Yarbay
20 Ekim 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme
Toplam: 68 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba,

Bugün itibariyle 50 Mbps'e kadar olan paketten 100 Mbps'ye kadar olan pakete geçtim. Binamda fiber optik kutusu bulunmakta dairelere bakır kablo çekilmiş durumda. Modemimin ara yüzündeki değerler aşağıdaki gibidir.

Modemime maksimum 82Mbps hız tanımlanmış gibi duruyor. Ancak 100 Mbit desteklediği söylenmişti.

Ne yapmam gerekir sizce?


Selamlar,

Elimde ASUS Eee PC 1011PX mevcut, içinde windows 7 starter vardı ancak başka hangi işletim sistemi kurabilirim?


Özellikleri:


  • Intel® Atom™ N570/N455
  • 2 GB DDR3 Bellek
Selamlar laptopumun bir slotunda 8gb ddr3 1600 MHz RAM var. Diğer slotuna 2 GB ddr3 1333 MHz RAM takacağım. Bildiğim kadarıyla ikisi de 1333 MHz da çalışır ama sorun olur mu bilemedim. MHz farkı sorun yaratır mı?
Merhaba,

Kendi evimde digiturk'un kurduğu çanak ile eutelsattan yayınları izliyordum ancak evimi taşıdım. Taşındığım yerde merkezi eutelsat ve TÜRKSAT mevcut, ancak kullanacağım odaya TÜRKSAT çanağından uç gelmekte, merkezi sistemde odaya gelen ucu bulup digiturk eutelsat çanağına bağlasam çalışır mı? Yoksa ayrı aparata mı ihtiyacım olacak?
Karşınızda Dostane Mücadele!
Dostane Mücadeleler klan arkadaşlarının alıştırma, rekabet ya da eğlence için birbirine saldırmasını sağlar! Dostane Mücadeleler sınırsızdır ve altın harcamanı, Birlik, Büyü, Kahraman ya da Tuzak tüketmeni gerektirmez. Aynı zamanda kaynak, Kupa ya da başka bonuslar da kazanmazsın.

Dostane Mücadele başlatmak için:
Klan arkadaşlarını köyüne saldırmaya davet etmek için Klan sohbetinin üstünde bulunan yeni "Mücadele" düğmesini kullan. Savaş Üsleri dahil kaydettiğin etkin tasarım ya da başka bir geçerli tasarım arasından seçim yapabilirsin. Özelleştirilmiş metin ekleyip (ya da eklemeyip) Dostane Mücadeleyi Klan sohbetine gönder. Bu kadar basit!
Gönderdikten sonra Klanındaki herhangi bir üye Dostane Mücadeleni kabul edip seçtiğin tasarımına saldırabilir. Endişelenme, kaynaklarını ya da Kupalarını çalamazlar. Gönderiyi yaptığında Klan Kalende bulunan tüm Birlikler savunma birliği olarak kullanılır ancak bunları da kaybetmezsin.

Dostane Mücadeleyi kabul etmek için:
Bir Dostane Mücadeleyi kabul ettiğinde o anki ordunu kullanarak klan arkadaşlarının köyüne saldırırsın. Mevzilendirdiğin her şey savaştan sonra geri döneceği için elinden geleni ardına koyma!
Savaşının tekrar oynatma ve sonuçları Klan sohbetinde görünür. Klanın o kadar beklemek istemezse saldırıyı canlı da izleyebilir.

Alıştırma Yap, Daha İyi Ol ve Deneyim Kazan!
Dostane Mücadele saldırı becerilerini geliştirme, savunma tasarımlarını daha iyi hale getirme, farklı birlikleri deneme veya sadece eğlenmenin harika bir yoludur. Farklı ordu kompozisyonları, yeni tasarım fikirleri ya da tamamen farklı bir şeyler deneyebilirsin! Rekabetleri klanlar düzenleyebilir ya da karşılıklı dostane düellolar gerçekleştirebilirsiniz.
Umarız Dostane Mücadeleler herkes tarafından kullanılır! İstediğin zaman saldırı alıştırması yapma şansının yeni saldırı ve savunma stratejileri oluşturmanı ve Klanların birlikte daha iyi oynamasını sağlayacağını düşünüyoruz.


Clash'a devam!
Clash of Clans Ekibi

Selam Şef! Özel bir 1-Taş kaynak desteği etkinliği ile klan arkadaşlarına meydan okumaya hazırlan. Etkinlik Dostane Mücadele güncellemesi yayınlanana dek sürecek!
http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/_ASUS-K555LB-XO189T-15-6-in%C3%A7-Intel-Core-i7-5500U-2-4-GHz-12-GB-1-TB-Windows-10-Notebook,103452,2407521.html?langId=-14

Arkadaslar linkteki urunu almayi dusunuyorum. Autocadde cizim isleri icin kullanilacak onun disinda internet film vs. Tavsiye edermisiniz ya da bu fiyat yakininda asus baska ne alinabilir?


