Şimdi Ara

17 yaşındaki kardeşime lösemi teşhisi konuldu,ama Allah`ın izniyle bunu da atlatacak (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
260
Cevap
2
Favori
10.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de 1 aydır hepatitle cebellesiyorum.
    Bu hastalıklar olmasa hayatın tadını bilemeyeceğiz.
    Moralini yüksek tut.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah şifa versin kardeşim

• Allah acil şifalar versin,geçmiş olsun.
  • Allah acil şifalar versin kardeşinin moralini yüksek tutmaya çalışın yenilmeyecek bir hastalık değil geçmiş olsun

• Geçmiş olsun hocam.Allah acil şifa versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ılkdmr

arkadaşlar geçtiğmiz hafta içerisinde kardeşimin başağrıları ve halsizliği nedeniyle gaziantepte ki özel hastanelere götürdüm orada bir sonuç alamadılar ve bizi gaziantep üniv. tıp fakültesine gönderdiler yapılan tahliller sonucunda doktor kemik iliği aldı ve malesef kardeşimde Akut Lenfoblastik Lösemi çıktı ,şu an çok kötü bir durumdayım aileme destek olmak için bu durumda ne yapmalıyım onlara çok fazla belli etmesemde ruh halim çok bozuldu.kardeşim daha on yedi yaşında sınava hazırlanıyordu bir insanın bu yaşta gelecek ile ilgili planlar yaparken bu duruma düşmesi gerçekten beni yıktı diyebilirim. bu konuyu burada paylaşmamın nedeni de içimi biraz dökmek için oldu

arkadaşlar sizlerden ricam lütfen dualarınızı eksik etmeyin allah rızası için kardeşim için dua edin , pazartesi günü kemoterapi başlayacak eğer bu hastalık ile ilgili bilgileriniz var ise paylaşın ,şimdiden hepinize sonsuz teşekkürler .

Aynı okulda olduğum 17 yaşında ki arkadaşımında kanser olduğunu öğrendik şehir gaziantep p.m den isim almam sakınca yaratır mı ?

• Geçmiş olsun. Benim de 17 yaşındayken kuzenime teşhis konmuştu. Teşhis konalı 1 yılı geçti. O da ALL tipi lösemiydi. Bu nispeten iyi bir durum ama sizi ve onu zor bir süreç bekliyor. Tedavi sürecinde hijyene çok dikkat edip moralini yüksek tutun. Zaten doktorunuz da bunları söylemiştir. Allah yardımcınız olsun.
  • öncelikle geçmiş olsun Allah acil şifalar versin

lösemi diğer bi ifade ile kan kanseri dendiği için kanser sözü bizde hemen ölümü çağrıştırır ve umutsuzluğa kapılırız ancak günümüzde artık bir çok kanser türü tam tedavi edilebiliyor löseminin türü de çok önemli akut lösemiler genel olarak 2ye ayrılır akut myeloblastik ve akut lenfoblastik.. akut lenfoblastik lösemi yani all diğerine göre daha iyi seyreder ve tedaviye daha iyi yanıt verir. All nin de alt tipleri vardır ve bunlardan bazıları diğerlerine göre daha iyidir yapılacak tedavi de bu türe ve hastalığın yüküne göre değişir.. ümitsizliğe kapılmadan tedavi sürecinde desteği esirgememeniz çok önemli şurası doğru zorlu bi tedavi süreci bekliyor sizi ama Allahın izni ile bu sürecin ardından her şey eskisi gibi olacak inş..
  • Geçmiş olsun hocam üzülme hayat uzun inş kurtulur kaç kişi bu hastalıktan kurtuldu sadece savaş ve diren yıkılma.
  • Benim de geçen haftalar da kardeşim gibi gördüğüm arkadaşıma lösemi teşhisi kondu,ona aşırı üzüldüm ama Allahtan umut kesilmez,her şey kardeşinin elinde o kendisine nasıl bakarsa öyle bir geleceği olur
    sınavı boşverin ilerde de girer sınava sağlığı herşeyden önemli Allah yardımcınız olsun.
    Siz de arkadaşım için dua eder mlsiniz :(
    not:Kardeşln hastanede olduğu sıralar pc oyunları oynatın.

• Allah yardımcınız olsun hocam, inşallah kardeşiniz kısa sürede iyileşir.
  • Hocam bu tür hastalıkları yenenlerde dikkat çektiğim nokta şu ki, hayatlarına birşey olmamış gibi devam ediyorlar, istediklerini yiyip içiyorlar istediklerini yapıyorlar ve moral seviyelerini hep üst düzeyde tutmaya çalışıyorlar, hatta bazıları tedavi bile olmuyor. Bence iş insanın kendisinde bitiyor tedavi insanı daha da çok yıpratıyor. Yanında olun ki olacağınızdan şüphem yok, ve onu mutlu edin.
  • Geçmiş olsun.Allah şifa verir inşallah.

• Allah acil şifalar versin inşallah en kisa surede iyileşir

• Geçmiş olsun.Allah acil sifalar verir insallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogangoxel -- 23 Mart 2013; 21:04:28 >
  • Allah acil şifa versin düşmanımın başına gelmesin
  • Bu günler de geçer kardeşim, Allah acil şifalar versin.
  • Allah yardım etsin..
  • Allah yardımcınız olsun umarım atlatır ve sağlığına döner dualarımız onunla olacak
  • Allah şifa versin kardeş...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.