Şimdi Ara

100 Bin TL Ustu Arac Alabilenler ne is yapıyor ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
474
Cevap
20
Favori
19.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • audi,3 serisi bmw, merso cla/c 180, şirocco,honda s2000,mini kuupır, vb diye giden seriler de, gençlerin çoğunun pederi iş adamı, tüccar, sanayici, vb kategorisinde ki "babam sağolsuncular"
    passat, 5 kasa bmw, e kasa merso vb binen gençlerin çoğuda günübirlik pederden arabayı ödünç almış tipler.
    ferro,maserati,porş,m3,m5,lambo,corvette vb tarzı fantazi araç kullanan gençlerse pederlerinin kendi hayatlarından sildiği bebeler, aman veriyim altına oyuncağını da gelip başıma,işime,fabrikama,şirketime bela olmasın benden uzak ölüme yakın olsun dediği "evlat olsa sevilmez" kategorsinde ki tiplemeler.

helalinden iyi para kazanan, mçından kan akarak çalışan adamlar arabaya falan kafayı takmaz. çevremde tonla tanıdık var ayda 10-15 bin civarı kazanan hatta fazlasını kazanan hepsinin derdi iyi bir ev almak tüm uğraş ve çabaları bunun için, pek çoğunun altında ortalama arabalar var..

• quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Bilgisayar muhendisiyim. Iyi bir maasim var
    esim calisiyor.
    denizcilik sirketine ortakligim var
    ayni zamanda ticaretle ugrasiyorum
    bazen disaridan firmalara yazilim destegi ve danismanligi veriyorum.

anca c180 e biniyorum. Ha daha iyisine binebilirim belki de gerek yok ev alip duruyorum her sene.

her sene bir ev :D kaçında oturacaksınız ki veya o yatırımın sonu nereye ?

ya yatırımlık bir mevzu değil. şimdi her sene işlerime gerekli vakti ve parayı ayırdıktan sonra bir miktar para biriktirebiliyorum. ortalama 50-60 bin gibi bir para.
    ne yapıyorum bu parayla? 70-80 bin kredi çekiyorum 10 sene. koyuyorum kiracıyı 800-1000 tl arası bir paraya. kiracı sağolsun ödüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: rasap74

audi,3 serisi bmw, merso cla/c 180, şirocco,honda s2000,mini kuupır, vb diye giden seriler de, gençlerin çoğunun pederi iş adamı, tüccar, sanayici, vb kategorisinde ki "babam sağolsuncular"
    passat, 5 kasa bmw, e kasa merso vb binen gençlerin çoğuda günübirlik pederden arabayı ödünç almış tipler.
    ferro,maserati,porş,m3,m5,lambo,corvette vb tarzı fantazi araç kullanan gençlerse pederlerinin kendi hayatlarından sildiği bebeler, aman veriyim altına oyuncağını da gelip başıma,işime,fabrikama,şirketime bela olmasın benden uzak ölüme yakın olsun dediği "evlat olsa sevilmez" kategorsinde ki tiplemeler.

helalinden iyi para kazanan, mçından kan akarak çalışan adamlar arabaya falan kafayı takmaz. çevremde tonla tanıdık var ayda 10-15 bin civarı kazanan hatta fazlasını kazanan hepsinin derdi iyi bir ev almak tüm uğraş ve çabaları bunun için, pek çoğunun altında ortalama arabalar var..

Ayda 10-15 bin tl yi bu ülkede tek başına hangi meslek grubu kazanıyor ? D segmenti premium araca binmek için ayda 10-15 bin tl bir bireyin kazanmasına gerek yok. Bu paraları kazanan zaten zengin sınıfına giriyor. Gidip 1 trilyona ev alıyorsa tabi 150 bin tl araca vermek zor gelebilir ama herkes ev alayım köşeye atayım mantığıyla hareket etmek zorunda degil. İnsan ömrü belli sonuçta herkes lüks araca binmek ister.

• zenginlikten veya zenginlik nedir diye soranlara kapitalizm isimli bir yazı paylaşıyorum. lütfen bir okuyun.
    link

• Ticaret, inşaat sektörü,başhekim,klinik şefleri vs.
  • Misal inşaat sektörü bu sektörde işini güzel yaparsan güzel paralar kalır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamın 30 yaşında gemicikleri var. Başkasının 100 binlik aracı olmuş çok mu..
  • Bu olay çok yönlü bir olay.

- Siyasi peşkeşle rant alan ve maslow ihtiyaç hiyerarşisinde pat diye 4 basamak atlayan tipler.

