Şimdi Ara

2 buçuk ay mining yapılmış kart alınır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
7.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kart, msi gaming x gtx1050ti. Fatura tarihi 8 ocak. o zamandan beri mining yapıyormuş. Kart alınır mı ?

• Normal bir ev kullanıcısı bir günde kartı %100 yükte kaç saat çalıştırır? 3 bilemedin 4 saat o da her gün her gün 4 saat de herkes oyun oynamaz.. bu adamlar o kartları kapatmıyor 24 saat aralıksız çalışıyor kartlar hiç durmadan. Söylerken çok masumca 2,5 ay mining işte ne olacak gibi geliyor ama 2,5 ayı 7-8 ile çarpman lazım yani o kart 2,5 ayda 1,5 senelik kart kadar yoruluyor ki hangi şartlarda, hangi sıcaklıklarda kullandı muamma. Miningcilere uyuz olduğum falan yok sadece sevmiyorum bu kadar basit.
    Oyuncu 6 saat pc başından kalkmadan haldır haldır oyun oynmaz. İllaki masaüstğne döner modern kartlar oyun içinde voltajı saat hızını değiştiriyor. Miningde bu kart son hız çalışıyor ve vramleri o.c. Ediyorlar hash rate artırmak için. Kartın ısı sensörğ olmayan kısmı. 7/24 hiç soluk almıyot. 8 saat oyun ıynansa masağsten çıkmasa dahi gpu son sürat çalılmıyor. Sğrekli çaluşan ekstra ısınır ısı sürekli birikiyor.2. Elde düzgün ürüne en az %30 iskonyo olması gerektiği düşünüyorum. Sıfırdan 100-200 aşağı 2. El alamam hiç bişeyi. Mining karyını % 50 iskonto şart. Fan çabuk defırme olcak cızıdtı yapvak harantiye gitcek hop 20 gün arıza çıkcak değişim olcak hop 1-2 ay. Bunlar da düşünülmeli. Garanti içinde dğişim yicek arızada iyi oöubalir sıfır kart gelicekse. 1050 ti karlılığı olan bir kartmıydı verimi yetmediği için satıyor aç gözlü miningci arkadasımız 1050 ti ye kadar düşmeleri onkarın ayıbı.
  • Alınır hiçbirşey olmaz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alma hocam. Bırak elinde patlasın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • iki farklı cevap :D ne yapsak şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yunuzeus

iki farklı cevap :D ne yapsak şimdi

Normalde hiç bir şey olmaz karta ama ben olsam almam bırakın ellerinde kalsın.
  • IntelKILLER I kullanıcısına yanıt
    ben olsam almam demenizin sebebi miningcilere uyuz olmanız mı yoksa 2,5 ay kazım yapan kartın alınmaması gerektiği mi?
  • 2.5 ay 7/24 %100 gpu load halinde, sıcacık inim inim inlemiştir o...Düşünülecek konu.Bedavaya yakınsa alınır.
  • İki buçuk ay hiçbir şey değil. İki buçuk yıl olsa düşünülürdü. Ayrıca mining yapıldığını adam dürüst bir şekilde söylüyorsa muhtemelen kartı mining yapsa da iyi kullanmıştır. Serin çalıştırıp frekans düşürmüştür dibine kadar overclock yapıp zorlamaktansa. Zaten aklı olan herkes böyle yapar dibine kadar zorlamak güç tüketimi ve kartın ömrü açısından verimli olmuyor. Ayrıca 1050ti zaten çok güç çeken, ısınan, zorlanan bir kart da olmadığından hele ki gaming x gibi güçlü soğutmaya sahip bir 1050 ti ise bence 2 buçuk ay oyunlarda yoğun kullanılmış bir 1050ti dan pek bir farkı yok. Not: Ben almam veya bedavaysa alırım diyenlerin %99 u mining olayına tepki olarak söylüyorlar sadece. Size tek bir tavsiyem var. Genelde mining yapılmış kartlarda yanık kondansatör kokusu oluyor. Bu varsa kötü veya yoksa iyi diyemeyeceğim ama aklıma geldi bir koklarsınız almadan önce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 17 Mart 2018; 17:57:47 >

• Fiyatı nedir?
  • quote:

ben olsam almam demenizin sebebi miningcilere uyuz olmanız mı yoksa 2,5 ay kazım yapan kartın alınmaması gerektiği mi?

