Şimdi Ara

toyota corolla 1.4 D4D sedan beğenip beğenmediğiniz yönleri

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
91
Cevap
1
Favori
311.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben corolla 1.4 d4d kullanıyorum...aracın olumlu olumsuz yönlerini yazarsanız cok sevinirim

• motor gücü rakiplerine göre düşük. Fakat sessizlikte çok iyi. Yakıt tüketimi ideal. Bunun dışında toyota için söylenebiecek en büyük eleştri içi boş arabaları çok yüksek fiyatlarla satmasıdır. Yani bir çok extra yı eklediğinizde dünyanın parasını isteyen bir firma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertce

motor gücü rakiplerine göre düşük. Fakat sessizlikte çok iyi. Yakıt tüketimi ideal. Bunun dışında toyota için söylenebiecek en büyük eleştri içi boş arabaları çok yüksek fiyatlarla satmasıdır. Yani bir çok extra yı eklediğinizde dünyanın parasını isteyen bir firma.
    daha yeni aldık genel olarak memnunum yakıtı sessizliği falan süper ama arkadaşın dediği gibi pek fazla özelligi yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: corollad4d

daha yeni aldık genel olarak memnunum yakıtı sessizliği falan süper ama arkadaşın dediği gibi pek fazla özelligi yok

Alıntıları Göster
    8v 90 hp(yani bu segmentteki bir çok dizelden geride)

edit:Duratorq
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • eski kasayı bilmem ama yeni kasanın hastası oldum. tek beğenmediğim yönü 1 in sağındaki 4. o dört değil de altı olaymış bide 120 bg üstüne 5 bin tl ver deseler yine verir alırdım. hoş şimdi de 1.4 d4d alıcam Allah nasip ederse ama olsun. Sessizlik,konfor = toyota corolla d4d
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertce

motor gücü rakiplerine göre düşük. Fakat sessizlikte çok iyi. Yakıt tüketimi ideal. Bunun dışında toyota için söylenebiecek en büyük eleştri içi boş arabaları çok yüksek fiyatlarla satmasıdır. Yani bir çok extra yı eklediğinizde dünyanın parasını isteyen bir firma.
    quote:

Orjinalden alıntı: mertce

söylemek istediklerimi yazmış bile .. çok boş bi araba..(boştan kastım:içi aşırı sadece,pek bir eklnti yok..herşey paraya bakıo yni )

• quote:

Orijinalden alıntı: MeC-J

quote:

söylemek istediklerimi yazmış bile .. çok boş bi araba..(boştan kastım:içi aşırı sadece,pek bir eklnti yok..herşey paraya bakıo yni )

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: MeC-J

quote:

Aksine Toyota'da diğer markalarda olduğu gibi opsiyon paketleri yok, bu yüzden paraya da bakmıyor aslında. Alt versiyonlar veya dizel eleştirilebilir ancak benzinli Elegant'larda diğer markalarda olmayan özellikler de var.

• quote:

Orijinalden alıntı: rahan35

quote:

Orjinalden alıntı: MeC-J

quote:

Aksine Toyota'da diğer markalarda olduğu gibi opsiyon paketleri yok, bu yüzden paraya da bakmıyor aslında. Alt versiyonlar veya dizel eleştirilebilir ancak benzinli Elegant'larda diğer markalarda olmayan özellikler de var.

Alıntıları Göster
    dizell kullanıyorum ..toyota uzun ömürlü bir aile arabası gibi birşey bence .. onda şıklığı ve sadeliği bulabiliyorsunz..

• quote:

Orijinalden alıntı: onder46

edit:Duratorq

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: onder46

16v dizel kaç tane var zaten piyasada ?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceyhunberber

quote:

Orjinalden alıntı: onder46

16v dizel kaç tane var zaten piyasada ?

Alıntıları Göster
    Rakiplerinden pahalı gibi görünse de bu fiyat farkına kalite + ikinci elde daha az zarar eden bir araç satın alıyorsunuz.

90 hp lik motor daha güçlü olsa iyi olurdu tabi ama 8v olması dezavantaj sayılmamalı çünkü 8v motorlarda daha az alt-orta devir boşluğu olur,üstelik çoğu 16v den rahat devir çeviriyor.

Bence benzinli versiyonuyla aynı donanıma sahip olsaydı iyi olurdu,ben benzinli Corolla elegant alırken aynı donanımdaki dizelin içi simsiyahtı,akıllı giriş vs yoktu.

