Y

Yüzbaşı
03 Aralık 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 35 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selam arkadaşlar

W8 tablet almak istiyorum 8 inçlik olanlardan bakıyorum. Dell venue pro 8 trye gelsin diye bekledim ancak bir türlü gelmedi.

Tr ye gelenler arasında 3 seçenek var;
asus m80ta 850tl
toshiba encore 950tl
lenovo miix 2 1200tl

bunların üçünü de mağazada inceledim. en hoşuma gideni lenovo miix 2 8 oldu. çünkü diğer ikisinden ince, ekranı daha parlak ve güzel görüntü veriyor. yani lenovoyu elime aldıktan sonra asus böyle bir kötü gözüktü gözüme kalem özelliği olmasına rağmen sizde inceleyin kesin farkedeceksiniz aradaki farkı.

Ancak miix 2 tr de en aşağı 1200tl den satılıyor. Fiyat böyle olunca yurtdışı fiyatlarına baktım bende. amerikada miix 2 8 199 dolara satılıyor. Borderlinx üzerinden türkiyeye getirtsem kargo+vergi dahil 260 dolara mal oluyor yani 570tl.
2. bir seçenek dell venue 8 pro getirtmek. O da kargo+vergi dahil 295 dolar yani 640tl ediyor.
bu fiyatlarla yurtdışından getirtmeye değeceğini düşünüyorum siz ne dersiniz?

199usd miix 2 8 linki

borderlinx kargo hesap linki
http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/verbatim-3-5-quot-1tb-usb-3-0-harici-disk-74957290

arkadaşlar 109tl uygun gibi geldi ne dersiniz almak üzereyim ben

edit:aldım
edit2: STOKLAR BİTMİŞ

test sonuçları;

]
beyler gh2 gelmiş sonunda. taksim demirören avm deki satürnde var 2800 lira. alet süper otomatik odaklama yapıyor. ekranda dokunduğunuz yere anında odaklıyor. alet mükemmel ama yüzüne bakan yok herkes yanındaki 500d ve d90 la ilgileniyor denemek görmek isteyenler için bilgilendireyim dedim
Arkadaşlar şuanki sistemim aşağıdaki gibi ne tür i güncelleme yapmamı tavsiye edersiniz

amd AM2 x2*4000 2ghz
2gb ram
500gb harddisk
biostar ta690g
ati4870 ekran kartı
460wat psu

önerilerinizi bekliyorum
Magic Lantern Nedir?
Magic Lantern (ML) ilk olarak EOS 5D MarkII de ortaya çıkmış ve şimdilerde EOS 60D / 600D / 50D / 500D / 550D de de kullanılan firmware hackidir...
Bu firmware, makinemize olmayan yada olupda kullanamadığımız yeni özellikler kazandırır, olan özelliklerle oynama yapabilmemizi sağlar . Makinenin kendi RAM ine yazmadığı için sadece CF-SD karta yazıldığı için de makineye zara verme olasılığı olmasına rağmen çok çok azdır. (rapor edilmiş bir zarar şu ana kadar olmamıştır) Yapılması gerken bir sorunla karşılaşıldığında hemen makinenin pilini çıkartmaktır.

Gelen(açılan) Özellikler

H.264 kodlayıcı için Bitrate ayarı(QScale parametresi)
Fazla aydınlık/karanlık bölgeler için Zebra çizgileri
Spotmeter, histogram
Kırpma çizgileri (16:9, Cinematik, Balıkgözü)
Intervalometer (normal ya da HDR)
Tuzak Çekim: odak alanına birşey geldiğinde fotoğraf çeker
LCD üstü yüz sensörü ile temassız fotoğraf çekimi
Sıralı odak çekimi
Stack focus (Sadece Canlı Önizlemede)
Lens veri hesabı
Ses düzeyi göstergesi
Manual audio gain, selectable input source, disable AGC and digital filters
Ayarlanabilir ses seviyesi, ses kaynağı seçimi(gövde mik. ya da harici mik.), oto ses seviyesi (AGC) ve dijital filtreleri kapatabilme
Display time remaining during video recording
Videoda kalan zaman göstergesii
CMOS sıcaklığı, ekran görüntüsü, işlem logları
ISO ve çekim hızı için ince ayar; ayrıca 25.600 ISO
Kelvin beyaz dengesi
Clean LiveView display without any overlays (selectable)
ISO, enstantane ve kelvin beyaz dengesi için isteğe bağlı otomatik ayar
HTP, ALO ve kontrast gibi bazı faydalı ayarlarına hızlı erişim
(modele göre değişiyor)
bu linte özellik karşılaştırması var;http://magiclantern.wikia.com/wiki/Unified#Feature_Comparison

