Şimdi Ara

1.4 POLO'DAN 1.4 EGEA'YA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
2.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2013 model, 1.4 manuel-benzinli, 50.000KM'de chrome edition, Polo sahibiyim.

Biraz daha geniş bagaj ve iç hacim isteği nedeniyle aracımı yenilemeye karar verdim.

Uzun süredir araç fiyatlarıyla ilgilenmiyordum, soğuk duş etkisi,ardından derin bir nefes neticesinde inip aracıma sarılıp öptüm :)
    Şaka bir yana, araç fiyatlarının aşırı yüksek olması,sınırılı bir bütçem olması nedeniyle;

Çok istemesem de fiat egea almaya karar verdim. 1.4 manuel-benzinli-mirror modelinde karar kılmak üzereyim ama nedense içim rahat değil.

Uzun süredir üyesi olduğum, çoğu zaman üye girişi yapmadan takip ettiğim forumda, değerli üyelerden fikir almak isterim.

1.4 egea hızlanma ve yakıt konusunda üzer mi?
    İş arkadaşlarım, ncap 3 yıldız almış aracı alacağına poloya bin daha mantıklı diyor.
    Biraz daha zorlasam 135.000-140.000 bandına belki çıkarım ama sıfır araç yok, 2.elde de kafalar iyice karışıyor.

Yardımcı olur musunuz, teşekkür ederim.

Hepinize şimdiden iyi bayramlar dilerim.

• Güvenlik olarak elinizdeki polonun egea'nin girdiği teste göre karşılığı 0 veya 1 yıldız.

Asıl isteğiniz olan hacim artışını fazlasıyla karşılar, sedan veya hb kasa fark etmez.

Performans olarak elinizdeki polo ile aynıdır, yeni bi araç alıyorum performansı daha iyidir falan diye düşünüyorsanız yanılırsınız. Yakıt olarak da müsrif bi araç değil ama ağırlık farkından dolayı poloya göre belli bi miktar fazla yakar.

Genel olarak polodan sonra memnun kalırsınız, yalıtım ve konfor olarak da. Gerçi mirrorda 17 jantlar var, poloda 15 olması lazım, o yönden biraz sert gelebilir.
    Sanki Volvo'dan Egea'ya geçiyorsunuz da arkadaşınız güvenlik mevzuna laf etmiş. 2 hava yastıkli poloya 2 tane daha hava yastığı ekleyip ESP'siz satılan bir donanım Chrome Edition

Egea, yaya koruma ve elektronik desteklerin standart paketinde olmamasından dolayı 3 yıldız aldı. Yolcu korumada özellikle yandan çarpma testinde başarılıydı

Genel olarak soruya gelecek olursak 1.4 atmosferik motor doğal olarak turboya göre hantal olabilir. Onun dışında tartışmasız geçmek ihtiyaçlarınıza göre mantıklıdır
  • Elinizdeki polo 1.4 tsi sanırım. Şunu söyleyeyim 1.4 mirror paket egea performans bakımından 1.4 tsi poloyu aratabilir. Geri kalan her konuda polodan üstündür.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sanki Volvo'dan Egea'ya geçiyorsunuz da arkadaşınız güvenlik mevzuna laf etmiş. 2 hava yastıkli poloya 2 tane daha hava yastığı ekleyip ESP'siz satılan bir donanım Chrome Edition

Egea, yaya koruma ve elektronik desteklerin standart paketinde olmamasından dolayı 3 yıldız aldı. Yolcu korumada özellikle yandan çarpma testinde başarılıydı

Genel olarak soruya gelecek olursak 1.4 atmosferik motor doğal olarak turboya göre hantal olabilir. Onun dışında tartışmasız geçmek ihtiyaçlarınıza göre mantıklıdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam sanki o modellerde 2 hava yastığı yoktu yanlışsam düzeltin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rubelhizb

Elinizdeki polo 1.4 tsi sanırım. Şunu söyleyeyim 1.4 mirror paket egea performans bakımından 1.4 tsi poloyu aratabilir. Geri kalan her konuda polodan üstündür.
    1.4 tsi poloda yok. Elindeki araç atmosferik 1.4.

Hocam bagaj ihtiyacının dışında hiç bir artısı yok mevcut aracınızdan. Bakımı,vs daha ucuza gelir o kadar. Şimdiden hayırlısı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacklotus01

Hocam sanki o modellerde 2 hava yastığı yoktu yanlışsam düzeltin
    Aynen 2 hava yastığı var demek istemedim yanlış anlaşıldım sanırım. Bu donanımda biraz daha eklenmiş ama ESP hala yok

• Güvenlik olarak elinizdeki polonun egea'nin girdiği teste göre karşılığı 0 veya 1 yıldız.

