DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
15 cm boyundaki ÇIYAN ın evde ne işi var?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
177
Cevap
1
Favori
14.498
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> 15 cm boyundaki ÇIYAN ın evde ne işi var?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      quote:

Orijinalden alıntı: Prerogative

Yer : Balıkesir / Merkez / Bahçelievler mahallesi / Öğrenci evi / Kat 2
      Tahmini boy : 15 cm
      Terlikler : 44 numara

Salonda kapı altında bir hareketlilik gördüm. Işığı açmamla birlikte hızlı bir şekilde mutfağa kaçmaya başladı. Kaçmasına izin vermedik terlikle güzel bir şekilde ezdik. 2 ev arkadaşımla birlikte panik olduk. Evde yuvaları varmıdır acaba?

Hocam gidin elli numara bot alın onun ailesi filan vardır sürüyle intikam almaya gelirler burnuna ağzına klağını filan girerler
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

Just leave me alone, I know what I'm doing!
      (Kimi Räikkönen, Lotus F1 1st WIN, Abu Dhabi, Nov. 4 - 2012)

Kimi Räikkönen ''The Ice Man''
      2007 Formula One World Drivers' Champion
      #20 Grand Prix Victory #16 Pole Positions #45 Fastest Lap #85 Podium #2 Hat-tricks (pole, win, fastest lap)
    • Yarbay
      7116 Mesaj
      04 Haziran 2011 17:11:53
      Ciyan zehri insani 3 dk icinde öldurur. Eger ayibogan gibi biseyseniz felc eder. Bu arada ciyanlar zehirsizdir ama dikkat edin sizi sokmasin yumurtalarini gozunuzun icine birakirlar siz uyurken sonra larvalar gozunuzu patlatarak disari cikar. Sonra iste ciyanlar...
      |
      |

• Yüzbaşı
      770 Mesaj
      04 Haziran 2011 17:16:58
      quote:

Orijinalden alıntı: Çift Çekirdekli

arkadaşın eve gittik F.E.A.R oynuyoduk ayağım ustunde bişey hissettim bi baktım ÇIYAN hemen ayağımla fırlattım dolabın arkasına uçtu sonra arkadaşlara kendimi odadan dışarı attık arkadaş mutfaktan böcek sipreyini aldı bende bu ilaç çıyana işlemez dedim sonra ayakkabı dolabını açtık o 47 numara spor ayakkabı Bende 50 numara bot aldım ilk önce odaya girdik ciyanı arıyoduk ben bi baktım halnın ustunde arkadaş spor ayakkabıyla vurda ciyan ikiye bölündü ama hala yaşıyodu sonra bot la bi vurdum hayvanın pestili çıktı sonra balkandan attık oyuna devam ettik

troll face değilde troll foot diyelim biz artık sana

edit:tamam bende 46 bazen 47 giyioyrumda 50 numara ne dostum toynak mı var ayağında
      |
      |

Belki hiç bir şey yolunda gitmedi; ama hiçbir şey de beni yolumdan etmedi...

Ernesto Che Guevara
    • Yüzbaşı
      803 Mesaj
      04 Haziran 2011 17:31:31
      Tamamda açık adresini neden veriyorsun arkadaşım.
      |
      |

• Çavuş
      67 Mesaj
      04 Haziran 2011 17:39:50
      quote:

Orijinalden alıntı: Dark Territory

Alıntıları Göster

Sitenin adrese bak GAY GAMER

Hiç dikkat etmedim valla Google görsellerden buldum bunu.
      |
      |

Mozart Türkiye'ye gelse konserine giderim.
    • Yarbay
      6217 Mesaj
      04 Haziran 2011 17:41:53
      Cian uzmani biri olarak bu konuyu yeni gordum.
      Askerlimi adanada tarla ortasinda yaptigim icin Bu hayvanlardan cok gorurdum. 15 cm diyipde sasiranlara cok garipsedim. Cunku 15 cm cian icin buyk bir boyut degildir. Cok daha buyuk ve irileri vardir. Ust kismi zirhlidir. Ezsnizde catur cutur ses gelsede sizi yaniltmasin. Ortadanda bolseniz 2 parcasi ayri yerlere gider. Et kokusunu alir. İnsan bedenine saldirmak icin gelir. Zehirsizdir diyenlere gulerim. Felc yapma ozelligine sahiptir. Uyusturur. Ve isirdigi nokta kas kati kesilir. Cok can acitir. Bu hqyvanin goruntusunden ve tipinden korktugum kadar 9 burkumlu akrepten korkmadim. 4 metrelik kirmizi kafali yilana kasaturami cektim oldurmek icin ama bu hayvani gorunce kactim. İnanilmaz hareket eder su gibi kayar. Et ile beslenir. Eger uyurken sizi zehirlerse ve hala uyanmaz iseniz hayvanda ac ise agizlariyla buyuk bir lokma et yiyebilir. En merak ettiginiz konu ise egerki yavru ve kardesleri varsa isiniz kotu. Ama yetiskin erkek ise yanliz takilir.
      |
      |

