Şimdi Ara

100 Bin TL Ustu Arac Alabilenler ne is yapıyor ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
475
Cevap
20
Favori
19.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Baba parası, kurulu düzen. 25 yaşında birisinin bahsedilen arabalara binmesinin mevcut sistemde açıklaması olamaz.
  • genelde inşaat işi(müteahhitlik) yapıyolar veya ticaretle uğraşıyolar. bunların dışında doktor, mühendis, mimar vb. mesleklerde var benim gözlemlediğim kadarıyla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son 12 yilin imamlari aliyor daha cok

• quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

quote:

Orijinalden alıntı: ccc123

Arkadaşlar hep merak etmisimdir hadi 100 bine kadar kredi birikmiş feln deyip alanı gördüm ama 100 binin üstü araç alan ne iş yapıyor hiç anlamiyorum biri aydınlatırsa sevinirim.Kimse sakın yanlış anlamasın sadece merak ettigimden soruyorum.Bazen görüyorum taş catlasin 25 yaşındaki adamda bmw 530 var mercedes e200 var yani çok görüyorum genç olupta altında 100-200 bin tl lik araç olanları.

yahu adamı bırak

nişantaşıya git

20-25 yaşında kızlar, kadınlar land rover, porsche cayenne, bmw 3-5 lerden inmiyor

50kg ağırlığı var 2 ton arabayı oynatıyor gitmek için

asıl bunları merak ediyorum ben

Kocası ya da erkek arkadaşı zengin kesimdendir muhtemelen.

• ccc123 C kullanıcısına yanıt
    Beyaz kadın

• Ticaret. Almanya'daki amcam ilk gittiğinde durumu iyi değildi hatta bizden bile borç alıyordu. Tır işine girdi taşımacılık şirketi var. Bir kaç evi var oğluna a3 almış kendisine 200 bin euroluk audi almış. 200 bin euro dediğim Almanya fiyatı, türkiyede kaç para olur siz düşünün. Ticaret abi. 4 5 yıl üni okuyacağız, okuyoruz ama maaşım 3 bin olursa öpüp başıma koyarım o derece yani. Bir de mesleğimi alınca evlenirim zaten. Yani bırak i arabayı bi ev bile alamayız yıllar sonra belki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kliibapz kullanıcısına yanıt
    Herkes o ticareti yapamıyor işte, millet marketlerde vs. yerlerde 750-800 tl'ye çalışıyor ömür boyunca çalışsa o arabanın kapısını alamazken sen bunları rahatlıkla söylüyorsun çünkü fakirlik nedir bilmiyorsun, umarım bir gün görme fırsatın olurda anlarsın fakirin halini.
  • bende sıze bır aıleden bahsedeyım bundan 17 sene oncesınde ankaraya gelıp bır fırın acıyorlar borç harç ıle sonra ısı ılerletıp 5000 mt kare buyuklugunde ve ıkı katlı ekmek fabrıkası sahıbı oluyorlar ayrıca 3000 mt kare yıne ıkı katlı başka bır fırın daha acıyorlar derken market açmaya başlıyorlar su andakı durumları ıse ıkı tane ekmek fabrıkası 400 araçlık araç kıralama sırketlerı guvenlık sırketı 3 tane avm 4 tane pastane ve restoran un fabrıkaları bındıklerı araçlar audı Q7 BMW X6 oğulları ıse porshe 700 bın tl Mercedes clk ww amarok ve jeep marka araç tamamen akıl ısı kafanı çalıştırırsan başarırsın sadece 5000 mt fırından kazandığı günlük 15.000 tl dıgerlerını hıc söylemeye gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkmenson

Sıfır parayla önce esine 20 bin ihtiyaç kredisi çekip onu pesinat verme şartıyla geri kalan 50 bini araç kredisi ile girtlakline alan memur arkadaşım var.
    Değişik bir psikoloji... İdiotloji

hocam sorması ayıp araba işini ne yaptınız ?
  • Benim de tanıdıklarım var 2015 3.20D ye binen kimisinin tekstil kimisinin gıda dükkanı var. İzmirin en büyük AVM lerinde dükkanları var adamların herhalde binecekler. Üstelik bu adamların evleri 700-800 bin tl. Dükkanları günde 7-8 bin tl ciro yapıyor.

• '...Yine sana iyilik yolunda ne harcayacaklarını soruyorlar. “İhtiyaç fazlasını” de. Allah, düşünesiniz diye size âyetlerini böyle açıklıyor' Bakara Suresi 219.ayet

İki sorum var.

İhtiyaç ne kadardır ve sizce biz müslüman miyiz arkadaşlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: linqs

quote:

Orijinalden alıntı: erkmenson

Sıfır parayla önce esine 20 bin ihtiyaç kredisi çekip onu pesinat verme şartıyla geri kalan 50 bini araç kredisi ile girtlakline alan memur arkadaşım var.
    Değişik bir psikoloji... İdiotloji

hocam sorması ayıp araba işini ne yaptınız ?

megane sport tourerı sattım auris 1.6 premium multidrives s aldım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Bilgisayar muhendisiyim. Iyi bir maasim var
    esim calisiyor.
    denizcilik sirketine ortakligim var
    ayni zamanda ticaretle ugrasiyorum
    bazen disaridan firmalara yazilim destegi ve danismanligi veriyorum.

anca c180 e biniyorum. Ha daha iyisine binebilirim belki de gerek yok ev alip duruyorum her sene.