Asıl isteğiniz olan hacim artışını fazlasıyla karşılar, sedan veya hb kasa fark etmez.

Performans olarak elinizdeki polo ile aynıdır, yeni bi araç alıyorum performansı daha iyidir falan diye düşünüyorsanız yanılırsınız. Yakıt olarak da müsrif bi araç değil ama ağırlık farkından dolayı poloya göre belli bi miktar fazla yakar.

Genel olarak polodan sonra memnun kalırsınız, yalıtım ve konfor olarak da. Gerçi mirrorda 17 jantlar var, poloda 15 olması lazım, o yönden biraz sert gelebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 24 Mayıs 2020; 0:37:20 >
  • Teşekkür ederim cevaplarınız için, gönül isterdiki daha iyi bir motor seçeneğiyle alabileyim ama yapacak bir şey yok.

2018-2019 farklı model 2. el araçlara da bakıyorum ama kullandıkça kıymetlenmiş araçlar, liste fiyatına 2.el satan var.

Egea forumlarında da yıl sonunda makyajlı kasanın çıkacağı yönünde bir söylenti var, alırım kesin makyaj yer araba :D
  • Yıl sonu makyaj gelecek evet, ama genelde tasarım olarak kapsamlı bi yenilik olmaz makyajlarda.
  • 1.4 egea daha önce kullanmış biri olarak bence alma. Dizeli bilemem ama 1.4 motor rezalet. Gitmiyor araba resmen. Düz yolda çekmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: celal_55

1.4 tsi poloda yok. Elindeki araç atmosferik 1.4.

Hocam bagaj ihtiyacının dışında hiç bir artısı yok mevcut aracınızdan. Bakımı,vs daha ucuza gelir o kadar. Şimdiden hayırlısı olsun.

Alıntıları Göster
    POLODA 1.4 tsi yok mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

POLODA 1.4 tsi yok mu

Alıntıları Göster
    gti da var eksik yazmışım hocam Arkadaşın aracı chrome edition normal 1.4 .

• quote:

Orijinalden alıntı: celal_55

gti da var eksik yazmışım hocam Arkadaşın aracı chrome edition normal 1.4 .

Alıntıları Göster
    Act blue var bir de gözden kaçmasın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Act blue var bir de gözden kaçmasın

Alıntıları Göster
    o da gti dan sonra gelen seri sanırım. Değil mi ben öyle hatırlıyorum. O gelince gti gelmedi tr ye . Ben doğuşta görmüştüm hatırlıyorum.
  • ravenous R kullanıcısına yanıt
    Yılın son çeyreğinde makyajlı kasanın çıkacağı söyleniyor. Makyajla beraber 1.0 turbo ve 1.3 turbo motorlarda gelebilir. Ancak fiyatı şu anki gibi olur mu soru işareti
  • Su vosvoslari gozunuzde buyutmeyin artik polodan egeaya seve seve kosa kosa gecilir her anlamda memnun eder.

• 1.3 multijet alma imkanınız varsa zorlayın bence veya 1.6 atmosferik vardı lpg ile binilir.

• Neredeyse aynı paraya Model yenilemiş olursunuz + bagaj hacmi.

Yazılanlar tamamen hikaye. Saygı duymakla beraber sürekli fiat güzellemesi yapan kişiler.

Kalite algısı, Yol tutuş, süspansiyon, konfor, müzik sistemi olarak olarak poloyu özlersiniz. Ancak modeli yenilemek için yapılabilir.

Şöyle düşünün 1993 model polo satıp, 2000 model şahin almak gibi.

Egea kötü bir araç değil ancak, vw grubu bir araçtan inip de aile kullanımı için tercih edilecek bir araç da değil. Kullanıcı olarak üzülürsünüz.

2014-2017 model 1.2 tsi jetta gibi araçlara da bakabilirsiniz.

###

2011 model polo aracım vardı. Küçük gelmesi, model yükseltmek amacıyla 2016 yılında satıp sıfır seat leon aldım. Trim sesleri o kadar bunalttı ki satmak zorunda kaldım leonu. Polodan inince diğer araçlara alışmak öyle yazıldığı kadar kolay değil.

Şu anda sıfır aldığım 2018 corollaya biniyorum. Sessizlik ve konfor olarak gayet iyi. Ona da bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 24 Mayıs 2020; 4:35:9 >

• Kesin çıkacağını bilsem bekleyebilirim ama o da muamma sanırım.
    Kimisi 2020 sonbahar demiş, kimisi 2021 ilk çeyreği diyor.
    Virüs nedeniyle gelmeyebilir de, belirsizlik çok.

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    multijetin 156.900 teslim fiyatı var.
    O rakamlara çıkabilsem, tercihim kesinlikle egea olmaz hocam:)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.