Şimdi Ara

2015 ibiza 1.4 style mi 2012 fiesta 1.4 mu yoksa sifir 1.0 /1.2 tsi ibiza mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkdaslar otv zammi oncesi ocaktan once arac almayi dusunuyorum.30 yaşındayım ilk aracim olacak.sigorta ve kaskosu nasıl olur. Hem direksiyon hemde piyasayi bilme acisindan acemiyim. Elimde bazi seçenekler var. Butcem 37-42 civari.

1) fiesta 2012 1.4 trend dizel 60bin km 41 bin
    2) fiesta 2012 1.4 titanyum 22bin km 41bin
    3) ibiza 20151.4 style 22bin lpgli atiker gold 42.5 bin
    4) ibiza 2016 sifir 1.0 reference 44bin
    5) ibiza 2016 sifir 1.2 tsi reference 48bin

Sizin onerilerinizi alabilir miyim

İkinci el piyasasi fiyat bakim masrafi ariza sigorta kasko kaca patlar vs yardimci olur musunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sıfır ibizalar bütçenizi aşıyor ben olsam onlara bakmazdım.Çünkü aldıktan sonra daha çok masraf olacak.Şuan orada en mantıklı seçenek 3 numara diyorum.Benzinin 5 lira geçmesiyle birlikte yakıtlar artacak lpg ile bir nebze de olsa da cebinizi üzmez.
  • Hocam 1.4 alın lpg ile keyfinize bakın. Performans istiyorsanız 1.2 tsi alın. Ama 1.0 atmosferik motora bulaşmayin
  • seçenekler arasında sıfır 1.2 tsi elbette.

Hem sıfır hem tsi motor
  • Alisilin07 kullanıcısına yanıt
    Performansa bakmıyorum. Bide bilginiz varsa lpg atiker gold mus ama işli degilmis sorun olur mu aldıktan sorq işletmek

• Merhaba,

İbiza 2014 1.4 85 beygir kullanıcısıyım 2 yıl 29 000 km kullandım, yarın LPG taktiracagim.Herhangi bir problem yaşamadım araçla ilgili.

1.2 tsi motorda yakıtın 1.4+LPG den daha yüksek olacağını düşünüyorum(tahmin).

Ayrıca sıfır araç acemilik döneminde ekstra baskı oluşturacaktır, çizildi vs. Bu yüzden 3 diyorum.

2016 reference ve 2015 style donanım farkını bilmiyorum bakmak lazım.

İlk araç olacağı için kasko ve sigorta fiyatları yüksek olacaktır.

30.000 bakımı Doğuş oto 660 tl LPG araca bakmıyor özel servis 460 tl buji değişiyor bu bakımda.(sözel bilgi değişiklik gösterebilir).
    Başka aklınıza takılan birşey varsa yardımcı olmaya çalışırım.

Saygılar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi üye1500 -- 16 Aralık 2016; 21:35:51 >
  • 1.2 tai 35 kurus tuplu 18 kurus yqkiyor oldukca avantajli eger tpup isletmede sikinti yasmazsak. Size sunu sorqbilrim dogus lpg liye bakmıyor bakim icin dediniz analdigim kadariyla. Araci alditkan sora baska bi yerde bakimini yaptırmak ankara icin sorun oalbilir mi. Son olarak memnun musunuz aracinzdan

• Halı hazırda bir İbiza kullanıcısı olarak ben de bir cevaplayım nacizane,

Sıfır İbiza Reference pakette normalde ek olarak, yeni iç döşeme ve konsol rengi, sd kartlı dokunmatik ekran, tuşlar direksiyonda (eski kasada kumandalar başka bir kolun üzerinde) sis farları ve gündüz farları, Led farlar eklendi.

Aracımı 0 kmde Lpg taktırdım, Landi simit tüp var, servise sorduğum zaman motor aksamı garanti dışı kalacağını, bakıma istersem servise gelebileceğimi söylediler. 50.000 kilometre geçti şuana kadar, tek sıkıntısı ateşleme bujisi daha çabuk bitiyor. Sonbahar bakımına 520₺ vermiştim, Seat Kayadibi'nde.