Türkiye’nin ilk modern stadı olma özelliği taşıyan stadımız Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı, taraftarlarımızı bu sezondan itibaren yeni özellikleriyle ağırlayacak.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu, Türk Telekom Grubu’nun üstün teknolojisi ile baştan aşağı yenilenmiş Wi-Fi ve 4,5G uyumlu mobil internet altyapısı sayesinde, Türkiye’nin ilk yeni nesil stadyumu oluyor.

Taraftarlarımızın stadyumda maç keyfine yeni bir boyut kazandıracak ve dünyanın en modern statlarından biri olan Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’na yeni bir özellik kazandıracak olan projenin detayları, bugün Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyuma 1907 Tribünü’nde düzenlenen tanıtım toplantısı ile kamuoyuna aktarıldı. Toplantıda; Asbaşkanlarımızdan Önder Fırat ve Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir, söz alarak projenin detaylarını davetlilerle paylaştı.

Önder Fırat: “Maç coşkusunu yeni bir seviyeye taşıyoruz”

Türk Telekom Grubu ‘Yeni Nesil Stadyum’ projesinin taraftarlar için zengin bir deneyim ve kulüp içinse yeni fırsatlar sunacağını belirten Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı Önder Fırat: “Bundan 10 yıl önce, içinde bulunduğumuz ve Fenerbahçe’nin kalbinin attığı bu stadı, modern bir stada dönüştürerek bir ilki gerçekleştirmiştik. Bugünse, burada yeni nesil bir stadın müjdesini vermek üzere toplanmış bulunuyoruz. Stadımız, bir kez daha bir dönüşüm geçiriyor. Son dönemde, sessiz sedasız yürüttüğümüz kapsamlı bir proje ile büyük taraftarımıza yeniden ilkleri yaşatacak, çok farklı deneyimler sunacak dijital bir altyapı oluşturuyoruz. Türk Telekom Grubu teknolojisi ile taraftarımızın maç günü heyecanını ve coşkusunu yeni bir seviyeye taşıyor, standartları yeniden yükseltiyoruz.” diye konuştu.

Erkan Akdemir: “Şükrü Saracoğlu’nu Türkiye’nin en akıllı stadı yapıyoruz”

Törende bir konuşma yapan Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir; Türk Telekom Grubu olarak, teknolojideki liderliklerini, spora olan tutkularıyla aynı potada eriterek çok değerli bir projeyi hayata geçirdiklerini belirtti. “Teknolojik altyapımız ile Türkiye’de bir ilke daha imza atarak Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nı Türkiye’nin ilk, dünyanın ise sayılı ‘en akıllı statlarından’ biri haline getirmenin adımlarını attık” diyen Akdemir sözleri şöyle sürdürdü: “Bu statta artık hızlı ve kesintisiz internetten, eğlenceli uygulamalara, güvenilir bağlantıdan yüksek kaliteli iletişime kadar birçok hizmet bir arada sunulacak. Üstelik Türk Telekom Grubu teknolojisi ile Fenerbahçe taraftarı bu eşsiz deneyimi herkesten önce yaşayacak. Çok kısa bir sürede tamamlanacak uygulamalarımızla birlikte Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı, sadece ülkemizin değil, dünyanın en modern statlarından biri haline gelecek.”

Dünyanın en akıllı stadı

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Yeni Nesil Stat Projesi, Türk Telekom Grubu’nun teknolojik çözümleri sayesinde taraftarlara, maç heyecanı ile gol sevincini daha coşkulu yaşamaları ve bu coşkuyu internet üzerinden paylaşmaları için pek çok yeni ve eşsiz uygulama sunuyor. Stada kurulan Wi-Fi altyapısı ile Fenerbahçeliler maç öncesi ve maç anında kesintisiz bir şekilde internete girip uygulamalardan faydalanabilecek. Ayrıca stadın, 4.5G ve diğer yeni nesil teknolojilere uyumlu mobil şebeke altyapısıyla taraftarlar akıllı telefonları üzerinden de hızlı ve kesintisiz internet deneyimi yaşayacak.

Kesintisiz bağlantının yanı sıra yenilikçi uygulamalarla, futbolseverlerin stat içinde daha kolay ve rahat hareket etmeleri sağlanacak. ‘Resmi Takım’ ve ‘Stadyum’ uygulamaları kapsamındaki özel içerikler, interaktif etkinlikler, yarışmalar ve çeşitli sürprizler ise projenin ilk aşamasında futbolseverlere sunulan yenilikler arasında yerini alacak.

Daha konforlu ve eğlenceli bir stadyum deneyimi

‘Stadyum uygulaması’ ile alışılagelmiş maç atmosferi tamamen değişerek, yeni nesil mobil çözümler ile tüm taraftarların maç anına her an dahil olabilmeleri sağlanacak. Taraftarlar maç öncesi maç ile ilgili önemli bilgileri alarak maç atmosferine hazırlanacak. Statta taraftarlar, kişiye özel karşılama mesajları ile karşılanacak, ‘Sanal Tur Uygulaması’ ile dijital stat turu yapabilecek. Uygulama ile taraftarlar koltuklarını ve yemek alanlarını kolaylıkla bulabilecek, yemek siparişinde bulunabilecek, stat içindeki kameralardan büfelerin önündeki kuyrukların uzunluğunu, kapı yoğunluğunu görebilecek.

