Şimdi Ara

104 UÇAK SEFERİ İPTAL EDİLDİ!!! (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
301
Cevap
1
Favori
6.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Grev ve lokavt her insanın hakıkıdır elinden alınamaz.
  • Görünen o ki dh emekçinin, emeğin yanında (Bir kaç parazit dışında)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yataneleman

1 kürtajla 4 kuş: 3. köprü ihalesi tamamlandı, Kentsel Dönüşüm Yasası onaylandı, THY işçilerinin grev hakkı kaldırıldı, Uludere unutturuldu.

Bundan sonra thy ile gitmem bi yere, çünkü işini yapmaktan nefret ettirilen insanların yaptığı işten hayır gelmez.

Teknik ekibin "mesai bitti hadi salla gerisini çıkalım" demesi sonrasında zaman içerisinde baş gösterecek bir arıza durumunda uçak havadaysa "müsayit yerde inicem" falan diyemezsin.

Öyle bir kaza olup olmaması ise kimsenin umrunda değil, nasıl olsa bir kılıf bulunur.

En basiti, "kader" denir geçilir.

Olan size bize olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orkun.t

Asgari ücret - sigoratasız çalışan o kadar insan varken bunların yaptığı şımarıklık.

Al bir tane daha...
  • quote:

Orijinalden alıntı: onr4249

quote:

Orijinalden alıntı: S0N3R

quote:

Orijinalden alıntı: photo_canon1

quote:

Orijinalden alıntı: Ay-yildiz

Arkadaslar birakin ya burda madur olan biz oluyoruz. Arkadasimin cenazesi var gidemedi daha kalabalik her taraf diyor ucuslar gecikmeliymis yada iptal oluyormus. Ben bugün gidecektim iptal olmus seferim. Biraz empati kursaniz keske.

aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık hesabı gibi birşey.. zor bir durum.. çalışanlar için de, yolcular için de..

iki ucu boklu değnek durumu ,

ama thy son 1.5 yıldır bokunu çıkardı ,taşeron firmalar kurarak maaşları %50 oranında düşürdü, bir önceki sene 3 bin liraya giren aynı vasıflı adam , ertesi sene 1500 e girdi , yolcular mağdur ama grevde kaçınılmaz hale geldi

6 ayda uçak bakım teknisyeni yetiştirdiler.Milyon dolarlık uçağı 6 ayda yetiştirdiği kursiyerle tamir etmeye çalışıyor.

Bırak 1500 tl yi daha da az veriyor.Hadi parasını da geçtim , sesini çıkartmanı , sendikalaşmanı , hakkını aramanı da istemiyor.Sadece koyun sürüsü olmanı istiyor.

aynen burada o kadar okuyan adam mağdur oluyor.dediklerinize tamamen katılıyorum.
  • quote:

Asgari ücret - sigoratasız çalışan o kadar insan varken bunların yaptığı şımarıklık.

Makarna mı aldın kömür mü buraya gelip bunu yazmak için.
  • quote:

En basitinden şöyle düşün:

Sen burada normal bir mesaj atıyorsun ve yönetim sana gelip 30 gün ceza veriyor. Sonra sen yapılanın haksızlık olduğunu söylüyorsun, sesini insanlara duyurmak istiyorsun ve yönetici sana aynen şöyle diyor:

"Sınırsız ceza alıp foruma yazamayan o kadar insan varken senin yaptığın şımarıklık"

Ne kadar ironik olur değil mi? Hem burada alt tarafı bir forumdan bahsediyoruz. Ama orada söz konusu olan insanların geçimini sağladıkları ortam...

Aynı şekilde PlayStation bölümüne konu açmışsın "PSN'e bağlanamıyorum" diye.

"O kadar insan evine ekmek zor götürüyor, senin konsolun var ve PSN'e bağlanamıyorum diye dert yanıyorsun. Bu yaptığın şımarıklıktır"

Bu şekilde bir cevap gelse hoşuna gider mi? Açıkçası pek sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musAKka -- 31 Mayıs 2012; 13:48:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alcatraz Katili

quote:

Orijinalden alıntı: onr4249

quote:

Orijinalden alıntı: S0N3R

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ay-yildiz

Arkadaslar birakin ya burda madur olan biz oluyoruz. Arkadasimin cenazesi var gidemedi daha kalabalik her taraf diyor ucuslar gecikmeliymis yada iptal oluyormus. Ben bugün gidecektim iptal olmus seferim. Biraz empati kursaniz keske.

aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık hesabı gibi birşey.. zor bir durum.. çalışanlar için de, yolcular için de..

iki ucu boklu değnek durumu ,

ama thy son 1.5 yıldır bokunu çıkardı ,taşeron firmalar kurarak maaşları %50 oranında düşürdü, bir önceki sene 3 bin liraya giren aynı vasıflı adam , ertesi sene 1500 e girdi , yolcular mağdur ama grevde kaçınılmaz hale geldi

6 ayda uçak bakım teknisyeni yetiştirdiler.Milyon dolarlık uçağı 6 ayda yetiştirdiği kursiyerle tamir etmeye çalışıyor.

Bırak 1500 tl yi daha da az veriyor.Hadi parasını da geçtim , sesini çıkartmanı , sendikalaşmanı , hakkını aramanı da istemiyor.Sadece koyun sürüsü olmanı istiyor.

aynen burada o kadar okuyan adam mağdur oluyor.dediklerinize tamamen katılıyorum.

Mağdur ki ne mağdur.Dışı sizi içi bizi yakar cinsten.
  • eylem sürüyor mu? bilgisi olan?
  • quote:

eylem sürüyor mu? bilgisi olan?

sürüyor ama çalışanlardan pek kalmadı katılan.işten atılanlar dış hatlar geliş kapısı a da eylemdeler.işi olmayanlar desteğe giderse iyi olur diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinb3y

quote:

eylem sürüyor mu? bilgisi olan?

sürüyor ama çalışanlardan pek kalmadı katılan.işten atılanlar dış hatlar geliş kapısı a da eylemdeler.işi olmayanlar desteğe giderse iyi olur diye düşünüyorum.

zor bir durum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Byabsnn

quote:

Orijinalden alıntı: rascon

THY'nin tepeden inme basiretsiz yöneticileri yangına ateşle gidiyor. Nasıl olsa çalışanların iş aktini feshedince ödeyecekleri milyonlarca lira tazminat babalarının paralarından gitmiyor, milletin, tüyü bitmemiş yetimin hakkından gidiyor.

quote:

THY'DE 150 KİŞİ İŞTEN ÇIKARILDI

104 UÇAK SEFERİ İPTAL EDİLDİ!!!

Flaş, flaş... THY'de uçuşa gitmeyen 150 kişinin iş akitleri fesh edildi...

Tazminat ödeme zorunlulukları yok.ondan dolayı THY tazminat ödemeyecek.

Yok ya! Seve seve ödeyecekler. Kanunlardan, yönetmeliklerden haberiniz yok herhalde.
    1-Personeli işten çıkarabilmeleri için önce savunma almaları gerekiyor. Savunma falan almamışlar.
    2-Personelin iş akdinin feshini yazılı bildirecekler ki şu ana kadar cep telefonu mesajı atmışlar.
    Bugüne kadar Bakırköy İş Mahkemesi'nde sırf yazdığım 1. sebepten dolayı THY'nin kendisine açılmış işe iade davalarından bir tane kazandığı işe iade davası yok. Personel hem işe iade ediliyor hem de tazminat kazanıyor. Ama kanuna göre THYnin üzerine bir tane daha tazminat ödeyerek işe geri iade etmeme hakkı var. Doğal olarak çıkardıklarının kıdem tazminatlarını falan da ödemek zorunda kalacaklar. Ortalama kişiye göre 90-120 bin arası tazminat ödeyecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rascon -- 2 Haziran 2012; 1:48:06 >
  •  104 UÇAK SEFERİ İPTAL EDİLDİ!!!

"Bana dokunmayan yılan 1000" yaşasın zihniyetinin hakim olduğu bir topluma grev hakkı verilmemeli.
  • quote:

quote:

quote:

THY'nin tepeden inme basiretsiz yöneticileri yangına ateşle gidiyor. Nasıl olsa çalışanların iş aktini feshedince ödeyecekleri milyonlarca lira tazminat babalarının paralarından gitmiyor, milletin, tüyü bitmemiş yetimin hakkından gidiyor.

quote:

Yok ya! Seve seve ödeyecekler. Kanunlardan, yönetmeliklerden haberiniz yok herhalde.
    1-Personeli işten çıkarabilmeleri için önce savunma almaları gerekiyor. Savunma falan almamışlar.
    2-Personelin iş akdinin feshini yazılı bildirecekler ki şu ana kadar cep telefonu mesajı atmışlar.
    Bugüne kadar Bakırköy İş Mahkemesi'nde sırf yazdığım 1. sebepten dolayı THY'nin kendisine açılmış işe iade davalarından bir tane kazandığı işe iade davası yok. Personel hem işe iade ediliyor hem de tazminat kazanıyor. Ama kanuna göre THYnin üzerine bir tane daha tazminat ödeyerek işe geri iade etmeme hakkı var. Doğal olarak çıkardıklarının kıdem tazminatlarını falan da ödemek zorunda kalacaklar. Ortalama kişiye göre 90-120 bin arası tazminat ödeyecekler.

