Şimdi Ara

2 buçuk ay mining yapılmış kart alınır mı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
7.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ahahaha dolar 4 lira olmuş alırsın :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

quote:

Orijinalden alıntı: IntelKILLER

quote:

Orijinalden alıntı: Yunuzeus

ben olsam almam demenizin sebebi miningcilere uyuz olmanız mı yoksa 2,5 ay kazım yapan kartın alınmaması gerektiği mi?

Normal bir ev kullanıcısı bir günde kartı %100 yükte kaç saat çalıştırır? 3 bilemedin 4 saat o da her gün her gün 4 saat de herkes oyun oynamaz.. bu adamlar o kartları kapatmıyor 24 saat aralıksız çalışıyor kartlar hiç durmadan. Söylerken çok masumca 2,5 ay mining işte ne olacak gibi geliyor ama 2,5 ayı 7-8 ile çarpman lazım yani o kart 2,5 ayda 1,5 senelik kart kadar yoruluyor ki hangi şartlarda, hangi sıcaklıklarda kullandı muamma. Miningcilere uyuz olduğum falan yok sadece sevmiyorum bu kadar basit.

İşkembeden mantık yürüterek yorum yapmakla olmuyor. Kanıtla bizde bilelim. Zamanında hp notebook ile günde 12-15 saat arası oyun oynardım. ekran kartı sıcaklığı 80-90 derecelerdeydi. Çatır çatır 4-5 yıl çalıştı. Taki kardeşim üzerine kola dökene kadar.

Kanıtla mı? bu ne kadar saçma ve cahilce bir yorum yahu. Hadi git sütünü iç yat.

• Garantisi varsa gayet alinir. Sahibi en azindan soylemis. Forumda simdiye kadar ne mining kartlari satildi. Onunuzdeki yillarda da satilacak.

Ama fiyat avantaji olmali biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 17 Mart 2018; 21:14:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asko56

çöp 1050ti bide minig de kullanılmış alma bide o çöpe 800 istiyor 500 e verirse al eger yok mok çekerse git gtx970 al en azından bir işe yarar

Ekstra güç girişi olmayan bi kart arıyorum. Bu klasmanda da en güçlüsü 1050ti

• Yunuzeus kullanıcısına yanıt
    gaming x 1050ti ın güç girişi olması lazım. Low profile tek fanlı oc potansiyeli düşünülmemiş 1050ti larda güç girişi olmuyor. Yani tüketeceği güç yine fazla değil overclock yapmıyorsanız. Ama sorun kablo takmaksa takacaksınız muhtemelen.

• Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    750 liraya alınacak bi kart var forumda şuan takipteyim. Satıcı da forumdaki sayılı kişilerden güven sorunu olmayacak bir satıcı ama ürün ankarada kargosu vs yine 800 liraya yakın olacak.

Bu ürün ise bana yakın 10dk mesafede gidip tes edip alma imkanım olan bi kart.

Sene başı nerdeyse sıfır yurt dışı zotac oc 1050ti kartı 650den almıştım. 800 altı 1050ti bulmak nerdeyse imkansızlaştı. Hayırlısıyla bi kart bulayım bi süre tutarım elimde. Yoksa bu piyasada çekilecek çile değil

• quote:

Orijinalden alıntı: nkvelioglu

gaming x 1050ti ın güç girişi olması lazım. Low profile tek fanlı oc potansiyeli düşünülmemiş 1050ti larda güç girişi olmuyor. Yani tüketeceği güç yine fazla değil overclock yapmıyorsanız. Ama sorun kablo takmaksa takacaksınız muhtemelen.

Yanlış. Birçok 1050 ti ın ek güç girişi yoktur. Sadece çok nadir özel oc ürünlerinde ek güç girişi olabilir. Güç girişi olmayan kart seçiminde 1050 ti güzel bi tercih.

Mining konusunda ise kartı eğer piyasa değerinin aşağısında alabilirseniz alın. Onun haricinde hata olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_KeReMM -- 17 Mart 2018; 21:36:57 >
  • nkvelioglu N kullanıcısına yanıt
    Aslında doğru bu modelin güç girişi var. Şöyle düzelteyim o zaman. Çok yük çekmeyen ısı sorunu olmayan bi kart arıyorum.

970de 70 derecede çalışan bi kart fakat kartı 2 3 saat kullandıktan sonra kartın kendisi arka plakası ısı boruları vs inanılmaz ısınmış oluyor.

Asus strix gtx970 kullandım uzun kullanımda 70 derece olmasına rağmen kartın arka plakasına dokununca elim yanıyordu. Çoğu zaman oyunu kapatıp kartın serinlemesi beklemişliğim vardır

• Elinde çok mining kartı var herhalde genç adam

Fiyatlar tekrar eski seviyelere geldiğinde, kimse ikinci el almayacak. Aynı şeyleri RX 480 çıkmadan önce 970 ve 980 sahipleri de söylüyordu :)

Ben bunu buraya not düşeyim. Fiyatlar tekrar normalleştiğinde görüşürüz.(Ki artık Mining yapanlar kart falan almıyor. Fiyat bu şekilde kaldı, millet de GPU almıyor. Fiyatlar yakında düşecek. )
    70 derece suya elinizi sokamıyorsanız 70 derece ısınmış bir kaynaktan ısı iletkenliği yüksek materyallerle elinize kadar gelmiş sıcaklığa dayanamamanız da normal bence. 70 derece ekran kartları için normal bir sıcaklık. Sizinkisi biraz takıntıya giriyor gibi. Bu arada bendeki 1070 kasa fanlari yavaşken 67 hızlıyken 64 dereceyi geçmiyor. Ben de 60 dereceye manuel olarak limitliyorum genelde bir tık yavaş çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 18 Mart 2018; 10:21:12 >
    50-55 derece bile elinizi bayağı zorlar. 70'e tabiki dokunamazsınız. Bugüne kadar bir çok kart kullandım, hepsinin de arkası biraz oynadıktan sonra el değmeyecek kadar ısınıyordu, 970 de bunlardan farklı değil.