Ya Allah daha çok versin.Çalışıp kazanıyor ki alıyor.Eyvallah.

Ama topluma,millete faydaları var mı yok mu? Bunu sorgulamak lazım.Yoksa kargerya gibi ev alıp dursan ne olacak.Kimseye faydası yoksa gözümde 5 kuruş değeri olmaz.

Bu arada Öğretmenim.Maaşımın 3'te 1 ini öğrencilerime harcarım...

• 100bin mi? Aşağıdaki araç 10 Milyon TL. Asıl bu arabayı nasıl alıyorlar onu sormak lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• erhn06 E kullanıcısına yanıt
    günahlarını almak istemem ama, sıfırdan bu kadar çok miktar kazanmak,
    helal yoldan, çok ama çok zor olsa gerek.
    yani illaki birilerinin hakkını yiyerek edinmişlerdir o serveti.
    servetin büyüklüğü ve şaşalı yaşamları da helal kazanç olmadığı düşüncemi artırıyor.
    "çok laf yalansız, çok mal haramsız olmaz."
  • quote:

Orijinalden alıntı: sünnetçi34

baba esnaf toplam 7 arac var 6 ticari 1 binek. yilsonunda da inşallah e250 alicaz.

Vergi levhanızı da görmek isterdim.

Zarar yazmayan ya da aylık asgari ücretten fazla kazanç beyan edene rastlamadım.

Hele bi ağlamaları var ki Allah allah.

Kapıya bi "kapatıyoruz zararına satış, bitiriyoruz" yazısı asıyorlar, bir sene kalıyor. Kapat lan kapatacaksan.

Yalanın bini bi para, sorsan hepsi cumada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superegoid -- 11 Mayıs 2015; 19:58:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

quote:

Orijinalden alıntı: ccc123

Arkadaşlar hep merak etmisimdir hadi 100 bine kadar kredi birikmiş feln deyip alanı gördüm ama 100 binin üstü araç alan ne iş yapıyor hiç anlamiyorum biri aydınlatırsa sevinirim.Kimse sakın yanlış anlamasın sadece merak ettigimden soruyorum.Bazen görüyorum taş catlasin 25 yaşındaki adamda bmw 530 var mercedes e200 var yani çok görüyorum genç olupta altında 100-200 bin tl lik araç olanları.

yahu adamı bırak

nişantaşıya git

20-25 yaşında kızlar, kadınlar land rover, porsche cayenne, bmw 3-5 lerden inmiyor

50kg ağırlığı var 2 ton arabayı oynatıyor gitmek için

asıl bunları merak ediyorum ben

Kocası ya da erkek arkadaşı zengin kesimdendir muhtemelen.

Cemiyetteki beyaz türk tayfasının kırıklarıdır onlar.

Altlarına cipi çekip ellerinede gold card ı verip salıyorlar piyasaya, yeterki adamı rahat bıraksın.

• 5 yıl boyunca, her yıl %20'sini yani 100.000 tl'lik aracın (ötv ve kdv ilk yıl da gider gösterilebiliyor) 20.000 tl'sini gider gösterir. Ülkemizde kurumlar vergisi %20 olduğu için O yıl devlete vereceği vergiden 4.000 tl düşer. 20.000 tl değil.

Ayrıca 5 yıl sonrasında aracı satmaya karar verdiğinde, hepsini amortisman olarak gösterdiği için, satış fiyatının tümü gelir olarak görünür ve %20'sini devlete gelir vergisi olarak öder.
    100.000 tl'lik arabayı 5 sene sonra 40.000'e satarsa 8.000 tl gelir vergisi öder.

Yani bedavaya gelmez. Avantajlı mı? Tabii ki avantajlı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bmw audi e biniyor yaşıtlarım insanın zoruna gidiyor be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THIS IS ANGARA -- 12 Mayıs 2015; 1:46:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Keomaa

quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Bilgisayar muhendisiyim. Iyi bir maasim var
    esim calisiyor.
    denizcilik sirketine ortakligim var
    ayni zamanda ticaretle ugrasiyorum
    bazen disaridan firmalara yazilim destegi ve danismanligi veriyorum.

anca c180 e biniyorum. Ha daha iyisine binebilirim belki de gerek yok ev alip duruyorum her sene.

Ya Allah daha çok versin.Çalışıp kazanıyor ki alıyor.Eyvallah.

Ama topluma,millete faydaları var mı yok mu? Bunu sorgulamak lazım.Yoksa kargerya gibi ev alıp dursan ne olacak.Kimseye faydası yoksa gözümde 5 kuruş değeri olmaz.

Bu arada Öğretmenim.Maaşımın 3'te 1 ini öğrencilerime harcarım...

oyle deme hocam. barınma da ihtiyaçtır. insanların barınma ihtiyacını çözüyorum. meseleğim gereği de çok üretken ve aktif işler yapıyorum. denizcilik sektoru ile insanların nakliye sorunlarını çözüyorum. pek çok kişiye iş sağlıyorum. ha kastettiğin fabrika kurmak parça üretmek falan ise ben anlamam hocam o işlerden. çok isterim ama cidden anlamam. fabrika kur, yukarıda kapitalizmin yazısındaki ali gibi ol dersen, hiç gerek yok.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.