• Teğmen
      194 Mesaj
      04 Haziran 2011 17:43:53
      quote:

Orijinalden alıntı: hsngencer
      Askerlimi adanada tarla ortasinda yaptigim icin Bu hayvanlardan cok gorurdum. 15 cm diyipde sasiranlara cok garipsedim. Cunku 15 cm cian icin buyk bir boyut degildir. Cok daha buyuk ve irileri vardir. Ust kismi zirhlidir. Ezsnizde catur cutur ses gelsede sizi yaniltmasin. Ortadanda bolseniz 2 parcasi ayri yerlere gider. Et kokusunu alir. İnsan bedenine saldirmak icin gelir. Zehirsizdir diyenlere gulerim. Felc yapma ozelligine sahiptir. Uyusturur. Ve isirdigi nokta kas kati kesilir. Cok can acitir. Bu hqyvanin goruntusunden ve tipinden korktugum kadar 9 burkumlu akrepten korkmadim. 4 metrelik kirmizi kafali yilana kasaturami cektim oldurmek icin ama bu hayvani gorunce kactim. İnanilmaz hareket eder su gibi kayar. Et ile beslenir. Eger uyurken sizi zehirlerse ve hala uyanmaz iseniz hayvanda ac ise agizlariyla buyuk bir lokma et yiyebilir. En merak ettiginiz konu ise egerki yavru ve kardesleri varsa isiniz kotu. Ama yetiskin erkek ise yanliz takilir.

Kasinmaya basladim korkuttun hocam
      |
      |

• Yarbay
      2276 Mesaj
      04 Haziran 2011 17:46:35

|
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      04 Haziran 2011 17:47:01
      quote:

GEceleri barlar sokağında piyasa yapmayada çıkıyo hocam onu yazmayı unuttun
      |
      |

• Yarbay
      7116 Mesaj
      04 Haziran 2011 17:48:09
      quote:

Centipede ve ciyan ayni hayvanmi?
      |
      |

• Binbaşı
      1026 Mesaj
      04 Haziran 2011 17:48:28
      Ağzına kürekle vurmassan ölmez!!!
      |
      |

• Binbaşı
      1023 Mesaj
      04 Haziran 2011 17:52:42

4 sene once balıkesırde ogrencı olarak pasaalanında kalırken bızım mutfakta da bundan vardı. ara sıra gecelerı gezıntıye cıkardı
      cok evcımendır kendısı fotosunu cekmeye calıstıgımı goren ev arkadasları 3 m den daha fazla yaklasamıyordu
      |
      |

• Çavuş
      67 Mesaj
      04 Haziran 2011 17:53:00
      quote:

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

Alıntıları Göster

Centipede ve ciyan ayni hayvanmi?

Centipede çıyan. Millipede kırkayak.

http://tr.wikipedia.org...%C3%87ok_bacakl%C4%B1lar

Burada ikisi için kullanılan ifade; "Çıyan zehirli olsada çoğu insan derisini delemez, oldukça utangaçtır iri boyları ezildiğinde ya da tutulduğunda ısırabilir. Kırkayak ise çürükçül ve zehirsizdir, sokmaz yada ısırmaz. Kırkayaklar normal ortamlarından soğuk ve yağışlı havada yada baharda yumurtadan yeni çıktıklarında Çıyanlar ise genellikle aşırı kuru ılıman havalarda evlerin çatlakları ve kuytu köşelerine gizlenebilir. Genellikle boş zemin konutlarda görülür rahatsız olunca terkederler. Yiyecek ve eşyalara zararlı değillerdir fakat varlıkları nahoştur."

