Şimdi Ara

12 yıldır çalıştığım şirketten nedensiz kovuluyorum (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
1
Favori
9.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kendı ulkemızde soykırıma ugruyoruz acık ve net
  • Begenilen yorumunuzu sikayet ettim sag olsun admin yorumu sildi.

Yasiniz kac bilmiyorum ama konu sahibine hakaret vardi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmariacci -- 2 Aralık 2017; 22:7:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mühendislik sektöründe çocuğa zorla askerlik görevimi tamamlamak için işten istifa ediyorum diye tehditle kağıt imzalattılar yeni mezuna tazminat ödemeden kovmak için(daha dandik okuldan mezunu daha ucuza buldular) ama aptalların bilmediği şey askerlik sebebiyle ayrılırsan tazminat ödenir bende çıktım sonra oradan

böyle şeyler teklif edilirse tamam diyin elden istedikleri parayı da geriye falan vermeyin çekin gidin benden tavsiye budur. girdi çıktı teklifi falan gelirse kabul edin bi yandan yeni iş bakın çıkınca alın parayı basın gidin. veya gidin bir avukata danışın avukata vereceğiniz 100-200 liraya hem içiniz rahatlar hemde işinizi ona göre halledersiniz her türlü yasal çakallıkları biliyor avukatlar iş hukukundan anlayan iyi bir avukat bulun elinizin altında hep kartı bulunsun

ayrıca böyle bir şeyde sizi söğüşlerlerse dava ile uğraşmayın 90% işe iade çıkıyor, sizi söğüşleyen adamların yanında tekrar çalışmak istermisiniz bilmiyorum zaten mobbingle sizi canınızdan bezdirirler, işe iade diye bir şey olmamalı bence. adam seni dolandırıyor sonra dava açıyorsun "git yanına çalışmaya devam et" diye karar çıkıyor.
    önemli olan söğüşlenmeden bi avukata falan sormakta ne yapabilir bu adam,veya ben en iyi ne yapabilirim diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-10C58C9BD -- 2 Aralık 2017; 23:5:22 >

• tekrar işe giremezsin ancak mahkeme yoluyla yasal paranı kuruşuna kadar vermeleri gerekiyor. yoksa bayağı bir para cezası kesilir şirkete. çıkarma nedenin ise maddi durumlarından kaynaklanabilir

• helluri kullanıcısına yanıt
    Belki tazminat tutarında farklılık olabilir, onu hesaplamak lazım güncel mevzuata göre. Bir de, şuan hatırlayamıyorum ama, çalışanın aleyhine olan bir durum söz konusuydu. Muhasebeciler bilgilidir bu konuda, onlar geri dönüş yaparsa iyi olur.
  • konu fake, ancak boyle bir durum yasansa bile gelip burada aglamayacaksiniz. neye guvenip kredi cekiyorsunuz? memur tanidiklarim bile kredi cekme konusunda cekingenler. ozel sektorde yarin isten cikarilacakmis gibi calisacaksiniz. yoksa ertesi gun elinize tazminatinizi verip arkanizdan tekme vurulmasi isten bile degil...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 yıl çalıştığın taktirde kendin bile işten çıksan ihbarını alırsın. 12 yıl bir fiil eksiksiz senin maaşını yatıran herif primi filan düşünceğini sanmam. Edevletten dekont alıp maaşıma hiç zam yapılmadı diye gidip şikayetçi olabilirsin. Kimse kusura bakmasın ama 12 yıllık çalışan kimse 2500 lira maaş ile çalışmaz. Hele birde grafiker gibi bir sektörde.
  • 12 sene çok uzun bir süre. Benim şahsi fikrim memur olmadıktan sonra özel sektörde 1 firmada 3-4 seneden fazla çalışılmaz.
    Afedersiniz boku çıkıyor belli bir zamandan sonra ne kadar mesafe koymaya çalışsanızda kaşarlaşıyor ilişkiler.O yüzden her zaman daha iyi
    pozisyonları ve maaşları hedefleyerek başka işler kovalayın. Yoksa yıllarca aynı maaşla çalışırsınız.Hep tekdüze gider.Ayrıca işinizi iyi
    yapın sadece işinizi , herşeye de sazan gibi atlamayın biliyorum diye yoksa semer vuran çok olur.Ben şu anda 5. iş yerimdeyim acayip
    bezmiş durumdayım 5 yıl oldu yani şu an bulsam zıplayacağım başka yere tazminat falanda umrumda değil o derece bezdim.Buldum mu basacam istifamı.
    Yani o yüzden takmayın kafanıza bulursunuz bir iş er geç tecrubeniz var.Etrafınızda size destek olacak insanlarda varsa sırtınız yere gelmez.
    Yolunuz açık olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: elmariacci

Begenilen yorumunuzu sikayet ettim sag olsun admin yorumu sildi.

Yasiniz kac bilmiyorum ama konu sahibine hakaret vardi.

