Şimdi Ara

1.6 Avensis resimli yakıt tüketimi (5.4 lt geldi)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
7.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Kullandığım 2005 model 1.6 Avensis' in fotoğraflı yakıt tüketimini paylaşmak istedim. Her yerde kulaktan kulağa yayılan "D sınıfı 1.6 araç 10 lt den aşağı yakmaz" ön yargısına ithafen aşağıdaki fotoğraflara bakabilirsiniz.

Bu fotoğrafta görüldüğü gibi hafif rampa çıkıyorum. 4 kişi + klima açık halde:

O anki ortalama yakıtım. Bolca 120 ve üzerine çıkmışlığım olmasına rağmen:

Bu da uzun yolda hiç zorlanmadan yakaladığım herhangi bir değer. 4 kişi + klima açık + ağzına kadar yüklü bagaj. 110 km hızı hiç aşmadan:

Bu değerlerde şehir içi Avcılar - Merter istikametinde akşam üzeri yapıldı. Oranın trafiğini bilen bilir:

Bu fotoğrafta ikitelli istikameti trafiğinde çekildi.

Araçta LPG yok. Mobil marka yağ ve Continental Premium Contact 5 lastik kullanıyorum.

--

Arkadaşlar burası eminönü, yeşilköy sahilden akıcı trafikle geldim. Işıkların hemen hemen hepsinde durdum. Ufak tefek trafiklerde dahil 5.4 lt yakıtı yakaladım.

-----

Arkadaşlar bu fotoğrafta Merter - Sefaköy akşam istikametinde akşam saatlerinde çekildi. Trafik sıkışık. Bol dur kalk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hug -- 18 Kasım 2013; 13:32:59 >

• Aracın fotosunuda paylaşayım

• Çok güzel degerler yakalamışsınız aynı arabanın 1.6 2006 modeli bende var yanlız benim arabada BRC tüp var geçenlerde eşim çoçuklar ve bir bayan arkadaşı uzun yol tatile gittiler 1700 km yol yaptılar 397 tl.lik lpg harcadılar.klima devamlı açık ve arabada dört yetişkin ve bagaj vardı yol bilgisayarı geldiklerinde 6.6 gösteriyordu ben kullansaydım dahada düşerdi tabiki lpg.den dolayı yol bil.hesaplamayı tam yapamıyor.cüssesine ve konforuna göre gayet makul yakıtı var.zevkle binilecek bir araç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cavit63 -- 27 Eylül 2013; 23:39:26 >
  • cavit63 kullanıcısına yanıt
    Gerçektende öyle. Bu kadar büyük bir cüsseyle bu yakıtları görmek keyifli oluyor. :) Bende bu değerleri 4 kişi + full bagaj + full klimayla ve bolca tır sollayarak yakaladım. Yani tek başıma filan olup rekor denemeye kalksam birazcık daha düşebilirdi :)
  • Hocam ben 2005 corolla hb ile avensis arasinda kaldim avensis konusunda yakit ve hizlanma acisindan soru isaretlerim var sizin yorumunuz nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sonic33 S kullanıcısına yanıt
    Hızlanma konsunda biraz nazlı corolla gibi değil.bilhassa rampalarda üçbin devir altına düşerseniz hızınızda düşer.yakıtı cüssesine göre gayet iyi.konforu ve rahatlıgı gayet güzel.hız takıntınız yoksa ben sakin kullanırım diyorsanız corollaya göre tercih edilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar dün avensisimle inanılması güç bir rekora imza attım.nazilli izmir arası gittiğim 140 km yolda hiç şaşmayan tüketim değerlerime göre 5,2 ltbenzin/100 km değerini yakaladım.bu değer karayolu-otoban tamamında 90-100 km sabit hız ile gerçekleşti.2-3 yerde boşa aldım.araçta iki kişi+50 kg civarı yük vardı.
  • sonic33 S kullanıcısına yanıt
    Corolla ile Avensiste aynı motor kullanılıyor. Ama Avensis' te yazılım desteğiyle alınan tork daha alt devirlere çekilmiş Corolla' ya göre. Bu bir nebze durumu kurtarıyor. Yanlız eğer bir yarışçı değilseniz Avensis gayet yeterli bir motor. Bir önceki aracım Vtec2 idi ve Avensis bana hayal kırıklığı yaşatmadı performans konusunda. Varın siz hesap edin.

