Şimdi Ara

106 Ekran ARÇELİK LCD'de ses var görüntü yok(ÇÖZÜLDÜ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
27.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    106 Ekran Arçelik LCD tv'den digitürk recieverı söküp mini uydu alıcısını taktıktan sonra TV yi açtığımızda ses geldi görüntü gelmedi. Kumandadan tuşlara bastıkça AV1 ve kanal numarası saniyelik de olsa görünüyor ve yine kumandadan tuşlara bastıkça ekranda çizgiler belirip kayboluyor. Arızanın sebebi ne olabilir ve ne yapmak gerekir acaba? (TV 2011 yılında alındı, garantisi bitti)

Sorun şu şekilde çözüldü arkadaşlar; Servis çağırdık, usta 2 saat içinde geldi. TV'nin arkasına ustalıkla ve oldukça sert bir şekilde bi tane koydu veeeee ekran geldi Büyük ihtimalle bir lehim sorunu olduğunu tekrar edebiileceğini, etmesi halinde 120TL bir tamir ücreti olduğunu söyledi ve 30TL servis ücreti aldı. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyhunistanbul -- 18 Mart 2015; 16:07:38 >

• Tv normal gibi uydu alıcısından kaynaklanabilir.Mümkünse başka bir uydu cihazıyla deneyiniz.
  • Panel arızası gibi geldi.

Panele giden flex kablo kontrol edilmeli.

Yetkili servise gösterin bakalım ne diyecek.
  • uydu cihazı uyumsuz olmasın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tecman kullanıcısına yanıt
    Başka uydu alıcıyla denedim. Uydu alıcıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum arkadaşlar çünkü hiç uydu takılı değilken çıkması gereken cızırtılı beyaz ekran da çıkmıyor
  • ceyhunistanbul kullanıcısına yanıt
    Tv arızalanmış teknik servise verin derim fazla uğraşmadan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Askerdeyken beko markasını tamir etmiştim aynı arıza vardı televizyonu söküp kontrol kartı üzerindeki kapasitörlerin şiştiğini görmüştüm 50 kuruş maliyetle sorunu giderdim belki buna benzer bir sorun olabilir garantisi yoksa eliniz yatkınsa açıp bakın derim.
  • Ben de şöyle bir video buldum,

https://www.youtube.com/watch?v=FcxiueZkxHo

Bir bakıp deneyeceğim.
  • Av ve P1 yazısı ekranda gösteriyor.Buda aydınlatma ve inverter kısmının çalıştığı anlamına gelir.
  • tecman kullanıcısına yanıt
    Aslında böyle 1 saniyeden bile kısa bir süre silik silik gözüküp kayboluyor AV1 ve P1. Sizce neden kaynaklı olabilir öyleyse?

Sorun şu şekilde çözüldü arkadaşlar; Servis çağırdık, usta 2 saat içinde geldi. TV'nin arkasına ustalıkla ve oldukça sert bir şekilde bi tane koydu veeeee ekran geldi Büyük ihtimalle bir lehim sorunu olduğunu tekrar edebiileceğini, etmesi halinde 120TL bir tamir ücreti olduğunu söyledi ve 30TL servis ücreti aldı. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyhunistanbul -- 18 Mart 2015; 16:08:23 >
  • Uydu alıcısı scart soketliyse , Tv nin scart ın içinde soketi algılayan switch vardır ,bu temassızlık yaptığında bu durum oluşur , Tv nin scart girişine çok az yağlı kontak sprey sıkın ,bir kaç kez uydu alıcısının scart soketini takıp çıkarın .
  • elektürükçü kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam, spreyi tenin edip yapacağım işlemi.
  • Yağlı kontak spreyde aşırıya kaçmayın
    Perfects markayı öneririm ( kırmızı kutu )
  • Çözüm mü diyeceğim bilemedim? Fakat Türk'e has bir yol diyebiliriz sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.