Normal bir ev kullanıcısı bir günde kartı %100 yükte kaç saat çalıştırır? 3 bilemedin 4 saat o da her gün her gün 4 saat de herkes oyun oynamaz.. bu adamlar o kartları kapatmıyor 24 saat aralıksız çalışıyor kartlar hiç durmadan. Söylerken çok masumca 2,5 ay mining işte ne olacak gibi geliyor ama 2,5 ayı 7-8 ile çarpman lazım yani o kart 2,5 ayda 1,5 senelik kart kadar yoruluyor ki hangi şartlarda, hangi sıcaklıklarda kullandı muamma. Miningcilere uyuz olduğum falan yok sadece sevmiyorum bu kadar basit.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IntelKILLER

quote:

Normal bir ev kullanıcısı bir günde kartı %100 yükte kaç saat çalıştırır? 3 bilemedin 4 saat o da her gün her gün 4 saat de herkes oyun oynamaz.. bu adamlar o kartları kapatmıyor 24 saat aralıksız çalışıyor kartlar hiç durmadan. Söylerken çok masumca 2,5 ay mining işte ne olacak gibi geliyor ama 2,5 ayı 7-8 ile çarpman lazım yani o kart 2,5 ayda 1,5 senelik kart kadar yoruluyor ki hangi şartlarda, hangi sıcaklıklarda kullandı muamma. Miningcilere uyuz olduğum falan yok sadece sevmiyorum bu kadar basit.

İşkembeden mantık yürüterek yorum yapmakla olmuyor. Kanıtla bizde bilelim. Zamanında hp notebook ile günde 12-15 saat arası oyun oynardım. ekran kartı sıcaklığı 80-90 derecelerdeydi. Çatır çatır 4-5 yıl çalıştı. Taki kardeşim üzerine kola dökene kadar.

• IntelKILLER I kullanıcısına yanıt
    O kadar basit bir matematik değil bu. Ele almadığiniz faktörler var. Birincisi mining yapan kişi kartın frekansını düşürerek daha iyi soğutulan bir ortamda daha serin kullanır bir oyuncuya göre. Tabii ki bunu bilinçli bir miner yapar hem kartın ömrü hem de harcanan elektrik verimliliği için. 60 dereceyi geçmezler genelde. Bir oyuncu kartı ise 70-85 derece aralığında çalışır modele bağlı olarak ki üzerine overclock yapanlar da vardır. İkincisi ve aslında en önemlisi ekran kartlarının devamlı ısınıp soğuması genleşip büzüşmenin zararı yüzünden uzun vadede kartı bozan bir durumdur. Bu aslında sık sık kısa süre çalişıp kapatılan oyuncu kartlarının sanılanın aksine miningde kullanılmış bir karttan çok büyük bir ömür farkı olmamasının en büyük ve en çok göz ardı edilen sebebidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 17 Mart 2018; 18:49:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran kartı fiyatlarınormale dönüyor veya düşüyor gibi konular açılmaya başlandı.Miner ler kartlarını satmak isteyeceklerdir.Yukarıdaki arkadaşlarında belirttiği gibi hangi şartlar altında mining yaptıklarını bilemeyiz.Yada mining yapıldığını saklayabilirler.Dikkatli olup, uzak durmak gerekir.
  • Alınmaz.
  • Kartın hem vrmleri hem vramleri açıkta, alınmaz.

• Birkaç ay daha bekleyin. Minerlerden 600-700 TL'den RX 580 alacağız :)
  • Garantisi devam ediyorsa pek sorun olacağını sanmıyorum.
  • Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    800 e bırakırsa almagı düşüniyorum ama mining durumu düşündürüyo beni

• çöp 1050ti bide minig de kullanılmış alma bide o çöpe 800 istiyor 500 e verirse al eger yok mok çekerse git gtx970 al en azından bir işe yarar
  • 800-850'ye forumun ikinci el bölümünde de bulabilirsiniz. Sanırım istanbulda oturuyorsunuz çok daha rahat bulursunuz.

Gerçi satıcı dürüst sanırım mining konusunda. İkinci el bölümündekiler mining yapsa da yaptım demeyebilir. Siz biraz daha piyasa araştırması yapın derim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.