Şimdi Ara

106 airbag ışık sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
4.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar merhba 106 arabam var.airbag ışıgı durmadan yanıp sönüyo.ne yapmam gerekıyo.kendım yapamassam sanayide kaca yaparlar.cvplarınızı beklıyorum.teşekkurler

• airbag işçiliği servisrte 100 150 ytl arasında tutuyor eger parça arızası yoksa
  • airbag ampülünü sök
    bir daha yanmayacağını garanti ediyorum
  • tuningpeugeot.com da çok tartışıldı bu konu,
    sebebi airbag sensörünün kabloları sürücü koltuğu altından geçmesi,
    koltuğu ileri geri yatırmakdan dolayı kablonun izolesi aşınıyor ve şase yapıyor bu yüzden ışık yakıyor(muş)
    tek kapı 106 larda var sanırım bu sorun
    oto. elektrikçileri 20 ytl ye yapıyor(muş)
  • ben benim eski 306 yı vakumlatmıştım ondan sonra yanmıştı o lamba sonra elektrikçi koltuk altındaki gişleri iptal edip direk bagladı kabloları öle söner hep öle yapıoz diye sonra olmamıştı servise götürdügümde 1 saat kadar işçiligi var demişlerdi ve 100 ytl ye halletmişlerdi
  • arkadaslar 20 ytlmı 150 ytl mı karar verın.koltugun altından bı kablo gecıyo doru ama nereınde sorun var bı elektırkcı anlatmı acaba ıste o sorun.sanayıde baktırcam artık napalımmm
  • kardeş sanayide 20 ytl ama söndürebilirse benimkini söndüremedi servis 100 lira yapmıştı
  • arkadaslar buldum ben....sürücü koltugunun altında klik var o gevşemiş sıkıstırınca gectı
  • servis 100 sanayi 20 kendin yaparsan beleş
  • hahahha:D...
  • 2001 model 306 Platinun aracım var, aynı sorunu uzun süredir yaşıyorum. Yetkili servis ne yaptıysa da çözemedi. En son çareyi tüm sistemi ve kabloları değiştirmek gerekiyor dedi çıktı. ceremesi 1000 TL yi geçiyor. Aslında önceleri koltuğu hareket ettirince sönüyordu şimdilerde sürekli yanıyor.
  • elinle sıkıştırcan veya ustaya lehim yaptırcan. servise bu tip şeyler için yolunmayın.
  • Benim eski quicksilverımda da aynı sorun vardı. Kaç defa götürdüysem bu ışıktan kurtulamadım. Evet yolcu koltuğunun altından düzeltiyorlardı. Ama her seferinde tekrar başlıyordu. Işıktan kurtulamadım ama arabayı sattım kurtuldum.
  • bütün peugeotların klasik sorunu koltuğu ileri geri yap airbag lambası yansın bende en sonunda diyot taktırdım problem yok :)
  • araban mı var derdin var.
    lastik değiştirdim=rot yapılacak dendi
    rot yaptırmaya gittim=rotillerden birisi eskimiş değişecek dendi
    rotillerden birisini değiştirdim=ertesi gün bi baktım lastikten sürtme sesi geliyor
    lastikten gelen sürtme sesi için gittim=direksiyon simidi söküldü
    direksiyon simidi takıldı=airbag ışığı yandı
    ...
    dayanamadım geri tak hepsini usta istemiyorum ben hiçbir şey dedim. şaka sandı önce. ciddi olduğunu söyledim. taktırdım her şeyi yerine. öylece aldım geldim arabayı evin önünde duruyor. sinirimden .............satacam en sonunda arabayı daha da almayacağım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.