Şimdi Ara

15 Bin TL Emekli Maaşı Alan AKP'li Miroğlu: 'Yoksullaştığımı Hissediyorum'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Giderek artan hayat pahalılığı Akp MKYK Üyesi Orhan Miroğlu'nu da etkiledi. Miroğlu, 15 bin TL'den fazla olan milletvekili emekli maaşıyla geçinmekte zorlandığını söyledi.

Akp'den iki dönem Mardin Milletvekili olan Miroğlu, Yeni Journal'dan Çınar Ayser Çınar'a bir röportaj verdi.

Miroğlu 'Orhan bey, aslında Türkiye’nin esas gündemi ne seçim, ne ittifaklar ne Kürt sorunu…Şu an en büyük ve tek sorun maalesef ekonomi. Sokakta kimi çevirip konuşsak hep aynı şeyi duyuyoruz; geçinemiyoruz! Türkiye bu ekonomik krizi nasıl çözecek?' sorusu üzerine, 'Dünya genelinde de pandemi nedeniyle ciddi bir ekonomik kriz yaşandığını' belirtip şu ifadeleri kullandı:

'Ekonomist değilim ama yaşananların da farkındayım. Her şeye rağmen umutlu olmak lazım diyorum. Siyasi istikrarı önemsiyorum. Ben milletvekili emekli maaşıyla yaşayan biriyim. Doğrusunu isterseniz ben de yoksullaştığımı hissediyorum. En iyi yaptığım iş yazı yazmaktır. Hatta bu aralar yazı yazsam evin ekonomisine katkıda bulunabilir miyim diye de düşünüyorum. Çünkü ben de şu an meslek olarak işsizim. Siyaset bir meslek değil çünkü yapılır ve biter. Bu nedenle kendimi işsiz bir yazar olarak tanımlıyorum. Neyse ki her şeye rağmen kitaplarım kitapçı vitrinlerinde yer almaya devam ediyor' 

Milletvekili emekli aylıkları 2020 yılında Cumhurbaşkanlığı'nın 2021 Yılı Bütçe Teklifi'yle ek ödeme hariç yaklaşık 15 bin 800 liraya (yaklaşık 5 buçuk asgari ücret değerinde) yükseltilmişti.

*Emekli maaşıyla yaşıyorum, ben de geçinmekte zorlanıyorum!

*Leyla Zana bugün neden siyaset dışı kaldı, Kürtler oturup bunu düşünsün!

*Diyarbakır’daki sergi tam anlamıyla bir qeşmerlikti!

Orhan Miroğlutwitter
    “Yeni Journal’dan Çınar Ayser Çınar’la memleketin hallerini keyifli bir söyleşiye döktük. Sürçü Lisan yok, iftira yok, hakikati hatırlamak ve hatırlatmak var! https://t.co/ZwYDG4I3Ko”
    https://twitter.com/OrhanMiroglu/status/1452534094747815938?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1452534094747815938%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fonedio.com%2Fhaber%2F15-bin-tl-emekli-maasi-alan-akp-li-miroglu-yoksullastigimi-hissediyorum-1011957

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vommel -- 25 Ekim 2021; 15:52:53 >

• (1) "YANINDAYIZ UZUN ADAM" - Twitter Search / Twitter

Kanki sen şuna ne diyon, ben kanser oldum. O kadar aptallar ki hüü

• yazık bu millete .... milletvekiline 15 bin emekli maaşı nedir ya..

• milletvekilleri 2 yılda mı emekli oluyordu? ülkeye ne sunuyorlar tam olarak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 25 Ekim 2021; 14:58:41 >
  • Redeemertr kullanıcısına yanıt

Hayır,1 gün bile milletvekilliği yapsan emekli aylığı ömür boyu bağlanıyor!

• Daha çok pirinç ithal etmemiz lazım. Etin fiyatı bu pahalılıkta iyi 100 lira olmuyor galiba en çok sığır bizde, o yüzden.

Bu arada 25.Dönem Mardin Milletvekili diyor, şimdi nasıl milletvekili emeklisi oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 25 Ekim 2021; 15:13:47 >
  • Siyaset meslek değilse emekliliği de olmamalı...

• Milletvekili asgari ücretten fazla maaş almamalı, emekli aylığı ise bir dönem firesiz mecliste olan için 1000 lira civarı bağlansa bile çok.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 1300 Euro yapıyor.

Bir de çalışanların durumu nasıl var ya..... 250 Euro ile 30 gün. Aile geçindirenlere, hastası engellisi olanlara, Evi kira olanlara, birikimi olmayanlara ALLAH yardım ediyor. Bu zenginlerin iktidarından emeğiyle çalışanlara hiç bir şey yok.

Şu ortamda asgari ücret 570 Euro olmalı EN AZ.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İban gönder halletsinler..

•    

• 5510 sayılı kanunun 43. Maddesine göre en az 2 yıl milletvekilliğinde bulunup bu süre içerisinde Başbakanlık Müsteşarına endeksli prim ödenmesi şartının yanında, kanunun 28. Maddesinde belirtilen prim ödeme ve yaş şartının tamamlanması halinde milletvekili statüsünde emekli olunabilmektedir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Kulaktan dolma yalan bilgileri yazıp durmayın.

• Bunlar resmen milletle dalga geçiyorlar
    Neyse zaman herseyin en güzel ilacıdır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2012'de yapılan bir düzenlemeyle milletvekillerine süper emeklilik hakkı verilmesi en çok da dün ilk kez seçilen yeni vekillere yaradı.

Milletvekilleri, daha önceden emekli olabilmek için en az 2 yıl Meclis'te çalışmış olmaları gerekiyordu. Ancak 2012'de yapılan düzenlemeyle 2 yıl beklemeye gerek kalmadan milletvekilleri, mazbatalarını alıp yemin ettiği anda yaşını doldurmuş olmaları şartıyla milletvekili emekli aylığı alabilecek.

VEKİL OLUP SÜPER EMEKLİLİĞİ KAPTILAR

Yani, dün yapılan seçim sonrası 550 milletvekili, Meclis'te yemin edip, yeniden bir seçim olması halinde tekrardan milletvekili olamazsa da bu haktan faydalanıp emekli aylığı almaya hak kazanmış olacaklar.

haberler.com
    Milletvekili Seçilenler Süper Emeklilik Hakkını Kazandı
    https://www.haberler.com/milletvekili-secilenler-super-emeklilik-hakkini-7397945-haberi/

@-MoDeStUs-

• Hahaha, 15 bin emekli maaşı ile mi yaşadığını sanıyorsunuz siz bunların?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten yaşını doldurup emekliliğini verenler tabiki emekli olacak.Yukarıda sanki her önüne gelen milletvekiline yaş vb farkezmezsizin direk emekli maaşı veriyormuş diye yazman ve senin gibi yazanlara laf ediyoruz.Anlama sorunu yaşadıysan netleştirmek isterim.

• Çalışıp da ayda 3 bin TL alan ne yapsın akepeli vekil.

• Ülke için çalışan adamlara neden bu kadar maaş bağlanır ki?

İmamlık müftülük ve diyanet işleri başkanlığıda öyle neden maaş alıyorlar? Ama Türkiye'nin bütçesinden en fazla pay diyanet alıyor ne hikmetse

Verin asgari ücret milletvekillerine bakanlara ülkesi için ter döküp çalışsın bakalım , dertleri 1 ay bile meclise girip ömür boyu 15-20 bin TL emekli maaşı almak başka birşey degil

• O para vekil için çerez parasıdır. Aday olmak için zaten dünya kadar masraf yapıyorsun. Fakirden vekil olmuyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.