Şimdi Ara

1.6 Avensis resimli yakıt tüketimi (5.4 lt geldi) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
7.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.6 elegantlarınızın yıllarını ve km'lerini de öğrenebilir miyiz
  • kontrolsuz_guc kullanıcısına yanıt
    2006 1.6 elegant 165.000 km 26.000 km lpg ile kullanılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cavit63 -- 1 Kasım 2013; 17:03:43 >
  • kontrolsuz_guc kullanıcısına yanıt
    2005 model 108 bin küsür km' de aracım :)
  • cavit63 kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle :) Daha elimde resimler var sıkışık trafikte çekilmiş. Onlarıda paylaşıcam, görsünler :) Cevizlibağ - İkitelli arası akşam normal trafikte 6.6 - 7 litrelerde gezdiğimi paylaşıcam özellikle :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hug

Araçta LPG yok :)

hadi ya ciddi misin sen

Ben niye lpg var diye hatırladım acaba, herhalde senin resimli yakıt paylaşımı yaptığın konuda ki yorumlarla karıştırdım orda da vardı lpg yakıt gösterimi hakkında yorumlar vardı oradan karıştırdım ama benzine göre mükemmel değerler bunlar :D

• quote:

Aynen öyle :) Daha elimde resimler var sıkışık trafikte çekilmiş. Onlarıda paylaşıcam, görsünler :) Cevizlibağ - İkitelli arası akşam normal trafikte 6.6 - 7 litrelerde gezdiğimi paylaşıcam özellikle :)

Bencede paylaşmalısın, büyük bir merak ve istekle bekliyorum kardeşim

• Efendim nacizane rekorum :) 5.4 lt. Tekrar ediyorum, araçta LPG yok :)

https://store.donanimhaber.com/fc/74/d6/fc74d65faa219dd4122bab6324fb0ed8.jpg
     1.6 Avensis resimli yakıt tüketimi (5.4 lt geldi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hug -- 18 Kasım 2013; 13:37:00 >

• hug kullanıcısına yanıt
    İstanbul içi gayet güzel bir değer. ben bu sıralar 9.0 litre civarında dolaşıyorum devamlı şehir içi dur kalk.
  • 6.6 lt şehir içi akıcı trafik değeri yakaladım arkadaşlar:

1.6 Avensis resimli yakıt tüketimi (5.4 lt geldi)

upupup!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hug -- 5 Aralık 2013; 11:11:16 >
  • Dizel?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Hayır benzinli
  • quote:

Hayır benzinli

Harika.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Bu devirde mucizevi değerler böyle bi araba için :)
  • şu aralar 2-3 km'lik kısa mesafe gidiyorum havaların da etkisiyle ortalama 12 lt gösteriyor.

benim de rekorum 5.8 lt daha aşağısına inemedim valla:)
  • Muss@ kullanıcısına yanıt
    Kullandığınız lastik ve motor yağının kalitesi yakıta direk etki eden unsurlar. Onları dikkate alıyor musunuz? :)
  • hug kullanıcısına yanıt
    motor yağı castrol tam sentetik 5w-40 kullanıyorum. lastikler michelin primacy 3 225-45-17. önceden 205-55-16 bridgestone adrenalin vardı, hemen hemen hiçbir fark görmedim. yazın istanbul içi ortalama 7.5-8 arası yakıyorum, kışın da 8.5-9.
    otoyolda 120 km sabit hızda 7 lt yakıyor.
  • Muss@ kullanıcısına yanıt
    Aynı yağı bende kullanıyordum. Ama yerine Mobil Formula Esp diye bi yağ aldım onun yerine 5-40. Sonra da Continental Premium Contact 5 aldım. Yakıt seviyesi yukardaki fotoğraflarda da görüldüğü gibi bayağı bi düştü. Ama daha fazla düşüremiyorum. Sona dayandı 5.4 lt ile :)
  • Değerler gayet güzel. Bizde de 2011 benzin+düz avensis var. Trafik olmayan, gayet açık 6km'lik gidiş ve geliş yani her gün en azından 12km'lik bir kullanımı var. Çok dikkatli kullandığım zamanlar bile değer 6.5lt'de kalıyor. Araç ben de olmadığı zamanlar ise 7lt'lerde dolanıyor değer : ) Ama çekişi çok düşük gerçekten. Hafif rampada bile hemen bayılıyor vites düşürmek gerekiyor beni komaya sokuyor. Aynı motor ve ağırğa sahip diyebileceğim i30 da var ama ne bir yığılma ne bir hızlanamama. Arada dağlar var gerçekten.
  • 2011 avensis elegant extra ile full otoban kullanımı 6. vites saatte 95 km sürat(cc ile) yol bilgisayarında 5.4 lt gördüm ben de.Ancak karmada falan mümkün değil hele istanbul şehiriçi karma ile hiç mümkün değil en azından benim aracımla.İstanbul şehiriçi 8 görsem öper başıma koyarım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: uçanninja

Değerler gayet güzel. Bizde de 2011 benzin+düz avensis var. Trafik olmayan, gayet açık 6km'lik gidiş ve geliş yani her gün en azından 12km'lik bir kullanımı var. Çok dikkatli kullandığım zamanlar bile değer 6.5lt'de kalıyor. Araç ben de olmadığı zamanlar ise 7lt'lerde dolanıyor değer : ) Ama çekişi çok düşük gerçekten. Hafif rampada bile hemen bayılıyor vites düşürmek gerekiyor beni komaya sokuyor. Aynı motor ve ağırğa sahip diyebileceğim i30 da var ama ne bir yığılma ne bir hızlanamama. Arada dağlar var gerçekten.

2011 Avensis 1400 kg ağırlığında, İ30 ise 1250 civarlarında. Arada 150 kg fark var. Ayrıca Avensis 17', Hyundai İ30 ise 16' jant kullanıyor. Arada 1' birimlik fark var ve bu da ayırıcı bir faktör performans açısından.

Ancak fabrika verilerine bakacak olursak Avensis' in 0-100 hızlanması 10 küsür, İ30' un ise 11 küsür saniye.

Bayılma meselesi tamamen sürüş karakterine bağlıdır. Binilen araç/fiyat/tüketim değerleri göz önünde bulundurulduğunda Avensis rakiplerinden daha ileride.

Dağlar kadar fark var dediğiniz için bu kadar detaylı yazmak istedim. Nitekim 1 ay evvel dizel bir accentle kırmızı ışıkta kalkış yaptık. Valla benim avensis dizel accentin peşini hiç bırakmadı.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.