Şimdi Ara

1.6 ile 1.3 MultiJet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aşırı yakıyor.dizele göre çok vs. Yazılıp söyleniyor.
    1.6 miltijet(105)gerçekten 1.5dci lerden veya 1.6tdci(focus)lardan çok mu yakıyor ?

Gidişi yakıtı vs durumlarda 1.3mtjet ile 1.6 MultiJet arasında çok fark mevcut mu?

Güncell dizel araçlarda uzun süreli ortalamalar zaten
    6-7lt arasında değil mi?

• 1.3 multijet albea palio dakiler harici çöp bi motordur almayin aldirmayin

Ben 1.3 doblo ile uzun yol 7.5lt yakiyorum 100 km hizla
  • Valla ben aracımdan yakıt konusunda memmmunum.1.6 multijet 1.3 e göre şehiriçinde az biraz fazla yakabilir ama uzun yolda değil 1.3 multijet 1.2 1.3 1.4 dizel araçların hiçbirinin 1.6 multijetten az yakacağını zannetmiyorum.Tabi 80-90 la gideceklerse o ayrı.Tabi ona gitmek denirse.Uzun yol dizeli denen araç 4-5 kişi ile 130-140 gibi hızlarda bile tasarruflu olabilmeli.Tutup da bana 90 la 100 le gaza basmaya korkarak gidip şu kadar yaktım bu kadar yaktım diyenleri hiç dikkate almıyorum.O küçük hacimli dizel motorlarla hele bir de 130-140 gibi hızlarda gidip gelmeyi denesinler bakalım ne kadar yakıyor.Ben daha bir ay önce dört kişi ile 2000 km uzun yol yaptım.Yolculuk boyunca yol otoban olduğu için bir de araçtakiler çabuk gitmek istedikleri için 130-140-150 gibi hızlarda gidip geldim.Araç 540 tl mazot yaktı.Aynı yolu 1.3 ile gitseydim asla bu kadar yakamazdım.Çünkü 1.6 multijet 3000 devirde 170 ile gidiyor.6.vitesle rampalarda vites düşmüyorsunuz.130-140 ile gittiğinizde 2200-2300 devirlerde motor bağırmadan çok düşük devirlerde gidiyorsunuz.

• Valla ben aracımdan yakıt konusunda memmmunum.1.6 multijet 1.3 e göre şehiriçinde az biraz fazla yakabilir ama uzun yolda değil 1.3 multijet 1.2 1.3 1.4 dizel araçların hiçbirinin 1.6 multijetten az yakacağını zannetmiyorum.Tabi 80-90 la gideceklerse o ayrı.Tabi ona gitmek denirse.Uzun yol dizeli denen araç 4-5 kişi ile 130-140 gibi hızlarda bile tasarruflu olabilmeli.Tutup da bana 90 la 100 le gaza basmaya korkarak gidip şu kadar yaktım bu kadar yaktım diyenleri hiç dikkate almıyorum.O küçük hacimli dizel motorlarla hele bir de 130-140 gibi hızlarda gidip gelmeyi denesinler bakalım ne kadar yakıyor.Ben daha bir ay önce dört kişi ile 2000 km uzun yol yaptım.Yolculuk boyunca yol otoban olduğu için bir de araçtakiler çabuk gitmek istedikleri için 130-140-150 gibi hızlarda gidip geldim.Araç 540 tl mazot yaktı.Aynı yolu 1.3 ile gitseydim asla bu kadar yakamazdım.Çünkü 1.6 multijet 3000 devirde 170 ile gidiyor.6.vitesle rampalarda vites düşmüyorsunuz.130-140 ile gittiğinizde 2200-2300 devirlerde motor bağırmadan çok düşük devirlerde gidiyorsunuz.

• Kesinlikle aşırı bi tüketimi yok. Rakipleri 1.6 dci,tdci,cdti ne yakıyorsa onu yakıyor. Ben 9 bin kilometredir 1.6 multijet 120 hp 320 tork otomatik vites egea kullanıyorum. Bu süre boyunca 25 km ortalama hızla 6.5 litre tüketimim var, %95 şehir içi kullanım.
    En az ne yakar diye yaptığım denemede ise 26 km ortalama hızla 4.3 litre yaktım şehir içinde.

Benim için yakıtı gayet normal, özellikle de sunduğu performansa bakınca. Piyasadaki en performanslı 1.6 dizel araçlardan.

1.3 ile 1.6 multijet arasında muazzam performans farkı var. Yakıt olarak da şehir içinde 1.3 biraz daha az yakar ama şehir dışında 1.6 daha verimli olur.
  • 1.6 multijet motorlu Giulietta kullanıyorum. Şehir içi uzun dönem ortalamam 6.5’i hiç aşmadı. Genelde 6.2 litre de durur. Geçen gün Eskişehir’den Ankara’ya dönerken 200 kilometre sakin kullanımla ortalama 3.5 litre yaktım. Ortalama hızım 95 idi
  • fazla yakmıyor zaten 3 aşağı 5 yukarı tüm dizeller aynı yakıyor iş sürücüde bitiyor.
    Ama 1.6 mjet performansı fazla abartılıyor şuana kadar kullandığım 1.5 1.6 dizeller gibi gidiyor ha 1.6 105 hp passat ile 1.6 mjet lineayı kıyaslıyorsanız ayrı.
  • 2007 1,3 mj grande punto.
    sakin kullanım ve 90 km/h hızda.
    şehir içi 6,5 lt
    şehir dışı 4,5 lt yakardı.
    2015 grand picasso. sakin kullanımda.
    şehir içi 7,5
    şehir dışı 4,5 lt yakıyor.
    tüm dizeller aşşağı yukarı aynı yakıyor.
    arada ciddi bir fark yok.
    ciddi farkı kullanım tarzı ve yaptığınız hız etkiliyor.
    çok basan çok yakıyor. agresif kullanan çok çok tüketiyor.
    1,3 mj motorun en düşük vergi diliminde olması daaima hoşuma gidiyor.
  • Multijet motorları kullanmayı bileceksin sonrada rakiplerinden daha az yakar,daha çok kaçar .
  • o.lut03 O kullanıcısına yanıt
    2.nesil multijetler özelliklede 1.6mjet2 rakiplerinden daha performanslı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu

1.3 multijet albea palio dakiler harici çöp bi motordur almayin aldirmayin

Ben 1.3 doblo ile uzun yol 7.5lt yakiyorum 100 km hizla
    O motor genel olarak fiatlarda çöp. Aradaki 150-200 kilo farka rağmen opellerde çok daha iyi hem yakıt hem performans olarak. Bu da büyük ihtimal vites oranlarına bağlı.Aynı 95 lik motora sahip linea son vites 2000 devirde 80-85 yaparken corsada bu değer 110 km/s. İkisi de 5 ileri düz vitesli.
  • Şehir içi kullanacaksan 1.3

Uzun yola çıkarım arada sıkıştırırım arabayı diyeceksen de 1.6
  • Kullandığım araçlar punto 1.3 uzun yolda 4 litre şehir içi 5.7
    Fiorino 1.3 uzun yol 4.4 şehir içi 6 litre
    Linea 1.6 uzun yol 4 litre şehir içi 6.5 tabi 1.6 motorun tadı bambaşka hem hızlı hem güçlü hemde az yakıyor uzun yolda
    Mersin
  • Uzun bir süre 1.3 dizel corsa kullandım. Araç gerçekten çok ekonomikti. Uzun yolda 90km ile gidince 4lt ve aşağısını görüyordum. Şimdi Astra 1.6 cdti var. Sözde aynı yakıyor diyor opel ama temiz 1lt fazlası var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.