Şimdi Ara

1TB USB 3.0 VERBATIM 3.5' HDD - 109TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
1
Favori
5.432
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/verbatim-3-5-quot-1tb-usb-3-0-harici-disk-74957290

arkadaşlar 109tl uygun gibi geldi ne dersiniz almak üzereyim ben

edit:aldım
    edit2: STOKLAR BİTMİŞ

test sonuçları;

]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yme61 -- 25 Ocak 2013; 18:03:45 >

• Alma..2'5 inçler bu fiyata düşüyor çoğu zaman..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2,5" olsun 50 lira fazla olsun. demedi deme!
  • Ben evdeki router'a bağlayacağım ve 24 saat açık duracak bir harici HDD bakıyorum. Sürekli açık duracak bir harici HDD'nin fanı olması nedeniyle 3,5 inç olması tavsiye ediliyor. Zaten 3,5 inç almayı düşünen birisi için de fiyat fazla mı? Tavsiye etmez misiniz?..

Bu arada almayı düşünecek olursam, router'ımdaki girişin USB 2.0 olması sorun yaratmaz değil mi?..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur77

Ben evdeki router'a bağlayacağım ve 24 saat açık duracak bir harici HDD bakıyorum. Sürekli açık duracak bir harici HDD'nin fanı olması nedeniyle 3,5 inç olması tavsiye ediliyor. Zaten 3,5 inç almayı düşünen birisi için de fiyat fazla mı? Tavsiye etmez misiniz?..

Bu arada almayı düşünecek olursam, router'ımdaki girişin USB 2.0 olması sorun yaratmaz değil mi?..

usb 2.0 ile %100 uyumlu yazıyor bir sorun çıkarmaz sanırım

ayrıca piyasada 1tb ların kasasızlar dahil fiyatlar şu şekildehttp://www.teknofiyat.com/?search=1tb

• quote:

Ben evdeki router'a bağlayacağım ve 24 saat açık duracak bir harici HDD bakıyorum. Sürekli açık duracak bir harici HDD'nin fanı olması nedeniyle 3,5 inç olması tavsiye ediliyor. Zaten 3,5 inç almayı düşünen birisi için de fiyat fazla mı? Tavsiye etmez misiniz?..

ihtiyacın varsa al, router'a takıp sürekli kullanacaksan 3.5 olması daha uygundur. sen bakma buradakilere... bilen bilmeyen yorum yapar.

yalnız router 2.0 olduğu zaman sorun çıkarır mı bilemem. normalde tam uyumlu gibi düşünüyoruz ve sorun olmaz diyoruz ama "nadiren" bazı 2.0 cihazlar 3.0'da sorun yaşatabiliyor.

3.0 başka bi hdd ile ya da flash diskle deneme şansın yok mu en azından?

• quote:

Orijinalden alıntı: yme61
    usb 2.0 ile %100 uyumlu yazıyor bir sorun çıkarmaz sanırım

ayrıca piyasada 1tb ların kasasızlar dahil fiyatlar şu şekildehttp://www.teknofiyat.com/?search=1tb

Bilgi için teşekkürler yme61, görünen o ki linkteki ürün, yani Verbatim piyasa fiyatından %30 daha uyguna satılıyor. Almaya değer mi aceba?

Bu arada 3.5" bir harici HDD'nin 24 saat açık durması sıkıntı yaratır mı? Eğer 24 saat açık kalmasının sorun yaratacağını düşünüyorsanız ağ depolaması aygıtlarına bakacağım..

• quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.
    ihtiyacın varsa al, router'a takıp sürekli kullanacaksan 3.5 olması daha uygundur. sen bakma buradakilere... bilen bilmeyen yorum yapar.

yalnız router 2.0 olduğu zaman sorun çıkarır mı bilemem. normalde tam uyumlu gibi düşünüyoruz ve sorun olmaz diyoruz ama "nadiren" bazı 2.0 cihazlar 3.0'da sorun yaşatabiliyor.

Yanıt ve öneri için teşekkürler MacGyver. Evde depolama sorunu yaşıyorum, PC üstündeki HDD neredeyse doldu. Ayrıca router'da harici HDD bağlayıp kablosuz olarak kullanmak için bir USB girişi var, o özeliğini kullanmak istiyorum. Depolama sorunu yaşarken ve kullandığım router harici HDD'mi ağdaki tüm cihazlar tarafından görülebilecek bir server'a dönüştürme özelliğine sahipken alsam mı dedim 109 TL'ye satılan 3.5" harici HDD'yi..

Bu arada router'a takıp sürekli kullanma açısından 3.5" olmasının daha uygun olduğu konusunda bana katılıyorsunuz değil mi? Bazı 3.5"lerin içinde fan oluyor, bunda da var mıdır aceba? Bu arada 24 saat boyunca veri transferi olmayacak fakat HDD sürekli açık modda kalacak, buna rağmen 3.5" bir harici HDD'nin sürekli çalışması sorun olur mu dersiniz?.. Yoksa router'a ethernet üzerinden bağlanan bir ağ depolama cihazı kullanmamı mı önerirsiniz?..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

Yanıt ve öneri için teşekkürler MacGyver. Evde depolama sorunu yaşıyorum, PC üstündeki HDD neredeyse doldu. Ayrıca router'da harici HDD bağlayıp kablosuz olarak kullanmak için bir USB girişi var, o özeliğini kullanmak istiyorum. Depolama sorunu yaşarken ve kullandığım router harici HDD'mi ağdaki tüm cihazlar tarafından görülebilecek bir server'a dönüştürme özelliğine sahipken alsam mı dedim 109 TL'ye satılan 3.5" harici HDD'yi..

