Şimdi Ara

104 UÇAK SEFERİ İPTAL EDİLDİ!!! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
300
Cevap
1
Favori
6.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • THY'nin tepeden inme basiretsiz yöneticileri yangına ateşle gidiyor. Nasıl olsa çalışanların iş aktini feshedince ödeyecekleri milyonlarca lira tazminat babalarının paralarından gitmiyor, milletin, tüyü bitmemiş yetimin hakkından gidiyor.

quote:

THY'DE 150 KİŞİ İŞTEN ÇIKARILDI

104 UÇAK SEFERİ İPTAL EDİLDİ!!!

Flaş, flaş... THY'de uçuşa gitmeyen 150 kişinin iş akitleri fesh edildi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rascon -- 29 Mayıs 2012; 19:47:32 >

•  104 UÇAK SEFERİ İPTAL EDİLDİ!!!
  • şu grevi vardiyalı yapsalardıda madur olmasaydı millet grev insanları mağdur ederek yapılmaz,bir havacı olarak arkadaşlarımın bu davranışını beğenmedim keşke kimse mağdur olmasaydı.
  • Bugün gerçekten uçak kalkmadı doğru dürüst, zam vermediler ama 3 yıllık zammı bir günde kaybetmiş oldular aslında...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kabuska

Açıkça söylüyorum asgari ücret alanlar bu kadar dar görüşlü olduğu sürece 1000 liradan fazla maaşı rüyalarında görürler. Kendi maaşlarının düşük olduğuna isyan edeceklerine, milletin maaşının yüksek oluşuna isyan ediyorlar

Aynen, önce bu kafa yapısının değişmesi lazım.
  • Hala bu grevin para için yapıldığını sanan insanlar var.
  •  104 UÇAK SEFERİ İPTAL EDİLDİ!!!

Uydu gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thecowboysmiles -- 29 Mayıs 2012; 20:04:59 >
  • bravo thy işçileri arkanızdayız destekliyoruz ve sizi işten çıkartacaklarını söyleyenleri kınıyoruz.

Grev anayasal bir haktır kimse elimizden alamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jamiryoou -- 29 Mayıs 2012; 20:23:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OsmanlıHanedanı

şu grevi vardiyalı yapsalardıda madur olmasaydı millet grev insanları mağdur ederek yapılmaz,bir havacı olarak arkadaşlarımın bu davranışını beğenmedim keşke kimse mağdur olmasaydı.

kimse mağdur olmazsa yapılan grevin ne anlamı var? bugün hiçbir uçuş aksamasaydı bir tane televizyonda görebilir miydiniz haberi? bir tane yöneticinin umurunda olur muydu? grevin amacı zaten budur, patronlara "bizim emeğimizle şirketin burada, bize hakkımız olanı vermezsen senin şirketin de batar" demek.

ayrıca insanları mağdur edenin çalışanlar olduğunu nereden çıkardınız? bugün uçuşların yapılamamasının da, insanların işinden gücünden alıkonulup mağdur edilmesinin tek sorumlusu patronlar ve o yasayı çıkarmak isteyenler. bir tepkiniz varsa onlara yöneltin tepkinizi bence. çünkü kimse "grev hakkı" gibi temel bir hakkı elinden aldığınız insanların paşa paşa oturup bu durumu sineye çekmesini beklemiyordu herhalde.

• Dünya markası olmuş bir sirkete kesinlikle kafana göre grevmiş iş yavaşlatma gibi eylem yaparken riskleride beraberinde kabul etmiş oluyorsunuz, 150 kişi işten cıktı daha az para maaş ile tekrar eleman alacak konu 2 gün konuşulur unutulur gider ve olan 150 kişiye olur açık açık konuşmak lazım
  • Arkadaşlar Yıllar önce bakanlar kurulu kararı ile Ulaştırma ve Enerji sektöründe GREV'ler yasaklandı.Yasak olmasına rağmen grev yapılırsa işveren sizi tazminatsız olarak işten çıkarabilir.Bende enerji sektöründe çalıştığım için (BEDAŞ) grev yapamıyoruz..

bizde ilk başlarda adam sende ne olacak sendika bizi korur demiştik.ama şimidi taşeron adamları bizim işimizde fink atıyorlar.THY'da aynısı olacak.çıkan insanların yerine birileri gelecek işte o zaman seyredin çümbüşü

bu arada Grev yapan kardeşlerimi destekliyorum....en azından bizim gibi sus-pus kalmadılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: SIKILHAN

Arkadaşlar Yıllar önce bakanlar kurulu kararı ile Ulaştırma ve Enerji sektöründe GREV'ler yasaklandı.Yasak olmasına rağmen grev yapılırsa işveren sizi tazminatsız olarak işten çıkarabilir.Bende enerji sektöründe çalıştığım için (BEDAŞ) grev yapamıyoruz..

bizde ilk başlarda adam sende ne olacak sendika bizi korur demiştik.ama şimidi taşeron adamları bizim işimizde fink atıyorlar.THY'da aynısı olacak.çıkan insanların yerine birileri gelecek işte o zaman seyredin çümbüşü

bu arada Grev yapan kardeşlerimi destekliyorum....en azından bizim gibi sus-pus kalmadılar

Çıkanların yerini mutlaka birileri dolduracaktır.

Mesela işten atılan teknisyenlerin yerini 6 ayda yetiştirilen kursiyerler alacaktır.Bakınız typ kursları ve HABOM projesi.

