Şimdi Ara

27' monitör tam ekran görüntü olmuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhaba, büyük bir heyecanla Asus mx279h IPS monitör aldım ancak görüntüyü 1920 x 1080 piksel yapınca kenarlarda kullanılmayan bölgeler oluşuyor. 1680 x 1050 üzerine çıktımmı ekran tam ekran olmuyor. ekran kartım ati hd7950. monitör ayarlarını kurcalıyorum ama eski monitörlerdeki gibi görüntüyü yanlamasına ve boylamasına açacak bir seçenek yok. cihazın arkasında 2 adet hdmi ve 1 adet vga girişi var ben hdmi den bağlıyorum alakası varmı bilmiyorum ama zaten yüksek çözünürlükte oluyor bu sorun umarım yardımcı olabilirsiniz okadar heves ettim aldım monitörü ne masaüstü nede oyunlardan keyif almıyorum düşük çözünürlük yüzünden :(

• ayar yapıcaksın dostum amd kullanıyorsan catalyst den yapıcaksın
  • tam olarak nerede bu ayar yardımcı olabilirmisin
  • tamam buldum allah razı olsun kardeş çok sağolasın :)
  • 1 - Microsoft NET Framework 4 veya 4.5
    2 - Ekran kartının sürücüsünü yükle (HD7950)
    3 - Çözünürlüğü 1920x1080 yap

• HDMI ile bagladınız zaman ,ekranı tam ekran yapmak için Amd ekran kartı kullananlar için yöntem şöyle:
    Catalyst Control Center - Digital Flat Panellerim - Ölçekleme Seçeneklerin'den Aşırı taramayı %0 yaparsanız tam ekran olacaktır.

• albüm spotify'a düştü arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sonicman

HDMI ile bagladınız zaman ,ekranı tam ekran yapmak için Amd ekran kartı kullananlar için yöntem şöyle:
    Catalyst Control Center - Digital Flat Panellerim - Ölçekleme Seçeneklerin'den Aşırı taramayı %0 yaparsanız tam ekran olacaktır.

üzerinden kaç sene geçmiş ama senin yazdığın yöntem ile monitörümdeki görüntüyü düzeltebildim :D Allah razı olsun reyiz.

yeni aldığım kasamı garantiye gönderdiğimden dolayı pc'siz kalmamak için eski patates pc'mi (radeon hd6770 ekran kartlı) 27" 144hz 1ms curved monitörüme hdmi ile bağladım ama görüntü sağdan ve soldan eksik gösteriyordu , sayende düzelttim. çok çok teşekkürler.

• 12-13 sene önce aldığım amd ekran kartında da aynı saçmalık vardı sattım kartı bi daha da amd almadım. monitör belli pikseli belli, nVidia istemiyor onboard ekran kartı istemiyor da sen neyin ayarını istiyorsun, bunu da 15 senedir çözememişler üstelik. anlamak mümkün değil.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.