Bu arada router'a takıp sürekli kullanma açısından 3.5" olmasının daha uygun olduğu konusunda bana katılıyorsunuz değil mi? Bazı 3.5"lerin içinde fan oluyor, bunda da var mıdır aceba? Bu arada 24 saat boyunca veri transferi olmayacak fakat HDD sürekli açık modda kalacak, buna rağmen 3.5" bir harici HDD'nin sürekli çalışması sorun olur mu dersiniz?.. Yoksa router'a ethernet üzerinden bağlanan bir ağ depolama cihazı kullanmamı mı önerirsiniz?..

Bu arada router'a takıp sürekli kullanma açısından 3.5" olmasının daha uygun olduğu konusunda bana katılıyorsunuz değil mi?

evet, katılıyorum.

Bazı 3.5"lerin içinde fan oluyor, bunda da var mıdır aceba?

fan olduğunu hiç sanmıyorum. piyasadakilerin çoğunda yok zaten. hatta olanı örnek ver deseniz veremem. perf. tipi yerine kullanılan kutulardaki green tipi ürünlerde kutu havadar olduktan sonra gerek yok zaten.

Bu arada 24 saat boyunca veri transferi olmayacak fakat HDD sürekli açık modda kalacak, buna rağmen 3.5" bir harici HDD'nin sürekli çalışması sorun olur mu dersiniz?

bkz. 1.sorunun cevabı. illa bu iş için yapılmış bir disk derseniz de o da şudur:

www.vatanbilgisayar.com/Dahili Harddisk/wd-wd10efrx-35-1tb-red-intellipower-sata-30-64mb-cache-nas-hard-disk/productdetails.aspx?I_ID=62263

Yoksa router'a ethernet üzerinden bağlanan bir ağ depolama cihazı kullanmamı mı önerirsiniz?.

nas mı diyorsunuz? ben bu iş için ve download için nas kullanıyorum (buffalo linkstation) ama sizin sisteminizin de "dediğiniz iş için" bundan farklı olduğunu düşünmüyorum. tabii router'ınızın kabiliyetlerini ve bu işi ne kadar becerebileceğini bilemem. bir hdd bulup, dener durumu anlarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 24 Ocak 2013; 14:32:42 >

• Bu fiyata 2 tb hdd leri görmek istiyoruz.
  • YOK YOK .. BU FİYATA 5 TB GÖRMEK İSTİYORUZ ALLAHIM YA !
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing
    Ucuz sandım ama 2.5'' den büyük olduğu için fiyat ucuz değil.

2.5 olsada sadece normal fiyat olurdu.

Yahu arkadaşlar kaça satılmasını bekleyeceğiz bu disklerin? 50-60 TL'ye falan mı?.. Benim şu ana kadar en uygun fiyat bu 1 TB ve USB 3.0 bir 3.5" harici HDD için.. Siz daha uyguna satıldığını gördünüz mü? Gördüyseniz söyleyin gidip ordan alalım.. Fiyatın uygun olmadığını, pahalı olduğunu düşünmenize saygı duyuyorum fakat ürüne ihtiyacı olan birisi olarak tam almayı düşünecekken bu tür yorumları görünce aceba piyasa fiyatından fazla mı ödemiş olacağım diyerek bir sıcak fırsatçı olarak tereddüt yaşıyorum..

Daha uyguna varsa lütfen link ya da adres falan verir misiniz?..

• beyler yanlış yönlendirmek gibi olmasında ben yine söyleyim verbatim 16gb flash disk aldım 1 defa kullandım 2. defaya çalışmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 24 Ocak 2013; 15:18:48 >
  • quote:

usta kusura bakma da hiç 1tb ve 2.5" fiyatı gördün mü bi yerde, normal fiyat demişin link verde alalım bari bunun yerine...
  • quote:

2.5" olsada normal fiyatmı olurdu yuh millet diğer başlıklarda çeklerle kodlarla 140 küsüre almaya çalışıyor 2.5" 1tb ları
  • quote:

Ortak cevap vereyim;

2010 ve 2011 Nisan ayına kadar 1.5 TB diskler 130TL'ye satılıyordu. 500GB'lar ise 70-80TL'lerde raflarda yerini buluyordu.

Aradan 3 yıl geçti ve 500GB+1TB modeller artık eskidi. Teknoloji gelişiyor, bu gıda ürünü değil 3 sene sonra fiyatı pahalansın veya aynı fiyata satılsın.

Normalde 160-200TL gibi rakamlara 2 ve 3TB disklerin satılması lazım.

Benim 2 yıldır HDD ihtiyacım var ama ben inatla fiyatların eskiye dönmesini bekliyorum, bilgisayar bileşenleri piyasasını 5-10 yıldır takip edenlerin bildiği bir olay zaten.

arkadaşım bekleyelim beklemesine de peki NEREYE DEPOLAYACAĞIZ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yme61 -- 24 Ocak 2013; 15:48:53 >

• ben alacam galiba arkadaşlar, bi iki yorum bulaydık iyiydi... amazonda birisi memnun kaldığını yazmış...
  • İNsanın aklını cezbetmiyor değil. İşyerinde veri yedekleme, depolama için alınırmı?
  • alacam da başka bir kampanya falan var mı arkadaşlar bu gittigidiyor da... maximum varmış dün bitmiş, hani az daha ucuza getirek şu ürünü...
  • Almayın yarın 99 TL almayanı dövecek bu admalar :)
    Bu Hddler her hafta 5 TL düşüyo :)
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.