Şimdi Ara

16gb dan 32 gb ram a geçmenin vakti geldi mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
2
Favori
4.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar ne diyorsunuz, geçip fark hisseden oldu mu ?

• dostum dalga geçilmesinin nedeni o ''birkaç sene önce'' kısmında saklı işte. evet günümüzde yeni yeni 8 yetmemeye yeni oyunlarda 16 gerekli olmaya başlıyor. sen bu konuyu birkaç sene sonra açsan kimse dalga geçmez zaten. oyunların gelişimine göre testlere göre yaparız yorumumuzu ama şu an en azından 2019 veya 2020 için böyle bir şey israf olur. konsollarda konuşulan ram miktarları bile 16 değilken 32 şu an çok abes.
  • Troll konu diye düşünüyorum.
  • bence giriş seviye bi sistemde min 256 gb ram olmalı.
  • dodofran D kullanıcısına yanıt
    Nope. 512
  • samsung ceo sunun oem den anlamayan oğlu foruma üye olmuş diyorlardır..
  • İleriye dönük yatırım olması açısından 1 tb olmalı bence.
  • Arkadaşlar tamam dalga geçiyorsunuz da birkaç sene önce aynı esprileri 8 den 16 ya geçmek isteyenler için yaparlardı,şimdi 8 yavaş yavaş yetmemeye başladı. O kadar da mantıksız bir hamle olacağını sanmam. Tabi geleceğe dönük bir sistem istiyorsa yapması lazım yoksa şimdiki oyunlarda ve normal kullanımlarda gram hissetmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TROHNET -- 5 Mayıs 2019; 23:36:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuharremAylar

İleriye dönük yatırım olması açısından 1 tb olmalı bence.
    Oyunlarin 100gb ye dayandigi gunumuzde min 4tb olmali..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TROHNET

Arkadaşlar tamam dalga geçiyorsunuz da birkaç sene önce aynı esprileri 8 den 16 ya geçmek isteyenler için yaparlardı,şimdi 8 yavaş yavaş yetmemeye başladı. O kadar da mantıksız bir hamle olacağını sanmam. Tabi geleceğe dönük bir sistem istiyorsa yapması lazım yoksa şimdiki oyunlarda ve normal kullanımlarda gram hissetmez.
    Dalganin sebebi ram kapasitesi degil kurdan dolayi artan maliyet.
    Internet pc de 128GB ram kullaniyordum..
    2 katina cikan giyatla 7 adeti satip tek adetle devam ettim..
  • Harbi hocam ya bir 8 gb drr3 ram bile 300-400 civarında seyreder mi ya var mı böyle bir şey?
  • quote:

Harbi hocam ya bir 8 gb drr3 ram bile 300-400 civarında seyreder mi ya var mı böyle bir şey?
    Turkiye den bahsediyoruz..
  • Unutmuşum pardon

Hocam sırf bunun yüzünden 2. El ram almak zorundayım bütçe kısıtlı birde
  • quote:

Unutmuşum pardon

Hocam sırf bunun yüzünden 2. El ram almak zorundayım bütçe kısıtlı birde
    Yazan olsunda vatan haini ilan edelim diye pusuda bekleyen neferler varken mevzuyu burda kapatalim.
    Malzeme bu..
  • dostum dalga geçilmesinin nedeni o ''birkaç sene önce'' kısmında saklı işte. evet günümüzde yeni yeni 8 yetmemeye yeni oyunlarda 16 gerekli olmaya başlıyor. sen bu konuyu birkaç sene sonra açsan kimse dalga geçmez zaten. oyunların gelişimine göre testlere göre yaparız yorumumuzu ama şu an en azından 2019 veya 2020 için böyle bir şey israf olur. konsollarda konuşulan ram miktarları bile 16 değilken 32 şu an çok abes.
  • dodofran D kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam haklısınız.
  • Ben 540 Türk lirasına 8 gb ddr4 2400 mhz ram aldım.

Bence susun isterseniz
  • 16gb ramle rendera baslayamayacak kadar yogun (skp) sahneli dosyalarla calisiyorsaniz, 32gb gecme vaktiniz gelmiste gecmis bile demektir. Bu kategoride degilseniz gerekli degil.
  • 380tl ye 8gb (4x2) ddr4 3200 mhz ram aldım gayet yeterli şu an için
  • bilgisayarı ne için kullandığına bağlı
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.