenilemeyi düşünüyorum. Yenilemden önceki haliyle aynı değerlerimi alıyorsunuz. Aynı zyxel modemi bende kullanmaktayım snr margin gün içinde değişiyor 20-21 ile başlıyorum 12 ye kadar düşmeler oluyor ancak bağlantıda sorun yok .
  • aleregrax kullanıcısına yanıt
    bende malesef sorun var dedım gıbı modeme reset atınca hemen ınternete baglanmıyor kırmızı ısık yanıyor 1dk sonra yeşil olup ınternet gelıyor 21db degerı cok ıyı cat 6 yapsan bırsey degısırmı bılmıyorum ama bende hıc bırsey degesmedı bende gunduz 9db gece 10db oluyor malaesef
  • Hocam bende açıkçası kararsızım eğer bir işe yaramzsa açıkçası üzülürüm. İlerde hipernete geçme niyetim var. Bakalım hayırlsı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.