Aferin size.Yine fikirlerimin arkasındayım,hakaret falan yoktu.Hak etmiş bu şahıs bu olayı,tamamen hem de.Sen yasa dışı iş yapacaksın,patron biraz ricada bulundu diye ihbarını bile ona vereceksin.Normalde hakkın olan bir parayı kendi elinde verip sonra ağlayacaksın?Yok ya.Bu mu hakaret?Patron gir çık yapalım dediği zaman,hangi mantıklı sebeple diye sormayacak birinin gelip burada bizden yardım istemesi ya da en azından avutucu yorum istemesi de komik.Hakkınızı siz savunmuyorsanız,kimse sizin yerinize savunmaz.Bu da böyle bilinsin.

• Avukat konusunda yardimci olabilirim,ise iade davasiyla 4 brut 4 net maas tazminat kazanmaniz muhtemel. İhbar kidemler haricinde. Pm atiniz..

• Boşuna demiyoruz krediye girip ev almayın diye. 2000 tlyi bankaya vereceğine kirada otur, artırabildiğin kadar parayla altın biriktir. Emekli oluncada istediğin yerden git ev al yerleş. Otur bunun hesabını yap kirada oturmanın bu devirde daha karlı olduğunu anlarsın. O eskidendi 2 senelik maaşınla ev alma olayı.

• Konu trol üye

• Bir is hukuku avukatıyla patronunu süründürebilirsiniz.

En kötü işe iade davası açabilirsiniz

• Herşey tamam fakat kafamda oturmayan kısım şu, bu adamlar sana zaten tazminat vs verdiyse sonunda neden kovup vermedi geri işe aldı ? Ayrıca 12 yıllık sigortalı olarak daha uzun işsizlik maaşı alirdin bu senin için kötü olmuş. Muhtemelen sigorta asgari üzerinden yatıyordu ve bu alacağın işsizlik maaşını olumsuz etkiler.

Aslında girdi çıktı sebebini yıllık izin olarak izah ettilerse o zaman sorun değil 15 gün kullanırım buna gerek yok deseydin.

Bu arada belki biliyorsundur ama idemama da yarışmalara katılıp bir nebze maddi duruma katkı sağlayabilirsin.

• 12 yıl grafik tasarım deneyimi olan birisi işsiz kalmaz bir iki ay dinlenin psikolojinizde yoluna girecekdir yeni yıla yeni bir iş ve yeni şartlarla girin
    öyle anlayışta olan bir şirketle yolların ayrılması sizin için hayırlı olmuş bence
    işssizlik maaşı alırısnız söylediğiniz şartlarda ama 1000tl civarı anca olur
  • disiplinsizlik,noter ihtarına rağmen devamsızlık, şirket küçülmesi gibi durumlar yoksa işe dönüş davası açın

aldığınız kıdem tazminatından fazla tazminat alırsınız. çalıştığım şirkette örneği çok oldu. kimsenin insanların hayatını zora sokma hakkı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakup13 -- 3 Aralık 2017; 17:50:32 >
  • Tövbe est, yazdığım yazının aralarına emoji ekleyim derken, sapur saçma şekilde yazı gitti sadece emoji kaldı. buda sanki dalga geçer gibi göründü

Donanımhaber allah seni bildiği gibi yapsın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkanaykac -- 3 Aralık 2017; 19:20:22 >
  • Ablacım, yerine gelecek olan elemana zerre bir şey öğretme gözünü seveyim. O işverenler sana bunu yapabiliyor ise sende iş bilen kişi olarak sakın ha öğretme derim.

• Sıkma abla canını.
    Özel sektörde (hatta devlette çalışanların bile(khk))başına gelen şeyler.
    Biraz sitresli bir durum ama düzelir. Su akar yolunu bulur.Hayatta su gibidir yolunu bulur.
    Sabret.
    Allah yardımcın olsun
  • Gemiş olsun üzüldüm durumunuza, ancak söylemek istediğim birkaç şey var.

Şirketlerin bazı pozisyonlarda özellikle kadın çalışan tercih etmesinin en önemli sebebi, kadınların çalışanların çoğunun işe alışıp, evlendikten sonra da düzenini kurup, maaşlarına ve statülerine çok aldırış etmemeleri. Bunun sonucu olarak işveren de çalışana böyle bir konumu reva görüyor, sizin gibi 12 yıllık çalışan dahi böyle komik bir maaş alabiliyor. Halbuki erkek çalışanlar genelde ev geçindirme derdinde olduğundan daha iyi statü, daha iyi maaş için çalışıyor, kendini geliştiriyor, bunları kadın çalışanlara göre daha fazla yapıyor. Bu sebeple kadınlar olarak hem kendinizi ezdirmiş oluyorsunuz, hem piyasadaki maaş dengesini olumsuz etkiliyorsunuz. Sonuç olarak tüm bunlar sizi işverenin gözünde değersiz kılıyor.

Umarım tez zamanda iyi maaşlı bir iş bulursunuz.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.