• Tamam diğer sektörler için birşey diyemem,ama bizim sektörde Meslek lisesi çıkışlı adamı hemen alıp iş veremezsin,eğitmen gerekir,yüksek gerilim bina elektriğine benzemez,son bir senedir benim maaş bordromda sürekli ölen insanlar için yardım parası kesiliyor..yazık bu insanlara THY'da aynısı olacak onu demek istedim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melihdk

Dünya markası olmuş bir sirkete kesinlikle kafana göre grevmiş iş yavaşlatma gibi eylem yaparken riskleride beraberinde kabul etmiş oluyorsunuz, 150 kişi işten cıktı daha az para maaş ile tekrar eleman alacak konu 2 gün konuşulur unutulur gider ve olan 150 kişiye olur açık açık konuşmak lazım

bugün iş bırakanların hemen hepsinin elinde bir günlük doktor raporu olduğu için thy'nin yaptığı sadece göz dağı vermek, yoksa birşey yapabileceklerinden değil. ha oldu oldu daha sonra bir şekilde sebep buldu ve çıkardı bugün eylemde olanları. bakkaldan çırağı kovmuyorsun, türkiyenin en iyi havayolu dediğin şirketten yetişmiş, deneyimli, yıllarca o şirkette görev yapan adamı kovuyorsun. yerine kimi alacaksın? stajını, kursunu yeni bitirmiş deneyimsiz personeli alacaksın. sonra da oraya buraya sponsor olarak milyon dolarlar harcayarak kurduğun marka değerin deneyimsiz bir çalışanın bir hatasıyla yerle bir olacak.

şirketin dünya markası olması patron için önemli. bu yüzden çocuğun elinden oyuncağını alır gibi grev hakkını almaya kalkmadan önce 2 kere düşünmesi gereken de patron. ben bir müşteri olarak işten çıkarmalar olursa thy'yi tercih etmem bundan sonra. evet belki şimdiye kadar en iyiydi ama bu bir ekip işi. ekip bozulursa işler değişir. can emanet ediyoruz sonuçta.

• bir havacı olarak sonuna dek arkalarındayım

ayrıca birinin THY deki kadrolaşmayada dur demesi gerek!
  • İşin yolcu tarafını düşünmek lazım demiş bir arkadaş da,

Şimdi yolcuyu işverenler düşünmek zorundadır, şirketin sahibi onlar. Çalışan hakkına bakar, yolcu uçmayacak diye maaşsız çalışsın o zaman?

Şimdi diyelim sen çay ekmişsin, ve tek çay alıcısı devlet ve senin çayına ederinin 10 da biri fiyat verirse, sen "vatandaş çay içsin, hakkı kaybolmasın" diye zararına çay verir misin? Yoksa eylem mi yaparsın?

Aynı şey ekmek için de geçerlii, her sektörde geçerli... :)

Düşünmesi gerekenler yöneticiler maalesef...

Ben grev yapmam çünkü tuzum kuru gider başka yerde çalışırım, gider başka sektörde iş kurarım ama; grev yapanlara da lafım yok. Saygı duyuyorum.

Ama ben olsam yapmam
  • quote:

Orijinalden alıntı: waterloo

bir havacı olarak sonuna dek arkalarındayım

biraz daha açar mısınız? nasıl bir kadrolaşma var thy de? cemaat mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinb3y

quote:

Orijinalden alıntı: waterloo

bir havacı olarak sonuna dek arkalarındayım

biraz daha açar mısınız? nasıl bir kadrolaşma var thy de? cemaat mi?

aynen öyle afrika daki hatların çoğuda cemaatin okulları var diye açıldı yoksa hangi şirket iç savaş olan somali gibi bir ürkeye uçsun? akıl karı bir iş mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhatesmer

GREV NEDİR ?

Paranı alıyormusun alıyorsun? Yapma sebepleri nedir ay başı takır takır alıyorsun almasan tamam yap grev ama alıyorsun burda mağdur biz oluyoruz sen görevlisin bu işe girerken bunların bilinicnde girdin burda müşteriyi mağdur etme hakkın yok paramızla tutuyoruz bilet kaç kişinin acil işi vardı allah bilir sanki babalarının hayrına çalışıyorlar Hadi size eyw paran az geçinemiyorsun peki sabah akşam çalışan ve 600,700 maaş ile 5 kişilik aileyi geçindirenin suçu ne ? (bizzat tanıyorum aile)

böyle ırgat zihniyetini bırakın. senden daha kötüleri var diye sen neden daha iyisini isteyemiyorsun. ne alakası var konuyla? suçu okumamak vasıf sahibi olamamak hiçbişeyi olmadan güvenip 5 kişilik aile oluşturmak vs..

• quote:

Orijinalden alıntı: SIKILHAN

Arkadaşlar Yıllar önce bakanlar kurulu kararı ile Ulaştırma ve Enerji sektöründe GREV'ler yasaklandı.Yasak olmasına rağmen grev yapılırsa işveren sizi tazminatsız olarak işten çıkarabilir.Bende enerji sektöründe çalıştığım için (BEDAŞ) grev yapamıyoruz..

Hadi ya sizin grev hakkınız yok mu?

Bak bunu bilmiyordum.

E bu şirketlerin hepsi özel???

Nasıl olacak bu iş??

Grev yasağı olursa o zaman grev yasağı konduğu an her yıl otomatik enflasyon oranında en az zam yapmaları gerekir... Çok saçma bir uygulama...

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.