Corolla ile Avensis arasında dağlar kadar fark var bu arada. Eğer ikisi arasında kaldıysanız Avensis alın, keyfinizi yaşayın.
  • yorgunefe09 kullanıcısına yanıt
    Tebrikler harika bir değer yakalamışsınız. Bunları fotoğraflayıp internete koymak lazım. Sonra millet "O motor o arabada çok yaktırır." diyenlere verecek cevabımız olur :)
  • Avensis'e; makul bir fiyat farkıyla 1.600 cc şöyle 120HP / 275-300nM tork dizel motor, olmadı benzinliye CVT şanzıman gelse, yokuş kalkış desteği de eklense (bu özellikler eşim için tercih sebebi), 10 yıldır zevkle, son 5 yıldır da Prins-VSI lpg ile dizel ekonomisinde kullandığım VTEC-2'den beni vazgeçirebilecek tek model ama işte....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEART11 -- 20 Ekim 2013; 8:13:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BRAVEHEART11 kullanıcısına yanıt
    Öyle bişey olsaaaa :))))
  • Vallahi ben de uzun zamandır 2.el araç araştırması yapıyordum. Nihayet son kararımı Toyota Avensis'de verdim. Bu yakıt tüketim resimlerini gördükten sonra kararım kesinleşti ve ilk arabamı Toyota Avensis ile yaşamak istiyorum. Bunları yazarken arkadaşlara da bir sorum olucak Avensis kullanan arkadaşlar, avensislerin parçaları ve bakım fiyatları ne durumda bu konuda bilgim yok. Bakımı, parçası ıvırı zıvırı pahalı bir araç mıdır ?
  • ufukcankara kullanıcısına yanıt
    Corolladan farkı yok bakımlarının. Ben şahsen klasik 10 bin bakımı için yağımı, filtrelerimi filan bizzat kendim alıyorum, böylece %50 kara geçiyorum. Bi ustaylada anlaşıp yaptırıyorum. 150 liralara filan 10 bin bakımı yaptırıyorum. Kronik arızası olmayan bir araba zaten. Öyle mırın kırın etmez. Suyunu benzinini koyup istediğiniz kadar gidebilirsiniz / ben gidebiliyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hug

Corolladan farkı yok bakımlarının. Ben şahsen klasik 10 bin bakımı için yağımı, filtrelerimi filan bizzat kendim alıyorum, böylece %50 kara geçiyorum. Bi ustaylada anlaşıp yaptırıyorum. 150 liralara filan 10 bin bakımı yaptırıyorum. Kronik arızası olmayan bir araba zaten. Öyle mırın kırın etmez. Suyunu benzinini koyup istediğiniz kadar gidebilirsiniz / ben gidebiliyorum :)

Ben şimdi bayağıdır avensisler hakkında araştırma yapıyorum fakat şu an bütçem 26 binliranın yukarısına müsait değil. 2.0 motor alsam lpg sıkıntısı olduğunu okudum. 1.6 motorlar daha uyumlu çalışıyor ve ben lpgsiz alıp lpg taktırmakta istemiyorum ekstra masraf yapmak istemiyorum. Ayrıca 2.0 motor vergisi de avensisi aldıktan sonra zorlayabilir beni. Ancak 1.6 temiz bir avensis bulmam lazım 25-26 binliraya lpg li tabiki. Ondan sonrası keyif sürüşleri :)) Yorumların çoğunu okudum, 1.6 bayıyor 2.0 almak lazım falan bir çok yorum var. 1.6 karşılar zaten bir vites düşürmemek için de 2.0 motor vergisi ödeyemem yani :D

1.6 bayıyor derken standartların altında bir çekişi yok. Yokuşlarda da altı üstü 1000 devir yukarıda kullandığınız zaman o baygınlıkta yaşanmıyor. Milletin bindiği 1.6 jettalardan, golflerden, bmw 3.16, vectralardan, passatlardan, leonlardan, turbosuz insignalardan çok daha iyi giden bir araç avensis.

26 liraya bulacağınız avensis pek iyi olmaz. Km' si düşürülmüş, kaza kayıtları tutulmamış elden düşme rent a car arabası almayın sonra. 28-30 arası fiyatlara bakmanızı tavsiye ederim. Bulduğunuzda burada paylaşın birlikte inceleyelim.
  • hug kullanıcısına yanıt
    Ben daha avensis kullanmadım. İlk arabam avensis olacak fakat ben de 1.6 muhabbetlerine inanmıyorum zaten ihtimal vermiyorum.
    Hızlı ve öfkeli tokyo driftden bir alıntı yapayım ;

"iş arabada değil, arabayı kullananda"

Avensis için bütçemi biraz zorluycam gibi görünüyor zaten, bakalım hayırlısı olsun.

• Güzel değerlermiş. Dizel Avensis almayı düşünüyordum Volvomu satıp, benzinli mi alsam diye düşünmeye başladım. LPG bakmaya bile gerek yok bu değerleri göreceğimi bilsem.
    30-35 bin TL kazasız 1.6 Avensis Elegant bulsam bir de Volvomu değerinde satsam iyi olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: kontrolsuz_guc

Güzel değerlermiş. Dizel Avensis almayı düşünüyordum Volvomu satıp, benzinli mi alsam diye düşünmeye başladım. LPG bakmaya bile gerek yok bu değerleri göreceğimi bilsem.
    30-35 bin TL kazasız 1.6 Avensis Elegant bulsam bir de Volvomu değerinde satsam iyi olacak

Çok rahat bulabilirsiniz. 1.6 ve 1.8 Elegant'da bulabilirsiniz. Yakıtları hemen hemen aynı. Fakat burdaki resimler yanılmıyorsam lpg yakıt değerleri olması gerekiyor...
    Araçta LPG yok :)
  • Ben lpğ li 1.6 elegant kullanıyorum şehiriçi 10.11lt ş.dışı 7.ila 8.lt yakıyor.bayramda 2.39 tl den lpg aldım sıkıştırmadan kullandım 1.95 krş yaktı 22 lt ile 270 km yol yaptı bu değer ş.dışı çogunluklu degerlerdir dün lpg fulledim çogunluk ş.içi 25 lt ile 280km yaptı. cüssesine göre çok iyi değerler yakalanabiliyor.benzindede emsllerine göre çok iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cavit63 -- 1 Kasım 2013; 17:01:26 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.