Şimdi Ara

104 UÇAK SEFERİ İPTAL EDİLDİ!!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
300
Cevap
1
Favori
6.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Alpgg

quote:

Orijinalden alıntı: serhatesmer

GREV NEDİR ?

Paranı alıyormusun alıyorsun? Yapma sebepleri nedir ay başı takır takır alıyorsun almasan tamam yap grev ama alıyorsun burda mağdur biz oluyoruz sen görevlisin bu işe girerken bunların bilinicnde girdin burda müşteriyi mağdur etme hakkın yok paramızla tutuyoruz bilet kaç kişinin acil işi vardı allah bilir sanki babalarının hayrına çalışıyorlar Hadi size eyw paran az geçinemiyorsun peki sabah akşam çalışan ve 600,700 maaş ile 5 kişilik aileyi geçindirenin suçu ne ? (bizzat tanıyorum aile)

böyle ırgat zihniyetini bırakın. senden daha kötüleri var diye sen neden daha iyisini isteyemiyorsun. ne alakası var konuyla? suçu okumamak vasıf sahibi olamamak hiçbişeyi olmadan güvenip 5 kişilik aile oluşturmak vs..

Harbiden :)

700tl maaşla geçiniyorsa niye 5 kişilik aile geçindiriyor??

Ben epey iyi maaş alıyorum, 30 yaşına geldim, ev alamadığım için geleceğimi kuramadığım için daha evlenemiyorum. Ben de bilirim, evlenip, 2 çocuk yapıp avradın rahmine 3. koymayı???

İşte arkadaşın yorumu da cahillik.

Hakkını aramazsan köle gibi çalıştırıralr herkesi.

Bugün bir üniversite mezunu gencin ailesi eğer heryerden burs almıyorsa, eğitim hayatı boyunca 200bin lira masraf yapıyor. 2000 TL ye çalışacaksa bu adam, boşuna o okulları okumuş olur bence.

Bizim dükkanın karşısında çaycı vardı yevmiyeyle çalışırdı, adama dükkanı kiraladık, bakkal açtı 2 aile geçindiriyordu belki 10bine yakın kazanıyordu. Ben niye okudum ??*

Ben açardım bakkalı, 2000 lira maaş mı olur bir mühendise???

• THY gidip barcelonaya,manuya , euroleague e sponsor olacağına çalışanının hakkını versin
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnrbK

quote:

Orijinalden alıntı: derebeyi01

quote:

Orijinalden alıntı: onr4249

104 UÇAK SEFERİ İPTAL EDİLDİ!!!

madem memnun degiller gidip kamyon şoförü olsunlar o zaman...Türkiye'de kamyon şoförleri ne zaman iş bırakıp grev yapıp millet mağdur etti??

Buyur işte

Zihniyete gel.

• Grevi Destekliyorum
  • Bir çalışan neden grev yapar anlamıyorum. Maaşını veya işini beğenmiyorsa istifa etme hakkı var, daha iyi iş bulup orada çalışabilir...

Kamuyu ilgilendiren alanlarda greve kesinlikle karşıyım.
  • 2004 yılında 500tl maaş alıyorduk geçinemiyorduk yıl 2012 1000tl maaş alıyoruz ve yine geçinemiyorz üstelik farklı firmalarda çalışmama rağmen 2004 teki firmada asgari ücret üzerinden s,igortayı yatırıyordu ne tesadüfki 2012 yılındaki firmada asgari ücret üzerinden sigortayı yatırıyor ve sosyal hakları adam gibi kullanamıyoruz ve 12 saatten fazla çalışıyoruz artık bu düzen böyle devam etmemeli adam gibi birşeyler yappılmalı "eyiye gidiyi gastamonu ben" dememeli!
  • tam da dediğim gibi, şark kurnazlığı peşinde koşan yöneticiler thy'nin marka değerini dibe vurduracaklar bu gidişle. tükürdüklerini yalamamak için uçuş güvenliğini tehlikeye atıyorlarmış.

umarım herkes tepki gösterilmesi gereken kişilerin çalışanlar değil patronlar olduğunu fark eder.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/20647694.asp

quote:

THY'nin uçuş güvenliğini tehlikeye atacak uyulamalar içine girdiğini anlatan Sayın, "Uçuş yetkisi olmayan teknisyenleri uçurmak istediler. Hatta bir grup uçtu. Ayrıca eksik kabin memuru ile uçuşlar yapıldığını tespit ettik. Bunlarla ilgili Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve uluslararası üst kuruluşlara bildirimde bulunacağız.

• quote:

Orijinalden alıntı: velevki

Bir çalışan neden grev yapar anlamıyorum. Maaşını veya işini beğenmiyorsa istifa etme hakkı var, daha iyi iş bulup orada çalışabilir...

Kamuyu ilgilendiren alanlarda greve kesinlikle karşıyım.

gün gelecek anlayacaksın.
  • Artık böyle şeylerin zamanı geldi arkadaşlar. İnsanlar akıllanıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

quote:

Orijinalden alıntı: SIKILHAN

Arkadaşlar Yıllar önce bakanlar kurulu kararı ile Ulaştırma ve Enerji sektöründe GREV'ler yasaklandı.Yasak olmasına rağmen grev yapılırsa işveren sizi tazminatsız olarak işten çıkarabilir.Bende enerji sektöründe çalıştığım için (BEDAŞ) grev yapamıyoruz..

bizde ilk başlarda adam sende ne olacak sendika bizi korur demiştik.ama şimidi taşeron adamları bizim işimizde fink atıyorlar.THY'da aynısı olacak.çıkan insanların yerine birileri gelecek işte o zaman seyredin çümbüşü

bu arada Grev yapan kardeşlerimi destekliyorum....en azından bizim gibi sus-pus kalmadılar

Hadi ya sizin grev hakkınız yok mu?