Bizzat avukatla konuştum işçiler grev yapmadan firmaya haber vermedikleri için yaptıkları suçtur.Bu nedenle THY'nin tazminat ödeme zorunluluğu yoktur dedi.
  • imza kampanyası başlatılmış
    http://imza.la/isten-atilan-thy-iscileri-geri-alinsin
    destek verelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinb3y

imza kampanyası başlatılmış
    http://imza.la/isten-atilan-thy-iscileri-geri-alinsin
    destek verelim

ben şahsen destek vermem.. kusura bakmasınlar sakın ola lakin, önceden uyarıldılar işten çıkarılma ile ilgili ama önemsemediler.. yani sonucunu bile bile yaptılar zaten.. bundan sebeptir ki, bence katlanmaları gerekiyor bunun sonuçlarına.. dava filan açarlarsa bilemem ama ben şahsen destek vermem böyle birşeye.. bile bile lades dedikleri bu oluyor sanırım.. şahsi düşüncemdir..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bizzat avukatla konuştum işçiler grev yapmadan firmaya haber vermedikleri için yaptıkları suçtur.Bu nedenle THY'nin tazminat ödeme zorunluluğu yoktur dedi.

Avukat sallamış. Ya partili avukattır ya da THY'nin avukatıdır. Orasını bilemem. THY'nin avukatı ise zaten öyle söyleyecek. İşi bu zaten. Yönetimi savunmak. O gün gelmeyenlerin çoğu raporluymuş. Raporlu adamı nasıl grev yapmakla itham edecekler? Adamlar gelmeyen herkesi işten çıkardık demişler. Evinde hasta yatana bile mesaj göndermişler. Çoğunun olaydan haberi bile yok. Yönetim zaten yediği nanenin farkında olduğu için iş akdi fesihlerini yazılı olarak bildiremiyor.

Bi de utanmadan 2 milyon zarar ettik tazminat davası açacağız diyorlar. 2 milyon kar edince dağıtıyorlar mı karı personele? Kendi ettirdikleri zararlar yanında 2 milyon devede kulak kalır.
  • @ Ama işler yavaşlatılmış gibi sanki. Bankolarda çok birikme varmış.

ben biraz sansliydim, 2 gün öncesine uctum.
    ama arkadasin da yazmis oldugu gibi isler bir hayli yavaslamisdi, sira bize gelen kadar 1 saat kuyrukta bekledik, 30 THY
    bankosu varsa ( misal ), yarisi kapaliydi.
    Magdur olan yolculara gecmis olsun, ama yapacak bir sey yok.Grev iscinin hakkidir
  • @ 6 ayda uçak bakım teknisyeni yetiştirdiler.Milyon dolarlık uçağı 6 ayda yetiştirdiği kursiyerle tamir etmeye çalışıyor

Kaynak ???

egerki dogruysa THY ile ömrüm boyunca bir daha seyahat etmem.
  • bazılarının yazdıklarını okuyorum da gerçekten bu ülkede aklın başına gelir gelmez bir şekilde siyasete atılacaksın, böyle vur kafasına al lokmasını tarzı adamların olduğu ülke tam cennet bunlar için, grev yapma yasağı diye saçmalık ötesi bir yasadan bahsediliyor ve bazıları ciddi ciddi yapılan grevi haksız bulabiliyor, tamam cahil okuma yazma bilmeyen yasa kanun hak hukuk falan ne demektir ömründe görmemiş ortaçağ düzeninde bir yaşam süren biri için anlam ifade etmeyebilir grev de nedir ki yenir mi içilir mi diyebilir de az çok okumuş etmiş adam grev yasağı doğru tabi bunlar nasıl grev yapar bu yasağı engellemek için diye laf edebiliyorsa yazık gerçekten anasının babasının okutmak adam etmek için harcadığı paralara emeklere
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.