Bu ısınmanın tek çözümü daha güçsüz kart almaktır. Bir ara hd5670(5770 gpu'lu olanlardan) kullanmıştım, zamanına göre giriş seviyesi kartı idi, o fazla ısınmıyordu.

Ayrıca ısı boruları ve plakaların görevi ısınmak zaten. Eğer onlar ısıyı üzerlerine almazsa bütün o sıcaklık PCB üzerinde kalır ve yakarsiniz kartı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 18 Mart 2018; 10:52:14 >
  • Garantisi var ise hicbir sorun olmaz, alın. Mining vs farketmez, Mining yapıldığı için hiçbir kart garantiden çıkmaz, bunu anlayabilecek bir teknolojide yok zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: nacker

50-55 derece bile elinizi bayağı zorlar. 70'e tabiki dokunamazsınız. Bugüne kadar bir çok kart kullandım, hepsinin de arkası biraz oynadıktan sonra el değmeyecek kadar ısınıyordu, 970 de bunlardan farklı değil.

Bu ısınmanın tek çözümü daha güçsüz kart almaktır. Bir ara hd5670(5770 gpu'lu olanlardan) kullanmıştım, zamanına göre giriş seviyesi kartı idi, o fazla ısınmıyordu.

Ayrıca ısı boruları ve plakaların görevi ısınmak zaten. Eğer onlar ısıyı üzerlerine almazsa bütün o sıcaklık PCB üzerinde kalır ve yakarsiniz kartı.

1050ti ve 750ti kartlarda kullandım. El yakma durumu hiç olmadı. Hani diceksin ne derdin varda elliyosun. Mevzu elimi yakmaması değil az güç çekmesi.

İki kart da döneminin giriş seviyesi kartları, ciddi şekilde ısınacak kadar gücü yok zaten bu kartların.

Niye ısrarla güç girişi olmayan kart istiyorsunuz onu anlayamadım. PSU mu yetersiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nkvelioglu

İki buçuk ay hiçbir şey değil. İki buçuk yıl olsa düşünülürdü. Ayrıca mining yapıldığını adam dürüst bir şekilde söylüyorsa muhtemelen kartı mining yapsa da iyi kullanmıştır. Serin çalıştırıp frekans düşürmüştür dibine kadar overclock yapıp zorlamaktansa. Zaten aklı olan herkes böyle yapar dibine kadar zorlamak güç tüketimi ve kartın ömrü açısından verimli olmuyor. Ayrıca 1050ti zaten çok güç çeken, ısınan, zorlanan bir kart da olmadığından hele ki gaming x gibi güçlü soğutmaya sahip bir 1050 ti ise bence 2 buçuk ay oyunlarda yoğun kullanılmış bir 1050ti dan pek bir farkı yok. Not: Ben almam veya bedavaysa alırım diyenlerin %99 u mining olayına tepki olarak söylüyorlar sadece. Size tek bir tavsiyem var. Genelde mining yapılmış kartlarda yanık kondansatör kokusu oluyor. Bu varsa kötü veya yoksa iyi diyemeyeceğim ama aklıma geldi bir koklarsınız almadan önce

• nacker kullanıcısına yanıt
    Sebeplerden biri power tabi. Vs450 kullanıyorum. Alabileceğim en üst sınır 120 130w kart. 1060 şuan bütçemin çok üstünde. O tükeyim değerlerinde 470 570 alıncak kart değil bu yatlarda. Birtek 960 kalıyor onu alacağıma daha güölü ve az güç çeken 1050ti kalıyor elimde.

1000 1100 liraya 3 gb 1060 bulursam onuda düşünürüm fakat oda çok zor

• Alınmaz kardeş bitcoin düşünce millet kartları elinden çıkartmaya başladı. Git sıfır al kafan rahat olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kart yüzde yüz çalışıyor 2.5 ay boyunca. çalışması sürecinde power target yüzde 60 seviyesinde vantilatörle iyi soğutulan 60 derecenin altında tutulan bir kart günde 6 saat oyun oynanılmış power target yüzde 110 yapılmış oc yapılmış bir karttan pek farklı değildir. zaten bir kartın ne durumda olduğunu almadan önce deneyerek az çok anlarsın. istersen piyasanın durulmasını da bekleyebilirsin tabi sıfır kart almak için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brokengineer -- 18 Mart 2018; 12:13:4 >
    900e sıfırı var amazonda kafayı yemiş o fiyatı veren.Mining li karta 800 mü verilir? 400 500 tlden 1 tl fazla vermeyin alıyorsanız

amazonda fiyat kollayın çok güzel fırsatlar düşüyor arada discordda falan ben de paylaşmaya çalışıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4Vagrant -- 18 Mart 2018; 16:57:27 >
  • O kartı al 1 saat sonra elinde patlasın
    hangi oyun bir kartı %100 kullanıyor ? adamlar %100 ile 2.5 ay çalıştırmış kartı aralıksız patlamaya hazır bomba resmen o 10TL ye veriyorsa al
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.