Bak bunu bilmiyordum.

E bu şirketlerin hepsi özel???

Nasıl olacak bu iş??

Grev yasağı olursa o zaman grev yasağı konduğu an her yıl otomatik enflasyon oranında en az zam yapmaları gerekir... Çok saçma bir uygulama...

grev hakkın yok hocam sendika 2 senede bir gider hükümete dayılanır,hükümette sus konuşma diye bir fırça atar sendikaya olan bizim maaşlara olur.arkadaş bir insanın günlük yövmeyesine senede 1TL zam gelir mi!

THY Teknik'te çalışan bir arkadaş var,greve katıldı diye SMS atmışlar,çocuk o saatte işinin başında imiş..Ben bunda kasıt ararım abiii

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SIKILHAN -- 29 Mayıs 2012; 22:53:54 >

• thy işçilerinimi destekliyorsunuz
    adalardaki şartlar albaylarda yok be
  • inşallah hepsini tek tek işten atarlar bugun thy'da çalışan bir kişi 2400 lira maaş maşı üzerinden ssk yemek yok bilmem o şu bu 3 ayda 1 pirim alacak
    lan milletin canı çıkıyor be thy beni alsın beni alsın diye. Türk Hava Kuvvetlerinden pilotlar istifa edip thy da işte başlıyor

üst üste çıkmış adamlar bizide işe alın diye
    şu şartlarda grev he !! yazıktır
  • Grev yapanların işlerine son vermişler.Çok iyi yapmışlar. Her işin bir adabı vardı.Öyle hadi biz grev yapıyoruz diyerek grev yapamazsın.Onlar yüzünden birçok müşteri hava alanında beklemek zorunda kaldılar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bazı yorumlara çok güldüm, arkadaşlar Türkiye'de yaşadıklarını unutmuşlar galiba
    Siz hangi haktan, hukuktan grevden bahsediyorsunuz, bu kapitalist düzende? Özel sektördeki ''sözde'' grev hakkı nerde görülmüş.
    Tekel işçilerini de gördük maalesef daha önce.
    Ama burada durum daha farklı. Adamlar ayda max. 110 saat çalışıp inanılmaz rakamlar alıyorlar. Ben başka bir sektörde onlardan %50 daha fazla çalışıp, %75 daha az kazanıyorum, üstelik sendikam da yok ben ne yapayım şimdi?
    İsyan etsem, şikayet etsem ne olacak ki? adam seni alenen tehdit ediyor, çekmecemde CV'ler dolu diye
    Arkadaşım rahatsızlandı, yarım gün izin bile vermiyorlar.
    Özel sektörün hali maalesef bu işsizlik olduğu sürece böyle olacak. Çünkü ülkemizde işgücünden daha bol birşey yok. Adam ''sen yoksan başkası var'' diyor, daha ne desin
    Bu söylediğimden onları desteklemediğim anlamı çıkmasın. Dikkat çekmek istediğim nokta, özel sektörün acımasızlığı, durumu ve elimizden almaya çalıştığı haklar. Maalesef ülkemizdeki işsiz sayısı çok olduğu sürece firmalar bu durumdan isifade edecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thr_Y -- 29 Mayıs 2012; 23:21:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Byabsnn

Grev yapanların işlerine son vermişler.Çok iyi yapmışlar. Her işin bir adabı vardı.Öyle hadi biz grev yapıyoruz diyerek grev yapamazsın.Onlar yüzünden birçok müşteri hava alanında beklemek zorunda kaldılar.

hadii be ciddi olamazsınız ? kaynak varmı atamazlar diye tahmin ediyorum
    inşallah dediğiniz gibidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: GitarxtanbuL

quote:

Grev yapanların işlerine son vermişler.Çok iyi yapmışlar. Her işin bir adabı vardı.Öyle hadi biz grev yapıyoruz diyerek grev yapamazsın.Onlar yüzünden birçok müşteri hava alanında beklemek zorunda kaldılar.

Cep telefonlarına mesaj göndermişler.ayrıca firma tazminat ödemeyecek.

• quote:

quote:

quote:

mesajla olacak olay değil hocam o.
    ki thy tazminatı pek umursayacak firma değildir okadar kişiyi tazminatını verip çıkarttığını bilirim

• quote:

quote:

quote:

quote:

mesajla olacak olay değil hocam o.
    ki thy tazminatı pek umursayacak firma değildir okadar kişiyi tazminatını verip çıkarttığını bilirim

Zaten mesajı bildiri için göndermişler. Açıklama yaptılar yasal işlem başlatacağız diye.Grev yapanların tazminat hakkı olmadıgı için tazminat odemeyeceklerini de. Bildirdiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: rascon

THY'nin tepeden inme basiretsiz yöneticileri yangına ateşle gidiyor. Nasıl olsa çalışanların iş aktini feshedince ödeyecekleri milyonlarca lira tazminat babalarının paralarından gitmiyor, milletin, tüyü bitmemiş yetimin hakkından gidiyor.

quote:

THY'DE 150 KİŞİ İŞTEN ÇIKARILDI

104 UÇAK SEFERİ İPTAL EDİLDİ!!!

Flaş, flaş... THY'de uçuşa gitmeyen 150 kişinin iş akitleri fesh edildi...

Tazminat ödeme zorunlulukları yok.ondan dolayı THY tazminat ödemeyecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Phæton58

bravo thy işçileri arkanızdayız destekliyoruz ve sizi işten çıkartacaklarını söyleyenleri kınıyoruz.

Grev anayasal bir haktır kimse elimizden alamaz.

Grev belirli çerçeveler içinde yapılır. Kafana göre grev yapamazsın.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.