Lpg işli değilse ve proje çizimi varsa sıkıntı olmaz diye biliyorum. Eğer proje yoksa, bir daha muayeneye girecek araç. Bunun hakkında detaylı bilgiye sahip değilim maalesef.

İmkan varsa 1.2 TSi sizi performans bakımından tatmin eder. Fakat Lpg uyumu kötü. İmkan varsa Lpg takılmamış 1.4 Style Paket bir İbiza almanızı öneririm. Sorunuz varsa sorabilirsiniz hocam

• Kardeş sıfır al lpg vesaireye bulaşacaksan ki kafan rahat olsun.
  • Bakım konusunda özel servis mutlaka bulabilirsiniz Google da arama yaptım birsürü özel servis çıktı. Aracima LPG taktirdim, 300 km şehirler arası yol yaptım 100-120 km/h hız, 4 kişi ve bavul vs.,Kış lastiği, 60 tl LPG yaktı. Şehir içi performansını henüz bişey diyemiyorum.
    Saygılar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi üye1500 -- 18 Aralık 2016; 23:08:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: frantic_fth

1.2 tai 35 kurus tuplu 18 kurus yqkiyor oldukca avantajli eger tpup isletmede sikinti yasmazsak. Size sunu sorqbilrim dogus lpg liye bakmıyor bakim icin dediniz analdigim kadariyla. Araci alditkan sora baska bi yerde bakimini yaptırmak ankara icin sorun oalbilir mi. Son olarak memnun musunuz aracinzdan

35 şehir içi 18 şehir dışı herhalde o kadar fark olamaz. Biri 35 se diğeri 25 yakar.

• Ben temmuz ayında sıfır seat ibiza 1.2 tsi almıştım.
    1000TL'lik paket vardı. Direksiyon kumanda, bluetooth vs...
    Bir de park sensörü taktırdım. 42.100TL tutmuştu. Şimdi bomboş hali nasıl o kadar zam yemiş inanılır gibi değil. Ben olsam moralim bozulurdu almazdım şu an. Bence bu ortamda TL tekrar değer kazanana kadar araba almamak lazım. Maaşlar aynı ama her şey kazık. 48000 TL boş ibiza mı olur yaa şaka gibi. 2000Lira kadar bayi indirimi olur tahminim. 2. el alırsanız sıfırı 46000TL gibi düşünün o yüzden.

Ben 34 yaşındayım. İlk arabam. Kasko 1300, trafik 900 ödedim.
  • Merhaba arkadaslar tavsiyeleriniizi de heaaba katarak dun ibiza ci arkadasla siki pazarlik sonucu olsa da 42.650 ye. Anlastik. Çarşamba Persembe guunu devir olacak.Alllah utandirmasin ilk arabamda kazadan beladan korusun.

Yalniz aracin plakasini gib gov tr den sorgulayinca kimseye ait cikmadi neden olalbir fikri olan varsa sevinirim.

Herkese yardımları icin teskkur ederimm ibiza ci arkadaşlara selam olsun..
  • Hayırlı olsun güle güle kullanın. Benzinin 5.21 olduğu bu günlerde keyifli sürüsler.

• üye1500 kullanıcısına yanıt
    Tüplü hocam :)Teşekkürler
  • Hocam ne kadar yakıyor LPG?

• üye1500 kullanıcısına yanıt
    Henüz yenı fulledım deneyemedim ama araç sahibi tam depo ile yaklaşık 85 tl(36 lt, Gaz fiyatı 2.34tl) ile en az 420 450 km gidildiğini söyledi

Yani yaklaşık 19 kuruş sehir ici ve sehır dışı tahmınım de 17 kuruş. Ama şehir dışı 1kuruş daha aşağı da olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic_fth -- 26 Aralık 2016; 20:53:25 >
  • Hayırlı olsun hocam, 1.4'lük müzik yoksa 0 mı aldınız?
  • ilhdmr kullanıcısına yanıt
    Hocam, 1.0'larla ilgili bir deneyiminiz falan oldu mu? Birçok kişi tavsiye etmiyor: hem çekişi az diye hem de motor hacmi aşırı küçük olduğu için çok yakar diye. Sizin düşünceleriniz nelerdir?

• Şıh Hazretleri kullanıcısına yanıt
    teşekkürler 1.4 lpg liyi aldım 2015 model
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.