Yeni Nesil Stat Uygulaması kapsamında, stattaki seyirciler, maç öncesi ve sonrasında statta yapılacak yarışma, oyun, quiz gibi çeşitli aktivitelere interaktif bir şekilde katılabilecek. Statta, 500’ün üzerinde dijital ekran bulunacak ve ‘Stadyum Uygulaması’ ile stattaki bu ekranlar konuşabilecek. Taraftarların uygulama üzerinden gönderdikleri postlar, fotoğraflar, mesajlar tüm ekranlarda yayınlanacak. Dev ekranlar üzerinden taraftarlarla iletişime geçilip farklı uygulamalarla ses rekoru denemeleri, tezahürat paylaşımları, ödüllü oyunlar ve yarışmalar düzenlenecek.

Taraftar uygulaması ile stat dışında da renkli bir dünya

‘Resmi Takım Uygulaması’ ile taraftarlar, Fenerbahçe hakkındaki son dakika haberlerine, istatistiklere, puan durumu, canlı anlatım vb. takım ile ilgili tüm haberlere ulaşabilecek. Ayrıca uygulama içinden sağlanacak özel bir alan ile takım ile ilgili hiçbir yerde bulunmayan özel bilgilere, fotoğraf ve video görüntülerine ulaşabilecekler. Uygulamayı kullanan taraftarlar birbirleri ile uygulama üzerinden iletişime geçebilecek, mesajlaşabilecek. Takıma özel hazırlanan oyunlar ile eğlenceli bir deneyim yaşarken, anlık bildirimler ile yapılacak anket/quizlere katılarak takımdan özel hediyeler kazanma fırsatı yakalayacaklar.

400’den fazla noktadan kapsama sağlanacak

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’na kurulan 4.5G’ye hazır mobil ve baştan aşağı yenilenmiş Wi-Fi şebekesi ile stat içerisinde 400’den fazla noktadan kapsama sağlanacak. 50 binden fazla kişi, kesintisiz bir internet deneyimine sahip olabilecek.

Baran Yurdagül: “500’den fazla dijital ekran olacak”

Toplantının son bölümünde ise Türk Telekom Grubu Entegre Bağlantı Yönetimi Direktörü Baran Yurdagül stadyum ve resmi takım uygulamalarının içeriklerini aktaran bir sunum gerçekleştirdi. Öncelikle yeni nesil akıllı stadyumun ne ifade ettiğini aktaran Yurdagül, taraftarımızı nelerin beklediğine dair açıklamalar yaptı. Kusursuz bir GSM ve internet altyapısının yanı sıra interaktif uygulamalarla zenginleştirilecek yeni nesil stadyum coşkusunu sporseverlere sunmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden Yurdagül, 500’den fazla dijital ekran ile taraftarların ayrı bir deneyim ve ayrı bir eğlence yaşayacaklarını da ifade etti. Kusursuz bir altyapının yaratıcılıkta da sınır tanımadığını öngören Yurdagül, kurulan uygulamaların gün geçtikçe zenginleşeceğine de vurgu yaptı. Türkiye’nin bu kapsamda en modern stat olma özelliğine sahip olduğunu dile getiren Yurdagül, “Herkesin Fenerbahçe’yi konuşmasını istiyoruz. Taraftarların stadyumda geçirdikleri vaktin standartlarını yükseltmeyi ve daha çok eğlenceyi hedefliyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı.Bu aralar bisiklete merak saldım, haftada 1 çıkıp gezebileceğim (muhtemelen Eymir'i turlarım) bir bisiklet arıyorum. Boyum 1.70, kilo 82. Modellerden hiç anlamıyorum maalesef, bu hem önde hem de ortada amortisörlü bisikletler iyi midir? Maksimum 400TL ye kadar f/p tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar
Cumartesi sabahı hızlı trenle maça gideceğiz arkadaşımla birlikte. Daha önce Konya'ya gitmediğim için maç saatine kadar vakit geçirmek istiyoruz. Gardan çıkıp öncelikle Hz. Mevlanayı ziyaret edeceğiz. Sabah nerede kahvaltı edebiliriz, akşamına da yemek için önerebileceğiniz mekanları bekliyorum. Duyduğuma göre etli ekmek ve fırın kebabı çok meşhurmuş Konya'nın.
https://www.passo.com.tr/tr/clubs/Gaziantepspor/fixture.aspx?fixture=7e13558a-beb1-e411-a026-00dc01344112

Bu fiyatlar nedir allah aşkına? Deplasman maçı 200 TL mi olur? Antep-Galatasaray maçı misafir takım 65 TL idi, Fenerbahçe'ye gelince neden 200 TL oldu?

Bu fiyat ayrımcılığına bir el atmaları gerekiyor.
Hakkında
Konum: Ankara
Meslek: Elektronik ve Haberleşme Mühendisi
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Apple
ISS
TTNET
Takım
Fenerbahçe
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 10 ay
Mesaj Sayısı: 2.433
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.742
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 34.756 (Bu ay: 55)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 404 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.