Boşuna heyecan yaptık rahat olun gençler. Bir de bunlar hep Balıkesir'de toplanıyor galiba lan.
      |
      |

Mozart Türkiye'ye gelse konserine giderim.
    • Yarbay
      2276 Mesaj
      04 Haziran 2011 17:54:01
      @Paintbox
      |
      |

04 Haziran 2011 18:00:50
      be ne lan şimdi uyuyamam 1 hafta
      |
      |

• 04 Haziran 2011 18:06:03
      quote:

Orijinalden alıntı: Knight7Cydonia

Alıntıları Göster

troll face değilde troll foot diyelim biz artık sana

edit:tamam bende 46 bazen 47 giyioyrumda 50 numara ne dostum toynak mı var ayağında

Ben 50 numara giymiyorum 42 numara giyiyorum ve o ayakkablılar benim değil arkadaşımın babasınındı!!!
      |
      |

Just leave me alone, I know what I'm doing!
      (Kimi Räikkönen, Lotus F1 1st WIN, Abu Dhabi, Nov. 4 - 2012)

Kimi Räikkönen ''The Ice Man''
      2007 Formula One World Drivers' Champion
      #20 Grand Prix Victory #16 Pole Positions #45 Fastest Lap #85 Podium #2 Hat-tricks (pole, win, fastest lap)
    • Teğmen
      154 Mesaj
      04 Haziran 2011 18:06:31
      quote:

Orijinalden alıntı: Burgu Makarna

Off balıkesire mi toplanmış bunlar

Merkez/paşaalanı/3. kat

20 cm rahat vardı 5 cm eni vardı hayvanın 42 numara terlikle ezilmiyodu böcek ilacı sıkıp üstüne basınca 5 dk a öldü ama o günden sonra rahat oturamaz oldum sanki sürekli biyerlerden çıkıcakmış gibi

Hocam bende balıkesir paşaalanında oturuyorum ? sen tam olarak nerdesin korktum şimda yav !!!

quote:

Orijinalden alıntı: biolog_hakan

4 sene once balıkesırde ogrencı olarak pasaalanında kalırken bızım mutfakta da bundan vardı. ara sıra gecelerı gezıntıye cıkardı
      cok evcımendır kendısı fotosunu cekmeye calıstıgımı goren ev arkadasları 3 m den daha fazla yaklasamıyordu

Tam olarak neresinde bizde yeni taşındıkta paşaalanına 1 ay oluyo
      |
      |

• Teğmen
      182 Mesaj
      04 Haziran 2011 18:14:49
      quote:

Orijinalden alıntı: muskeder

böcük fobisi olan birisi olarak şuan bu yazıyı gözümle duvar ve yeri süzerek yazıyorum. tırs.gif

al bendende o kadar.
      |
      |

Yeni Focus Titanium 5K 1.6 109PS TDCi
      (PaYLaŞMaK GüZeLDiR)
      FOREVER KONU DIŞI
    • Binbaşı
      1107 Mesaj
      04 Haziran 2011 18:17:41
      Geçen sene mecidiyeköy 4. katta evde akrep öldürdümTam dışarı çıkacaktım kapının
      yanındaki duvarda akrebi gördüm önce bir tırstım sonra dedim birisi oyuncak bir şey yapıştırmıştır
      burada ne gezer akrep hemde düz duvarda duruyor deyip gider ayak elime alıp bir bakayım dedim.
      parmağımla dokunur dokunmaz yere düştü hala canlı olmadığı tahmin ediyorum herhalde iyi yapışmamış
      dedim sonra tam yere eğildim bir baktım hareket ediyorBu sefer baya korkmuştum:)
      kavanoza aldım ama çıkar diye tatmin olmadım sonra üzerine sinek ilacı sıktım ölünce japon yapıştırıcısı
      sürdüm şimdi kaskatı olarak duruyor bir yerde

Bu arada ev çıyanı zehirsiz galiba başka bir evde her yıl düzenli olarak öldürürüm hatta akşam ışığı
      açtığım zaman yatağımın üstünde tavanda 6-7 cmlik çıyan olduğunu bile bilirim o oradan düşse ağzım
      açık olsa ne olur tahmin bile edemiyorum
      |
      |

04 Haziran 2011 18:21:13
      Berbat bişey gerçektende.Dikkatli olun.

Küçücük sinekden tiksiniyorum bunu görsem üstüne filan kusardım heralde.
      |
      |

Do not fear mistakes. You will know failure. Continue to reach out.

-Benjamin Franklin
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.