Peki Nasıl Yükleyeceğiz?
http://magiclantern.wikia.com/wiki/Unified/Install/TR
şimdilik bu linkten bakarak yükleyebilirsiniz.( İlk buraya yazacaktım ama DH de biçimlendirme zor oluyor
Arkadaşlar yabancı forumları dolaşırken denk geldi nasıl olur demeyin iki slr ile aynı anda(çoklayıcı ile) çekilip birleştirilmiş hoş bir video-hdr çalışması.

http://vimeo.com/14821961
Arkadaşlar dün sinemada filmlere göz gezdirirken farkettim afişler çok mu benziyor ne :D Town iki ay önce girmiş vizyona(amerikada).

Arkadaşlar bu sitede gezerken gördüm ihtiyacı olanlar bir de buraya baksın bence

http://www.dealextreme.com/products.dx/category.1003~search.color%20ink%20jet%20cartridge
arkadaşlar sıfır 5750 mi ikinci el iki aylık 4870 mi ikiside aynı fiyat 210 lira ne dersiniz?

düzenleme: 4870 alınmıştır teşekkürler. yeni sorum high power 460 watt yeterlimidir?

Dünyada birçok kuruluşun yayınladığı ve üniversitelerimizin de hızla yükselişlerini sürdürdüğü "Dünya'nın En İyi Üniversiteleri" listelerinin ardından Türkiye'de de benzer bir liste yayınlandı.

ODTÜ eski rektörü Prof.Dr. Ural Akbulut ve arkadaşları tarafından yapılan liste 2.kez açıklanıyor. İlk yayınlanan listede Tıp Fakülteleri yayın sayısı avantajlarını kullanarak üst sıralarda görünmüş bu da listenin güvenilirliğini etkilemişti. Bu kez sıralama tıp fakültesi olan üniversiteler ve tıp fakültesi olmayan üniversiteler olmak üzere 2 farklı versiyonda yayınlandı.
Liste hazırlanırken aşağıdaki kıstaslar kullanıldı.
1) Toplam yayın sayısı (araştırma)-YÖK (2008 yılı için yayımlandı)
2) Kişi başına düşen yayın sayısı (araştırma)-YÖK (2008 yılı için yayımlandı)
3) 2000-2008 arasında çıkan yayınlara 2008’de yapılmış toplam atıf sayısı (araştırma)-ISI
4) 2000-2008 arasında çıkan yayınlara 2008’de yapılmış kişi başına düşen atıf sayısı (araştırma)-ISI ve YÖK
5) 2000-2008 arası yapılan toplam yayın konferans ve atıf sayısı (araştırma) Google Scholar (GS)
6) 2000-2008 arasında öğretim üyesi başına düşen yayın, tebliğ ve atıf sayısı (araştırma)-GS ve YÖK
7) Toplam doktora öğrencisi sayısı (eğitim-araştırma)-ÖSYM
8) Doktora öğrencilerinin toplam öğrenciye oranı (eğitim-araştırma)-ÖSYM
9) Öğretim üyesi başına düşen öğrenci sayısı (eğitim)-YÖK ve ÖSYM
Hakkında
Forum İmzası:
C A N O N 5 5 0 D • E F - S 1 8 - 5 5 m m I S • E F - S 5 5 - 2 5 0 m m I S
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 426
İkinci El Bölümü Mesajları: 7
Konularının görüntülenme sayısı: 72.662 (Bu ay: 77)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.