- Alın teri ve helal kazançla özel sektörde mesaisiz çalışıp idealindeki aracı alan tipler. Alt basamağı ise;Maaşı komple krediye yatıran ve arabasını bir statüko imgesi olarak gören ve yaşam standartını bitiren cahil cukela bordrolular.

- Babadan,dededen gayrimenkul satış ve kira ile hayat idame edip,hazır harcayan tipler.

Avm'nin birinde ama "aşkım bu çok güzel diye sırnaşan sevgilisine" 2 milyarlık güneş gözlüğü alan 20'li yaşlarında bir çocuk gördüm mesela;kapitalizmin ulaştığı nokta bu dedim.Çocuğu dolaylı yoldan tanıyorum ve hayatında 10 krş kazanmamış bir çocuk.Açtırdığı şarap 500 lira bir yemekte en basiti.

Diğer şekilde;inşaat sektöründe it gibi çalışıp;Vakko'dan giyinen,Maserati'ye binen ve Vertu'nun 15.000 usd'lik telefonunu kullanan bir abi de var tanıdığım.Bu da farklı bir örnek mesela.

Uzun yıllardır iş hayatındayım,ve şunu net olarak diyebilirim ki istisnalar hariç,haram yemeden çok para kazanılmıyor,bu kesinlikle gerçek. Sözde müslüman bir ülkeyiz ama o ayakları geçeceğiz bir kere.

• Sabit maaşlılar kolay kolay alamaz bence. Ya da miras falan vardır, babasının durumu iyidir alabilir. Genelde ticaret yapanlar, şirket sahibi olanlar, tarla bah bahçe arsa zengini olanlar alıyor.

Özellikle arsa zengini çok. Gecekonduda yaşayıp kentsel dönüşüm vs derken trilyonluk olanlar var. Genelde bu tip sonradan görmeler lüks düşkünü oluyor zaten. Emek verse o kadar lükse kolay kolay kaçamaz.
  • Piyasaya bakılırsa 100 binlik araç normal oldu.

Asıl soru bu kadar BMW 5 Serisini Borusan ücretsiz mi verdi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çoğu inşaat işleriyle uğraşıyor inşaat derken öyle çok büyük projeler falan değil özellikle küçük şehirlerde kar karşılığı apartman dikenlerde bu kategoride. Malum piyasa şiştikçe şişiyor bu adamlarda bu şişik piyasanın ekmeğini yiyor. Piyasa patlayıncada kafası çalışanlar ayakta kalıyor diğerleri batıyor.

25 yaşında ticaretle/inşaatla uğraşan adamında istisnalar hariç baba desteği vardır bu işler desteksiz(maddi msnevi) ve çevre olmadan zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ccc123

Arkadaşlar hep merak etmisimdir hadi 100 bine kadar kredi birikmiş feln deyip alanı gördüm ama 100 binin üstü araç alan ne iş yapıyor hiç anlamiyorum biri aydınlatırsa sevinirim.Kimse sakın yanlış anlamasın sadece merak ettigimden soruyorum.Bazen görüyorum taş catlasin 25 yaşındaki adamda bmw 530 var mercedes e200 var yani çok görüyorum genç olupta altında 100-200 bin tl lik araç olanları.

yahu adamı bırak

nişantaşıya git

20-25 yaşında kızlar, kadınlar land rover, porsche cayenne, bmw 3-5 lerden inmiyor

50kg ağırlığı var 2 ton arabayı oynatıyor gitmek için

asıl bunları merak ediyorum ben
  • müteahhit

• Üçkağıtçılık yapıyorlar başka türlü o paralar kazanılmaz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maas ıle calısmamanız lazım luks araclara bınebılmek ıcın. Ac kal budala kal felsefesı ıle rısk almanız gerekıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: dudeykewl

Üçkağıtçılık yapıyorlar başka türlü o paralar kazanılmaz

Insanlara ne cabuk camur atabılıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Beantragen

Piyasaya bakılırsa 100 binlik araç normal oldu.

Asıl soru bu kadar BMW 5 Serisini Borusan ücretsiz mi verdi ?

Cogu 5.20i versıyonudur hocam. Hem prestıjlı ve vergı avantajı nedenıyle ucuz kalıyor muadıllerıne gore.

• Arkadaş bilgisayar mühendisiyim demiş, fotoğrafı tefeciden hallice..
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

Gıda,Sağlık,Bilişim,İnşaat sektörü vb..

Eğitim sektörü

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.