• toyota gerçekten çok iyi araba ama arkadaşların da dediği gibi bazı basit sayılabilecek özellikler yok. mesela daha fonksiyonlu anahtar(bagaj açma ve katlanır sustalı) ve soğutuculu torpido gözü gibi donanımları da koyabilirlerdi sonuçta 40.000 tl'lik bir araba yani...
    artılarıda çok tabiki mesela 9 hava yastığı sınıfında tektir galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: grsn-ctnk

toyota gerçekten çok iyi araba ama arkadaşların da dediği gibi bazı basit sayılabilecek özellikler yok. mesela daha fonksiyonlu anahtar(bagaj açma ve katlanır sustalı) ve soğutuculu torpido gözü gibi donanımları da koyabilirlerdi sonuçta 40.000 tl'lik bir araba yani...
    artılarıda çok tabiki mesela 9 hava yastığı sınıfında tektir galiba.
    hepsini geçtim keşke cruise control olsaydı ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: _atik_

hepsini geçtim keşke cruise control olsaydı ..

Alıntıları Göster
    Cruise control, fabrikasyon xenon far ama mercekli olacak ( kıytırık fiestada bile var diğerlerini hiç saymıyorum bile), arka hoparlörlerin bulunduğu yerin sert plastik değil kumaş kaplama olması, ön çamurluk içinde eski kasa corollada olduğu kaplamadan olması ( bu yeni kasada sadece arkaya koymuşlar) ve birde SUNROOF bu yazdığım özellikler olsa çok çok çok iyi olurdu...

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Rakiplerinden pahalı gibi görünse de bu fiyat farkına kalite + ikinci elde daha az zarar eden bir araç satın alıyorsunuz.

90 hp lik motor daha güçlü olsa iyi olurdu tabi ama 8v olması dezavantaj sayılmamalı çünkü 8v motorlarda daha az alt-orta devir boşluğu olur,üstelik çoğu 16v den rahat devir çeviriyor.

Bence benzinli versiyonuyla aynı donanıma sahip olsaydı iyi olurdu,ben benzinli Corolla elegant alırken aynı donanımdaki dizelin içi simsiyahtı,akıllı giriş vs yoktu.

Alıntıları Göster
    Sevgili kardeşim aynen katılıyorum ......
    quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

• quote:

Orijinalden alıntı: aya027

Sevgili kardeşim aynen katılıyorum ......
    quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

Alıntıları Göster
    tek kötü yönü motoru

• quote:

Orijinalden alıntı: mclearen

tek kötü yönü motoru

Alıntıları Göster
    yani? nedir kötü olan motorda?

quote:

Orjinalden alıntı: mclearen

tek kötü yönü motoru
  • quote:

Orijinalden alıntı: hightech33

yani? nedir kötü olan motorda?

quote:

Orjinalden alıntı: mclearen

tek kötü yönü motoru

Alıntıları Göster
    1.6 olması gerekirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: power-pc

1.6 olması gerekirdi.

Alıntıları Göster
    çok sessiz, içi ferah, duruşu asil
    performans olarak kağıt üstündeki gibi değil, 1.4 olması dezavantaj sağlamıyor
    ama 1.6 olsa ortalığın tozunu attırırdı gibime geliyor
    ses sistemi iyi değil, dizelin en full versiyonunda bile benzinliye göre eksiklikler var, ayrıca kaporta çok çabuk çiziliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: 58_transporter_58

çok sessiz, içi ferah, duruşu asil
    performans olarak kağıt üstündeki gibi değil, 1.4 olması dezavantaj sağlamıyor
    ama 1.6 olsa ortalığın tozunu attırırdı gibime geliyor
    ses sistemi iyi değil, dizelin en full versiyonunda bile benzinliye göre eksiklikler var, ayrıca kaporta çok çabuk çiziliyor

Alıntıları Göster
    Tek kelime 1.6 d4d olacaktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: aya027

Tek kelime 1.6 d4d olacaktı.

Alıntıları Göster
    Benimde 2006 eski kasa MMT şanzıman sedan corollam var manevrası, ic hacim genişliği,yol tutuşu,sessizliği,ağırlığına göre az yakışı,sürücüyü yormaması çok çok iyi ;motor performans etkileyici değil ama idare eder,yarışamı çıkıcaz ; fakat keşke kadran ile yol bilgisayarının ışıkları aynı renk olsaydı,soğutmalı torpido olsaydı uzun yol için iyi olurdu,boyası hemen çizilmese iyi olurdu. Başka bir topicte yazdım burada da tekrar edeyim son bir aydır ışıklarda araba kendiliğinden boşa atıyor ve ve vitese geçmiyor. Bu hem otomatikte hemde manuel de başıma gelen birşey,servise götürdüm debriyaj motoru ve baskı balata değişicek şu an elimizde yok yurtdışından gelecek diyorlar 1 ay oldu hala ses yok, bu arada ben arabayı kullanmaya devam ediyorum ve ışıklarda araba kalkmadığında arkamda uzun kuyruklar oluşuyor. Benzer sorunları yaşayan arkadaşlar varsa sorunlarını nasıl çözdüklerini paylaşırlarsa sevinirim. bu da başka bir kötü yön olsa gerek.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.