Şimdi Ara

1 uzun 2 kısa bip sorunu ÇÖZÜLDÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
7.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aşağıdaki sistemi kurdum ancak 1 uzun 2 kısa bip sesi geliyor ve görüntü gelmiyor. EKRAN KARTI SORUNU yazıyor her yerde ama olamaz.

1) Ekran kartını çıkartıp tekrar taktım düzelmedi
    2) Ekran kartını komple çıkarttım on board vga üzerinden bağladım düzelmedi
    3) Monitörü ve ekran kartını hiç takmadım gene aynı
    4) Sağda solda dip switch yazıyor anakart üzerinde dip switch yok
    5) İki adet ram var onları teker teker her iki yuvaya da takarak denedim ı-ıh
    6) Uzay kasa denedim gene aynı

Denemediğim tek şey:

a) İşlemci fanı işlemciye o kadar basıyor ki anakartı büktü. İşlemciye çok aşırı baskı yapınca bu tür bir şey olduğunu hatırlıyorum önceden.

Bunun dışında YARDIM EDEBİLECEK OLAN, FİKİR VEREBİLECEK OLAN var mı?

Sistem:

Anakart: Asus P5KPL-AM SE
    CPU: Pentium 4
    Ekran Kartı GT8600
    PSU: XIGMATEK 500W
    Ram 2x1GB 800Mhz Kingston
    Soğutma Fanı Xigmatek Red Scorpion

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thunderwatcher -- 6 Ocak 2011; 23:00:55 >

• Denemediğin bir şey kalmamış.. Sıkıntı anakartta da olabilir..
  • islemci pentium un hangisi?
  • Görmeden birşey söylemek çok zor ama benim aklıma ram veya işlemci geliyor. Gerçi ram hatası olduğunda uzun biiiiiiip şeklinde ses verir. O şekilde işlemci hatasıyla karşılaşmadım ama işlemciyle alakalı da olabilir. Kasayı açıp test etmeden anlaşılmaz malesef. Ama imkanın varsa öncelikle farklı (çalıştığı kesin) bir ram bulup onunla test et kasayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exeter

islemci pentium un hangisi?

Pentium 4 3.2 Prescott
  • Hocam hangi presscot ama.. 533 fsb mi 800 mu? 533 ise g31 ler 533mhz desteklemiyor. 800 ise baska bir sinyalde veriyor olabilir. ramleri cikardiginizda da ram yok sinyali geliyor mu yoksa eski sinyale devam mi ediyor
  • işlemci yuvasından dikkatlice söküp bir daha takın.
  • Sorun çözüldü arkadaşlar. Yaptığım hiçbir şey işe yaramayınca götürüp iade ettim kartı. Anakart bozuk çıktı... Şans işte. Asus verilip Gigabyte alındı, sorun kökten çözüldü. Demek ki neymiş? Anakart deyince giga imiş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thunderwatcher -- 6 Ocak 2011; 23:15:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thunderwatcher

Sorun çözüldü arkadaşlar. Yaptığım hiçbir şey işe yaramayınca götürüp iade ettim kartı. Anakart bozuk çıktı... Şans işte. Asus verilip Gigabyte alındı, sorun kökten çözüldü. Demek ki neymiş? Anakart deyince giga imiş...

Asus anakartlara dikkat edin montaj yapan yerlede görüyorum ilk denemelerde hep kart bozuk çıkıyor. başka kart deniyorlar
  • İŞLEMCİDEN OLABİLECEĞİNİ SANMIYORUM AYNI SORUN BENDEDE VARDI ÇALIŞAN BİR BİLGİSAYARDAN İŞLEMCİYİ ÇIKARIP DEĞŞTİRDİM NCAK SORUN DEVAM EDİYOR..SANIRIM BENDE ANAKART ÇÖZÜMÜ BULUCAM GŞBŞ GÖRÜNÜYOR
  • Konu eski fakat bilgilendirme amacli yaziyorum.

Ayni sorun bende de vardir. HP Pavilion DV6000 serisi laptopta. Gecen sene bilgisayarci 100 TL ucret almisti bu islem icin.

Laptopu battaniyenin icine koydum ve acik biraktim yaklasik 2 saat sonra acmaya calistim olmadi. Fon makinesi ile bataryanin hemen yaninda bulunan fan bosluguna sicak hava verdim. Acmaya calistim acilmiyordu, 1 dakika bekledikten sonra BIOS bilgilerini gordum ve acildi. Dunden beri hic kapatmadim umarim bir daha ayni problem olmaz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.